1801
Pierścionek z szafirami szafir o masie ok.1.50 ct oraz 8 szt brylantów o masie łącznej ok.0.05 ct;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.475 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1802
Pierścionek z akwamarynem akwamaryn o masie ok. 4.50 ct oraz 8 szt rozet diamentowych o masie ok.0.035 ct;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.570 g.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

1803
Kolczyki z brylantami 18 szt brylantów o masie łącznej 0.31 ct oraz 20 szt diamentów o masie łącznej ok.0.32 ct
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.295 g.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1804
Pierścionek z diamentami 2 szt rozet diamentowych o masie ok.0.50 ct; złoto pr.0.585, masa całkowita 3.820 g.
Wyrób wykonany w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1805
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd naturalny o masie ok. 0.22 ct oraz 8 szt rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.845 g.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1806
Pierścionek z brylantami brylant o masie ok.0.14 ct oraz 8 szt brylantów o masie łącznej ok.0.48 ct;
złoto pr.0.750, masa całkowita 7.660 g.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1807
Pierścionek z brylantami 46 szt brylantów o masie łącznej ok. 0.40 ct;
złoto pr.0.585, masa całkowita 5.430 g.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

1808
Pierscionek z rubinem rubin syntetyczny o masie ok.0.55 ct w otoczeniu 10 szt rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.360 g.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

1809
Brosza z emalią perła naturalna o śr. 3.30 mm oraz 6 szt. pereł naturalnych;
złoto pr.ok. 475, masa całkowita 10.840 g.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1810
Wisior z ametystami 4 szt. ametystów w kształcie gruszka oraz 1 szt o kształcie okrągłym;
złoto pr.0.585, masa całkowita z łańcuszkiem 18.140 g.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

1811
Wisiorek z łańcuszkiem złoto pr.0.585, masa całkowita 4.240 g.
Warszawa, lata 20. XX w
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1812
Bransoleta złota tzw. "lokatówka", złoto pr.0.585, masa całkowita 105.700 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

1813
Wisior złoty w centrum owalna rozeta diamentowa o masie ok. 0.18 ct;
złoto pr.ok.0.500, masa całkowita 5.065 g. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1814
Sygnet męski diament w starym szlifie europejskim oraz 10 szt diamentów;
złoto pr.0.583, masa całkowita 7.985 g. Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

1815
Wisior męski art-deco 160 szt. diamentów w szlifie bagieta oraz 16 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 30.630 g. Lata 20. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

1816
Naszyjnik z szafirów pojedyńczy sznur okrągłych, fasetowanych, niebieskich szafirów naturalnych
o śr. 4.29 - 4.52 mm, masa całkowita 21.750 g.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1817
Naszyjnik z korali potrójny sznur okrągłych, czerwonych korali naturalnych (szlif - oponka) o śr. 6.67 - 6.70 mm,
zapięcie - srebro pr.0.925, masa całkowita 127.300 g.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1818
Komplet biżuterii z rubinem bransoleta i wisior: owalny fasetowany korund naturalny - rubin;
oprawa kamieni współczesna - srebro pr. 0.925
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885), Antoni MALCZEWSKI

1819
Marja Powieść ukraińska. Z dwunastu miedziorytami i pięciu drzeworytami kompozycyi A. Zaleskiego.
Poznań 1867. Nakład Księgarni J. K. Żupańskiego.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1820
Patent oficerski (blankiet) z okresu Królestwa Polskiego miedzioryt na pergaminie, wymiary w świetle passe-partout 42 x 52 cm;
Polska, 1825-1831
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1821
Nóż do cięcia papieru z koroną hrabiowską kość słoniowa, podrzeźbiana; dł. 43 cm, szer. 10 cm; szer. ostrza 3,5//4 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1822
Przycisk do papieru Józefy hr. Hutten-Czapskiej malachit, srebro złocone; 4,3 x 7 x 1 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

1823
Tłok pieczętny w kształcie pierścienia, z herbem Piłsudskich srebro złocone; pole 2,5 x 2,5 cm, wys. 3,5 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1824
Tłok pieczętny do laku z herbem Jelita stal polerowana; pole 1,9 x 1,6 cm, wys. z trzonkiem 6,7 cm.
Polska, 1 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

1825
Tłok pieczętny do laku, Archiwum d. Królestwa Polskiego, z okresu I wojny mosiądz, drewno toczone, czernione; średnica pola 3,2 cm;
Polska, Warszawa, 1915-1918
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1826
Tłok pieczętny do laku, Prowincji Prus Wschodnich mosiądz, drewno toczone, czernione; średnica pola 3,8 cm;
Prusy, 1848-1918
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1827
Tłok pieczętny rabina Powązek mosiądz, drewno toczone, czernione; średnica 2,9 cm, wys. 10,3 cm.
Polska, Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1828
Tłok pieczętny z figurką sowy brąz, odlew cyzelowany i złocony, zielone szkło; pole 1,5 x 1,5 cm, wys. 8 cm.
Europa Środkowa, Niemcy? XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1829
Sygnet z herbem Sas złoto pr. 3, akwamaryn; oczko 1,1 x 0,9 cm;
Polska, Kraków, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

1830
Puzderko z herbem rodziny Hake z Królowego Mostu k. Białegostoku brąz złocony; wys. 3,5 cm, średnica 7,6 cm.
Polska, Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1831
Krzyżyk - pamiątka Powstania Kościuszkowskiego brąz; wys. 5,8 cm, szer. 2,9 cm, głęb. 0,7 cm.
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1832
Tabakierka z dekoracją myśliwską kość słoniowa, drewno, papier srebrny; wys. 3 cm, szer. 8,6 cm;
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

1833
Paterka orientalna porcelana, brąz, ślady złocenia; wys. 10,5 cm, średnica 24,5 cm.
Japonia? (albo Europa - naśladownictwo wyrobu dalekowschodniego); XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Firma ROMAN PLEWKIEWICZ

1834
Dzban do wina, secesyjny stop cynowy „Britannia Metal”, szkło przeźroczyste, barwione w masie, zielone;
wys. 36,7 cm; Polska, Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

1835
Miniatura - Matka Boska w ozdobnej ramce porcelana, farby naszkliwne, mosiądz, emalia komórkowa;
20,5 x 15,8 x 2,5 cm. Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

ANTONI MADEYSKI (1862-1939)

1836
Plakieta - Stefan Batory brąz patynowany; 7,6 x 6,9 cm.
Rzym, 1899 - proj. (odlew późniejszy)
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

MENNICA PAŃSTWOWA

1837
Plakieta - Kolumna Zygmunta brąz patynowany; 9,1 x 6,1 cm.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

MENNICA PAŃSTWOWA

1838
Plakieta - Katedra na Wawelu brąz patynowany; 9,1 x 6,1 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1839
Skarbczyk podróżny + kłódka i 2 klucze żelazo kute, skóra (wtórnie przydana); wys. 18 cm, szer. 35,5 cm, głęb. 23,5 cm.
Francja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1840
Zegar kartuszowy, późno-rokokowy, tzw. „zappler” mosiądz srebrzony, żelazo; wys. 30 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 8 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?; ok. poł. XVIII w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1841
Ikona - Chrystus Pantokrator - „Wsiedierżitiel”, w haftowanym okładzie tempera na desce, 2 szpongi w sztorcach; tkanina, nić metalowa,
perełki, paciorki, szkiełka; 29,5 x 22,5 x 5 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1842
Ikona - Portret świętego mnicha olej na desce, 2 szpongi na sztorcach; 44,5 x 32 x 4,3 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1843
Ikona - Bazyli Wielki, Grzegorz z Nazjansu i Jan Chryzostom tempera na desce, w ramie drewnianej, przydanej; 33,8 x 28 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1844
Ikona - Kielich Przymierza tempera na desce, lakier bezbarwny, inkrustacje ze słomki; 72 x 60 x 2 cm.
Ukraina, po poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1845
Lusterko ścienne brąz złocony, grawerunek, tafla lustrzana; 29 x 25,8 x 1,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1846
Para konsolek złoconych w tradycji rokokowej drewno (lipowe?), złocone; wys. ca 38 cm, szer. 35,5 cm, głęb. 17 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1847
Statyw do wieszania map drewno dębowe, żeliwo, żelazo, mosiądz, miedź; wys. 178 cm;
Niemcy, Berlin, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 600 zł

1848
Tarcza dekoracyjna, w duchu manierystycznym, ze sceną bitwy blacha żelazna, trybowana; wys. 60 cm, szer. 43,3 cm, głęb. 5 cm.
Niemcy, 2 pol. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł