Jan BERDYSZAK (1934-2014)

404
Kompozycja, 1971 gwasz, papier; 57 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem), dat. p. d.: 19/71 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

405
Erotyk - Jola, 1978 pastel, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 78.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

418
Nokturn C, 2000 akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000 r.;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

420
Przemyśl, 2007 akryl, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. dat. i opisany p. d.: 2007 / PRZEMYŚL E. DWURNIK;
estymacja: 26 000 - 36 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

424
Figura osiowa, ok. 1958 olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

425
Zła gwiazda olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15";
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

428
Okno, 1981 olej, płótno, 116 x 89 cm
sygn. i dat. p. d.: 7 XI 81 J.S. oraz na blejtramie: Jacek Sienicki „Okno” 1981;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Adam Aron MUSZKA (1914-2005)

430
Przed koncertem - Trio, przed 1964 olej, płyta; 84 x 66 cm;
sygn. p. d.: MUSZKA;
estymacja: 36 000 - 45 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

433
sygn. na odwrocie Tymon;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

436
Różowe kwiaty, 1997 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

439
Pejzaż z rzeką, 1909 olej, płótno; 36 x 44,5 cm;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

442
6/85, 1985 akryl, relief, płyta; 60 x 42 cm;
na odwrocie opis autorski: JANUSZ ORBITOWSKI 85 / 6/85.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Józef JAREMA (1900-1974)

445
G1-Relief 5 technika własna, płyta; 116 x 86 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JJarema/ G1 Relief 5/
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

451
Rzymski motyl, 1977 akryl, płótno; 100 x 130 cm;
po środku napis: L. Kunka 17.V. 77.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

458
Interwencja - blue scotch technika własna, płyta; taśma (scotch) niebieska;
62 x 54,5 cm;
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

459
„Banksy” spray - szablon, płyta pilśniowa; 22,5 x 39 cm (kształt nieregularny).
Najprawdopodobniej część z oznaczeń trasy przebytej przez najsławniejszego street artowc
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Grupa TWOŻYWO (rok powstania: 1995)

461
Animacje, 2011 zestaw 5 filmów animowanych: Fau, Stan skupienia, Marsz, Bezpieczeństwo semantyczne,
Pojedynek na płytach CD - każda płyta sygn.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł