29 maja 2019

Aukcja:
29 maja (środa), godz.: 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
18-29 maja 2019 r.

Salon Aukcyjny w Warszawie przy ul. Karowej 31
pon.-pt.: 11.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 15.00

zlecenia aukcyjne: Pamela Skrzypczak
e-mail: p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1
Egipskie impresje, ok. 1970 akwarela, papier;
58 x 58 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

2
Siedzący Żyd, przed 1939 ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

3
Motyw wiejski akwarela, papier naklejony na tekturę; 25 x 20 cm;
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

4
Dziewczyna z różami pastel, akwarela, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)

5
Pejzaż olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz poniżej ryty napis: … (nieczytelny) oraz data: 1902 (? – słabo czytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

6
Wieczorny pejzaż olej, tektura; 35,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany);
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

7
Kościół w Mikuszowicach, 1913 akwarela, karton; 89,5 x 129,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 960 jFałat Bystra 1913;
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

8
Zaporożec – studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. .u dołu: J CHELMOŃSKI
estymacja: 140 000 - 180 000 zł
Cena oferowana 120 000 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

9
Jesienny motyw z Wiśnicza olej, płótno; 98 x 72 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

10
Riviera, 1928 olej, karton; 64 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Aneri;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

11
Pejzaż wiejski, 1909 olej, płótno; 32 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: W.T. 1909.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 31 000 zł

Anna WEINGRUN-LIEBLICH (1904-?)

12
Pejzaż olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

13
Motyw z Paryża - Widok na północne skrzydło Luwru olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

14
Nad Sekwaną, 1934 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lubich 1934
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Arthur BOUVIER (1837-1921)

15
Pejzaż z Antwerpii olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: ABouvier.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

16
Scena mitologiczna – Pląsy centaurów olej, płótno; 62,5 x 109,5 cm;
sygn. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz;
estymacja: 72 000 - 96 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

17
Bronisława Malczewska - siostra artysty - w ogrodzie w Lusławicach akwarela, karton; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMalczewski (ołówkiem).
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

18
Portret Zosi akwarela, kredka, ołówek, papier; 30 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Wyspiański 189[2] - ostatnia cyfra przysłonięta ramą.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Aleksander GRYGLEWSKI (1833-1879)

19
Pejzaż z ruinami zamku, 1863 akwarela, ołówek, papier; 19,3 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1863 (?) AG (monogram wiązany - ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

20
Czerwona kokarda, 1944 pastel, papier; 67 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń 44.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

21
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (ok.1875-1946/1947)

22
Wyjazd do miasta olej, płótno dublowane; 68,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

J. KONARSKI (XIX/XX w.)

23
Czerkies olej, tektura; 26,5 x 12 cm;
sygn. p. d.: J Konarski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

24
Po polowaniu na łosia olej, płótno; 49 x 78 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Adolf BAUMGARTNER (1850-1924) [Constantin STOILOFF]

25
Targ koński olej, płótno; 49,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: A. Baumgartner.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

26
Dziewczyna przy oknie - Melancholia, 1960 olej, tektura; 42,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlastimil / Hofman 1960.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

27
Renia (żona artysty) czytająca w łóżku olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

28
Marzenie olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

29
Martwa natura z kwiatami, ok. 1900 olej, tektura;
44,5 x 63 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

30
Anemony w wazonie, 1922 olej, płótno dublowane; 50 x 73 cm;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 9 600 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

31
Żółte róże, filiżanka i figurka olej, tektura; 34,5 x 99,5 cm;
sygn. l. d.: aKarpiński.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

32
Dysputa uczonych, 1911 olej, tektura; 75 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d. : Z. Wierciak / 1911.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

33
Zestaw dziewięciu ilustracji do książki akwarela, gwasz, papier; około 33 x 24 cm (każda z prac);
każda praca sygn. przy lewej krawędzi u dołu: WW oraz opisana ołówkiem.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

34
Krowa, ok. 1840-48 (?) akwarela, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 42,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout);

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

35
Żółte róże i filiżanka olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: AKarpiński.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

36
Kwiaty w szklanym wazonie olej, sklejka; 63,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: G. Wichmann.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

38
Kąpiel olej, sklejka; 28,5 x 23 cm;
sygn. l. d.: S Eleszkiewicz;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

39
Szyjąca, 1953 tempera olejna, sklejka; 40 x 33 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Jankiel ADLER (1895-1949)

40
Postać, 1947 gwasz, papier brązowy; 63,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

41
Na plaży olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: R.S. (cyrylicą).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

42
Łódź przy brzegu akwarela, gwasz, karton; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

43
Narciarze w Zwardoniu olej, tektura; 65 x 95 cm;
na odwrocie Półakt narciarki – szkic.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Józef KOWNER (1895-1967)

44
Martwa natura z jabłkami, 1930 olej, płótno; 63 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kowner / 930.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

45
Kwiaty i figurki olej, tektura; 48 x 31 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Celestyn CZYNCIEL (1858-?)

46
Vanitas, 1888 olej, płótno dublowane; 144 x 113 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: Celest. Czynciel / Kraków 1888
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Wacław Franciszek PAWLISZAK (1866-1905)

47
Portret kobiety olej, płótno dublowane; 68 x 53 cm;
sygn. p. g.: W F Pawliszak / … (napis nieczytelny / Pani Janinie Pieńkowskiej ?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

48
Portret chłopca, 1920 olej, tektura; 63 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aneri / 1920;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, Europa Środkowa, XVIII w.

50
Portret młodzieńca, ok. 1740-1760 olej, płótno;
76 x 58 cm;
estymacja: 7 300 - 8 000 zł