10 września 2019

Aukcja: 10 września, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
31 sierpnia - 10 września

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

301
Bez tytułu, 1976 akryl, relief, płyta pilśniowa; 22 x 22 cm;
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)

302
Transcendent I - 1, 2010 olej, płótno; 100 x 110,5 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie: T.G. WIKTOR; oraz opis autorski na odwrocie na krośnie malarskim: TRANSCENDENT I - 1 / 2010 / OLEJ,
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

303
Szkic 2 gwasz, olej, papier; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Mark;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

304
Kompozycja niebieska akwarela, papier; 74 x 50,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 13 000 - 18 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

305
Podział, 1985 linoryt barwny, relief (goffrage), papier; 92 x 62 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: 1985 r. Podział., 5/10 II, Jerzy Grabowski imp. (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Józef JAREMA (1900-1974)

306
G1-Relief 5, 1974 technika własna, płyta; 116 x 86 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JJarema/ G1 Relief 5/ z wystawą w Mediolanie/ 1974 r./ CHER1=10 TAB (?)/ MUSEO.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

307
Signum II, 1969 akryl, tusz, piórko, karton; 70 x 60 cm;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

308
Sygnały, 1983 olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Tchórzewski '83;
estymacja: 85 000 - 110 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

309
Dyptyk, z cyklu: Morze Śródziemne, 1995 olej, collage, płótno; 73 x 122 cm (wymiar całości kompozycji);
sygn. p. d.: WŁ. KUNZ;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

310
Kompozycja, 1968 technika własna, płyta; 124 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Kunka 68 r.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

311
Rzeka Bug. Zmierzch, 2017 olej, płótno; 75 x 150 cm;
sygn. p.d.: S. Baj; sygn. na odwrocie na płótnie p.g.: Stanisław Baj | Rzeka Bug | Zmierzch 2017
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

312
Fikus, lata 80. XX w. olej, płótno; 46 x 33 cm;
estymacja: 24 000 - 27 000 zł

Lech KOŁODZIEJCZYK (ur. 1953)

313
Z cyklu: Motyle, 1993 akryl, olej, płótno; 140 x 70 cm;
sygn. na odwrocie: LECH KOŁODZIEJCZYK.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

314
Karnawał w Rio, XXXXV, 2008 akryl, płótno; 80,5 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "KARNAWAŁ W RIO XXXV" 2008 ROK / ACRYL / 81 CM x 60 CM.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

315
Wyrób obuwia, 1995 olej, płótno; 106 x 153 cm;
estymacja: 55 000 - 75 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

316
Solidarność, 1981 olej, płótno; 137 x 160 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

317
Bez tytułu, 1989 olej, płótno; 131 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany na blejtramie: 131 x 101 1989 SROKA
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

318
Dialog z Picassem olej, płótno; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: Karol Wieczorek.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wiesław OBRZYDOWSKI (1938-2017)

319
Portret podwójny, 2002 pastel, papier czerwony o welurowej strukturze; 50 x 76 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: WO ' 2002.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

320
Pochód, 2017 olej, płótno; 77 x 77 cm;
sygn. na odwrocie: KBereźnicki oraz opisany: Kiejstut Bereźnicki / Pochód - 2017.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

321
Postać olej, technika mieszana, płótno; 73 x 54 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

322
Moim bliźnim, 1962 linoryt, bibuła; 44 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Moim bliskim" linocut 1963 Józef Gielniak (ołówkiem);
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Paweł ŁUBOWSKI (ur. 1955)

323
Posągi, 1988 olej, płótno; 95 x 140 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: PAWEŁ ŁUBOWSKI / TYTUŁ: „POSĄGI” … / … 1988
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

324
Nobliwa staroć okraszona nowym czasem, 1971 olej, płótno naklejone na deskę; 42 x 37 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: NOBLIWA STAROĆ (1971) / OKRASZONA NOWYM CZASEM / GRZEGORZOWI MORYCIŃSKIEMU
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

325
Trzy stojące postaci, 2002 olej, płótno; 149,5 x 199,5 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

326
Autoportret, 2006 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: A-Fogtt;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Halina EYSYMONT (ur. 1932)

327
Rusztowanie, 1962 olej, płótno; 50 x 32 cm;
sygn. śr. d.: H. EYSYMONT;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Roman ZAKRZEWSKI (1955-2014)

328
Portret własny artysty z kotem, 1979 olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie napis: zakrzewski / 79;
estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Henryk ZIEMBICKI - FANTAZOS (ur. 1944)

329
Wyspa czyśćcowa, 1969 olej, płótno; 119,5 x 70 cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Marek AŁASZEWSKI (ur. 1942)

330
Bez tytułu olej, płótno; 60,3 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: M Ałaszewski;
estymacja: 14 500 - 16 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

331
Runaway dream, 2019 akryl, płótno; 83 x 66 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
estymacja: 55 000 - 75 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

Ryszard ZAJĄC (1929-2016)

332
Owoce, 1971 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. l. g.: RY / ZA / 71;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Ryszard ZAJĄC (1929-2016)

333
Martwa natura - Oranż, 1971 olej, płótno; 65 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: R / ZA / 71(ryta w malaturze);
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

334
Martwa natura z pędzlami ,1964 olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 30 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane); dat. p. d.: 13 I 964 (wydrapane);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Witold JAŃCZAK (1912-1985)

335
Arlekiny, 1957 olej, płótno; 73 x 99,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Jańczak 1957.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Stasys EIDRIGEVIČIUS (ur. 1949)

336
Bez tytułu, 1993 pastel, papier; 40 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Stasys 1993.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Czesław MINKUS (ur. 1957)

337
Lato z M. 1976 olej, płótno; 90 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: c. minkus / Czet MINKUS / - LATO Z M. (1976) /
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

338
Martwa natura olej, płótno; 75 x 90 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

339
Martwa natura ze skrzypcami, 1997 olej, płótno; 75 x 84,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 500 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 500 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

340
Drzewo węgiel, papier; 63,5 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AMyjak.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan DOBKOWSKI

341
Genesis CLXII, 1988 ołówek, karton; 73 x 51 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski / "GENESIS CLXII" 1988 / rysunek ołówkiem /
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

342
Zestaw 2 grafik 1. Bieg przez płotki, 1972 - offset, sitodruk, papier; 50 x 65 cmŁ
2. Bramkarz I, 1966 - sitodruk, papier; 86,5 x 61 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

343
Głowa 8, 1968 litografia barwna, papier; 79 x 53 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 68 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu; głowa 8 (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Alicja WAHL (ur. 1932)

344
Zamyślona kobieta, 1998 technika mieszana (tusz, pędzel, piórko, pastel), papier; 27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A Wahl / 1998.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Alicja WAHL (ur. 1932)

345
Bez tytułu,1997 pastel, papier; 54 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1997 / A. Wahl.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

346
Paw rzeźba w brązie, brąz patynowany; wys. 46 cm.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

347
Pegaz brąz patynowany, wys. 44 cm.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

348
Ślimak, z cyklu: Rzeźba ponadczasowa brąz patynowany, amonit, wys. 12,5 cm, szer. 16 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł