12 lutego 2020

Aukcja: 12 lutego, godz. 18.00

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak
p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Allaert van EVERDINGEN (1621-1675)

49
Pejzaż z wodospadem i postaciami olej, płótno dublowane, 91,5 x 71,5 cm;
sygn. p.d.: EVERDINGEN
estymacja: 140 000 - 160 000 zł

Hans SPEECKAERT [Jan SPECKAERT] (1540-1577)

50
Diana i Akteon olej, płótno dublowane (wosk); 75 x 96,5 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim liczne nalepki w tym z domu aukcyjnego Christie’s oraz numer: DP/49
estymacja: 800 000 - 950 000 zł

Jan ROLKE, Marek KAREWICZ, Jerzy CZEKAJEWSKI

1001
Zestaw 3 fotografii-Muzycy 1. Jan ROLKE (ur. 1966), Joe Henderson
2. Marek A. KAREWICZ (1938-2018), Stuff Smit
3. Jerzy CZEKAJEWSKI, XX w., Earl Buster Quartet Jazz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stefan ARCZYŃSKI, Grażyna WYSZOMIRSKA

1002
Zestaw fotografii 1. Stefan ARCZYŃSKI (ur. 1916), Robert Satanowski, lata 60. XX w.
2. Grażyna WYSZOMIRSKA (1919-2000), Teresa Kujawa i Conrad Drzewiecki
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1003
Wioska murzyńska, 1933 drzeworyt barwny, papier; 17,6 x 9,8 (wymiar grafiki);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 200 zł

1004
Taniec brzucha, 1935 drzeworyt barwny, papier; 42 x 24 (wymiar grafiki), 44 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł

1005
Izyda i Horus, 1934 drzeworyt barwny, papier; 28,1 x 20 cm (wymiar grafiki);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Willem HONDIUS (po 1597 - ok. 1652)

1006
Władysław IV Waza na koniu [na tle poddania wojsk rosyjskich pod Smoleńskiem], 1641
miedzioryt, papier; 57 x 43,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

1007
Na statku, 1887 litografia barwna, papier; 21,5 x 29 cm;
sygn. na kamień l. d.: JulFałat / Ceylon / 86
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1008
Anhelli, 1881 litografia, papier; 25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu l. g.: Jacek Malczewski 81 w kompozycji litografowany, ręcznie napisany aforyzm
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

1009
Czarna Wieś, 1884 piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane p. d.: Czarna Wieś / przedmieścia pod Krakowem / TRybk
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Szymon CZECHOWICZ (1689-1775)

1010
Mnich ołówek, papier; 30 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. C. x;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 900 zł

Leon GETZ (1896-1971)

1011
Głowa, 1921 ołówek, sangwina, papier; 29 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.:-L. Getz / Kraków. 921.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1012
Akt mężczyzny ciągnącego linę sangwina, biel w światłach, papier jasnobrązowy; 26 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: KŻelech (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

1013
Powrót Odysa węgiel, biel w światłach, brązowy papier; 81 x 126,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: BRESLAU (ołówkiem).
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

1014
Portret męski herbu Dąbrowa - w typie portretu epitafijnego z XVIII w. olej, blacha; 46 x 37 (owal).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski ?, XVII w.

1015
Odpoczynek przed karczmą olej, deska; 53 x 65 cm;
sygn. z lewej: … (nieczytelnie);
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Janina GRABSKA (ur. 1917)

1016
Chryzantemy w wazonie akwarela, papier; 59 x 43 cm;
sygn. l. d.: J. Grabska.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

L. VOROBIEF, XIX / XX w.

1017
Portret młodej kobiety, 1918 akwarela, papier; 37,5 x 28 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LVorobief / 1918 (cyrylicą).
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

L VOROBIEF, XIX / XX w.

1018
Portret z profilu, 1911 akwarela, papier; 21 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: L Vorobief. / Paris 1911.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Adelheid von KANNEWURFF (1894-1986)

1019
Panorama Ełku, 1932 akwarela, papier; 39 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. v. Kannewurff 1932
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Joseph PRESSMANE (1904-1967)

1020
Pejzaż wiejski akwarela, papier; 30,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Pressmane.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 900 zł

Dora KUCEMBIANKA (1895-1979)

1021
Mimozy, 1931 gwasz, papier; 38 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: bianka / 31.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Wincenty POTACKI (1904-2001)

1022
Kazimierz Dolny - Jatki, lata 30. XX w. olej, sklejka; 40 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Potacki 193... (?) (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Eugeniusz WRZESZCZ (1851-1917)

1023
Pejzaż akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38 x 50 cm;
sygn. l. d.: E. Wrzeszcz.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1024
Pejzaż z jeźdźcem i krowami olej, płótno dublowane; 61,5 x 104 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1025
Mgły olej, tektura; 44,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

1026
Martwa natura, 1927 gwasz, papier; 29 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Popczyk / 27.
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

1027
Pejzaż włoski olej, płótno; 41 x 51 cm;
sygn. p. d.: J Klępiński;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1028
Widok z pod Regli olej, tektura, 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z POD REGLI"
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1029
Portret mężczyzny w okularach technika własna, olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
obraz przed konserwacją;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

1030
Odpoczynek górali - Przy ognisku olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

1031
Franck - Portret mężczyzny olej, sklejka; 36,5 x 28,5 cm;
sygn. wraz z dedykacją l. d.: á mon cher ami / Franck / ZLandau (sygnatura ucięta).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz ZAMIAR (1905-1966)

1032
Kwiaty w wazonie, 1946 olej, płótno; 70 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d: T. Zamiar/ 46.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)

1033
Pejzaż, 1902 olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz poniżej ryty napis: ... (nieczytelny) oraz data: 1902 (? - słabo czytelna).
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Wacław DAWIDOWSKI (1882-1962)

1034
Łódź na plaży w Jastarni, 1935 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jastarnia Bór 935. / W. Dawidowski.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1035
Koń [Nasza szkapa] akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18,6 x 27,6 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice jeźdźca na koniu, szkice konia, leżącego psa i głowy męskiej.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Mieczysław SZCZERBINSKI (1900 ? - 1981)

1036
Mimozy i porcelana pastel, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: MSzczerbiński.
estymacja: 3 400 - 4 400 zł

1037
Krakowski nokturn z Klasztorem Norbertanek i widokiem na Wawel w tle akwarela, papier; 35 x 50 cm;
sygn. i opisany l. d.: MSZCZERBIŃSKI / KRAKÓW.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Gotthard Christian HIRSCH (1889-1970)

1038
Pejzaż górski, 1922 olej, płótno; 75,5 x 98,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Chr. Gotth. Hirsch / 1922.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Eugeniusz ŻARKOWSKI, XX w.

1039
Stasinek olej, tektura; 23 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: E. Żarkowski;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

1040
Krokusy olej, płótno; 31 x 39 cm;
sygn. p. d.: FWójcik.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII W.

1041
Para obrazów - walka zwierząt olej, deska; 36 x 47 cm.
Prace powstałe według rycin Johanna Eliasa Ridingera (1698-1767).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1042
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1043
Pani z kwiatami olej, płótno; 57 x 42 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

1044
z tyłu dedykacja: (nieczytelnie) / 22 . I . 1962.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1045
Ślicznotka pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Madonna kość, srebro pr. 3, zielony marmur;
wys. 33,5 cm, Polska, po 1963.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł