Franz Schiffer

1733
Para świeczników srebro próby 13 cechowane; wys. 25 cm, średnica 12 cm; waga 644 g.
Wiedeń, 1845
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

WYTWÓRNIA WARMET

1734
Cukiernica srebro próby 3 cechowane; wys. 11 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 10,5 cm; waga 377 g.
Warszawa, lata 60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

WYTWÓRNIA WARMET

1735
Warszawa, lata 60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875, firma do 1939)

1736
Półmisek do ryb srebro próby 84 cechowane; waga 1028 g.
wys. 3,6 cm, szer. 54,5 cm, głęb. 27,2 cm; Warszawa, 1852
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław WESTWALEWICZ (czynny 1821-1842)

1737
Cukiernica srebro próby 12 cechowane; waga 567 g.
Kraków, lata 30. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

801
Laska z kościaną rączką mahoń, kość; dł. 82 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX / pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

802
Gotycki tłok pieczętny z Madonną brąz; 6,5 x 4 cm;
Polska, XV w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

803
Rycerski tłok pieczętny z herbem Jasieńczyk brąz; średnica 2,5 cm;
Polska, XV w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

804
Sygnet z herbem Jastrzębiec złoto, płytka stalowa; waga: 10 g;
wym. płytki 0,7 x 1,1 cm; Polska, przed 1920
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Fratelli Peruzzi (firma czynna od 1860)

805
Puzderko podarunkowe króla Włoch srebro złocone próby 900 cechowane; emalia barwna;
wys. 1,5 cm, szer. 4cm, głęb. 4 cm; waga 36 g. Florencja, lata 20-30.XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

806
Mszał rzymski MISSALE ROMANUM Ex decreto sacrosancti concilii tridentini (…),
Ratyzbona 1929; 34 x 25 x 9 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Julian Ursyn NIEMCEWICZ (1748-1841),Juliusz KOSSAK (1824-1899), Henryk PILATTI (1832-1894)

807
Śpiewy historyczne Petersburg i Moskwa,1876; 29 x 21 cm.
Oprawa płócienna po konserwacji.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 300 zł

808
Ikona - Chrystus Pantokrator w srebrnym okładzie tempera, deska, srebro pr. 84, plusz; 26,5 x 22 cm (wymiar całości).
Rosja, XIX w.
estymacja: 6 000 - 6 800 zł

809
Ikona - Zaśnięcie [Uspienije] Matki Bożej tempera, deska, złocenia; 35,5 x 31 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

810
Kobierzec runo - wełna, osnowa lniana; 137 x 207 cm;
pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

811
Król Zygmunt przyjmuje na Zamku Krakowskim Jana Tarnowskiego Hetmana W. Koronnego po zwycięstwie pod Obertynem matryca do odbitek graficznych z dodanymi opisami;
48 x 56 cm (w świetle oprawy);
Polska, koniec XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

812
Pas dwustronny nawiązujący do XVIII w. pasów kontuszowych bawełna, nić metalowa; dł. 330 cm, z frędzlami 348 cm; szer. 30 cm;
Polska, XX w.;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

813
Tkanina dekoracyjna do ekspozycji militariów tkanina haftowana (Broderia), z zieloną bordiurą, wełna; 399 x 204 cm;
Persja lub Kirgistan, poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Firma LEMERLE-CHARPENTIER & Cie

814
Zegar kominkowy z postacią kobiecą brąz patynowany, brąz złocony; wys. 38 cm, szer. 43 cm, głęb. 16,5 cm;
Francja, Paryż, firma Lemerle-Charpentier & Cie, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

815
Zegar empirowy brąz złocony, metal, metal emaliowany, grawerunek; wys. 38,5 cm; szer. 37 cm.
Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Victor PAILLARDA (1805-1886)

816
Zegar marmurowy z popiersiem Homera marmur czerwony, brąz złocony, szkło, metal, metal platerowany;
wys. 54 cm; szer. 32,5 cm, głęb. 12,5 cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Adolphe MOUGIN (1848-1928)

817
Zegar kominkowy z figurą czytającej kobiety Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.; firma zegarmistrzowska czynna przy
Rue de Turenne 75 (ok. 1870), potem Rue des Filles du Calvaire (ok. 1890).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

818
Para świeczników z postacią kobiety, w typie Empire brąz patynowany, brąz złocony; wys. 85 cm, szer. 19 cm, głęb. 18 cm;
Europa Zachodnia?, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

819
Świecznik siedmioświecowy - Menora mosiądz; wys. 53,5 cm; szer. 42,5 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

820
Zestaw sześciu fajek na stojaku drewno, kość, srebro, metal, oplot z tkaniny; długości różne 45 - 90 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

821
Fukurokuju - jeden z siedmiu bogów szczęścia w mitologii japońskiej kość słoniowa, drewno egzotyczne; wys. 24 cm, szer. 10 cm, głęb. 9 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 900 zł

Firma SOUGLAND

822
Piec, model 473 żeliwo, żelazo, ceramika, emalia brązowa; wys. 86 cm; szer. 46 cm; głęb. 45 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

823
Zestaw huculski kapelusz, obuwie, puzdro;
Huculszczyzna, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

824
Para postumentów, neorokokowych drewno, fornir, okładzina marmurowa, nakładana dekoracja z brązu złoconego;
wys. 128 cm, szer. 32 cm, głęb. 32 cm. Polska ?, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

David RIVERS & SON (ok. 1735-1820)

825
Zegar podłogowy konstrukcja sosnowa; mahoń piramidowy, mosiądz, stal, szkło;
wys. 286 cm, szer. 54,5 cm, głęb. 27 cm. Anglia, Cornhill-London, XVIII / XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

1801
Laska ze srebrną rączką drewno, srebro pr. 800; dł. 89 cm;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

1802
Ilustrowane Dzieje Literatury Polskiej Henryk Biegeleisen, Wiedeń [1898]. Nakładca Franciszek Bondy,
komplet 5 tomów; 26 x 18 cm; oprawa wydawnicza sygnowana „KAROL SCHEIBE przedtem F.GOGL WIEDEŃ”.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Adam Mieczysław SKAŁKOWSKI (1877-1951)

1803
Książę Józef Bytom G-Ś. 1913. 28 x 23 cm; oprawa wydawnicza ozdobna, projektu Jana Bukowskiego,
sygn. na tylnej okładzinie "J. B." oraz suchym tłokiem
estymacja: 900 - 1 200 zł

1804
Plakieta dalekowschodnia mosiądz, filigran, koral, lapis-lazuli, szkło; 27 x 37,5 cm;
Daleki Wschód, XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

1805
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera, deska; 31 x 26,5 cm;
Szkoła Mstiora; pocz. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

André VILLIEN (czynny 1904-1924)

1806
Wazon cyna; wys. 54,5 cm;
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1807
Żardiniera secesyjna cyna srebrzona, szkło; wys. 19,5 cm, dł. 58 cm, szer. 30 cm.
Niemcy, w typie wyrobów WMF, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1808
Pozytywka wałkowa drewno, drewno barwione, mazerunek, szkło, stal, mosiądz, papier; wys. 14,7 cm, szer. 51 cm, głęb. 22,2 cm;
Szwajcaria, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

1809
Para świeczników brąz złocony, brąz patynowany; wys. 25,8 cm, średnica stopy 12 cm;
Polska (?), XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1810
Para świeczników w typie barokowym drewno lipowe, polichromia prawdopodobnie wtórna, metal; wys. 47 cm;
Polska (?), XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1811
Para kinkietów świecowych metal, mosiądz polerowany; wys. 52 cm;
Anglia, LINLEY & Co, Birmingham, k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1812
Kaseta na przybory malarskie art déco - Regina ALEKSANDROWICZ bakelit; wys. 29,8 cm, szer. 21,7 cm, głęb. 18 cm;
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

1813
Gobelin podłogowy z wzorem kwiatowym wełna; 302 x 222 cm.
Francja, Aubusson, XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

1814
Gobelin podłogowy wełna; 176 x 116 cm.
Francja, Aubusson, XIX w,
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

901
Półka wisząca w stylu podhalańskim ozdobiona rytowanymi motywami roślinnymi, jesionowa;
wys. 26, szer. 59,5, głęb. 21 cm; Podhale, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

902
Szafka pomocnicza w stylu zakopiańskim zdobiona rytowanymi motywami roślinnymi, jesionowa; wys. 80 cm, szer. 51 cm, głęb. 39,5 cm;
Podhale, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

903
Para zydli w stylu eklektycznym bogato rzeźbionych i rytowanych;
wys. 90 cm, szer. 42 cm, głęb. 41 cm; Galicja, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

904
Komoda w stylu barokowym dębowa, fornirowana orzechem, ozdobiona wstęgą ze śliwki, z dekoracyjnymi okuciami;
wys.75 cm, szer.112 cm, głęb.63 cm; Środkowa Europa (Niemcy?), XVIII/XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł