1831
Krzyż prawosławny brąz, odlew reliefowy; wys. 37,7 cm, szer. 19,6 cm, głęb. 0.8 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1832
Medalionik „Narodziny Jezusa” kość, drewno toczone; średnica w świetle 4 cm; w ramce 7,3 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1833
Ikona - Matka Boska Bogolubska - Orędowniczka tempera na desce, z 2 szpongami pogrążonymi w sztorcach; 40 x 33,5 x 4 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1834
Ikona podróżna - tzw. składnia mosiądz, drewno, tempera, gipsatura; wymiar 1 kwatery 13,2 x 11 cm,
szer. w rozłożeniu 34 cm. Rosja, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

1835
Ikona - Zwiastowanie tempera na desce z dwiema szpongami, koszulki srebrne; 41,5 x 31,2 x 4 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

1836
Ikona - Zaśnięcie [Uspienije] Matki Bożej tempera na desce, 30,7 x 26,7 cm;
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1837
Szabla - szaszka kaukaska, w pochwie stal, srebro - filigran, niello, złocenia, łupki drewniane, skóra; dl. głowni 76,6 cm;
Rosja, Kaukaz, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Firma CELESTE

1838
Polifon + 10 płyt drewno - dębina, częściowo czerniona i mazerowana; żeliwo, stal; papier, chromolitografia;
22,5 x 37,5 x 33,5 cm. Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1839
Gobelin podłogowy wełna; 176 x 116 cm.
Francja, Aubusson, XIX w,
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1840
Kilim - chodniczek jedwab, wełna; 203 x 61 cm (bez frędzli).
Iran, XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1841
Zestaw 5 kinkietów jednoramiennych, w typie art-deco mosiądz patynowany, szkło prasowane, powlekane;
wys. 25 cm; Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1842
Słupek - postument alabaster toczony; wys. 110 cm, podstawa szer. ca 30 cm, średnica blatu 26 cm.
Włochy?; XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1843
Para słupków - postumentów marmurowych marmur szaro-czarno-zielony, z białymi żyłkami; wys. 80 cm;
Włochy?; XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1844
Figurka Amora - fragment fontanny żeliwo, błękitna emalia; wys. 75,5 cm, szer. ca 50 cm;
Włochy, pocz, XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

901
Fotel i krzesło intarsjowane, w manierze holenderskiego baroku drewno - mahoń; intarsje - drewna egzotyczne, owocowe, brzoza; obicie pluszowe wtórne;
Europa Zachodnia, Holandia? Niemcy?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

902
Toaletka i krzesło w stylu Ludwika Filipa drewno - sosna, okleiny orzechowe, brzoza; snycerka; tafla lustrzana; krzesło - mahoń, mosiądz;
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

903
Para foteli w stylu art-déco drewno - jesion?; tapicerka; inkrustacja: metal, szkło; wys. 99 cm, szer. 60,5 cm, głęb. 55 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

904
Konsola i lustro ścienne drewno, gipsatura, snycerka, złocenie, biały marmur, tafla lustrzana;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

905
Szafka w stylu Napoleona III, z markieterią w typie Boulle’a drewno czernione, markieteria, brąz złocony, marmur czarny z białymi żyłkami;
wys. 106 cm, szer. 114,5 cm, głęb. 42 cm; Francja, 3- 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

906
Para foteli w stylu Ludwika Filipa drewno - mahoń; tapicerka; wys. 97 cm, szer. 76 cm, głęb. 76 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

907
Kanapa w stylu Ludwika Filipa drewno - orzech, tapicerka, obicie z irchy; wys. 92,2 cm, szer. 174,5 cm, głęb. 80 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1901
Biurko - kantorek typu Ludwik Filip, z cylindryczną pokrywą konstrukcja sosnowa, orzech, czeczota, mahoń, zielone sukno;
wys. 149 cm, szer. 110 cm, głęb. 73,5 cm. Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł