14 maja 2019

Termin aukcji: 14 maja 2019 r., godz. 18:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

Wystawa przedaukcyjna: 6 -14 maja

pon. - pt.: 11:00 - 19:00

sob.: 12:00 - 15:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Walerią Matelską: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Firma PATEK, PHILIPPE & Cie

108
Zegarek kieszonkowy, męski Złoto pr. 0,585; szkło, emalia; średnica koperty 4,9 cm; wys. z antabką 6,6 cm, głęb. 1,2 cm.
Szwajcaria, Genewa; Lwów; lata 30. XX w.
estymacja: 29 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 27 000 zł

Firma APOLLO

109
Zegarek kieszonkowy, damski, secesyjny Złoto 14 K (585), emalia, szkło, diamenciki; średnica 2,2 cm, wys. z antabka 3,8 cm.
Szwajcaria, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Firma LONGINES (zał. 1832)

110
Zegarek kieszonkowy, męski Złoto 14 K (585); szkło, stal; średnica 4,6 cm, wys. z koronką 6,4 cm.
Szwajcaria, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

PATEK, PHILIPPE & Cie

111
Zegarek kieszonkowy, męski, remontoir + etui Złoto, emalia, stal, szkło; średnica 5,2 cm; głęb. 1,2 cm; wys. z antabką 7,3 cm. Etui - tektura, skóra, plusz, atłas; 3,8 x 11 x 9 cm.
Szwajcaria, Genewa, XIX
estymacja: 21 000 - 28 000 zł

112
Zegarek kieszonkowy damski Złoto 18 K (750); 13 szt. rautów diamentowych; średnica 1,9 cm, głęb. 1,1 cm, wys. z koronką 3,7 cm, waga 13,27 g.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Firma L.U.C.-LOUIS ULYSSE CHOPARD (zał. 1860)

113
Zegarek kieszonkowy, męski Złoto pr. 750 (18 K), emalia, szkło, stal; średnica 4,9 cm, wys. z antabką 6 cm.
Szwajcaria, Genewa, ok. poł. XX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

114
Zegarek kieszonkowy, męski + kluczyk Złoto, szkło, emalia, mosiądz, stal; średnica 5 cm, głęb. 2,5 cm, wys. 6,7 cm; kluczyk dł. 3,4 cm.
Francja (?), XVIII w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Firma TAVANNES WATCH COMPANY (zał. 1891)

115
Zegarek kieszonkowy, męski + futerał skórzany Złoto 14 K (0,585), szkło, emalia, stal; średnica 4,9 cm, głęb. 0,9 cm, wys. z antabką 6 cm.
Szwajcaria, lata 20. XX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

Firma LA MAISONNETTE

116
Zegarek kieszonkowy, męski Złoto żółte, pr. 18 K (750), szkło, stal, emalia; średnica 4,9 cm, wys. z antabką 6,9 cm, głęb. 1,4 cm.
Szwajcaria, 1-2 dekada XX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

PATEK, PHILIPPE & Co

117
Zegarek kieszonkowy, męski, remontoir, w drewnianym etui Złoto, pr. 0,750 (18 K), emalia, szkło, stal; średnica 4,6 cm; etui - drewno orzechowe, plusz, 3,7 x 2 x 9 cm.
Szwajcaria, Genewa, k. XIX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Firma IWC - International Watch Company - SCHAFFHAUSEN

118
Zegarek kieszonkowy męski Złoto pr. 14 K, szkło; średnica 4,9 cm, wys. z koronką 6 cm.
Szwajcaria, Schaffhausen, lata 20-30. XX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Firma OMEGA (zał. 1848, nazwa 1894)

119
Zegarek kieszonkowy męski Złoto 14 K (585), emalia, stal; średnica 5 cm, wys. z koronką 6,8 cm; waga 73,68 g.
Szwajcaria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

120
Zegarek kieszonkowy CHRONOGRAPHE, z repetierem + etui Złoto 18 K, emalia, szkło, stal; średnica 5,2 cm, głęb. 1,8 cm, wys. z antabką 7,5 cm; etui - drewno, szkło, 10,7 x 8 x 4,8 cm.
Szwajcaria, 2 poł. XIX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Zegarmistrz ROBERT ROSKELL (czynny 1790-1847)

121
Zegarek kieszonkowy, męski + dewizka + kluczyk (dobierany) Srebro pr. 925, częściowo złocone, szkło, emalia, mosiądz, stal; średnica futerału 5,8 cm, koperty 5 cm, głęb. 2,2 cm, wys. z antabką 8 cm; dł. łańcuszka 40 cm.
estymacja: 6 800 - 9 100 zł

Firma SILVANA

122
Zegarek kieszonkowy, z herbem śląskiej familii hrabiowskiej BALLESTREM Srebro pr. 800, szkło, stal; średnica 4,9 cm, głęb. 1,2 cm, wys. z antabką 6,4 cm.
Szwajcaria, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Zegarmistrz ANDREAS BERINGER

123
Zegarek kieszonkowy, męski, z funkcją repetycji + kluczyk Żelazo, brąz, mosiądz, emalia, porcelana, stal, srebro, kamienie półszlachetne; 5,5 x 4,9 x 3,8 cm; średnica tarczy 3,9 cm. Dł. kluczyka 2,7 cm.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Zegarmistrz Charles Thomas TURNER (?)

124
Zegarek kieszonkowy, męski + kluczyk Srebro pr. 925, szkło, mosiądz, emalia, stal; średnica 4,8 cm, w futerale 5,5 cm; głęb. 2,3 cm, wys. całk. 7,2 cm.
Anglia, Londyn, 1807
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Zegarmistrz VADÉ

125
Zegarek kieszonkowy, męski + kluczyk podwójny Srebro pr. 800, szkło, mosiądz, stal; średnica 4,8 cm, głęb. 2,2 cm, wys. z antabką 7 cm.
Francja, Nogent-le-Rotrou, k. XVIII w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Firma ALBERT EPPNER & Co (od 1869 w Silberbergu)

126
Zegarek kieszonkowy, męski + skórzane etui Złoto pr. 585 (14 K), emalia, szkło, stal; średnica 5,3 cm, głęb. 1,3 cm, wys. z antabką 7,5 cm.
Śląsk, Silberberg (obecnie Srebrna Góra); Szwajcaria, XIX/XX w
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Firma IWC - International Watch Company

127
Zegarek kieszonkowy, męski Srebro pr. 800, szkło, stal, emalia; średnica 5 cm, głęb. 1,5 cm, wys. z antabką 7,2 cm.
Szwajcaria, lata 20-30. XX w.
estymacja: 5 700 - 7 600 zł
Cena oferowana 5 000 zł

128
Zegarek kieszonkowy, męski, + kluczyk i dewizka Srebro; emalia, szkło; mosiądz, stal; średnica 4,6 cm, głęb. 1,2 cm; dł. łańcuszka 30 cm.
Szwajcaria (?), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Zegarmistrz CHARLES CABRIER (czynny 1743-1777)

129
Zegarek kieszonkowy, męski + kluczyk i dewizka z brelokiem Złoto, szkło, emalia, stal, granat, agat dwuwarstwowy; średnica futerału 4,7 cm, głęb. 2,9 cm; średnica koperty 4 cm, głęb. 2,7 cm, wys. z główką 6,6 cm;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

130
Zegarek kieszonkowy, męski Srebro pr. 84 (0,875), metal, szkło, stal; średnica 4,6 cm, głęb. 1 cm, wys. z antabką 6,2 cm.
Szwajcaria, pocz. XX w.; (na rynek rosyjski).
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Zegarmistrz G. MASTERMAN & Co (1767-1812)

131
Zegarek kieszonkowy, męski, w futerale, z łańcuszkiem ze stojakiem z rzeźbionymi postaciami Srebro, szkło, emalia, mosiądz; średnica 5 cm, głęb. 2,3 cm, wys. z główką 6,5 cm; futerał średnica 5,8 cm, głęb. 2,4 cm; dł. łańcuszka 11,5 cm; stojak: drewno
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

132
Zegarek kieszonkowy, męski Srebro pr. 0,900, stal, szkło, 10 rubinów (mechanizm); średnica 5 cm, wys. z koronką 6 cm, głęb. 1,1 cm.
Szwajcaria, 1 dekada XX w.
estymacja: 3 100 - 4 100 zł

201
Zegarek podróżny, typu „mignonette”, w tryptykowym etui Masa perłowa, mosiądz, brąz złocony, stal; wys. 5,4 cm, z antabką 6,5 cm, szer. 2,5 cm, głęb. 2,7 cm; etui - tektura, papier imitujący skórę, tkanina, wys. 6,7
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

202
Zegarek podróżny w tryptykowym etui Metal złocony, macica perłowa; średnica koperty 3,9 cm; średnica podstawy 3,3 cm, wys. 6 cm; etui - tektura, skóra, tkanina; wys. 7 cm, szer. 5 cm
estymacja: 2 300 - 3 100 zł
Cena oferowana 2 100 zł

203
Zegar podróżny z budzikiem i repetierem, w futerale, z kluczykiem Brąz złocony, grawerowany, giloszowany, szkło fazowane, stal; 13,7 x 9,5 x 8,4 cm (wys. z antabką 16,5 cm); futerał - drewno, skóra, plusz, 17 x 11,5 x 10 cm.
estymacja: 6 500 - 9 000 zł

205
Miniaturowy zegarek podróżny - „mignonette” Mosiądz złocony, szkło, emalia, stal; wys. 7 cm, z antabką 9,8 cm; szer. 5,2 cm, głęb. 4,5 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Josef PITA

206
Zegar ścienny, ramowy, z kluczykiem Drewno lipowe, sosnowe, złocenie; mosiądz, szkło, stal; wys. 47 cm, szer. 39 cm, głęb. 14 cm.
Praga lub Wiedeń, lata 30-40. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

207
Zegar z popiersiem Franciszka Józefa Heydna Brąz, mosiądz, emalia; wys. 22,2 cm, szer. 9,7 cm, głęb. 6,3 cm.
Austria, Wiedeń?; ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Leopold BABCZYŃSKI JUNGHANS - UHRENFABRIK

208
Mały zegar gabinetowy na biurko Drewno barwione, brąz, mosiądz, srebro, emalia, szkło; wys. 11,8 cm, szer. 6,7 cm, głęb. 3,5 cm.
Warszawa, XIX/XX w.; Niemcy - Schramberg (mechanizm).
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

LENZKIRCH - Aktiengesellschaft für Uhrenfabri

209
Budzik z kopułką z dwoma kluczykami Mosiądz, szkło fazowane, emalia, stal; wys. 13,5 cm, szer. 8 cm, głęb. 8 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

210
Zegar - budzik, z figurką Sławy Mosiądz, brąz, emalia, porcelana, stal; wys. 21 cm, szer. 12 cm, głęb. 8 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

212
Zegarek ażurowy, w kształcie godła pruskiego, z kluczykiem Brąz złocony, emalia; wys. 8,5 cm, szer. 6,3 cm, głęb. 1,3 cm, z podpórką 2,3.
Prusy, k. XIX w.
estymacja: 5 100 - 6 800 zł

Firma EUROPA

213
Zegarek podróżny, z budzikiem, w etui Mosiądz, szkło, plusz; koperta 4,8 x 4,8 cm; etui 6,6 x 6 x 2,8 cm.
Niemcy, lata 60. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł
Cena sprzedaży 200 zł

Firma ERFU

214
Stempel z mechanizmem zegarowym Stal, metal niklowany, mosiądz, drewno lakierowane, szkło; wys. 14,5 cm, szer. 6,7 cm, głęb. 5,2 cm.
Niemcy, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

215
Zegar w formie amfory z kluczykiem Zielony marmur, brąz, mosiądz, szkło, stal; wys. 23,5 cm, szer. 14 cm, głęb. 9 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

LENZKIRCH - Aktiengesellschaft für Uhrenfabrik

216
Zegar podróżny, z pozytywką i budzikiem Mosiądz, szkło, emalia, stal; wys. 15 cm, z antabką 17,7 cm, szer. 10 cm, głęb. 6,8 cm.
Niemcy, 1869
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Firma MOVADO ERMETO

217
Zegarek podróżny Złoto pr. 750 (18 K); wys. ca 2,6 cm, dł. 4 cm (rozsunięty 6 cm), głęb. 1,2 cm; waga łączna 59,800 g.
Szwajcaria, lata 60. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

301
Dewizka do zegarka Włosie końskie, złoto pr. 585 (4); dł. 46,5 cm.
Austro-Węgry, Praga, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

302
Dewizka do zegarka kieszonkowego Złoto żółte, pr. 56; dł. ca 32,5 cm; waga 34,900 g.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

303
Dewizka do zegarka, zakończona kluczykiem Złoto, pr. 750 (18 K) włosy ludzkie, perełki; biały szafir;
6,8 x 4,8 cm, dł. całkowita z łańcuszkiem 42 cm; waga całk. 34,200 g.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

304
Dewizka do zegarka Srebro pr. 0,900; niellowane, ślady pozłacania; dł. 40,5 cm, waga 9.860 g.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 500 - 700 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Georg ADAM SCHEID (1837-1921)

305
Dewizka do zegarka Srebro pr. 2, niello; dł. łańcuszka 32,5 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

401
Kluczyk do zegarka w kształcie pistoletu z łańcuszkiem Brąz złocony, karneol; dł. 6 cm.
Francja, pocz. XIX w.
estymacja: 600 - 800 zł

402
Kluczyk do zegarka, ozdobny Brąz złocony, kamień (szkło?) barwy miodowej, przeźroczysty, fasetowany; 6,6 x 3,6 x 1 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł XIX w.
estymacja: 500 - 700 zł

403
Kluczyk do zegarka, ozdobny Brąz złocony, karneol; 5,3 x 3,9 x 0,7 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XIX w.
estymacja: 500 - 700 zł