19 listopada 2019

Aukcja: 19 listopada, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
9 listopada - 19 listopada

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Lucjan DEMIDOWSKI (ur. 1946)

349
Rzeczywiste - pozorne - dyptyk, 1973 fotografia żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 18 x 18 cm;
sygn. i dat. u dołu na passe-partout: "Rzeczywiste - pozorne"- 1973 r. Lucjan Demidowski;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

350
Stradów, 1987 fotografia żelatynowo-srebrowa, tonowana, papier barytowy; 28,5 x 39 cm;
na odwrocie stempel autorski: Fot. Paweł Pierściński-EFIAP / ul. Żeromskiego 46 m.13 /
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

NATALIA LL (ur. 1937)

351
Śnienie, 1978 r. odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 17,8 x 13,2 cm;
opisany na odwrocie: Seans: Śnienie. Rejestracje oniryczne czas trwania 36 godzin, 1978 r.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Marek PIASECKI (1935-2011)

352
Wąsaty, 1958 fotografia czarno-biała, eksperymentalna, technika mieszana, brom, papier barytowy; 17,5 x 11 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

353
Obrazki na zimę, 1997/2008 fotografia barwna, papier fotograficzny Kodak Endura Professional; 12,5 x 17,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: ZYGMUNT RYTKA (pieczęć) / "OBRAZKI NA ZIMĘ" 199
estymacja: 900 - 1 200 zł

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

354
Przestrzeń neuronowo -optyczna, 1994/2005 fotografia barwna, papier fotograficzny Kodak Endura Professional; 12,5 x 17,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: ZYGMUNT RYTKA (pieczęć) / "PRZESTRZEŃ NEURONOWO
estymacja: 900 - 1 200 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

355
Para sówek brąz patynowany, kamień - otoczak;
16 x 7,5 x 5,5 cm, 15,5 x 8 x 5 cm;
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

GABRIEL RECHOWICZ (1920-2010)

1301
Projekt malarski dla placówki Orbis Lot technika własna, olej, papier; 29 x 56 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Bronisława RATAJSKA (?-1989)

1302
Miasto noc, 1967 olej, płatki złota i metalu, płyta; 46 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B67;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

1303
Akt pastel, papier blado-różowy; 42 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: MARKUNAS 2003 (ołówkiem).
estymacja: 700 - 800 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1304
Akt kobiety, 1965 olej, karton przyklejony na tekturę, 14,5 x 7 cm;
sygn. i dat. l. d.: LESZEK STAŃKO 1965.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

1305
Kompozycja nr 1, lata 70./80. XX w. technika własna graficzna, papier; 42 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St. Borysowski (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1306
Modelka w pracowni T. Kantora - ASP w Krakowie fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano, 49,5 x 73,8 cm (wymiar odbitki), 59,8 x 79,8 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: AMitka 1968/2003
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Janusz KARWACKI (ur. 1940)

1307
Zwrotnik Motyla, 1975 akwatinta, papier; 23,5 x 24,5 cm ( odcisk płyty) 26 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany, dat. i sygn. pod ryciną: epr. d’art. ’75, "Zwro
estymacja: 900 - 1 200 zł

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926)

1308
Pejzaż fantastyczny, 1962 gwasz, papier; 24,5 x 16,5 cm;
na odwrocie autorska dedykacja okolicznościowa podpisana z 1962 roku: Danuta Kluzowa z mężem Józefem.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1309
Turgieniew, Don Kichot i Prometeusz,1976 Turgieniew, Don Kichot i Prometeusz,1976
akwaforta, akwatinta barwna, papier; 71 x 56 cm (wymiar arkusza)62 x 47,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Andrzej CISOWSKI (ur. 1962)

1310
Siłacz serigrafia, papier; 76,5 x 53,5 cm (wymiar arkusza), 60 x 45 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: A. Cisowski (ołówkiem), l. d.: 68/80 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Leon ŚLIWIŃSKI (1916-2001)

1311
Para grafik 1. Martwa natura - monovetrotypia, papier zamontowany u góry do kartonu, 54,8 x 42 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. l. d.: LeŚli / 66 Wien (w kompozycji);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Magdalena GINTOWT-JUCHNIEWICZ (ur. 1976)

1312
Japoński, 2005 cyjanotypia, papier; 42 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Japoński" E. A. I M. Gintowt-Juchniewicz 2005 r. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

1313
Japoński, 2005 cyjanotypia, papier; 41 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Japoński" 1/3 M. Gintowt-Juchniewicz 2005 r. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 600 zł

WITOLD ABAKO (UR. 1958)

1314
2 Kor 4, 18-2; 2019 akryl, płótno, 100 x 70 cm; sygn. l. d..: ABAKO '19; Na odwrocie na płótnie napis: WITOLD ABAKO 2019 / AKRYL NA PŁÓTNIE 100 x 70 CM / TYTUŁ: "2 Kor 4, 18-2"
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

EDWARD DWURNIK (1943-2018)

1315
Łódź, 2002 grafika artystyczna barwna, papier;
34,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji),
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Zofia ROJ-GĄSIENICA, XX w.

1316
Taniec góralski gwasz, szkło, 30,5 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z ROJ / 1975;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

ZDZISŁAW KŁOSIŃSKI (1918-1982)

1317
Pod krzyżem, 1977 olej, deska, 39,5 x 28,7 cm;
sygn. p. d.: Z. KŁOSIŃSKI 77
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Izabela RAPF-SŁAWIKOWSKA (1920-2010)

1318
Motyw z Tszkientu, 1979 olej, płótno; 72 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Rapf-Sławikowska / Taszkent 1979.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław FILIPIAK (1908-1976)

1319
Złociste słoneczniki, 1975 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, na płótnie: Wł. Filipiak / 1975 r; oraz na krośnie malarskim: Wł. Filipiak; na odwrocie nalepka wystawowa w
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

1320
Pejzaż, 1970 akwarela, gwasz, papier; 30 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Groszang 70.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Włodzimierz BARTOSZEWICZ (1899-1983)

1321
Bez tytułu olej, płótno; 54 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBartoszewicz / 1961.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Doren HEATON-POTWOROWSKA (1930-2014)

1322
Pejzaż miejski olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: DHP;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

HENRYK KRYCH (1905-1980)

1323
Zimowy pejzaż olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

1324
Na plaży olej, technika mieszana, tektura; 54,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: KLIMEK.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Paweł Korab KOWALSKI (ur. 1974)

401
Improvisus # 029, 2019 akryl, płótno; 100 x 200 cm;
opisane na odwrocie: 2019 / PK (monogram wiązany) / PAWEŁ KORAB KOWALSKI / "IMPROVISUS # 029" / ACRYLIC ON CANVAS / 100 x 200 CM.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Krzysztof KIWERSKI (ur. 1948)

402
Martwa natura C, 2013 akryl, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski: KRZYSZTOF KIWERSKI / „MARTWA NATURA C” / 130 X 100
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

403
Superman, 2006 akryl, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka Sandomierz / 2006.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Joanna RATAJCZAK-KUROWICKA (ur. 1972)

404
Help, z cyklu: Rzeczy ubogie, 2019 technika własna, płótno, sklejka; 63 x 63 cm (wymiar całości w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. l. d.: J. Ratajczak 19;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Lucyna KUŚNIERCZYK (ur. 1936)

405
Orbity, z cyklu: Białe i czarne, 2018 akryl, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lucyna Kuśnierczyk 2018 r.;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksandra FARQUE-NAGIĘĆ (ur. 1979)

406
III, z cyklu: Gwiazdy, 2017 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: NAGIĘĆ (wydrapane w masie malarskiej);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

407
Bez tytułu olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jacek DALIBOR (ur. 1968)

408
Bez tytułu, 2014 kryl, płótno; 100 x 130 cm; sygn. dat. i opisany na odwrocie: JACEK DALIBOR / AKRYL 130 x 100 / 2014.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Janusz GAŁUSZKA (ur. 1971)

409
Mężczyzna zaznający chwilowego spokoju, 2019 olej, płótno; 80 x 120 cm;
opisany na odwrocie: MĘŻCZYZNA / ZAZNAJĄCY / CHWILOWEGO / SPOKOJU / J. GAŁUSZKA / 2019 / 07.
estymacja: 10 000 - 14 000 zł

Juliusz MARWEG (ur. 1952)

410
Bez tytułu, 2007 olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: JULIUSZ MARWEG 2007.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

411
Spotkanie, 2019 olej, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. p. d.: JŻołyniak;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Grupa TWOŻYWO (rok powstania: 1995)

412
Zwykły, 2017 baner ręcznie wykonany (szablon, akryl); ok. 150 x 150 cm (nieregularny arkusz płótna);
sygn. i dat. na krawędzi: twożywo 2007.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

413
Animacje, 2011 zestaw 5 filmów animowanych: Fan, Stan skupienia, Marsz, Bezpieczeństwo semantyczne, Pojedynek na płytach CD - każda płyta sygn., opisana oraz z oznaczonym nakł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

501
Fotel wypoczynkowy „BZYK” o opływowym kształcie, balonowego oparcia przechodzącego w sercowate siedzenie, w pełni tapicerowany przeszywaną skórą, z możliwością odchylenia całego fotela n
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

502
Stół - ława z prostokątnym blatem i z podstawą stylizowaną na okulary lornetki, fornirowany czeczotą mahoniową i wzorzystym orzechem; 47 x 100,2 x 80,2 cm;
Polska, XX/XXI
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

503
Barek w stylu art déco z serii tzw. mebli kolorowych, buczyna; 71,2 x 65 x 40,5 cm; Warszawa, ok. 1930.
Barek z dwoma tacami malowanymi na kolor ciemnopomarańczowy spiętymi czerniony
estymacja: 2 400 - 3 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)Danuta PASIKOWSKA, XX w.

504
Bez tytułu gobelin; 37 x 31 cm;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł