1810
Pierścionek z brylantem w centrum stylizowanej kompozycji brylant o masie ok.0.60 ct (VS-VS1/E-G),
złoto pr.0.750, masa całkowita 6.930 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

1811
Pierścionek z perłą naturalna czarna perła hodowlana w otoczeniu 26 szt brylantów;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.050 g.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1812
Sygnet damski z szafirem owalny szafir naturalny w otoczeniu 14 szt rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.500 g. Francja, okres międzywojenny.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

1813
Pierścionek z rubinem owalny rubin naturalny w otoczeniu 6 szt brylantów;
złoto pr.585, masa całkowita 9.730 g. Warszawa, l. 50. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

1814
Kolczyki z brylantami 82 szt brylantów o masie łącznej ok. 1.00 ct (Si-P1/G-L),
białe złoto pr. 585, masa całkowita 9.980 g.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

1815
Brosza-wisior z kameą owalne popiersie kobiety z profilu wyrzeźbione na muszli, ozdobny podwójny filigran,
złoto pr. ok. 375, masa całkowita 16.320 g.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1816
Naszyjnik z korali potrójny sznur korali naturalnych (323 szt) w kształcie baryłka o śr. 6.17 - 9.80 mm,
zapięcie srebro pr. 0.925, masa całkowita 138.170 g.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

1817
Naszyjnik z granatów pojedynczy sznur sferycznych fasetowanych granatów naturalnych (66 szt.);
zapięcie srebro pr.0.925, masa całkowita 38.550 g.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1818
Papierośnica patriotyczna drewno - czeczotka brzozowa; srebro (?); 2 kamyki (akwamaryn i ametyst?);
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Firma ERHARD & SŐHNE (czynna od 1844)

1819
Kałamarz secesyjny drewno - orzech kaukaski, mosiądz, miedź; wys. 7 cm, szer. 17,4 cm;
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1820
Ramka do miniatury srebro złocone (?), grawerunek; szkło; wys. 9,2 cm, szer. 6,8 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

1821
Konsolka z delfinami brąz, odlew cyzelowany, złocony; porcelana, farby emaliowe,
szkło fazowane; wys. 10,7 cm; Chiny, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Firma L. GOSZCZ / BRĄZ

1822
Para kandelabrów 3-świecowych, kościelnych brąz patynowany; wys. 46 cm, szer. 34,5 cm;
Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1823
Zegar kominkowy czarny marblit, biały marmur, mosiądz, szkło bezbarwne i czarne; stal; wys. 35,5 cm;
Belgia, Antwerpia (Anvers), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1824
Lampa elektryczna w formie wazonu alabaster; wys. 34 cm;
Belgia, Bruksela; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

DANUTA THOMAS-JAWORSKA (ur. 1920), Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD

1825
Orzeł z Sali Tronowej Zamku Królewskiego w Warszawie wełna na osnowie lnianej; 68 x 27,5 cm.
Polska, Warszawa, 1975
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

901
Barek art déco fornir: orzech, mahoń i róża; 66,5 x 60 x 40 cm;
Polska, ok. 1925.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

902
Biurko art déco masywne, o dużej powierzchni blatu, fornir: orzech, róża;
77,7 x 160 x 80 cm; Polska, ok. 1935.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

903
Barek w formie walca stal mosiądzowana, szkło; wys. 81 cm, śr. 56 cm; Vallauris,
Francja, 50/60. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

904
Szafka - pomocnicza w stylu eklektycznym wysoka, fornir: mahoń; 134 x 98,5 x 48,3 cm;
Polska, ok. 1880.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

905
Szafa ubraniowa w stylu klasycystycznym fornir: orzech, intarsja: śliwa; 208 x 136 x 62 cm;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

906
Lampa stojąca z przeszkloną szafką w stylu art déco orzech; 152,5 x 71,5 x 41 cm;
Polska, 40./50. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

THONET

907
Komplet mebli giętych buczyna; złożony ze stolika, tapicerowanej kanapy i pary foteli;
Europa Środkowa, firma Thonet, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

908
Stół pomocniczy w stylu późnego biedermeieru z odkładanym blatem, intarsjowany na obrzeżu we wzory floralne,
mahoń; 81,5 x śr. 106 cm; Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

909
Toaletka art déco fornir: palisander; 146,5 x 119 x 35,5 cm; śr. lustra 118 cm;
Europa Środkowa (Polska ?), lata 30. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

910
Sekretarzyk art déco zgeometryzowany, dwuczęściowy, fornir: orzech;
159,2 x 122 x 44 cm; Polska, ok. 1930.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

911
Para postumentów art déco o falistych kształtach, podświetlanych, fornir: egzotyczną okleiną, szkło matowe;
97 x 32 x 32 cm; Francja ?, ok. 1925-30.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

912
Stojak (gazetnik-nutnik) w stylu secesji geometrycznej drewno, metal; 112,3 x 44 x 27,3 cm; Cesarstwo Austrowęgierskie,
projekt Koloman Moser (1868-1918), ok. 1900.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1901
Zestaw mebli w stylu biedermeier złożony ze stolika i pary krzeseł, fornir: czeczota, orzech;
Polska, pocz. XX w.;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1902
Europa Środkowa, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł