Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

49
Śniadanie na trawie olej, płyta; 49,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: W. Dmytryszyn.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Saturnin ŚWIERZYŃSKI (1820-1885)

51
Spotkanie, 1854 olej, tektura; 39 x 47 cm;
na odwrocie nalepka wiedeńskiego składu materiałów malarskich W. Kollera
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Cornelisz Joost DROOCHSLOOT (1586-1666)

52
Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639 obraz olejny na płótnie, dublowany;
94,5 x 139 cm;
estymacja: 300 000 - 350 000 zł
Cena oferowana 200 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1001
Dziewczyna sangwina, papier jasnobrązowy; 33,5 x 26 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: J.Zucker.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1002
Beniowski na Madagaskarze piórko, tusz, papier;
22,5 x 19 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wojciech WEISS (1875 -1950)

1003
Kraków - Barbakan drzeworyt, bibuła, 21,4 x 27,8 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

1004
Érotique - Olga de Naples [Erotyk, Olga z Neapolu], 1925 sucha igła, akwaforta, rylec, papier; 12,8 x 9,9 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Henryk REDLICH (1838-1884), według Jana MATEJKI (1838-1893)

1005
Unia Lubelska 1569 rok, 1881/1882 miedzioryt, papier; 45 x 77 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

1006
U wezgłowia łóżka ukochanej, 1960 tusz, piórko, pędzel, papier; 26 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: TKokietek 60.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

1007
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marc STERLING (1898-1976)

1008
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Sterling / ... (data nieczytelna).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1009
Portret kobiety, 1945 olej, papier; 58,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z lewej: Kidoń / 1945;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

F. JANICKI, XX w.

1010
Plaża w Sopocie, 1954 olej, tektura; 19,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F. Janicki 54.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Christian Johann KRÖNER (1838-1911)

1011
Dziki w lesie, 1891 olej, karton naklejony na tekturę; 68 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ch. Kröner Duss [eldorf] 91.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

1012
Pałac w Wilanowie akwarela, papier; 32 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Chmieliński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

S. KAMIŃSKI, XIX w.

1013
Na wsi, 1896 olej, karton naklejony na płyta; 29 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Kamiński / 96.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Malarz nieokreślony, polski XVIII w.

1014
Piotr na Wiśniczu Kmita olej, płótno; 25 x 16 cm;
sygn. po lewej po środku: AK
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1015
Wjazd Chrystusa do Jerozolimy, 1913 olej, deska; 38,5 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: V.L.F. / 913.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Zbigniew KRAŚNIK (1897-1962)

1016
Przeprawa przez wodę akwarela, ołówek, papier; 94,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Kraśnik.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

WYSZKOWSKI, XX w.

1017
Hel, 1936 olej, płótno; 34 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wyszkowski 1936 HEL.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stanisław DYBOWSKI (1895-1956)

1018
Na pastwisku - Pejzaż z kobietą pasącą krowy olej, płótno naklejone na tekturę;
37 x 61 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

1019
Wóz z końmi olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Marek KWIATKOWSKI (1930-2016)

1020
Łazienki jesienią olej, płótno; 73 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: M. KWIATKOWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

1021
Las zimą akwarela, papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony

1022
Pracownia malarska olej, sklejka; 20,5 x 25 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

1023
Pelargonie w doniczce olej, płótno; 55 x 52 cm;
sygn. l. d.: ST. RACZYŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1024
Ogród przy domu artysty w Kalwarii, 1914 akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

1025
Słoneczniki w wazonie olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1026
Obraz dwustronny: Martwa natura, na odwrocie - Postać rybaka olej, sklejka; 54 x 62 cm;
sygn. nieczytelnie.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

1027
Gęstwina, 1942 olej, tektura; 28,7 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. Brzozowska 1942 r.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878) ?

1028
Obraz dwustronny: Jadą wozy oraz Pejzaż z rzeką akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier czerpany;
22,5 x 29,5 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1029
Na łodzi, lata 30. XX w. olej, płótno naklejone na sklejkę; 46,5 x 57 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Romana LIPEŻ (1917-2003)

1030
Drzewa, 1940 olej, tektura; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LIPEŻ ROMANA 1940.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

1031
Motyw ze śródziemnomorskiego miasteczka olej, tektura; 34 x 50 cm;
sygn. p. d.: E Dzierżencki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

1032
Widok na Wawel, 1940 akwarela, papier; 18,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Stanisław Poraj Fabijański Kraków 1940.;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Felix FRANIĆ (1871-1937)

1033
Strzelec konny, 1893 olej, tektura fakturowana; 18,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Franić Felix / 1893.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

1034
Kwitnąca łąka olej, tektura fakturowana; 25,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Luigi ALLAVENA (1878-1959)

1035
Para obrazów 1. Praczki 2. Pejzaż południowy
każdy: akwarela, papier; 28,4 x 10,8 cm; sygn. p. d.: L. Allavena;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

1036
Pejzaż zimowy, ok. 1930 akwarela, gwasz, papier; 33 x 48 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900 ?-1981)

1037
Mimozy pastel, papier szary; 31,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Isis KISCHKA (1908-1973)

1038
Dalie na zielonym tle, 1961 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Zygmunt BRUNNER (1878-1961)

1039
Portret, 1950 olej, płótno; 73,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zyg. Brunner / 1950.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

1040
Jesienny motyw z Wiśnicza olej, płótno; 98 x 72 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

1041
Wyjście z kościoła olej, tektura; 38 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Karl MOHR (1902-?)

1042
Polowanie par force olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: K. Mohr.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)

1043
Nad brzegiem rzeki, 1945 olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F.M. RICHTER-REICH / 1945.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Romolo PERGOLA (1890-1960)

1044
Riwiera Liguryjska olej, płótno; 40 x 80 cm;
sygn. l. d.: Pergola.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, NIEMIECKI ?, XIX w.

1045
Starzec olej, płótno; 58 x 46 cm.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 1 900 zł