12 lutego 2020

Aukcja: 12 lutego, godz. 19.30

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

zobacz regulamin aukcji

Jan TARASIN (1929-2009)

349
Testament Franciszka Villona - teka 8 litografii, 1963 litografia, papier jasnoniebieski; 25,5 x 19,5 cm (wymiar teki);
każda odbitka sygn. i dat. p. d.: JTarasin 63 (ołówkiem), opisana l. d.: 67/100 (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

350
Teka: Xylon 63 Obwoluta z drukowanym napisem: Stanisław Fijałkowski, Polen Xylon 63, wewnątrz 14 grafik na 4 arkuszach (3 arkusze podwójne z dwiema kompozycjami, i 1 pojedyncz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław TROJAN (ur. 1932)

351
Chrystus Frasobliwy drewno; wys. 56 cm;
sygn. i dat. pod spodem: WŁ. TROJAN / 71 (ryta).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Aleksander ŚLIWA (ur. 1948)

352
Ona; z cyklu: Macierzyństwo brąz, kamień; wys. całk. 45 cm; wys. brązu: 12 cm;
sygn. z tyłu: ŚLIWA.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

353
W objęciach, lata 50.-60. XX w. drewno jesionowe; 30,5 x 7,5 x 11,5 cm;
sygn. na podstawie: H. BURZEC;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

354
Trzy Gracje brąz, marmur; wys. 31 cm;
na spodzie nalepka z autorskiej galerii artysty.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

355
Afgan brąz patynowany; wys. 33,5 cm;
sygn. na przedniej łapie od spodu.: BCHROMY.
estymacja: 4 400 - 6 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

356
Paw brąz patynowany; wys. 43,5 cm, szer. 30 cm;
sygn. od spodu z lewej strony.: BCHROMY.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

357
Motylek brąz patynowany, agat; wys. 13 cm, szer. 16 cm,
sygn. od spodu na brzuszku: BCHROMY.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

MIROSŁAW HOCHLINGER, KONSTANTY MACKIEWICZ

1301
Kompozycja I, 1983 olej, płótno; 61 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ / M HOCHLINGER;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

1302
Window blind, 2001 olej, płótno, 100 x 140 cm,
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

1303
Bez tytułu, 1999 olej, płyta pilśniowa; 120 x 150 cm; sygn. i dat. p. d.: Tobis 99;
na odwrocie, na oprawie nalepka z kolekcji oraz numer inwentaryzacyjny.
estymacja: 7 000 - 9 500 zł

Zdzisław STANEK (1925 - 1996)

1304
Włodzimierz Lenin technika własna; 80 x 100 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy artystycznej w Katowicach z odręcznie wypisanym nr 4077 oraz autorem pracy; na blejtramie napis: Z.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Zbigniew KOWALEWSKI (1914-2004)

1305
Robotnicy, lata 50. XX w. olej, płótno; 71 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Kowalewski;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

1306
Kompozycja olej, deska, 58 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: W.P.;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Włodzimierz TERECHOWICZ (ur. 1933)

1307
Martwa natura z cytrynami olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ TERECHOWICZ oraz inicjał wiązany.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1308
Bez tytułu (48), 2017 olej, akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz'17;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1309
Stara Panna w modrzewiach, 1999 olej, akryl, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. i dat. l. g.: ABAKO'99;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

1310
W lesie, 2018 akryl, olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: OPAT ALES / W LESIE.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

1311
Kwiat, 2018 olej, akryl, patynowany złotem; 90 x 90 cm;
sygn. na odwrocie: OPAT ALES / "Kwiat".
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Janina Róża GIEDROYĆ-WAWRZYNOWICZ (1902-1995)

1312
Sejm linoryt, papier; 17,8 x 7,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na kamieniu p. d.:
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Andrzej FOLFAS (ur. 1948)

1313
Postać, 1983 tusz, akwarela, gwasz, papier; 76 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: FOLFAS 83.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1314
Akt leżącej kobiety, 1970 ołówek, gwasz, papier; 8 x 12 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: SL [monogram wiązany] / LESZEK STAŃKO 1970 R. / KATOWICE.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

A. COFIN, XX w.

1315
Lecimy, 2001 pastel, papier; 34 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … A. Cofin.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

1316
Nr katalogowy: 346 Kompozycja - Tryptyk, 1984
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

1317
Projekt kostiumu Murat do spektaklu Czupurek wg Benedykta Hertza, 1958 akwarela, ołówek, gwasz, papier; 35,5 x 24,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: MURAT / mbog 58.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

1318
Projekt kostiumu Kwoka do spektaklu Czupurek, 1958 akwarela, ołówek, papier; 35,5 x 24,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: KWOKA / mbog 58.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Barbara Zielińska (ur. 1953)

1319
Pomiędzy ludźmi 2, 2017 pastel, węgiel, papier; 70 x 50 cm;
sygn. i opisany u dołu: Baśka "Pomiędzy ludźmi" (1/2) / Barbara Zielińska - "Pomiędzy ludźmi" 1/2; rysunek, papier, 70 x 50
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Tomasz MUSIAŁ (ur. 1974)

401
Orzeł Biały, 2018 akryl, płótno; 200 x 200 cm;
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Marek CHLANDA (ur. 1954)

403
sygn., dat. i opisana p. d.: Rysunek świętego pokoju M. CH. ’99 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Marcin KOWALIK (ur. 1981)

404
Bez tytułu, 2007 akryl, płótno; 130 x 200 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Marcin Kowalik 2007.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Bartek OTOCKI (ur. 1978)

405
Z cyklu: Yang!, 2018 olej, płótno; 100 x 100 cm;
opisany na blejtramie: BARTEK OTOCKI Z CYKLU "YANG!" 2018.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

406
Bez tytułu, 2010 fotografia barwna, papier barytowy naklejony na dibond;
70 x 60 cm; wydruk autorski, nakład: 1/5;
estymacja: 7 500 - 12 000 zł

Władysław KUFKO (ur. 1955)

407
Dwie postacie, 2018 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
opisany na odwrocie: WLAD KUFKO / "DWIE POSTACIE" / 50 X 40 AKRYL. PL / 2018.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

408
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Bogna JARZEMSKA-MISZTALSKA (ur. 1979)

409
Kompozycja; z cyklu: Impresje barwne, 2018 emalina na metalu; 38,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bogna Jarzemska / 2018.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Alicja WRÓBLEWSKA (ur. 1986)

410
Bez tytułu, 2018 papier Epson Enhanced mat, wydruk cyfrowy; 99 x 65,5 cm w świetle ramy;
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Anna MALIKOWSKA (ur. 1985)

411
Boys Blue, 2017 akryl, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. u dołu: VA (monogram); na odwrocie naklejka wystawowa.
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

Marek EJSMOND-ŚLUSARCZYK (ur. 1974)

412
Tsuba, 2009 akryl, płótno; 63 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Marek / Ejsmond - / - Ślusarczyk / X 2009 r. >Tsuba<
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Pola PIESTRZENIEWICZ (ur. 1996)

413
Szkic 73, 2019 akryl, płótno; 140 x 140 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Pola Piestrzeniewicz 2019.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

414
Human Garden, 2010 olej, akryl, collage, płótno; 80 x 60 cm;
opisany i dat. l. g.: "HUMAN GARDEN" / AK (inicjał wiązany) 2010 …;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Sławomir TOMAN (ur. 1966)

415
Bez tytułu, 2005 olej, płótno; 60 x 60 cm;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jakub CZYSZCZOŃ (ur. 1983)

416
Bez tytułu, 2007 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie:, na krośnie: CZYSZCZOŃ : 07 :.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Henadzi PASTUSHEK

417
Przenikanie, 2019 granit, stal; 42 x 32 x 26 cm;
sygn. i dat. na kamieniu na spodzie: PASTUSHEK 19.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Dawid SZYMCZYK (ur. 1993)

418
Fighters brąz, kamień; 40 x 40 x 40 cm.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

1401
Nr katalogowy: 403 Bez tytułu, 2005
tempera jajowa, płótno; 40 x 50,3 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

1402
Nr katalogowy: 404 Bez tytułu, 2005
tempera jajowa, płótno; 40 x 50,5 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

1403
Nr katalogowy: 403 Superman, 2006
akryl, płótno; 100 x 130 cm;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł