1
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 47 x 38 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

2
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 69 x 54 cm;
sygn. l. d.: Weingart;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

3
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

4
Stary Berber pastel, papier; 70,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

5
Motyw z Sidi bel Abb.s w Marrakeszu olej, tektura; 51 x 39 cm;
sygn. i opisany p. d.: A. Laszenko / Sidi Bel Abbes.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

6
Starość i młodość pastel, papier; 49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: TAxentowicz.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Adam BUNSCH (1896-1969)

7
Różowe kokardy, 1937 olej, płótno; 70 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1937.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Robert PANITZSCH (1879-1949)

8
Domowa muzyka, 1933 olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Robert Pan. 33. (wydrapana w malaturze).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

9
Cztery damy z karcianej talii, 1899 Dama pik, Dama kier, Dama karo, Dama trefl
- akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz; sygnowane
papier; 60,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

10
Pejzaż zimowy, 1929 olej, tektura; 52 x 79 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leszko / 1929.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

11
Pejzaż górski olej, płótno; 44,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: Stern.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

12
sygn. i dat. p. d.: jFałat Bystra 1919;
estymacja: 110 000 - 130 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

13
Portret oficera, 1918 olej, płótno; 78 x 62 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: BERLEWI / WARSCHAU 18;
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)

15
Portret mężczyzny pastel, papier żeberkowy, jasnoszary; 64 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: NP / 8m / 16/X / Witkacy / 1931 / (T.E.)
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

16
Przysiółek pod lasem, 1903 olej, płótno; 71 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

17
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 53 x 71 cm
sygn. p. d.: IPieńkowski.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

18
W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913 olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski
estymacja: 170 000 - 220 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

19
Na spacerze olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Peske.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

20
Pejzaż z gęsiami, 1932 olej, płótno; 39 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski / 932.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

21
Pejzaż podkrakowski olej, płótno; 43 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

22
Jazda do miasta olej, deska; 18 x 27 cm;
sygn. l. d.: JKonarski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

23
Na saniach, 1955 olej, płótno; 82 x 103,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 10 II 1955.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

24
Przejście przez rzekę, 1931 olej, płótno; 51 x 75 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1931.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

25
Głowa siwka, 1930 olej, tektura; 38 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1930;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

26
Ułan na koniu, 1943 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1943;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

27
Wesoła jazda olej, tektura; 25 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: J Konarski.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

28
Brzeg morza, 1923 gwasz, płyta; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1923.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

29
Motyw z Wenecji, 1926 olej, płótno; 47 x 33 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

30
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Emmanuel KATZ - Mane KATZ (1894-1962)

31
Pejzaż z Palestyny, 1934 gwasz, karton brązowy; 50 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane-Katz 34.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

32
Pejzaż zimowy z rzeką, 1928 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bratkowski 1928.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

33
Pejzaż - Sad owocowy, przed 1913 olej, płótno; 65,5 x 92 cm; sygn. l. d.: Kramsztyk;
na odwrocie, na krośnie napis odręczny: Kulikowski / sklep Krakowskie 7 (częściowo uszkodzony).
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

34
Płaszczka olej, płótno; 53,7 x 73,7 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein;
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

35
Martwa natura z warzywami olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: AWeinbaum.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

36
Wiejska scena rodzajowa olej, tektura; 69 x 100 cm;
sygn. p. d.: WT.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941)

37
Jutrzenka Wolności - scena symboliczna, 1912 olej, tektura; 41 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: Czesław JANKOWSKI / 1912
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Tadeusz BULEWSKI (1898-1930)

38
Fantastyczna scena antyczna, 1926 olej, sklejka; 77 x 121 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. BULEWSKI / 1926.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław KACZOR BATOWSKI (1866-1946)

39
Kniaź Jurij i książę ruski odwiedzający malarza ikon, 1888 olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S.K. Batowski / Monachium 1888;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

40
Chłopczyk na koniku bujanym, 1953 olej, płótno; 100 x 85,5 cm;
sygn. l. d.: z. Pronaszko.;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

41
Kobieta i niebieska książka olej, płótno; 87 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

42
Hiszpańska piękność [Hiszpańska tancerka] olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Ferdinand Georg WALDMÜLLER (1793-1865)

43
Studium dłoni kobiecych, ok. 1826 olej, papier; 43,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Michał STACHOWICZ (1768-1825) ?

44
Scena w karczmie - Na Górce olej, płótno; 87 x 111 cm.
Analogiczna wersja obrazu znajduje się w zbiorach
Muzeum Narodowego w Warszawie
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

45
Polesie - Zachód słońca, 1908 olej, płótno; 46 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: M / Harasimowicz / 1908 r.
estymacja: 25 000 - 32 000 zł

Julij Juliewicz KLEVER syn (1882-1942)

46
Zimowy zachód słońca olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Ju Klewer (cyrylicą).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Antoni JEZIERSKI (1859-1905)

47
Gliński przed sądem bojarów, 1888 olej, płótno; 100 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Jezierski. - / W Krakowie 1888 r. -.
estymacja: 75 000 - 95 000 zł
Cena sprzedaży 85 000 zł

Max GAISSER (1857-1922)

48
Scena we wnętrzu, 1887 olej, deska; 40,5 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Gaisser 87.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

49
Scena parkowa olej, deska; 24,5 x 32 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł