29 maja 2019

Aukcja:
29 maja (środa), godz.: 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
18-29 maja 2019 r.

Salon Aukcyjny w Warszawie przy ul. Karowej 31
pon.-pt.: 11.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 15.00

zlecenia aukcyjne: Pamela Skrzypczak
e-mail: p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

1201
Spinario - chłopiec wyciągający cierń ze stopy alabaster (wapień krystaliczny?); wys. 34,5 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

1202
Krucyfiks brąz patynowany, drewno palisandrowe; wys. 30 cm;
Francja, Paryż, odlewnia Cheret; 2 tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

NOWOSIELSKI - odlewnia

1203
Krucyfiks brąz patynowany; wys. 35,5 cm, szer. 13,3 cm;
Polska, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

AUTOR NIEZNANY

1204
Popiersie młodego mężczyzny brąz patynowany; wys. 27,8 cm, szer. 11,5 cm;
Włochy? Francja?; k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

601
Papużka na konarze porcelana, farby naszkliwne; wys. 14,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, wyciski: T 77293, 114 i dwa półkola poziomo.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

602
Akt długowłosej kobiety ze złotą kulą (jabłkiem?) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.26 m;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze, wycisk 111, ryte: Y 132. (numer modelu),
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 800 zł

603
Figura Napoleona Bonaparte porcelana, farby naszkliwne, złocenia,wys. 40,5 cm;
Niemcy – nieustalona wytwórnia, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

604
Grupa pod drzewem, z muzykującą damą model Michaela V. Aciera z ok. 1772 – powtórzenie późniejsze,
kon. XIX w. (XIX/XX w.?).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

605
Amor z gołębiem pocztowym i sercem model Johanna Pollaka (1843-1917) z ok. 1880
– realizacja z XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Rosenthal AG, Selb – Bahnhof

606
Serwis obiadowy (model R) z perełkowaniem przy krawędziach i dekoracją kwiatową Niemcy, zakład filialny Bahnhof - Selb (Bawaria),
lata 20. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

607
Kabaret z herbami Rzeczpospolitej, Saksonii i królewskim herbem Wettynów Niemcy, Kups, Porzellanfabrik Albin Rosenlöcher (zał. 1814)
lub Drezno?, kon. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Rosenthal AG, Selb

608
Serwis obiadowy Monbijou, z dekoracją kwiatową Niemcy, Selb (Bawaria), Geschirrabteilung, XIX / XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

1601
Pucharek z pejzażem wiejskim szkło przeźroczyste, bezbarwne, farby emaliowe; wys. 14,8 cm;
Czechy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Grzegorz (Piotr?) Cwiłyk

1602
Wazonik huculski - butlik (na nalewkę?) Pokucie, Kosów ?, XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Rosenthal AG - Kunstabteilung Selb

1603
Lampka nocna z miniaturami na kulistym trzonie Niemcy, Selb, Kunstabteilung- Dział Sztuki, lata 30.XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (czynna 1824-1944)

701
Patera w formie wazy art déco plater częściowo złocony cechowany;
prawdopodobnie wg projektu Julii Keilowej (1902-1943)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

702
Komplet sztućców na 6 osób w etui plater cechowany, stal nierdzewna cechowana.
Niemcy, Phorzheim?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

703
Para lichtarzy srebro próby 84 cechowane; waga 442 g.
Warszawa, 1896-1908
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

704
Puchar z nakrywką srebro próby 13 częściowo złocone, cechowane; waga 1151 g.
Niemcy?, po poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

705
Łyżka staropolska z inicjałem H.F. i odmianą herbu Dorohostajski srebro, waga 67 g., dł. 19,5 cm;
Polska, II poł. XVII w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

706
Plakietka z herbem Nałęcz srebro (wybita austriacka cecha kontrybucyjna z okresu napoleońskiego); 6 x 5 cm; waga 21 g,
Polska, XVII w.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

707
Łyżka z herbem rodziny Hochberg srebro (punca złotnika nieczytelna, punca kontrybucyjna FW z okresu napoleońskiego); dł. 20 cm;
waga 68 g; Śląsk (Wrocław / Nysa?), 2 poł. XVII w.
estymacja: 14 000 - 19 000 zł

KRUPSKI I MATULEWICZ (czynni 1909-1944)

708
Papierośnica gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego (1881-1942) srebro cechowane próby 3; 11 x 7,8 cm; waga 131 g;
Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz,lata 30. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 200 zł

Edward Barnard & Sons (firma czynna 1808-1979)

709
Komplet do kawy i herbaty firma sprzedająca - James Crichton & Co z Edynburga
srebro próby 925 cechowane, waga 1900 g. Londyn, 1883
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

710
Kielich mszalny srebro złocone próby ok. 900 cechowane; waga 537 g.
Belgia?, 2 tercja XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wolfers Freres (czynna 1850-1974)

711
Komplet do kawy i herbaty w manierze empirowej srebro próby 800 cechowane (znak wytwórni, próba); waga 2159 g.
Bruksela, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

712
Surtout de table z tacą lustrzaną i żardinierą srebro próby 84 cechowane; waga żardiniery 537 g.
Rosja, Moskwa, 1908-1917
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Bracia Buch (firma czynna 1809-1939)

1701
Patera plater cechowany, szkło; wys. 29,5 cm, średnica 24 cm;
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

1702
Naczynia do rytualnego obmywania rąk mosiądz srebrzony niecechowany;
Europa Zach., k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Padgett & Braham Ltd (firma czynna 1874-2006)

1703
Papierośnica z herbem Nałęcz, Edwarda Raczyńskiego srebro próby 925 częściowo złocone, cechowane, emalia;
szer. 14 cm, głęb. 9 cm; waga 218 g. Londyn, 1946
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

1704
Cukiernica dwuuszna srebro próby 84 cechowane; waga 502 g.
Moskwa, 1896
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Lazarus Posen (firma czynna ok. 1870-1930)

1705
Dzban do wina srebro próby 800 cechowane; szkło; wys. 30 cm;
Frankfurt n/Menem, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1706
Dzban do wody srebro próby 3 cechowane; wys. 24 cm;
Praga, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

1707
Papierośnica z herbem Warnia (Rak) srebro próby 84 cechowane częściowo złocone (złotnik: D.N. cyrylicą), emalia;
szer. 9 cm, głęb. 7,2 cm; waga 150 g. Moskwa, 1896.
estymacja: 1 700 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

1708
Kubek z polskimi monetami srebro cechowane (punca AG), częściowo złocone;
wys. 9,5 cm, średnica 8,5 cm; waga 130 g. Polska, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Bossard & Sohn (firma czynna 1869-1934)

1709
Pudełeczko z herbem Abdank srebro próby 925 cechowane, częściowo złocone;
wys. 5 cm, szer. 10 cm, głęb. 8 cm; waga 250 g. Szwajcaria, Lucerna, ok. 1907
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

1710
Pudełko z emblematami myśliwskimi srebro próby 3 cechowane, częściowo złocone, drewno;
waga 472 g. Kraków, 1922-1932.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

1711
Tabakiera wielkiego księcia Michała Pawłowicza srebro cechowane, niellowane, częściowo złocone;
waga 132 g. Moskwa, 1847.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

1712
Łyżeczka dekorowana emalią srebro próby 84 cechowane, emalia; dł.11 cm; waga 21 g.
Rosja, 1908-1926.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1713
Cukiernica dekorowana emalią srebro złocone próby 925 cechowane, emalia; waga 322 g.
ZSRR, 3 ćw. XX w. (po 1958)
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Barker Brothers (czynni 1871-1974)

1714
Dzban do wina srebro próby 925 cechowane, szkło; wys. 27,5 cm, średnica 12,5 cm;
Birmingham, 1905
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

1715
Dwie korony z figur świętych srebro niecechowane próby ok. 900; waga 215 g.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1716
Paterka-koszyczek z pałąkiem srebro próby 1 (833) cechowane; waga 477 g.
Portugalia, Porto, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Krupski i Matulewicz (czynni 1909-1944)

1717
Papierośnica srebro próby 2 cechowane; szer. 9,5 cm, głęb. 8,5 cm; waga 137 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1718
Koszyczek srebro z cechami fantazyjnymi; waga 331 g.
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Fabryk Wyrobów z Metali Szlachetnych WARMET (1965 - ok. 1990)

1719
Cukiernica srebro próby 1 cechowane; waga 331 g.
Warszawa, lata 60./70. XX w. (po 1968)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Claude Doutre Roussel (czynny 1895-1911?)

1720
Dzbanek do kawy z cukiernicą dwuuszną srebro częściowo złocone cechowane;
waga 1202 g. Paryż, k. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

Firma W. Glixelli

1721
Pudełko z herbem Godziemba srebro próby 3 częściowo złocone cechowane; waga 112 g.
Kraków, 1922-32.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł