1
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 47 x 38 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

3
Krakowiacy, 1881 akwarela, papier; 23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

6
Starość i młodość pastel, papier; 49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: TAxentowicz.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

9
Cztery damy z karcianej talii, 1899 Dama pik, Dama kier, Dama karo, Dama trefl
- akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz; sygnowane
papier; 60,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

12
Myśliwy z psem, 1919 akwarela, papier na cienkim płótnie, na blejtramie; 70 x 146 cm;
sygn. i dat. p. d.: jFałat Bystra 1919;
estymacja: 110 000 - 130 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1

15
Portret mężczyzny pastel, papier żeberkowy, jasnoszary; 64 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: NP / 8m / 16/X / Witkacy / 1931 / (T.E.)
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

18
W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913 olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski
estymacja: 170 000 - 220 000 zł

21
Pejzaż podkrakowski olej, płótno; 43 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

24
Przejście przez rzekę, 1931 olej, płótno; 51 x 75 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1931.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

27
Wesoła jazda olej, tektura; 25 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: J Konarski.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

30
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

33
Pejzaż - Sad owocowy, przed 1913 olej, płótno; 65,5 x 92 cm; sygn. l. d.: Kramsztyk;
na odwrocie, na krośnie napis odręczny: Kulikowski / sklep Krakowskie 7 (częściowo uszkodzony).
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

36
Wiejska scena rodzajowa olej, tektura; 69 x 100 cm;
sygn. p. d.: WT.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Stanisław KACZOR BATOWSKI (1866-1946)

39
Kniaź Jurij i książę ruski odwiedzający malarza ikon, 1888 olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S.K. Batowski / Monachium 1888;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

42
Hiszpańska piękność [Hiszpańska tancerka] olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Michał STACHOWICZ (1768-1825) ?

44
Scena w karczmie - Na Górce olej, płótno; 87 x 111 cm.
Analogiczna wersja obrazu znajduje się w zbiorach
Muzeum Narodowego w Warszawie
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Antoni JEZIERSKI (1859-1905)

47
Gliński przed sądem bojarów, 1888 olej, płótno; 100 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Jezierski. - / W Krakowie 1888 r. -.
estymacja: 75 000 - 95 000 zł
Cena sprzedaży 85 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX / XX w.

50
Scena śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w nurcie Elstery olej, płótno; 130,5 x 208 cm [obraz przed konserwacją].
estymacja: 75 000 - 90 000 zł

Philips WOUWERMAN (1619-1668) - krąg

54
Scena myśliwska olej, płótno dublowane; 40 x 51,5 cm.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Adrien Van De VELDE (1636-1692) - krąg

55
Krajobraz ze zwierzętami u wodopoju olej, płótno dublowane; 37,5 x 49 cm.
estymacja: 33 000 - 38 000 zł

Nicolas LANCRET (1690-1743) - krąg

58
Jesień - Scena taneczna typu fete galante olej, płótno dublowane; 60 x 81 cm.
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

207
Diana łowczyni, ok. 1840 (?) Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według
brąz patynowany; wys. 59 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Charles Octave LEVY (1820-1899)

208
Salome brąz patynowany; wys. 84,5 cm; sygn. na podstawie: C H Levy;
z przodu podstawy tabliczka z napisem: SALOME (HC) / PAR CH. LEVY (SC);
estymacja: 27 000 - 31 000 zł

Manufaktura Porcelany A. W. Fr. KRISTER GmbH,

611
Zegar porcelanowy i dwa lichtarze, z mitologicznymi alegoriami miłości i alegoriami muzycznymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; zegar wys. 42 cm, lichtarze wys. 32-33 cm,
Niemcy (Turyngia), 1887-1905.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

NORBLIN i Ska (wytwórnia czynna 1819-1939)

704
Samowar plater cechowany; wys. 39,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 26,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

SILBERWARENFABRIK THOMAS DUB (firma czynna 18

713
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu, w kantynie srebro próby 3 cechowane, waga 3904 g (bez noży).
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

715
Para kandelabrów pięcioświecowych, czteroramiennych srebro cechowane, wys. 62 cm, szer. 24 cm, głęb. 24 cm; waga 2752 g.
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

718
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie meblowej (219 sztuk) plater cechowany częściowo złocony, stal; Francja?, ok. 1900
Sztućce w kantynie w formie drewnianego, intarsjowanego stolika z 5 szufladami.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

905
Komoda w stylu empirowym fornirowana, orzechem, w części czerniona, ozdobiona mosiężnymi, owalnymi okuciami;
wys. 99 cm, szer. 123,5 cm, głęb. 58 cm; Europa Zachodnia (Włochy?), XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

906
Serwantka w stylu rokokowym fornirowana, ozdobiona intarsjowanymi kwiatami i bukietami w wazach;
wys. 213 cm, szer. 165 cm, głęb. 37 cm; Holandia, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł