29 maja 2019

Aukcja:
29 maja (środa), godz.: 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
18-29 maja 2019 r.

Salon Aukcyjny w Warszawie przy ul. Karowej 31
pon.-pt.: 11.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 15.00

zlecenia aukcyjne: Pamela Skrzypczak
e-mail: p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Malarz nieokreślony, Europa Środkowa, XVIII w.

51
Portret chłopca, ok. 1740-1760 olej, płótno;
76,5 x 58 cm;
estymacja: 7 300 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

52
Muza – Kaliope? olej, płótno; 46 x 39,5 cm;
na odwrocie napisy: No56
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII/XVIII w.

53
Chrystus u Marii i Marty olej, płótno; 32,5 x 48 cm;
Obraz przed konserwacją
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

54
Św. Rodzina ze św. Janem Chrzcicielem olej, płótno dublowane; 110 x 86 cm;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.

55
Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem [Pejzaż z zagrodą nad rzeką], poł. lub 2 poł. XVII w. olej, deska parkietowana;
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, II poł. XVII w.

56
Św. Cecylia olej, blacha miedziana;
22 x 16,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 400 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

57
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 52 x 67,5 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

58
Śmierć Kleopatry olej, płótno;
97,5 x 81 cm (owal).
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1001
Święty Hubert, 1937 drzeworyt, papier; 30,5 x 25,5 cm (odcisk klocka);
sygn. i dat. p. d.: StefMrożewski1937 (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

1002
Miłosierdzie [Barmherzigkeit] litografia barwna, papier; 40,5 x 30 cm (wymiar arkusza);
ud dołu drukowane napisy l. d.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1003
Martwa natura z rybami litografia, papier; 45 x 57 cm (wymiar kompozycji);
l. d. numer: H. C. "W" / 25 (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871), Carl VERNET (1758-1836) - według

1004
La Course au premier Tournant [Wyścig na pierwszym zakręcie], 1827 akwatinta barwna, papier; 30 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. po środku w kompozycji: C le Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)

1005
Chrystus cudami słynący heliograwiura, papier; 71 x 47,4 cm (wymiar całości);
opisana l. d.: FOTOGRAFOWAŁ ANTONI PAWLIKOWSKI. KRAKÓW SŁAWKOWSKA 21
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1006
Widok z pracowni ASP na Barbakan i Bramę Floriańską węgiel, papier; 21,5 x 30,4 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Monogramista JH, XX w., według Władysława SKOCZYLASA (1883-1934)

1007
Portret górala piórko, tusz, papier; 41,5 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis u dołu: V.-1930. podług Wł. Skoczylasa-rysował JH. (monogram wiązany).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

1008
Dworek długopis, tusz czarny, papier; 6,5 x 10,5 cm;
sygn. l. d.: B.R-J.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Christo KUTEW (1868-1948)

1009
Autoportret ołówek, papier jasno-szary; 56,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
ślad po sygnaturze p. d.: … (zatarte);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

NOAKOWSKI, XX w.

1010
Pejzaż z polem pastel, papier; 20 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Noakowski / 1930;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

1011
Pejzaż z chatami olej, tektura; 24,5 x 25,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: SAWULAK / 33.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1012
Góral z fajką pastel, karton; 48,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1013
Kwiaty w dzbanku olej, tektura fakturowana; 48 x 36 cm;
sygn. l. d.: M.... (słabo czytelnie).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1014
Listopad, 1929 olej, tektura; 44,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 929-;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1015
Akord ponury, l. 20. XX w. olej, tektura; 32,8 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Bohuszewicz, opisany i dat. l. d.: Venezia - 923;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)

1016
Widok na kościół jesienią olej, płótno naklejone na tekturę; 14,5 x 19 cm;
sygn. p. d.: LB.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

1017
Widok na Dolinę Pięciu Stawów olej, tektura; 39 x 61 cm;
sygn. l. d.: ST. BIECHOŃSKI.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

T. HABER, XX w.

1018
Przyjaciel akwarela, ołówek, papier; 41 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Haber. 37.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1019
Wiosenne pąki, 1898 olej, tektura; 12,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

1020
Młody góral olej, płótno; 32 x 24 cm;
sygn. p. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

M. WYSZKOWSKI, XX w.

1021
Zamieć olej, tektura; 31,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wyszkowski.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1022
Podwórko, 1936 olej, tektura; 17 x 24,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36. (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1023
Pejzaż z drzewami olej, płótno naklejone na tekturę; 16,8 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (słabo czytelna);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

1024
Wyjście z kościoła olej, tektura; 38 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

1025
Pejzaż jesienny, 1939 akwarela, papier; 41,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Antoni Chrzanowski / 939.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

1026
Pejzaż olej, tektura; 13,5 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: W. KRYCIŃSKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

1027
Pejzaż olej, tektura fakturowana; 21,5 x 30 cm;
na odwrocie napis: Włodzimierz Dmytryszyn ... (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

1028
Pejzaż z okolic Wisły, 1944 olej, płótno naklejone na tekturę; 43,5 x 63 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Chwierut / Wisła 1944.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1029
Studia kobiecego aktu akwarela, tusz lawowany, papier; 28,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Henri Louis LEVASSEUR (1853-1934)

201
U źródła biskwit; wys. 44 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 14 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Antonio PIAZZA (1875-1925)

202
Ewa biały marmur karraryjski; wys. ca 35, szer. 39 cm, głęb. 18 cm.
Włochy, Carrara, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Michel CLAUDE – CLODION (1738-1814) - według

203
Rodzina Fauna terakota; wys. 46 cm, szer. 29 cm, głęb. 29 cm.
Francja, XVIII w.? - XIX w.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

204
Popiersie Ignacego Daszyńskiego (1866-1936) gips woskowany; wymiary w świetle ramy: 27,5 x 22,2 cm.
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bronisław PELCZARSKI (1878-1951)

205
Popiersie dziewczynki gips woskowany; wys. 36 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 21,5 cm.
Polska, 1917 (?).
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

206
Niedźwiadek gips brązowiony; wys. 26 cm, szer. 12,2 cm, głęb. 12 cm.
Polska, Warszawa,1955
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA (?)

207
Dziadek do orzechów – karykatura Józefa Piłsudskiego drewno barwione; wys. 32,7 cm, szer. 15 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Josef LORENZL (1892-1950)

208
Dama z papierosem, rzeźba art déco brąz patynowany, czarny marblit, alabaster; wys. 27 cm, średnica podstawy 8,5 cm.
Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Josef LORENZL (1892-1950)

209
Tancerka, rzeźba art déco brąz patynowany, biały marmur z szaro-niebieskimi żyłkami; wys. 30,7 cm;
Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Hans MÜLLER (1879-1937)

210
Para popiersi - Temida i Diana brąz złocony; wymiary obu figurek zbliżone: wys. ca 24 cm;
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Harry ELSTRÖM (1906-1993)

211
Chrystus na krzyżu brąz, odlew z zieloną patyną, drewno czernione; wys. 65 cm;
Berlin, 1935
estymacja: 4 000 - 5 000 zł