Wacław BĘBNOWSKI (1865-1945)

201
Patera „Macierzyństwo” ceramika, polewa szaro-zielona; wys. 16 cm, talerz 31 x 33 cm;
Polska, 1932
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

202
Kobieta z kwiatem irysa alabaster; wys. 93,5 cm, szer. 23 cm, głęb. 24,5 cm.
Europa Zachodnia, Austro-Węgry?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Artysta nieokreślony, francuski?, XIX/XX w.

203
Nyks alabaster; 101 cm;
koniec XIX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

204
Amor i Psyche alabaster; wys. 47,5 cm, szer. 51 cm, głęb. 35 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Emilio FIASCHI (1858-1941)

205
Macierzyństwo alabaster?; wys. 54,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm.
Włochy, 1899
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

VIMNERA (?)

206
Popiersie chłopca marmur biały, drewno toczone; wys. rzeźby 43,5 cm, szer. 25,5 cm;
Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

G. FORZELLI

207
Michał Anioł przy pracy marmur biały, karraryjski; wys. 72 cm, szer. ca 40 cm;
Włochy, Florencja, XIX w.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

G. VERONA (XIX-XX w.)

208
Twarz kobieca biały marmur; wys. 52 cm, szer. 48,5 cm; sygn. z boku: G. Veron
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Gaston HAUCHECORNE (1880-1945)

209
Pirat malajski brąz, odlew, zielona patyna; granit polerowany; wys. rzeźby 24,5 cm;
Francja, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Jan SZCZEPKOWSKI (1878-1964) według, Waldemar GÓRNICKI - odlewnik

210
Kapliczka „Boże Narodzenie” brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 75 cm, szer. 79,5 cm, głęb. 5,5 cm.
Polska, XX /XXI w.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Pierre-Jules MENE (1810-1879)

211
Sokolnik arabski na koniu brąz patynowany; wys. 74 cm, dł. 60 cm, szer. 27 cm.
Francja, po 1850; odlew późniejszy
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Claudius MARIOTON (1844-1919), Emile COLIN - odlewnia (czynna od 1843)

212
Diogenes z Synopy brąz patynowany; wys. 79 cm, szer. ca 40 cm;
Francja, Paryż, ok. 1885, odlew 1906-1923
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

213
Para lwów brąz patynowany na czarno, podstawa z czarnego kamienia, wys. 29 cm., szer. 61 cm.
Niemcy (?), 4. ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Eugene DELAPLANCHE (1836-1891), Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

214
Skrzypaczka brąz, odlew patynowany, czerwono-różowy marmur; wys. 77,5 cm, szer. 30 cm;
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Félix-Maurice CHARPENTIER (1858-1924), Emile COLIN & Co - odlewnia

215
Improwizator brąz patynowany, złocenie; wys. 88,5 cm, szer. 42,5 cm, głęb. ca 30 cm.
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Adrien Étienne GAUDEZ (1845-1902)

216
Ludvig van Beethoven brąz, odlew patynowany; wys. 65 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 25,5 cm.
Francja, k. XIX w., odlew późniejszy
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Claude MICHEL - CLODION (1738-1814)

217
Bachanalia brąz patynowany, różowy marmur; wys. 62 cm, szer. 35 cm, głęb. 32 cm.
Francja, XVIII-XIX, odlew XIX/XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

218
Pod wiatr brąz patynowany, czarny marmur; wys. 65,5 cm, szer. 32 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 28 000 zł

Sophie DEBRY (XIX-XX), LES NEVEUX DE JULES LEHMANN - odlewnia

219
Walka kogutów brąz patynowany; wys. 36,5 cm, szer. 58 cm, głęb. 23 cm.
Francja, Paryż, 1920
estymacja: 22 000 - 29 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

220
Chłopczyk z kurą brąz patynowany; wys. 50 cm, szer. 24 cm, głęb. 20 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

François-Michel PASCAL (1810-1882)

221
Stary mnich i dzieci brąz patynowany; wys. 36,5 cm; Francja, Paryż;
Émile COLIN & Cie ( 1829-1905) - odlewnia (zał. 1882), odlew XIX/XX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Charles Georges FERVILLE - SUAN (1847-1925)

222
Amor i Psyche brąz, odlew patynowany i częściowo złocony; czerwony marmur;
wys. 65,5 cm, szer. 34,5 cm, głęb. 26 cm. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Giovanni DA BOLOGNA (GIAMBOLOGNA) (1529-1608) - według

223
Merkury brąz patynowany, biały marmur; wys. 154,5 cm, szer. ca 60 cm;
Europa Zachodnia, Włochy? Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 26 000 - 33 000 zł

Henri Emile ALLOUARD (1844-1929)

224
Bachantka i Satyr brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 32 cm, dł. 54 cm, szer. 27,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Eugene-Louis LEQUESNE (1815-1887)

225
Tańczący Faun brąz patynowany; wys. 111 cm, szer. 61 cm, głęb. 38 cm.
Francja, Paryż, 1852, odlew XIX/XX w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

„ALEKSANDER”, odlewnia

226
Zwycięzca brąz, odlew cyzelowany, patynowany; granit polerowany; wys. całk. 45,5 cm;
Polska, Warszawa, firma „Aleksander”, Nowy Świat 21, lata 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

227
Wenus brąz, odlew patynowany; wys. 37,7 cm, szer. 12,5 cm;
Polska, 1937
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Magdalena GROSS (1891-1948), Czesław CHOJNOWSKI - Odlewnia Metali

228
Żubr brąz, odlew patynowany; wys. 12,5 cm, dł. 21 cm, szer. 10,5 cm.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

229
Popiersie Wincentego Witosa (1874-1945) miedź trybowana, patynowana; wys. 25,6 cm, szer. 29,5 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Władysław WASIEWICZ (1888-1971)

230
Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 23 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

231
Pląsająca para brąz patynowany; 1/wys. 52 cm; 2/ wys. 54 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

PRAKSYTELES - według

232
Diana z Gabii brąz, odlew patynowany; wys. 55 cm, szer. 16,5 cm;
Francja, Paryż, odlew XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

233
Grupa Laokoona brąz patynowany, podstawa - czarny marmur z białymi żyłkami; wys. 46 cm, szer. 33,7 cm;
Europa Zachodnia, odlew XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Eugene MARIOTON (1857-1933)

234
Kobieta grająca na podwójnym aulosie brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 100 cm, szer. 40 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Eugene Antoine AIZELIN (1821-1902), FERDINAND BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

235
Kobieta z lampką oliwną brąz, odlew patynowany; wys. 49,5 cm, szer. 19,8 cm;
Francja, Paryż, 1863
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Giovanni DA BOLOGNA [GIAMBOLOGNA] (1529-1608)

236
Fortuna brąz patynowany, czarny marblit; wys. 84 cm;
Włochy, odlew XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Georges GARDET (1863-1939)

237
Pies myśliwski brąz; wys. 28 cm; dł. 53 cm; Francja,
Société Des Bronzes De Paris (odlewnia czynna 1875-1930), Paryż, k. XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

238
Stanisław Wyspiański brąz patynowany, podstawa drewniana; wys. 44 cm, szer. 24 cm;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

239
Pieta drewno lipowe, polichromowane; wys. 61 cm, szer. 47,3 cm;
Europa Środkowa, Śląsk?; 1 poł. XVII w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

240
Figura niezidentyfikowanej świętej drewno dębowe? bejcowane; wys. 41 cm, szer. 12,7 cm, głęb. 13 cm.
Europa Płn.-Zachodnia, XVI w. (początek?)
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

241
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe, polichromowane (częściowo wtórnie); wys. 50 cm, szer. 17 cm;
Europa Środkowa, Polska? Czechy?; 1 poł. XVII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

242
Figura biskupa (św. Wojciech?) drewno polichromowane, złocone; wys. 59 cm, szer. 18 cm;
Małopolska?; XV/XVI w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

243
Dzieciątko Jezus drewno lipowe, polichromowane (częściowo wtórnie); wys. 32,5 cm, szer. 13,2 cm;
Europa Środkowa, XVI/XVII w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

244
Relikwiarz - herma nieokreślonej świętej drewno polichromowane; wys. 24 cm, szer. 18,6 cm, głęb. 11,6 cm.
Europa Środkowa, XVI w. (lub później)
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Henryk KUNA (1879-1945)

245
Ukrzyżowany drewno lipowe, bejcowane; wys. 92 cm, szer. 24,3 cm, głęb. 25 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

246
Chrystus Ukrzyżowany drewno polichromowane, żelazo; figura - wys. 54,5 cm; wys. krzyża 101 cm.
Małopolska?; XVI w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

247
Krucyfiks kość, drewno hebanowe; figura - wys. 29 cm; krzyż 60 x 30 cm.
Francja?; 2 poł. XVII w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

248
Postać zakonnika z księgą drewno polichromowane, kość polichromowana; wys. 28,5 cm, szer. 9 cm, głęb. 9 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; XVII w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł