Malarz nieokreślony, polski, XIX / XX w.

50
Scena śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w nurcie Elstery olej, płótno; 130,5 x 208 cm [obraz przed konserwacją].
estymacja: 75 000 - 90 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

51
Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63,5 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

52
Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Peter HARDIME (1677-1758) - przypisywany

53
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61 x 44,5 cm.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Philips WOUWERMAN (1619-1668) - krąg

54
Scena myśliwska olej, płótno dublowane; 40 x 51,5 cm.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Adrien Van De VELDE (1636-1692) - krąg

55
Krajobraz ze zwierzętami u wodopoju olej, płótno dublowane; 37,5 x 49 cm.
estymacja: 33 000 - 38 000 zł

Jacob Salomonsz Van RUYSDAEL (około 1629-1681) - naśladowca

56
Pejzaż olej, płótno; 71 x 91 cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Charles Cornelisz De HOOCH (C.1590-1638) - krąg

57
Żebracy w grocie skalnej olej, deska; 45 x 35 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Nicolas LANCRET (1690-1743) - krąg

58
Jesień - Scena taneczna typu fete galante olej, płótno dublowane; 60 x 81 cm.
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1001
Stroje ludowe - plansza pochoir (szablon kolorowany), papier; 28 x 38 cm (w świetle passe-partout);
faksymile sygn. l. d.: Z. Stryjeńska
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1002
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

1003
Pejzaż ze stawem, 1946 piórko, atrament czarny, papier, 23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński 1946
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

1004
Para rysunków we wspólnej oprawie: Szkic budynku i Pejzaż uliczny, ok. 1923 ołówek, papier; 22 x 27 cm (w świetle passe-partout, każdy);
na odwrocie pieczątka
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

1005
Przysięga, 1867 ołówek, papier jasnobrązowy; 39,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AG (monogram wiązany) / w Paryżu 1867-
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

1006
Biłgorajski dworek, 1971 tusz lawowany, papier; 41,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WiktorZin / 1971
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

1007
Regnum Borussiae Gloriosis auspicijs Serenissimi … [MAPA PRUS] miedzioryt barwny, kolorowany akwarelą, papier; 49,5 x 59 cm (odcisk płyty),
Norymberga, 1701;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

1008
Les Vieillards - Starcy, metamorfoza, 1913 akwaforta, sucha igła, rylec, papier; 12,9 x 9,8 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie: p. d.: KB; stan II
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

1009
Mikołaj gęsiarz ołówek, papier; 30 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wojciech JASTRZĘBOWSKI (1884-1963)

1010
Drzewa nad Wisłą, 1908 drzeworyt barwny, papier; 43 x 39,4 cm (wymiar odbitki);
sygn. l. d.: Jastrzębowski (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

1011
Chrystus Ukrzyżowany olej, płótno dublowane; 116 x 82 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Ludwik CZAYKOWSKI (1895-1961)

1012
Anemony w szklanym wazonie, 1957 olej, płótno; 40 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: L. Czaykowski / 57.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Zygmunt NADEL (1854-1926)

1013
Para obrazów: Mężczyzna palący fajkę, Szyjąca kobieta, 1903 olej, deska; 39 x 26 cm;
każdy obraz sygn. i dat. p. d.: Sig. Nadel / 1903.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

1014
Astry, 1924 olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. g.: Kaz. Pochwalski / 1924;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

1015
Modlitwa Arabów olej, płótno; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. K. Wygrzywalski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski (?), XVIII / XI

1016
Chrzest w Jordanie i Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny - obraz dwustronny olej, płótno; 67,5 x 53 cm;
Data na obrazie Chrzest w Jordanie: 1842.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Michaił Piełopidowicz ŁATRI (1875-1942)

1017
Żaglowiec na redzie, 1890 olej, tektura; 15 x 12 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1890 g / M Latri (cyrylicą).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

1018
Wiejski włóczęga olej, tektura; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: F. KOSTRZEWSKI.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1019
Herrnstadt [Wąsosz] akwarela, papier; 21 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Tx (?); opisana u dołu: Hernnstadt / um. 15 Januar 1863;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

1020
Pejzaż olej, płótno; 22,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: Antcher.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

1021
Pomnik Karola Wielkiego akwarela, tusz, papier; 48,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Peske / La statue de Charlemagne.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan KONOPACKI (1856-1894)

1022
Scena wiejska, 1888 akwarela, papier naklejony na tekturę; 33 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: JKonopacki / 88 r.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Hugo DARNAUT (1851-1937)

1023
Pejzaż z wierzbami olej, płótno dublowane; 42 x 39 cm;
sygn. l. d.: H. Darnaut.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

1024
Jazda saniami olej, tektura; 10,5 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JKonarski.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Adolf Abraham BEHRMANN (1876-1942)

1026
Motyw z arabskiego miasta pastel, papier; 61,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: Behrmann / Marrakesz (?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stefan JUST (1905 - 1977)

1027
Motyw z małego miasta, 1972? olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST 72 [data słabo czytelna]
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

1028
Bydło u wodopoju olej, płótno; 48,5 x 36 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Heinrich BRELING (1849-1914)

1029
Pytanie o drogę olej, deska; 19 x 23 cm;
sygn. p. d.: Breling.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

1030
Scena rodzajowa olej, deska; 26,5 x 22 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1031
Kazimierz Dolny nad Wisłą olej, płótno; 59 x 77 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Carl Friedrich SEIFFERT (1809-1891)

1032
Pejzaż, 1875 olej, płótno; 32 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: CSeiffert / 1875 [obraz przed konserwacją].
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

1033
Kościółek w Zakopanem olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: J. Wrzesiński;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Aleksander MAKOWSKI, XX w.

1034
Na saniach olej, płótno; 60 x 100 cm;
sygn. p. d.: ALEKSANDER MAKOWSKI.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

1035
Kwitnąca łąka olej, płótno naklejone na płytę; 25,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Malarz nieokreślony

1036
Para akwarel 1. Praczki - akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm;
2. Pejzaż - akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1037
Pejzaż jesienny olej, tektura; 32 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1038
Zając olej, tektura; 66,5 x 95,5 cm;
sygn. z prawej pośrodku: aneri
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1039
W stodole - Młócka olej, płótno; 34,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

1040
Motyw podgórski olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł