18 grudnia 2018

18 grudnia 2018 r., godz. 18.00

Dział Sprzedaży

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

428
Martwa natura na serwecie II, 2011 olej, tektura;14 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: [monogram wiązany] GB 11 (w owalu);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

429
Mięso,1996 olej, płótno; 46 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: JACEK SIENICKI / 96 (ryta w farbie końcówką pędzla).
estymacja: 27 000 - 34 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

430
Martwa natura z zegarem olej, płótno; 59,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: T.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Andrzej GÓRNISIEWICZ (ur. 1966)

431
Mogilany, 2017 olej, akryl, płótno; 170 x 100 cm;
sygn. p. d.: Górnisiewicz A.;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

432
Odpoczynek rekwizytów olej, płótno; 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: W. Taranczewski;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

433
Paryż - Rue Cujas, 1964 olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1964, opisany l. d.: 204;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

434
L'Aquila - Piazza di Porta Bazzano, 1964 olej, płótno; 50,5 x 62 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu:
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

435
Pejzaż norweski z łódką, 1984 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

436
Rytmy jesienne, 2011 olej, płótno; 70 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: J Kraupe;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Agnieszka NIZIURSKA (ur. 1955)

437
Czwarta sosna, 1994 olej, płótno; 150 x 105 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

438
Pejzaż przestrzeni IX, 1983 akryl, płyta pilśniowa; 55 x 75 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

439
Ręce, 1991/2010 akryl, technika własna, płótno; 85,5 x 106 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Fangor 91/2010;
estymacja: 130 000 - 200 000 zł
Cena oferowana 130 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

440
Figura olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: T. Łapiński.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

441
Autoportret - Łazarz, 1999 olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / czerwiec '99 / Autoportret - Łazarz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

442
Kompozycja z fakturą VII, 1962 olej, aplikacja, płótno; 89 x 54 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

443
Bez tytułu - tryptyk, 1998 olej, płótno; 50 x 50 cm (każdy);
sygn. i dat. na odwrocie (każdy): L. Tarasewicz 1998.
estymacja: 110 000 - 140 000 zł
Cena oferowana 90 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

444
Slavery and Abstract Art, 2014 olej, płótno; 130 x 100 cm;
na odwrocie, na płótnie opis autorski:
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jacek ZIEMIŃSKI (ur. 1953)

445
Bez tytułu, 2001 olej, płótno; 50 x 50 cm;
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931)

446
Przebieg XXVII, 2013 akryl, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na krośnie: Jerzy Kałucki 2013,
estymacja: 43 000 - 53 000 zł

Piotr MAREK (1950-1985)

447
Bez tytułu olej, płótno; 100 x 60 cm.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Paweł ŁUBOWSKI (ur. 1955)

448
Posągi, 1988 olej, płótno; 95 x 140 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

449
Piękność, 1986 olej, płótno; 199 x 160 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. Dowgiałło / 1986.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

450
Ezop IV, 2018 olej, płótno; 89,5 x 120 cm;
sygn. i dat. u góry z lewej: S. MŁODOŻENIEC / 2018;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

451
Vanitas, 1992 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Waniek / 92;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

452
Cwancygator, 1981 olej, płótno; 115 x 115 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

453
Bez tytułu, 1987 olej, płótno; 65 x 83 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. PŁÓCIENNIK 87 oraz odcisk palca artysty w prostokącie.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

454
Sonaty Mozarta, 2018 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: JPałucha 18;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

455
Księżniczka, 1984 akryl, płótno, sklejka; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 84;
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

456
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, 2004 olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Janusz LEWANDOWSKI (ur. 1937)

457
Syrena olej, płyta; 50 x 39 cm;
sygn. p. d: LEWANDOWSKI;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Artur TURALSKI - TURAL (ur. 1949)

458
Czarowne koło - dyptyk, 2018 akryl, płótno; 100 x 81 cm (wymiar każdego z płócien);
sygn. przy prawej krawędzi: ARTTURAL, opisany p. d.: XIII 2018;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Felicja PACANOWSKA (1907-2002)

459
Człowiek w przestrzeni, 1960 olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Małgorzata JENTA-DMITRUK (ur. 1959)

460
Wędrówka słońca - z cyklu: Druga pora roku, 2017 olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. u dołu wzdłuż lewego brzegu: M. JENTA-DMITRUK / 2017;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jerzy DMITRUK (ur. 1960)

461
Anioł stróż, z cyklu: Zakochany, zagubiony mężczyzna, 2018 olej, karton; 41,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: DMITRUK / 18.;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

462
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, 2003 olej, płótno; 100 x 140 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

463
VII-1989, 1989 akryl, płyta pilśniowa; 72 x 72 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy: Autor: Krystyn Zieliński (...) / Tytuł: "VII-1989" /
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jerzy GROCHOCKI (ur. 1931)

464
Zdania bez słów, 2017 technika własna, sklejka; 35 x 35 cm (wymiar całości kompozycji);
sygn., dat. i opisana na odwrocie:
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

465
Progresja II, 2000 technika własna, płyta; 60,5 x 120,5 cm (półkole);
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

1401
Jeźdźcy akwarela, papier; 42 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST WIŚNIEWSKI (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

1402
Król Roger - Ilustracja do opery Karola Szymanowskiego, 2011 gwasz, karton; 100 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Iwan Kulik / 2011.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

1403
Joker tusz, piórko, akwarela, gwasz, papier żeberkowy; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. g.: "Joker" / TSętowski.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

1404
Rozgrywka magów tusz, piórko, gwasz, ołówek, papier żeberkowy; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Sętowski;
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

1405
Bez tytułu, 1969 gwasz, papier; 50 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

1406
Martwa natura z rakami i śliwkami, 2013 olej, tektura, 9,5 x 56,3 cm;
sygn. l. d.: [monogram wiązany] GB 2013 (w owalu, ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

1407
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, 2003 olej, płótno; 65 x 73 cm;
sygn. l. d.: I Kulik;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Joanna KRZYSZTOŃ

1408
Pejzaż z jednorożcem technika własna (olej, kredka), płótno; 95 x 126,5 cm;
opisana l. g.: pejzaż z jednorożcem.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1409
Zachód słońca, 1991 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. śr. d.: H. PŁÓCIENNIK. 91 oraz odcisk palca;
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

1410
Pani Tenisowa, 2015 olej, płótno; 70 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Pałucha 2015;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł