12 lutego 2020

Aukcja: 12 lutego, godz. 19.30

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

zobacz regulamin aukcji

Władysław STRZEMIŃSKI (1893-1952)

301
Kwiaty, 1947 akwarela, kredka litograficzna czarna, papier; 41,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: W.Strz (kredką);
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
Cena sprzedaży 40 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1972)

302
Przestrzeń XII, 1949 akwarela, piórko, tusz, tusz lawowany, papier naklejony na karton; 32,5 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: JTchórzewski 49;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1972)

303
Mróz, 1959 gwasz, papier; 49 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: JTchórzewski 59.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Jadwiga MAZIARSKA (1916-2003)

304
Bez tytułu piórko, tusz, papier; 15 x 17,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Teresa TYSZKIEWICZ-LEDÓCHOWSKA (1906-1992)

305
Bez tytułu, 1991 tusz, gwasz, papier; 69 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Tyszkiewicz / 5 kwiecień 91 (ołówkiem).
estymacja: 29 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

306
Bez tytułu, 1984 serigrafia, papier; 14 x 14 cm;
opisana p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

307
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

308
Bez tytułu, 1977 akryl, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
estymacja: 40 000 - 53 000 zł
Cena oferowana 34 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

309
Wariacje z kołem VII, 2019 technika własna, płyta; 55 x 55 cm;
sygn. p. d.: IJ (monogram wiązany);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

310
Model II, 1980 srebrny marker olejowy, papier; 68 x 48 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

311
Poliformy - Trzy momenty, 1986 kredka, collage, papier; 36 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: Poliformy, rysunek collage, 25, "Trzy momenty" / Zofia Artymowska
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

312
I-80 technika własna, płyta; 70 x 70 cm;
opisany na blejtramie: I-80 Krystyn Zieliński-Łódź ul. Stocka 7 m 27.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

313
Sanquinem ut bibam..., 1975 olej, deska; 34 x 44 cm;
sygn. i dat. u dołu: Zbigniew Makowski 1975.;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

314
Postaci, po 1990 tusz, pędzel, papier gazetowy zadrukowany ("Polityka" nr 48 z 1 XII 1990); 81 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: Eug. Markowski (długopisem).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

315
Kompozycja monotypia, papier; 40,5 x 27 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

316
Kompozycja geometryczna, 1962 akwarela, papier; 34 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marczyński 62 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 9 000 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

317
Przedmioty serigrafia barwna, papier; 39 x 29 cm;
sygn. p. d.: JTarasin (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

318
Bez tytułu, 1990 serigrafia, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: JTarasin 90 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

319
Puls I, 2006 akwarela, papier; 45 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 2006 (ołówkiem);
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

320
Oda do rządów [szkic do obrazu], 2004 akwarela, papier; 27,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JModzelewski 2004 (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

321
Kotki, 2007 olej, płótno; 150 x 200 cm;
sygn. i dat. p. d.: AZ 2007;
estymacja: 38 000 - 48 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

322
Niesie jeden drugiego tusz, piórko, papier; 18,5 x 13,7 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Duda Gracz.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

323
Uparta kurew [Obraz 2474], 1999 olej, płyta; 79 x 60 cm;
sygn., dat. i numerowany l. d.: DUDA GRACZ . 2474 / 99 .
estymacja: 38 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 28 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

324
Czarownica technika własna, tempera, płytka gipsowa; 20 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: K. P. (wydrapana w płytce gipsowej).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

325
Portret - praca dwustronna, 1953 1. Kobieta w kapeluszu z woalką - olej, płótno; 61,5 x 47,5 cm; sygn. i dat. p. d.: L. Kunka. 53 r.;
2. Głowa Murzynki - olej, płótno; 62 x 47,5 cm; sygn. i da
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Andrzej KAPUSTA (ur. 1956)

326
Oddech XI, z cyklu: Vita activa, vita contemplata, 1988 olej, płótno; 50 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: ANDRZEJ KAPUSTA / "VITA ACTIVA , VITA / CONTEMPLATA" /-" ODDECH XI " / 1988.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

327
Akt na tle morza, 1980 olej, płyta; 69,5 x 44,5 cm;
na odwrocie opis autorski: LUCJAN MIANOWSKI / "Akt na tle morza" / olej 1980 / 69 x 45 cm.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

328
Szkic do autoportretu, 1968 tusz, papier pakowy; 21,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. p. d.: Szkic do autoportretu / TKantor / 1968 (czerwonym długopisem);
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

329
Dama, 1977/78 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 64 x 48 cm (wymiar kompozycji) 74 x 54 cm (wymiar arkusza);
dat., opisany i sygn. u dołu: 1977 / 78. "Dama" 14/50 Konrad S
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

330
Kapliczki przydrożne flamaster brunatny, papier jasnobrązowy, 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor (czerwonym długopisem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

331
Widok z okna pensjonatu Firenze flamaster czarny, jasnobrązowy papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. p. d.: Widok z okna pensjonatu / Firenze / TKantor (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

332
Tajemniczy ogród miedzioryt, papier; 28 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: 46/100 Tajemniczy Ogród Skórczewski.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

333
Bramy Babilonu, 1997 miedzioryt, papier; 24 x 30,5 cm;
sygn. opisany u dołu : 40/100 "Bramy Babilonu” Skórczewski, na płycie p. d.: 1997 / S.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

334
The orient muse, 2000 litografia, papier; 58 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "THE ORIENT MUSE" LITOGRAFIA 1/20 imp. H opałka 2000.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

335
Podwójna gra litografia barwna, papier; 43 x 32,5 cm;
sygn. w kompozycji, p. g.: Lebenstein (ołówkiem), l. g.: 88/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

336
Papryki i winogrona olej, płótno; 50,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

337
Martwa natura z żółtą draperią, 1996 olej, płótno; 73 x 65 cm;
sygn. i dat. p. g.: Joniak 96.;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

338
Błękitna suita, 2001 akwarela, kredka, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe, dat. l. d.: 2001.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

339
Wizja św. Jana, 1975 monotypia barwna, papier; 69 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisana u dołu: "Wizja Św. Jana " 1 /10 J. Kraupe 1975 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

340
Para, 1987 olej, płótno; 89 x 116 cm; sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ 1987; na odwrocie napis: 1203/87 / 89 x 116;
Pochodzenie: z kolekcji prywatnej. Autentyczność obrazu
estymacja: 75 000 - 90 000 zł

Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)

341
Spanischer mauer, 1994 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. l. d.: AJPiwarski 1994;
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

342
34 odcienie bieli, 1992 olej, płótno; 48 x 34 cm;
sygn. p. d.: Sułek;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

343
Bez tytułu XXXVI, 1976 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Salaburski 76;
estymacja: 4 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Marek RADKE (ur. 1952)

344
Tannenberg, 1990 akwarela, ołówek, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: m. radke 1990; opis. l. d.: Tannenberg 1410/3.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

345
Bez tytułu serigrafia, papier; 56 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely- (ołówkiem), nakład l. d.: 14/100 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

346
Abstrakcja czerwona, 1995 serigrafia, papier; 70 x 85 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 1995 (ołówkiem) oraz opisana l. d.: 36/60 (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

347
Bez tytułu gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

348
Struktury XXI, 2018 olej, płyta, 100 x100 cm;
opis autorski na odwrocie: MAREK PALUCH / "STRUKTURY XXI" / 2018.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł