MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XIX w.

1046
Para portretów 1. Portret mężczyzny - olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygn. i dat.
2. Portret kobiety - olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygn. p.d.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

1047
Stare Miasto w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1048
Dorożka na Starym Mieście w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1049
Ślicznotka pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

1050
Eugenia z Kaczkowskich Trylska olej, płótno dublowane (wosk); 105 x 69 cm;
sygn. p. d.: St. Zawadzki;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 4 800 zł

Michał Wiktor CZEPITA (1884-1941)

1051
Portret hrabiny Stanisławy Stanisławskiej, ok. 1930 olej, płótno; 62 x 78 cm;
sygn. p. d.: M W Czepita
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

1052
Warszawa, 1922 olej, deska; 16 x 22 cm;
sygn. p. d.: TCybulski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

1053
Tyniec, 1941 olej, tektura; 54 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszko / 1941
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

1054
Para obrazów - walka zwierząt olej, deska; 36 x 47 cm.
Prace powstałe według rycin Johanna Eliasa Ridingera (1698-1767).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

MANUFACTURE DE PORCELAINES, TERRES-CUITES ET FAIENCE D’ART, VILLENAUX-LA-GRANDE

201
Popiersie młodej kobiety (wg Rafaela) biskwit; wys. 38,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 21 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

202
Wenus z Milo terakota brązowiona; wys. 68 cm, szer. 21,5 cm;
Francja, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef ZIĘBA (ur. 1927)

203
Głowa Stanisława Moniuszki gips; wys. 31 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 22,5 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Ludwik PUGET (1877-1942)

204
Dama w kapeluszu terakota; wys. 22,5 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 18 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

205
Scena biblijna - Chrystus wypędzający przekupniów ze świątyni drewno (dębina?); wys. 43 cm, szer. 42 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

206
Klęczący anioł drewno polichromowane; gipsatura; wtórna pozłota; wys. 43 cm, szer. 23 cm;
Europa Zachodnia, XVIII/XIX w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

207
Figurka aniołka drewno, polichromia wtórna, złocenie; wys. 40,7 cm, szer. 16,8 cm;
Europa Środkowa, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

208
Nauczanie Marii drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm;
Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan WITKE (1913-1992) - odlewnik, C. NOWICKI - rzeźbiarz

209
Figura porucznika Milicji Obywatelskiej brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 14,5 cm;
Polska, lata 60-70. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan MAŁETA (1890-1962)

210
W okopach brąz, odlew patynowany, marmur; mosiądz; wys.16,5 cm;
Polska, przed 1929.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Joseph François DE COENE (1875-1950)

211
Głowa mężczyzny brąz, czarny marblit; wys. 43,5 cm, szer. 19,5 cm;
Belgia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ruth MILLES (1873-1941) Fonderie EUGENE BLOT

212
Pożegnanie brąz patynowany; wys. 48 cm, szer. 32 cm;
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

OTTO POERTZEL (1876-1963)

1201
Para bażantów brąz patynowany, marmur; wys. 35 cm, dł. 79 cm, szer. 17 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

JEAN-ANTOINE HOUDON (1741-1828) według

1202
Popiersie Moliera (Jean-Baptiste Poquelin, 1622-1673) brąz patynowany; wys. 20,3 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 10,5 cm.
Francja, 1776, odlew XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Feliks ROBAKOWSKI (ROBAK) (1896-1980)

1203
Popiersie Józefa Piłsudskiego brąz, odlew patynowany; wys. 33,5 cm, szer. 31,7 cm, głęb. 2,5 cm.
Polska, 1928
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

PIERRE-JULES MENE (1810-1879)

1204
Martwa kuropatwa i zając brąz patynowany, 30,8 x 16,5 cm, głęb. 5,3 cm;
Francja, 1850, odlew późniejszy.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

1205
Para zakochanych brąz patynowany, czarny marmur; wys. 35 cm, szer. 41 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1206
Para muzykujących amorków drewno, polichromia, pozłota; 1. wys. 47,5 cm; 2/ wys. 47 cm;
Niemcy?; XIX/XX w. lub później.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1207
Para główek anielskich, uskrzydlonych drewno, gipsatura, polichromia; plusz; 1. 20 x 12,5 x 8,5 cm;
2. 16,5 x 14 x 7,7 cm. Europa Zachodnia, 1912-14
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1208
Madonna z Dzieciątkiem drewno polichromowane, złocone; wys. 72,5 cm, szer. 21,5 cm;
Europa Środkowa, Czechy? Węgry?; XV/XVI w. (kopia XIX w.).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1209
Św. Marcin z gęsią drewno polichromowane, złocenia; wys. 63 cm, szer. 25 cm;
Niemcy?; XVIII/XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1210
Tors męski - Święty Sebastian? kamień (piaskowiec?), wtórnie pokryty warstwą farby olejnej; wys. 105 cm;
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Wytwórnia Fajansów Artystycznych w Saint Clément

601
Pantera fajans, szkliwo ołowiowe - wiśniowo-ceglaste; wys. 28 cm;
Francja, lata ok.1930-1940
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego w Pacykowie k/Stanisławowa

602
Figurka charta fajans delikatny, farby ceramiczne podszkliwne, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. 15,5 cm,
Polska, okres międzywojenny (lata 20./30. XX
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Rosenthal AG, Kunstabteilung Bahnhof Selb, wg rzeźby Paula EGELL (1691-1752)

603
Głowa Chrystusa (na podkładzie drewnianym) porcelana biała, szkliwo półmatowe; podkład z lakierowanego czarno drewna; głowa: 20 x 18 x 11 cm;
model z 1936 roku (nr 1583, wg Paula Egell), 1937 rok.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Walther SCHOTT (1861-1938) - model, Manufaktura Porcelany w Miśni

604
Dziewczyna z kulą (Kugelspielerin) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 30 cm;
Miśnia, model z ok. 1897; pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Państwowa Manufaktura Porcelany (KPM), Zakład w Selb (Auslagerungswerk)

605
Serwis do herbaty, z reliefem Ozier, w typie Neubrandenstein, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; dzbanek, mlecznik, cukiernica,
6 filiżanek ze spodkami, 6 talerzy deserowych; Berlin, lata 50. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

606
Wazon (potiche) z pokrywą, z dekoracją czerwonymi smokami porcelana, naszkliwna czerwień żelaza, złocenia;
wys. 25 cm; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michael Victor ACIER (1736-1799) - model, Manufaktura Porcelany w Miśni

607
Para figurek z serii: Dzieci - ogrodnicy: ogrodniczka z konewką i ogrodnik przycinający piłą konar drzewka porcelana, farby naszkliwne, złocenia (figurka ogrodnika);
para z serii: Dzieci-ogrodnicy (model G 4) z ok. 1778 r., poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme (zał.1872)

608
Kandelabr 5-świecowy, z parą ogrodników i psem przy trzonie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 45 cm (całość);
Saksonia, XIX / XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1601
Wazon w kształcie ryby szkło przeźroczyste, bezbarwne, dmuchane, szlifowane, otrawiane; wys. 39,5 cm;
Włochy, Wenecja, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Złotnik WILHELM HŰLSE

1602
Karafka z korkiem szkło kryształowe, przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane; wys. 21 cm (bez korka);
Niemcy, Berlin, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1603
Wazonik huculski, z geometryczną dekoracją ornamentalną glina garncarska, polewa matowa ceglasta, farby ceramiczne na bazie tlenków metali; wys. 31 cm;
Pokucie lub naśladownictwo? , XX w. - okres powojenny (?)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG

1604
Ogrodniczka porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19 cm;
Niemcy, Sitzendorf (Turyngia), XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Eichwald (Dubi), Fabryka Majoliki i Fajansu Bernharda Blocha

1605
Wazon neobarokowy w formie rogu majolika, szkliwo ołowiowe, farby podszkliwne, złocenia; wys.39,5 cm;
Czechy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bjorn Wiinblad (1918-2006)

1606
Wazon cylindryczny z dekoracją z serii: Szecherazada porcelana, złocenia - iryzujące lustry złota, złocenia matowe; wys. 36 cm;
Niemcy, wytwórnia Rosenthal - Studio-Linie, lata 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maciej NOWAKOWSKI (czynny lata 30. XIX w.-1856)

701
Para łyżek - czerpakowa i sitkowa srebro próby 12 cechowane; waga 111 g.;
Warszawa, lata 30. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kazimierz KLIMASZEWSKI (czynny ok. 1830-1856)

702
Solniczka srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 132 g.;
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Ludwik NAST (1801-1838, wdowa do 1855)

703
Solniczka srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 128 g.;
Warszawa, lata 40. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł