02 lipca 2019

Aukcja: 02 lipca, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
25 czerwca - 02 lipca

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

301
Bez tytułu, 1977 akryl, relief, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
estymacja: 44 000 - 58 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)

302
Transcendenti, 2010 olej, płótno; 100 x 110 cm;
sygn. na odwrocie p. d.: T. Wiktor;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

303
Sytuacja I, 1999 akwarela, papier; 37 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 99 (ołówkiem).
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Wojciech LEDER (ur. 1960)

304
Drzwi do szafy filozofa IV, 2001 technika własna, płyta; 107 x 163,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Wo. LEDER / 2001 / Drzwi do szafy filozofa IV.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

305
Obrazo-forma "Struktura I", 1975 technika własna, płyta pilśniowa, drewno, akryl, pleksi,
elementy metalowe; 80 x 50 cm (podobrazie),
estymacja: 13 000 - 18 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

306
Perseusz, 1988 brąz patynowany, trawertyn; 38,5 x 26 cm, wysokość z podstawą 48,5 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ; opisany z tyłu numerem seryjnym: B461/1000HC.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

307
Kompozycja, 1985 technika własna, deska; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 85.
estymacja: 34 000 - 44 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

308
Kompozycja, 1978 tusz, papier; 30 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Rosenstein 1978;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

309
Brama do różanego ogrodu, 2014 olej, płótno; 100 x 80 cm; sygn. p. d.: J. Kraupe;
opis na odwrocie: JANINA KRAUPE / "BRAMA DO RÓŻANEGO / OGRODU" / OLEJ 2014.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

310
Ptaki, 1988 technika własna, papier; 78,5 x 59 cm,
sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 88.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

311
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "TANIEC ŻYCIA" 1994 ROK / AK
estymacja: 100 000 - 130 000 zł

Agnieszka NIZIURSKA (ur. 1955)

312
Drzewo małe /z cienia/, 1995 olej, ziemia, wikol, płótno; 180 x 136 cm ;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 157 x 180 (sic!) / AGNIESZKA /
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

313
Czwarta sosna, 1994 olej, płótno; 150 x 105 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: [strzałka] GÓRA / AGNIESZKA / NIZIURSKA /
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

314
Malarstwo materii, 1959 olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

315
Kompozycja, 1957 olej, płótno; 46 x 56 cm;
na odwrocie opis: ZIEMSKI / 57;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

316
Panorama Sandomierza, 1955 olej, płótno dublowane (wosk); 71 x 62,5 cm;
opisany na odwrocie, na blejtramie: KROSNO / ZIELIŃ / „SANDOMIERZ", na odwrocie
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Maria WIĘCKOWSKA (1926-2010)

317
Czarny talerz, 1989 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Maria Więckowska 1989;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Andrzej BARTCZAK (ur. 1945)

318
Życie Warszawy - Most, 1982 papier, polimer, tusz, collage, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie nalepka autorska z odręcznym opisem: Andrzej Marian Bartczak / Życie
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

319
Asociacia, 1968 technika mieszana (relief), płyta; 58,5 x 59,5 cm;
sygn. pośrodku na dole pracy: Z.Gostwicki, na odwrocie opis autorski: Z GOSTWICKI 1968 /
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław RODZIŃSKI (ur. 1940)

320
Czwarty pejzaż rosyjski, 1978/1979 olej, płótno; 50 x 59,5 cm;
na odwrocie opis autorski: ST. RODZIŃSKI / CZWARTY PEJZAŻ / ROSYJSKI / 1978/9 / 50 x 60
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

321
Kwadrat słońca lewy, 2001 kompozycja przestrzenna, elementy kartonu na płycie; 102 x 102 x 8 cm (wymiar
w skrzynkowej oprawie);
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

322
Spotkanie węża S.Z., 1996 olej, płyta pilśniowa; śr. 79 cm;
sygn. z tyłu: SPOTKANIE / WĘŻA Z S.Z. / ANDRZEJ URBANOWICZ 96 / (monogram).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

323
Bez tytułu, 1975 olej, płótno; 125 x 181 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD - K 1975
estymacja: 50 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

324
Pejzaż letni olej, płótno; 81 x 99,5 cm; sygn. p. d.: WŁ. KUNZ;
na odwrocie stempel wywozowy z numerem poniżej.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

325
Bez tytułu, 1951 akwarela, gwasz, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: L. Kunka 51.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Adam Aron MUSZKA (1914-2005)

326
Przed koncertem - Trio, przed 1964 olej, płyta; 84 x 66 cm;
sygn. p. d.: MUSZKA;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

327
Zwierz tusz, akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kantor (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Hanna ŻUŁAWSKA (1909-1989)

328
Tłum na ulicy, 1965 olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d: H. ŻUŁAWSKA / 65.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bohdan URBANOWICZ (1911-1994)

329
Bez tytułu, 1964 olej, płótno; 62 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: U 64.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

330
Madonna z dzieciątkiem, 2015 akryl, olej, płyta; 56 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Gerlach / 2015, na odwrocie opis autorski: AUTOR: EUGENIUSZ GERLACH / "MADONNA Z DZIECIĄTKIEM"-2015 / AKR
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

331
Cyklameny, samowar, kosz z tykwami, 1997 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

332
Kwiaty, 1995 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Juliusz JONIAK

333
Martiques, 2016 olej, płótno, 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak'16.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

334
Artysta w pracowni, 1943 pastel, akwarela, papier; 97,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. czerwiec 1943 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

335
Bez tytułu, 2003 olej, płótno, 141 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik / 2003;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

336
Window blind, 2001 olej, płótno, 100 x 140 cm,
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

337
8:50, Wtorek, 2001 olej, płótno; 140 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: „8.50, WTOREK” / ol./pł. 140 x 180 / Tobis 2001.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

338
Kompozycja gwasz, papier; 50 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

339
Edison gwasz, papier; 41,5 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

340
Akt na tle morza, 1974 litografia barwna, papier; 73 x 47 cm (wymiar odbitki), 93,2 x 62,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu; "A
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

341
Zestaw 2 grafik 1. Akt na tle nieba
2. Spacer na różowej łące
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Alicja WAHL (ur. 1932)

342
Bez tytułu, 1997 ołówek, pastel, papier; 57,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: AWahl 1997.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Alicja WAHL (ur. 1932)

343
Bez tytułu,1997 ołówek, pastel, papier; 54 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku: A. Wahl / 1997.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

344
Wieża, 1975/1991 serigrafia barwna, papier pomarańczowy; 39 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Tarasin 75 / 91, l. d.: Wieża (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

345
sygn. i dat. p. d.: T. Brzozow / ski / Octob. 1967.
estymacja: 30 000 - 45 000 zł

346
Cztery Psalmy, 1967 monotypia barwna, płótno; 49,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany na dole pracy: "Cztery Psalmy" epr.de'Art.VI -J. Kraupe 1967r.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

347
Dies Irae Pendereckiego, 1967 linoryt barwny, płótno; 76,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

348
Układ 9 d, 1990 grafika cyfrowa, papier; 54,5 x 40 cm ( świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany u dołu: 1990-Układ 9 -A.P.- Jan Pamuła (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 500 zł