Richard PAULI (?) (1855-1892)

1203
Popiersie kobiety alabaster, brąz, marmur (podstawa); wys. 24 cm;
sygn. z tyłu: R. Pauli; Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Amédée REVET (?), XIX w.

1204
Chrystus Ukrzyżowany figurka z kości, wys. 13,5 cm, szer. 10,5 cm;
sygn. na perizonium: A. REVET; Francja, 4 ć. XIX w.?
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1205
Dziewczynka z kulą - odlew współczesny brąz patynowany; wys. całkowita 40 cm;
Rzeźbiarz nieokreślony, polski, XX w. -według
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

1206
Postać kobiety - odlew współczesny brąz patynowany; wys. całkowita 54 cm;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

José CARDONA (1878-1923)

1207
Nosiwoda brąz; wys. 39 cm;
sygn. na podstawie: J. Cardona; Francja, Paryż, k. XIX / pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Émile LAPORTE (1858-1907)

1208
Dziewczyna z koszem brąz, podstawa marmurowa; wys. 38 cm;
na cokole napis: LAPORTE;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ron Liod SAUVAGE, XIX / XX w.

1209
Diana z Gabies brąz patynowany; wys. 35 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Félix-Maurice CHARPENTIER (1858-1924)

1210
Winobranie brąz; 41 x 32 cm (owal);
sygn. l. d.: F. Charpentier; Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

1212
Seter ze zdobyczą brąz patynowany, marmurowa podstawa; wys. całkowita 15,5 cm;
na podstawie fragment sygnatury: Lobo … (nieczytelne)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

1213
Głowa Adama Mickiewicza brąz patynowany, deska drewniana; wys. rzeźby 12 cm;
sygn. u dołu: SIKORA.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alfred BARYE (1839-1882)

1214
Pointer i bażant brąz patynowany, wys. 23,5 cm, dł. 18 cm;
sygn. na podstawie: ALFRED. BARYE. FILS;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan WITKE (1913-1992) - odlewnik, C. NOWICKI

1215
Figura porucznika Milicji Obywatelskiej brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 20,2 cm;
Polska, lata 60-70. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Otto POERTZEL (1876-1963)

1216
Para bażantów brąz patynowany, marmur; wys. 35 cm, dł. 79 cm, szer. 17 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1217
Para zakochanych brąz patynowany, czarny marmur; wys. 35 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Autor nieokreślony, polski, XX w.

1218
Chrystus Ukrzyżowany drewno, drewno malowane; 101 x 59 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, podhalański, XX w.

1219
Góralik z owieczką drewno; wys. 34 cm;
Podhale, 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, podhalański, 1 poł. XX w.

1220
Płaskorzeźba - Góral z fajką drewno, drewno czernione; wys. 24,5 cm, szer. 27 cm;
Polska, Podhale, 1945
estymacja: 900 - 1 200 zł

1221
Madonna - płaskorzeźba drewno polichromowane; 64 x 40 cm;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

601
Karafka ze złoceniami szkło, przezroczyste, listra szmaragdowa, złocenia; wys. 19,5 cm (z korkiem);
Czechy?, Śląsk?, lata. 80 XIX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

602
Karafka z 12 szklaneczkami szkło bezbarwne, przeźroczyste, malowane w srebrne pasy, srebro (Minerwa);
Francja, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berlinie

603
Grupa figuralna: Nimfa z kozłem i puttem nalewającym z bulika porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 18 cm;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 1908.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Elena Aleksandrowna JANSON (Yanson)-Manizer (1890-1971)

604
Baletnica - Maja Plisiecka porcelana, farby naszkliwne; wys. 36,5 cm;
Rosja, poł. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue

605
Stolik porcelanowy z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; stolik montowany na trzpień metalowy, wys. 69 cm;
Niemcy; XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

606
Lampa porcelanowa z kloszem z litofaniami i rozmawiającą parą przy trzonie porcelana z litofaniami w kloszu, farby naszkliwne, złocenia; lampa zelektryfikowana,
wys. 58 cm; Niemcy, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

607
Para amfor z miniaturami napoleońskimi i pejzażowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe, wys. 41 cm;
Francja - wytwórnia nieokreślona (Paryż?), lata 1830-1860 lub kon. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

608
Wazon z egzotycznymi ptakami i dekoracją kwiatową porcelana, dekoracja kobaltem w szkliwie (z przepróchy?), farby naszkliwne (emaliowe), złocenia;
wys. 61 cm; nie sygnowany. Japonia ?, XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

609
Beczułka na wino na słupku, z reliefem: bachanalia puttów majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe; wys. beczułki 57 cm, wys. słupka 67 cm;
Niemcy - manufaktura nieokreślona, XIX/XX - pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Rudolf DITMAR (Ditmar’s Erben) Kunst-Tonwaren (zał. 1878) w Znaim

610
Umywalka z ornamentem listwowo-kwiatowym fajans (fajans delikatny), szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, druk barwny;
wys. 46 cm, szer. 52 cm, głęb. ok. 43 cm; Austria (Morawy), lata ok. 1880-1919.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Manufaktura Porcelany A. W. Fr. KRISTER GmbH, Scheibe-Alsbach (zał. 1835)

611
Zegar porcelanowy i dwa lichtarze, z mitologicznymi alegoriami miłości i alegoriami muzycznymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; zegar wys. 42 cm, lichtarze wys. 32-33 cm,
Niemcy (Turyngia), 1887-1905.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

1601
Karafka art déco z 4 kieliszkami szkło bezbarwne, przeźroczyste, srebro cechowane pr. 800;
wys. karafki 22 cm, wys. kieliszka 6,5 cm;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1602
Wazon szkło w kolorze żółto-zielonym, szlifowane, złocone; wys. 26 cm;
Czechy, Karsbad, Moser, 2 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1603
Wazon art déco szkło przezroczyste, szlifowane; wys. 25 cm;
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Fabryka Porcelany GIESCHE S.A. (Zakłady Porcelany „Bogucice”, d. Czuday)

1604
Klęcząca kobieta z miseczką porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 13,5 cm;
Polska, Katowice - Bogucice, Fabryka Porcelany Giesche S.A., 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

George JONES & SONS, Stoke-on-Trent, Staffordshire (zał. 1861)

1605
Wazon ciemnogranatowy z gałązkami peonii majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe, złocenia, lekko przetarte złocenia;
wys. 50,5 cm; Anglia, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Porzellanfabrik VICTORIA SCHMIDT & Co. Karlsbad (zał. 1883)

1606
Zestaw do ryb, z dekoracją rybami porcelana, druk barwny naszkliwny, błękit naszkliwny (z natrysku);
Austria (Czechy), lata 1891-1918
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1607
Wazon - potiche z dekoracją roślinną i scenkami w stylu dalekowschodnim fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 34,5 cm,
Holandia, Delft(?), 2.-3. ćw. XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

1608
Wazon z dwoma pejzażami z wiatrakiem fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 32,5 cm;
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka Porcelany PIRKENHAMMER, Březova (zał. 1803) - porcelana

1609
Talerz z ludową dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne; średn. 24,5 cm;
dekoracja naszkliwna: Malarnia Kazimierza Lewickiego we Lwowie (zał. ok. 1902), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1610
Duża patera IMARI porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne (dekoracja „mixte”), złocenia, średn. 61,7 cm;
Japonia, Arita?, XIX w. (okres Meiji ?, 1868-1912)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1611
Półmisek owalny z dekoracją kobaltową w stylu dalekowschodnim fajans, druk kobaltem podszkliwnym, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
Anglia - wytwórnia nieustalona, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

1612
Talerz dekoracyjny z motywem rajskich ptaków porcelana (?), druk barwny, drobne skazy technologiczne - przesunięty raport;
wys. 5,4 cm, średn. 42 cm; Europa? - Anglia ? lub Chiny?, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1613
Lavabo z pokrywą i muszlowa umywalka z dekoracją kwiatową fajans, szkliwo cynowe, farby muflowe (niskich temperatur);
Francja, pastisz dekoracji XVIII-wiecznej (w stylistyce fajansów strasburskich), XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

1614
Grupa figuralna: para na huśtawce porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, łańcuszek metalowy (sznur huśtawki),
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1615
Grupa figuralna: siedząca w fotelach i rozmawiająca para porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 19 cm; Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1616
Żyrandol porcelanowy 6-ramienny, z puttami z atrybutami i podwieszonymi szyszkami kwiatowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; żyrandol zelektryfikowany; wys. całk. 90 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt

1617
Amfora dekoracyjna z miniaturami na brzuścu, z kwiatową pokrywą i na podstawie porcelana, farby naszkliwne (dekoracja drukiem barwnym i odręczna - z użyciem przepróchy), złocenia;
Niemcy, XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

701
Patera secesyjna plater cechowany; wys. 9 cm, szer. 38,5 cm, głęb. 25 cm.
Warszawa, 1896-1915.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, wg projektu Julii Keilowej

702
Cukiernica „Kula” plater cechowany; wys. 12,5 cm, szer. 11,6 cm, głęb. 10,8 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł