18 czerwca 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

18 czerwca 2019 r., godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

13.06.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

14.06.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

15.06.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

17.06.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

18.06.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

123
Wrocław? sucha igła, papier; 22 x 28 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

H. ASCHENBRENNER

124
Fryderyk August Król Saski, Książe Warszawski litografia, papier; 31,5 x 26 cm (w świetle passe-partout).

FLORENSAJ

125
Bal staloryt kolorowany, papier; 20 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: Florensaj.

Gottfried ENGELMANN (1788-1839)

126
Wjazd Franciszka I i Henryka VIII - [Entrevue de Francois 1er et de Henry VIII] - według Jean-Honoré Fragonard litografia, papier; 20 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: pod kompozycją Fragonard 1823.

Josef STEIB (1898-1957)

127
Fabryka, 1929 akwaforta, papier; 38 x 50 cm (w świetle passe-partout);;
sygn. l. d. na płycie: Jos. STEIB /Bochumer Verein;

Stefan SZMAJ (1883-1970)

128
Ratusz w Toruniu, 1933 litografia barwna; 37 x 26 cm;
sygn. na kamieniu p. d.: Szmaj.

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

129
Warszawa - Łazienki, lata 50. XX w. drzeworyt, papier; 20 x 18 cm;
sygn. ołówkiem pod klockiem po lewej: StRaczyński;

Stanisław SZWARC (1890-1953)

130
Fala i sosna, 1931 autolitografia, papier; 34 x 45 cm;
sygn. ołówkiem pod kamieniem p. d.: St. Szwarc;

131
Cztery zeszyty nutowe art déco ze słynnymi przebojami - ilustracje znanych rysowników od 33 x 25 do 34 x 26,5 cm (w świetle passe-partout).

Tadeusz CIEŚLEWSKI, syn (1895-1944)

132
Stare miasto, 1935 akwaforta, papier; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą p. d.: T. Cieślewski;

Marian MOKWA (1889-1987)

133
Rybak z fajką, 1925 litografia, papier; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Mokwa /1925.

Max LIEBERMANN (1847-1935)

134
Nad księgami akwaforta, papier; 22 x 27 cm na arkuszu 30 x 38 cm;
sygn. na płycie p. d.: Max Liebermann;

Léon SABATIER , Victor Vincent ADAM

135
Redoute de Monte-Legino, Paryż 1829 [z kampanii włoskiej Napoleona]
litografia, papier; 36 x 30 cm;

E. CZETESOW

136
Graf Grigorij Grigoriewicz Orłow wg Jeana Louisa de Veilly (poł. XVIII w.)
akwaforta, papier; 23,5 x 17 cm;

Niezidentyfikowany rytownik angielski o inicjałach LC, koniec XVIII w.

137
Chwila Refleksji albo Opowieść o nadchodzących Czasach (The Moment of Reflection or a Tale for future Times), 1796 miedzioryt, akwarela; 28 x 36,5 cm;
sygn. pod płytą monogramem: LC';

Niezidentyfikowany rytownik zachodnioeuropejski o inicjałach lg. lub rg, XVII w.

138
Wnętrza Watykańskie miedzioryt, papier żeberkowy; 38 x 18 cm (przycięty do odcisku płyty);
sygn. na postumencie (w górnej części, pośrodku): lg [lub] rg.

Jan REMBOWSKI (1879-1923)

139
Wacław Sieroszewski roku 1915, 1917 offset barwny ( pocztówka); 14 x 9 cm;
sygn. i dat. po prawej: Jan Rembowski 1915.

Henryk GECOW (1922-1993)

140
Józef Piłsudski Marszałek Polski - 8 grafik, 1988 offset, 8 plansz na kartonie; 29 x 20,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: HENRYK GECOW /1988.

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

141
A.D.1684 tusz, karton; 12,5 x 11 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Pank.

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

142
Brama kuta tusz, karton; 15,5 x 10 cm (w świetle passe-partout);
Praca pochodzi od rodziny artysty.

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

143
Studium drzew, przed 1947 tusz, piórko, brystol; 22 x 37 cm,
sygn. p. d.: Marczyński;

Janusz STRZAŁECKI (1902-1983)

144
Kwiaty w wazonie ołówek, węgiel, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Strzałecki.

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

145
Akt siedzący piórko, tusz, brązowy papier; 20 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. ołówkiem: Tymon.

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

146
Tryptyk, lata 40-te XX w. - Łódki i wioślarze
ołówek, karton naklejony górną krawędzią na tekturę, 16 x 12,5 cm,

147
Góralka pastel, papier; 47 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelna.

148
Trzy reprodukcje - Łąka koło Salisbury - reprodukcja obrazu Johna Constable’a
nadruk, płyta HDF; 49 x 68,5 cm (w świetle ramy);

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

149
Mazur - projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu; ołówkiem, papier; 35 x 25,4 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: jms.

150
Chłop Pawlicki - projekt stroju akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem; papier; 35,2 x 24,7 cm;
liczne adnotacje kostiumologiczne ołówkiem.

Leonard PĘKALSKI (1896 Grójec-1944 Warszawa)

151
Portret kobiety z żółtą filiżanką, 1935 akwarela, karton naklejony na tekturę; 44 x 35 cm;
sygn. p. d.: Leonard Pękalski 35.

152
Pejzaż ze snopkami akwarela, karton; 36 x 50 cm;
niesygn..

153
Apoteoza Syzyfa, ok. 1930 olej, tektura; 46 x 35 cm;
Z pracowni artysty.

Niezidentyfikowany malarz, 1. polowa XX wieku

154
Pejzaż ze strumieniem olej, tektura; 19 x 22 cm (w świetle wewnętrznej ramy).

VAELTL

155
Pejzaż z jeziorem górskim, 1959 olej, płótno; 51 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Vaeltl;

Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)

156
Wydmy nadmorskie, 1936 olej, płótno; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Lurczyński 1936.

Artysta niezidentyfikowany

157
Pejzaż morski olej, płótno; 65,5 x 96,5 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

G. FROST

158
Pejzaż nadwodny olej, płótno; 65 x 91 cm;
sygn. p. d.: G. Frost. / 1959.

FR. WERDEFROY

159
Martwa natura z bażantem olej, płótno: 60 x 90 cm;
sygn. p. d.: FR. Werdefroy.

Artysta niezidentyfikowany

160
Portret mężczyzny w smokingu, XIX olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

Wacław DOBROWOWSKI (1890-1969)

161
Portret mężczyzny w garniturze, 1937 olej, płótno; 76 x 53 cm;
sygn. l. g.: W. Dobrowolski / 1937.

M. ROPOWSKI

162
Portret mężczyzny z cygarem olej, płótno; 63 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. JRopowski, 1873.

H. JELES

163
Osada nad brzegiem morza olej, płótno; 35,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: H. Jeles.

Artysta niezidentyfikowany

164
Portret kobiety w czepcu, XIX olej, płótno; 55 x 46 cm;

G. DAUMERIE

165
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 40,5 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: G. DAUMERIE.

166
Słoneczny dzień w małym miasteczku olej, płótno; 43 x 56,5 cm;
niesygn.

Z. DĄBROWSKA

167
Nad wodą olej, płótno; 35 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Dąbrowska;

I. APINI [?], lata 30-te XX w.

168
Pejzaż ze snopkami olej, płótno dublowane; 56 x 70 cm;
sygn. p. d.: I. Apini [?].

169
W porcie, 1930 olej, płótno; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Lurczyński 1930.

François RUDE (1784-1855) - według

201
Chłopiec z żółwiem - Neapolitański rybak brąz, odlew patynowany, marmur; 26,3 x 26 x 19,5 cm.
Francja; odlew redukcyjny rzeźby, XX w.