Isis KISCHKA (1908-1973)

1032
Dalie na zielonym tle, 1961 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Zygmunt BRUNNER (1878-1961)

1033
Portret, 1950 olej, płótno; 73,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zyg. Brunner / 1950.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Sam MARKITANTE, XX w.

1034
Las zimą olej, płótno;110 x 86 cm;
sygn. i opisany: MARKITANTE / PARIS.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

1035
Akt olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. Chorembalski (słabo czytelnie).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław DACZYŃSKI (1856 - ?)

1036
Zakopianka, 1921 olej, tektura; 35,5 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: St. Daczyński / Zakopane 1921;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

1037
Leżąca olej, płótno; 65 x 89 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Franz Van Den BROUCKE (1884-1940)

1038
Martwa natura z jabłkami olej, płótno; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FRANZ. 1922 / VAN DEN BROUCKE;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

1039
Morze, 1938 olej, tektura; 51 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.K. Wygrzywalski 1938.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1040
Martwa natura z owocami i cukiernicą olej, tektura; 45,5 x 50cm;
sygn. l. d.: Jabłoński.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

1041
Róże, 1916 olej, płótno; 18 x 25 cm;
sygn. i dat. l. d.: L.P. / 1916.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1042
Carmen z wachlarzem olej, tektura; 39,5 x 29,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

1043
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1044
Patrol olej, tektura zdublowana na płótnie; 39,5 x 50 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Józef HORYD (1896-1939)

1045
Pejzaż tatrzański olej, płótno; 57,5 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: J. Horyd (słabo czytelna);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Roman BREINTENWALD (1911-1985)

1046
Głowa konia olej, płyta; 40 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: RBreintenwald.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1047
W małym miasteczku olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreintenwald.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1048
Motyw miejski olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: RBreintenwald.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

1049
Jesień w Wettersteingebirge olej, sklejka; 47 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Włodzimierz NAŁĘCZ (1865-1946)

1050
Łódź rybacka na brzegu, 1929 olej, tektura; 22 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: Włodz. Nałęcz 192[9] (?);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

1051
Wenecja olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: LKowalski.;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1052
Ulica w Gdyni, 1949 olej, płótno; 74 x 88 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Edward WIECZOREK (1901-1988)

1053
Pejzaż olej, płótno; 40 x 52 cm;
sygn. p. d.: Ed Wieczorek.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony

1054
Pejzaż z chatą olej, tektura; 59 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (nieczytelnie, ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony

1055
Krokusy olej, płótno naklejone na tekturę; 64,5 x 89,5 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

1056
Pejzaż z mokradłami, 1932 lub przed olej, tektura; 36 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z autorską dedykację z prawej u dołu, datowaną 1932 X.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

F. LIBERACKI (?)

1057
Zima w lesie, 1911 olej, płótno; 65,5 x 109 cm;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Matylda MELENIEWSKA (1869-1931)

1058
Chryzantemy, 1925 olej, tektura; 41,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: M MELENIEWSKA / 1925.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1059
Śpiące dziecko olej, tektura; 24,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Szczepan SKORUPKA (1903-1997)

1060
Pejzaż, 1971 olej, płyta, 45 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZ. Skorupka 1971.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

E. LIPIŃSKI - Eryk LIPIŃSKI ? (1908-1991)

1061
Pejzaż, l. 30 XX w. olej, płótno; 54 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: E. Lipiński.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1062
Pejzaż olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1063
Wisła pod Wawelem olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1064
Martwa natura z maską olej, sklejka; 65 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J.HRYNKOWSKI (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

1065
Portret olej, płótno naklejone na tekturę; 38,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Schreter.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

1066
Opium olej, płótno dublowane;
103 x 75,5 cm (po konserwacji)
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

1067
Małżeńska intryga olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (ok. 1875-1946/1947)

1068
Wyjazd do miasta olej, płótno dublowane; 68,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

1069
Wesoła jazda olej, płótno; 69,5 x 99 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

1070
Akt na zielonym tle olej, płótno, 81 x 61 cm;
sygn. p. d.: K Z;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Joseph Friedrich N. HEYDENDAHL (1844-1906)

1071
Konwój jeńców, ok. 1880 olej, deska; 20,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: J. Heydendahl.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1072
Motyw zimowy, 1922 olej, deska; 12 x 21 cm;
sygn. i dat. l. d.: Art.Markowicz / 1922
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz flamandzki, XVII/XVIII w.

1073
Wieczerza w Emaus olej, płótno, 33 x 48 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA KENARA (?)

201
„Przy fortepianie” drewno lipowe; wys. 22 cm, szer. 42 cm, głęb. 39,5 cm.
Polska, Zakopane, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

202
Krucyfiks drewno (bukszpan), brąz, odlew złocony; 33 x 25 x 6 cm;
Francja, 2. tercja XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

203
Maria - figura spod krzyża drewno lipowe, złocone; wys. 49 cm, szer. 18,5 cm;
Polska Południowo-Wschodnia?; XVIII w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

204
Św. Jan - figura spod krzyża drewno lipowe, złocone, srebrzone; wys. 48 cm, szer. 21 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Odlewnia FRANZ XAVER BERGMANN ? (1861-1936)

205
Pies myśliwski - springer spaniel brąz polichromowany; wys. 17,3 cm, dł. 15,2 cm, szer. 9 cm.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

C. de MAUREVEL (XX w.)

206
Na fali brąz, odlew patynowany; wys. 19,5 cm, szer. 22 cm;
Francja, XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł