Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Lilla KULKA (ur. 1946)

366
Wspominanie, 2005 technika mieszana, malarstwo z materią, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: L. K. 2005;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)

367
Pejzaż abstrakcyjny, 2021 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d: MG / 2021;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

368
Summerhouse, Opus I, II, III, 2020 akryl, płótno; 30 x 30 cm (wymiar każdej z prac);
prace sygnowane SV wpisane w prostokąt;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Aleksandra WIŚNIEWSKA, XXI w.

369
Zirael, 2020 akryl, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: AW20’.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Izabela SZEWCZYK (ur. 1975)

370
Majestat akryl, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: I. SZEWCZYK.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Adam FAGLIO (ur. 1954)

371
Aksamit, 2005 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Faglio 2005;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Honorata CHAJEC (ur. 1983)

372
Struktura cienia, 2020 akryl, płótno; 80 x 100 cm,
sygn. l. d.: HCh 2020;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Zbigniew PORĘBSKI (ur. 1964)

373
Bioiluminacja, 2004 olej, płótno; 90 x 114 cm;
sygn., dat. oraz tytuł autorski na odwrocie, na krośnie: ZBIGNIEW PORĘBSKI / „BIOILUMINACJA” 2004, olej, płótno, 90 x 114 (długopise
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Dariusz ŚLUSARSKI ( ur. 1979)

374
Vinci, 2010 olej, płótno; 70x 50 cm;
sygn. p. d.: ŚLUSARSKI D;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Andrzej CYBURA (ur. 1976)

375
Rodzinna wycieczka, 2020 akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: CA;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI (KA DEE) (ur. 1953)

376
Nicy breakfast on the bed, 2021 olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. l. d.: Dee;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Barbara ŚLIWA (ur. 1950)

378
Krechy Ziemi, 2019 akryl, płótno; 50 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Barbara / Śliwa / z cyklu / " Krechy Ziemi" / 2019 R.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Andrzej WROŃSKI (ur. 1942)

380
Zakryta Bogini olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. l. d.: AWroński.
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Władysław MATLĘGA (ur. 1942)

381
Nasze owce i moje ule?, 2021 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. I dat. l. d.: 26.V.2021 r. / MATLĘGA.W.; tytuł po środku u dołu: NASZE OWCE I MOJE ULE?;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Władysław MATLĘGA (ur. 1942)

382
Kraków - Wawel - Wisła, 2021 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. I dat. l. d.: 22.V.2021 r. / MATLĘGA. W.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Władysław MATLĘGA (ur. 1942)

383
Kraków - Sukiennice, 2021 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. I dat. l. d.: 24.V.2021 r. / MATLĘGA. W.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Andrzej BARTCZAK (ur. 1945)

385
Życie Warszawy - Most, 1982 papier; polimer, tusz, collage, płótno; 60,5 x 60,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A BARTCZAK 1982;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

387
Relacje końskie, 1993 olej, tektura; 49 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. TCHÓRZEWSKA / 93.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz KWAŚNIK, XX w.

388
W Sułkowicach, 2015 olej, akryl, płótno; 36 x 45 cm;
sygn. p. d.: T. KWAŚNIK;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Henryk WÓJCIK (1920-2009)

389
Pejzaż z nad Pilicy, 1955 olej, płótno; 62 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hen Wójcik 55
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Eustachy WASILKOWSKI (1904-1977)

390
Martwa natura, 1969 olej, tektura; 32,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eustachy Wasilkowski;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

403
Suspended promises inkografia, papier; 72,5 x 57,5 cm (wymiar kompozycji), 85 x 68 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 279/350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

404
Przewidywalne założenie inkografia, papier; 94 x 64 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu: 126/350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

405
Ariadna na Naxos [Baśnie o miłości - Delfin], 2015 inkografia, papier; 41 x 64 cm (wymiar kompozycji), 48 x 69 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisana u dołu: IV/X Olbiński (ołówkiem) oraz l. d.:
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

406
Kalendarz wczorajszych życzeń inkografia, papier; 70 x 66 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu ołówkiem: 36/350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

407
Letnie małżeństwo, 2001 inkografia, papier; 76 x 61 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana: 53/350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

411
Para grafik 1. Zachód słońca 5 c - litografia barwna, papier; 54 x 76 cm (wymiar odbitki), 62 x 91 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 66 (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

412
Plaża II, 1979/89 serigrafia jednobarwna, papier; 43 x 60,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 1979/89 (ołówkiem), opisany l. d.: Plaża II 12 / 25 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

413
Teka "Xylon 63", 1984 Szlachetny wydruk linorytów, papier; 50 x 35 cm (każdy arkusz);
wydawca: Xylon, Zurych, 1984, nakład: 600 egzemplarzy.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

414
Plakat wystawy retrospektywnej Henryka Berlewiego „Retrospektive Ausstellung von 1908 bis heute”, Institut Français, Berlin X-XI typografia, cynkotypia barwna, papier; 61,5 x 50 cm;
sygnowany i datowany ("Akt" wewnątrz kompozycji): H. BERLEWI • 1922;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

415
Kompozycja geometryczna monotypia, papier; 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Stefan SUBERLAK (1928-1994)

416
Kompozycja, 1957 litografia, papier; 42,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Suberlak S 1957.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Cecylia MAĆKIEWICZ-WIŚNIEWSKA (1928-1999)

417
Ulica w Palermo, 1961 akwaforta, mezzotinta, papier; 40,8 x 24 cm (odcisk płyty), 43,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisana u dołu: Ulica w Palermo Cecylia Wi
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

420
Minotaur miedzioryt, papier; średn. ok. 13,5 cm (odcisk płyty), 20 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
oznaczenia na płycie: 2009/S;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

422
Kantor, 1987/2020 fotografia, brąz Van Dyke/papier Fabriano; 70 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
opisana na odwrocie: Brown Van Dyke 1987/2020 / K.K.Pollesch, odbitka autorska.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

423
Dorota Segda, 2019 fotografia, brąz Van Dyke/ papier; 30 x 21 cm (wymiar odbitki);
opisana u dołu: BROWN VAN DYCK [sygnatura] 2019, odbitka autorska.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

424
Grzegorz Turnau, 1997/2020 fotografia, brąz Van Dyke/papier; 18 x 15 cm (wymiar odbitki);
opisany na odwrocie: GRZEGORZ TURNAU / BROWN VAN DYKE 199/2020 / [pieczątka] / [sygnatura].
estymacja: 800 - 1 000 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

425
Zbigniew Wodecki, 2019 fotografia, brąz Van Dyke/papier; 25 x 18 cm (wymiar odbitki);
opisany u dołu: BROWN VAN DYCK [sygnatura] 2019;
estymacja: 500 - 600 zł

Konrad K. POLLESCH (ur. 1940)

426
Pejzaż, 1987/2020 fotografia, brąz Van Dyke/papier Fabriano; 30 x 21 cm (wymiar odbitki);
opisany na odwrocie: BROWN VAN DYKE 1987/2020 / [pieczątka] / [sygnatura].
estymacja: 500 - 600 zł

Lucyna KUŚNIERCZYK (ur. 1936)

427
Zestaw 9 kompozycji fotografia cyfrowa, druki czarno-białe i kolorowe niekiedy uzupełnione malaturą, papier; 21 x 29,5 cm (każdy);
na odwrocie opisy oraz stemple autorskie.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Janusz WOJCIESZAK (ur. 1950)

428
The white herons, 2009/2020 druk pigmentowy, papier Hahnemuehle Museum Etching; 40 x 60 cm;
sygnowany ołówkiem na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 1/3.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Łukasz GURDAK (ur. 1984)

429
Spring, 2015/2020 wydruk pigmentowy, papier EPSON Traditional; 30 x 45 cm;
sygnowany ołówkiem na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 1/1.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Łukasz GURDAK (ur. 1984)

430
Kinga 2, 2018/2020 druk pigmentowy, papier EPSON Traditional; 29,5 x 44,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. ołówkiem na odwrocie; wydruk autorski, nakład: 1/1.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

431
Bez tytułu akwarela, ołówek, papier; 29 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: [gmerk artysty]; numerowana l. d.: 1910.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Hanna BAKUŁA (ur. 1950)

432
Plażowiczka akwarela, pisak, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: BAKUŁA.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Joanna SARAPATA (ur. 1962)

433
Akt tusz, papier pakowy; 100 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji przy prawej krawędzi: SARAPATA.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Grzegorz PIECYK (ur. 1958)

435
Kompozycja z czerwoną plamą akryl, tektura; 8,5 x 12 cm;
sygn. l. d.: G. Piecyk.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Rudolf RIEDEL, XX / XXI w.

437
Śluby milczenia technika mieszana (gwasz, tusz, piórko, flamaster), papier; 44,5 x 28 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: RRiedel;
na odwrocie oprawy stempel autorski z podpis
estymacja: 1 000 - 1 200 zł