Nr katalogowy: 822

Nr katalogowy: 822

Wakizashi - krótki miecz japoński, sygn. BIZEN OSAFUNE SUKESADA w pochwie

stal dziwerowana, stop miedzi i złota SHAKUDO, złocenie; srebro złocone; skóra rekina, oplot jedwabny (?);
drewno, laka, róg; Japonia, XVII - XVIII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł