18 grudnia 2018

18 grudnia 2018 r., godz. 18.00

Dział Sprzedaży

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

1301
Zestaw fotografii 1. Scena z opery Granda: Agnieszka Fatyga i Emilian Kamiński;
2. Scena z przedstawienia: Szalony dzień czyli Wesele Figara
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Louis FLAMEL

1302
Para fotografii - Aktion (Lehration). Wilhelm-Hack-Museum, Ludwigshafen. 4. Februar 1992 fotografie przedstawiają akcję artystyczną Hermanna Nitscha;
dwie oryginalne fotografie kolorowe, papier fotograficzny; 15,3 x 10,2 cm;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

1303
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1304
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1305
Kompozycja z twarzami, 1994 litografia barwna, papier; 40,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. g.: E.A. Lebenstein 94 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

1306
Romantyka, 1974 akwaforta, akwatinta barwna; papier; 64,5 x 49,5 cm (wymiar kompozycji);
69 x 53 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

1307
Bez tytułu serigrafia barwna, papier; 74,5 x 58 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej sygn. i nakład: 174/250 Vasarely (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

1308
Bez tytułu serigrafia barwna, papier; 35 x 61,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej sygn. i nakład: F.V. 174/250 Vasarely (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

1309
sygn., dat. i opisany u dołu: 320/360 "Gradacja na trójkąt" Jerzy Grabowski 69 (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

1310
Kompozycja, lata 60. XX w. monotypia, papier naklejony na płytę; 41 x 27 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Henryk OŻÓG (ur. 1956)

1311
Francis, 2000 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 76 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Henryk Ożóg 2000 (ołówkiem),
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

1312
Ikona czasu akwaforta barwna, papier; 27,5 x 38,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: TSętowski "IKONA CZASU" akwaforta E/A (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 100 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

1313
Explicit introspection, 2001 druk artystyczny (litografia), papier; 58 x 56 cm (wymiar kompozycji); 70 x 66 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 267/350 Olbiński (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

1314
Bez tytułu [Taniec] druk artystyczny (serigrafia), papier; 43 x 56,5 cm (wymiar kompozycji),
50 x 70 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

1315
Bez tytułu [Jezioro] druk artystyczny (serigrafia), papier;46 x 46 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

1316
Katedra, 1993 miedzioryt, papier; 32 x 29,5 cm (odcisk płyty); 56,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. z płyty p. d.: S (litera leżąca) 1993;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

1317
Portret żony w stanie wojennym, 1993 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 64,5 x 49,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: Sroka 1993 (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1318
Monotypia +, 2012 monotypia, karton; 44,8 x 33,8 cm (wymiar odbitki),
62,3 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1319
Monotypia +, 2010 monotypia, karton; 43,8 x 31,7 cm (wymiar odbitki),
59,7 x 46 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1320
Monotypia +, 2011 monotypia, karton szary; 60,5 x 46,5 cm (całość);
praca sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A P.) 2011. Henryk Płóciennik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

1321
Kompozycja abstrakcyjna tusz, tusz lawowany, pędzel, papier; 62,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST WIŚNIEWSKI.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Józef WILKOŃ (ur. 1930)

401
Koniki gwasz, tusz, papier; 37 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: Wilkoń (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ - CYAN (1912-1981)

402
Ofiara, 1949 akwarela, gwasz, papier; 63 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cyan 49.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

403
Sny robotnika, 1981 gwasz, akwarela, papier; 33 x 23,5 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ-1981 -.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

404
Mogiła intelektualisty, 1961 akwarela, gwasz, papier; 47 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski XI. 61.;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

405
Bez tytułu akwarela, papier żeberkowy, oliwkowy; 31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.Kraupe (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Tadeusz KALINOWSKI (1909-1997)

406
Kompozycja nr 5, 1975 gwasz, papier; 55,5 x 46,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Kalinowski 1975 NR 5.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

407
Bez tytułu, 1951 akwarela, gwasz, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: L. Kunka 51.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

408
Ocean, 1988 akryl, płyta pilśniowa; 39 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 88 / "OCEAN" / 39 x 60 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Fryderyk HAYDER (1905-1990)

409
Martwa natura olej, płyta; 110 x 80 cm;
sygn. l. d.: F. HAYDER.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 700 zł

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

410
Faktura nr 18, 1978 akryl, tektura, 100 x 70 cm;
opisany na odwrocie: Bronisław / KIERZKOWSKI
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

411
Potok, 1940 olej, tektura; 29,5 x 25 cm;
sygn. i dat. l. d.: TBrzozowski / 1940;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

412
Chmurny dzień, 1940 olej, tektura; 25 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Brzozowski / 1940;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

413
Figura (Spalona postać), 1963/1964 technika własna, karton; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Tchórzewski 1964;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 45 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

414
Ptaki, 1988 technika własna, papier; 78,5 x 59 cm,
sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 88.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

415
Pejzaż z Zakopanego olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: J. Tchórzewski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

416
Płonąca przestrzeń, 1979 olej, akryl, płótno; 65 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. Tchórzewski 79. / "PŁONĄCA PRZESTRZEŃ" / akryl-olej.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

417
Biała postać olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis:
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Witold FRYDRYCH (1916-1970)

418
Akt, 1962 olej, płótno; 98 x 130,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wit. Frydrych 62.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

419
Portret mężczyzny - Autoportret (?), 1945 olej, sklejka; 58,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: "ŻONIE" / R.A. IV. 45.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

420
Zuzanna i starcy, 2002 olej, płótno; 100 x 100 cm;
Dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności przez autora.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Felicja PACANOWSKA (1907-2002)

421
Miasteczko olej, płótno; 64,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: F. Pacanowska;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

422
Vue de St Flour olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

423
Ściana, z cyklu: Podróże autostopem, 1983 olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: IX-269-886 E.DWURNIK.83;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

424
Piłowanie, 1991 akryl, płótno; 53 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Maśluszczak 1991;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Wiesław OBRZYDOWSKI (1938-2017)

425
Akt na desce do krojenia chleba, 2011 akryl, deska; 31 x 47,5 cm (nieregularny kształt);
sygn. i dat. na rączce deski po prawej stronie kompozycji: W O ' 2011.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

426
Obraz 1899, Wieś Kamion - Biała Dama, 1995 olej, płyta, 41 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Duda Gracz. 1899 / 1995.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Stanisław RODZIŃSKI (ur. 1940)

427
Dwa domy, 2002 olej, płótno; 80 x 100 cm;
na odwrocie, na płótnie opis autorski: ST. RODZIŃSKI / DWA DOMY / 2002.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł