Nr katalogowy: 815

Nr katalogowy: 815

Karabela polska pamiątkowa, tzw. żałobna, w pochwie (dobieranej)

stal, mosiądz, róg, drewniane łubki, skóra; dł. głowni 74 cm,
Polska, głownia XVII/XVIII w., oprawa i pochwa XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł