Chaim GOLDBERG (1917-2004)

8
Ślub żydowski, 1965 piórko, tusz, papier; 70 x 102 cm;
sygn. l. d.: Goldberg Ch dwukrotnie w różnych językach oraz data 1965
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

108
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Lato w Osieku akwarela, gwasz, tektura; 30,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

124
Kwitnące drzewo olej, tektura; 13,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

126
Róże żółte olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

127
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Wędrowcy, 1923 olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

140
Kwiaty i figurki olej, tektura; 48 x 31 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

143
Potyczka, ok. 1908 Inne tytuły: Bitwa; Napad tatarski; Podjazd tatarski; Utarczka; Utarczka z Tatarami
olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy /
estymacja: 1 300 000 - 1 600 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

151
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

153
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

156
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

157
Portret aktora olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Cornelis de BRYER (ok. 1620-1688)

159
Martwa natura z ptakiem i truskawkami olej, deska; 34,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: C… (zatarta);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Artysta nieokreślony, XVII w. z kręgu Melchio

161
Ptactwo domowe olej, płótno dublowane, 95 x 144,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

201
Postacie dwóch mężczyzn drewno dębowe, polichromowane; wys. 78,5 cm, szer. 33,5 cm;
Europa Zachodnia, w tradycji gotyckiej, XVI w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

G. FORZELLI

205
Michał Anioł przy pracy marmur biały, karraryjski; wys. 72 cm, szer. ca 40 cm;
Włochy, Florencja, XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

207
Bodhisattwa marmur biały, z zielonawymi żyłkami; wys. 92,5 cm;
Chiny, XVII w. (w tradycji okresu dynastii Tang).
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Edme (i Emile) Samson w Paryżu (wytwórnia zał

608
Para wazonów z puttami, dekoracją kwiatową i miniaturami z ptakami Francja, Paryż, wytwórnia Samsonów
(Edme i syna Emila- od ok. 1860), kon. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Tétard Freres (założona w 1880 roku)

705
Komplet do kawy i herbaty art déco składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy srebro próby 1 (950/1000) cechowane; waga 2378 g.
Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

806
Pierścionek z brylantami brylant oraz 6 szt brylantów o masie łącznej ok.0.85 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.900 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

817
Akwamanile brąz, inkrustacja złotem; wys. 19 cm, szer. 9 cm, głęb. 10 cm.
Niemcy, XVI/XVII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

821
Makata buczacka jedwab, nić metalowa złocona; 129,5 x 133 cm; wymiar krajki 7 x 4 cm.
Buczacz, pracownia Oskara Potockiego, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

822
Wakizashi - krótki miecz japoński, sygn. BIZEN OSAFUNE SUKESADA w pochwie stal dziwerowana, stop miedzi i złota SHAKUDO, złocenie; srebro złocone; skóra rekina, oplot jedwabny (?);
drewno, laka, róg; Japonia, XVII - XVIII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

824
Piernacz - buzdygan honorowy, z dedykacją dla płk. Zygmunta Wendy na pamiątkę 20-lecia służby wojskowej drewno (mahoń), srebro pr. 2, dł. 45,5 cm, szer. ca 2,5 cm.
Polska, Wilno, 1934
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

Charles-Guillaume DIEHL (1811-1885)

904
Sekretera w stylu II cesarstwa czerniona, inkrustowana ornamentami wyciętymi z blachy mosiężnej oraz brązami o
klasycystycznym charakterze; 128,8 x 74 x 37,5 cm; Paryż, l. 70. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł