Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

 (urlop w dniach 23.03 - 30.03.2020)

Bronisław CHROMY (1925-2017) - projekty

369
Statuetka pamiątkowa kolisty, ażurowy; av.: pośrodku znaczek z ząbkowaną krawędzią i gołąbkiem pokoju w locie; w otoku napis: "ZA ZASŁUGI DLA ROZWOU PUBLIKACJI FILATELISTYCZNYCH"
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

370
Wenus z Willendorfu brąz, marmur; wys. 20 cm;
sygn.: MSIERPIŃSKI i monogram wiązany: MS.
estymacja: 3 800 - 5 000 zł

Sławomir MICEK (ur. 1956)

371
Projekt statuetki olimpijskiej brąz, wys. 46 cm, szer. 18 cm;
sygn. na boku rzeźby: SMICEK.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Jacek ZIEMIŃSKI (ur. 1953)

1302
1-72-E1, 1999 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JACEK ZIEMIŃSKI '1999 / "1/72-E1" olej płótno.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Sława CYBULSKA, XX w. - ?

1303
Dialog - III obraz z cyklu Tryptyk olej, płótno; 65,5 x 55,5 cm;
na odwrocie na blejtramie opis obrazu: OBRAZ Z CYKLU TRYPTYK „DIALOG” / SŁAWA CYBULSKA.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Andrzej PODULKA (ur. 1951)

1304
Akt, 1991 akryl, płyta; 85 x 80 cm;
opisany na odwrocie: PODULKA / 1991.
estymacja: 2 000 - 3 500 zł

Janusz PETRYKOWSKI (1940-2004)

1305
Narodziny i śmierć kwiatu, 1973 olej, płótno; 34 x 30 cm;
na odwrocie nalepka z opisem: Janusz Petrykowski / "Narodziny i śmierć kwiatu "-olej / 30 x 34 cm 1973
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Andrzej FOLFAS (ur. 1948)

1306
Scena rodzajowa, 1988 tusz, akwarela, papier; 76 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: FOLFAS 88 (tuszem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1307
Mick Jagger, 2018 akryl, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO'18;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Oldrich JELINEK (1930-2000)

1308
Dama, 1978 Litografia, papier; 59 x 65 cm ( wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: O. Jelinek 78 (ołówkiem) opisana l. d.: aut. ….
estymacja: 800 - 1 000 zł

Stefan SZCZESNY (ur. 1951)

1309
Tancerki z Mustique druk artystyczny, papier; 45 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (podpis autorski, ołówkiem); nakład l. d.: 34/50 (ołówkiem).
estymacja: 700 - 1 000 zł

Barbara MICHAŁOWSKA, XX w.

1310
W parku, 2015 olej, płótno; 70 x 50 cm;
opisany na odwrocie: BARABARA MICHAŁOWSKA / "W PARKU" / 70 X 50 2015 R.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Malarze warszawskiej ASP, XX w.

1311
Słoneczniki, ok. 1952 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: WANDA;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Krystyna ZACHWATOWICZ (ur. 1930 r., Warszawa)

1312
Kazimierz, 1976 tusz, akwarela, papier, 24,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: K.Zachwatowicz / 1976 KAZIMIERZ
estymacja: 700 - 800 zł

Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)

1313
Martwa natura z tulipanami gwasz, papier, 28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LURCZYŃSKI.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

1314
Katedra na Wawelu technika własna, płyta; 64 x 43 cm;
sygn. p. d.: EGerlach.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Stanisław BATRUCH (1935-2015)

1315
Pejzaż, 1966 akryl, płótno; 72 x 91 cm;
na odwrocie opis: ST. BATRUCH / prac. prof. H. Rudzkiej-Cybis / VI r / 1966.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jakub CZYSZCZOŃ (ur. 1983)

401
Podrabianie pieniędzy, 2012 technika własna, collage, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: CZYSZCZOŃ / 2012.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Michał MISIAK (ur. 1973)

402
S-45, 2009 olej, płótno; 100 x 100 cm;
na odwrocie znak autorski oraz opis autorski: MICHAŁ MISIAK 2009 / "S -45" / OLEJ, 100 X 100 CM.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

403
Dama z gronostajem, 2017 olej, płótno; 110 x 100 cm;
opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / Janusz Antoszczyk / DAMA Z GRONOSTAJEM 2017 / olej na płótnie / 110 x 100.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Kalina HOROŃ (ur. 1992)

405
Bez tytułu, 2016 olej w sztyfcie, akryl, pastel, płótno; 64 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kalina Horoń / Viena 2016.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

406
Bez tytułu, z cyklu: 100x100, 2018 akryl, olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Podgórski 2018;
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)

407
Pomarańczowa alternatywa olej, płótno, 146 x 118 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: P. Stachlewski 2003
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leon Antoni BARAŃSKI (1943-2019)

408
Ypsilon, 2011 szkło, folia, relief; 101 x 71 x 14 cm.
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

409
Wielki testament, 1973 tusz, piórko, tusz lawowany, gwasz, papier; 30 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: ALB 73.;
estymacja: 400 - 600 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

410
Król i królowa, 1990 duraluminium polerowane; podstawa: 19 x 15 cm, wys. 67 cm;
sygn., dat. i nakład wraz z tytułem na podstawie: 3/4 PRUSKI 1990 KRÓL I KRÓLOWA.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

411
Burza nad jeziorem; 2019 farba offset, akryl, werniks, technika ryta, papier; 50 x 70 (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: PRUSKI;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

413
Tannenberg-Denkmal 1, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 18 x 24 cm; 29 x 36 cm (wymiar w oprawie); unikat; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

414
Tannenberg-Denkmal 2, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 18 x 24 cm; 29 x 36 cm (wymiar
w oprawie); unikat; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

415
Tannenberg-Denkmal 3, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 24 x 18 cm; 36 x 29 cm (wymiar w oprawie); unikat; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Bartosz MILEWSKI

1401
Strzeż się pociągu 2, 2008 akryl, płótno; 100 x 120 cm; sygn. p. d.: Milewski/ 2008
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bartosz MILEWSKI

1402
Wrocławskie Studio Nagrań, 2007 akryl, płótno 100 x 120 cm; sygn. l. d.: Milewski 2007;
napisy ołówkiem na krośnie: Bartosz Milewski (SUMIK) / "Wrocławskie studio nagrań" / akryl / 100
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wiesław KOZUB, XX w.

1404
Z cyklu Pejzaże, 2019/20 olej, collage, płyta; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: WKozyb (ryte w warstwie malarskiej
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wojciech MATUSIK ( ur. 1977)

1405
Kolczyste, 2019 olej, płótno. 40 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Wojciech Matusik 2019.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

1407
Swimming pool grafika komputerowa, techniki mieszane, glicee na podłożu Hahnemuhle German Ething; 78x78 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakładem: 6/50 / TSwimming po
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bogna JARZEMSKA-MISZTALSKA (ur. 1979)

1408
Z cyklu: Podkarpackie wspomnienie, 2019 emalia na metalu; 30 x 44 cm;
sygn. p. d.: Bogna Jarzemska 2019.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marek KOTARBA (ur. 1952)

501
Pani Waza, 2019 porcelana szkliwiona z fabryki w Ćmielowie; wys. ok. 31 cm;
sygn. z tyłu, w masie: MK (monogram wiązany, ryty).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

502
Wazon z korowodem tańczących kobiet Wazon z korowodem tańczących kobiet
szkło przeźroczyste, bezbarwne, matowe; wys. 24,5 cm;
na podstawie znak firmowy: T [w kwadracie]?; Czechy (?), 2 poł. XX
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zofia MATUSZCZYK-CYGAŃSKA (1915-2011) - proje

503
Barbara MICHAŁOWSKA, XX w. - wykonanie (tkanie) Dwa księżyce
wełna, osnowa lniana; 116 x 152 cm;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

505
Wazon szkło warstwowe, zielone i bezbarwne, przeźroczyste ujęte w spiralnie skręconą warstwę szkła
czerwonego; wys. 39 cm;
Czechy, Studio Artystyczne, lata 60. XX
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Pavel HALVA (1924-2003)

506
Wazon szkło przezroczyste, barwione; wys. 26 cm;
sygnatura autorska na podstawie: Pavel Halva; Czechy, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

509
Lampka biurkowa metal niklowany, szkło klosza matowe, mleczne, źródło światła regulowane uchwytem; wys. 65 cm, szer. 55 cm;
Niemcy, producent: W.K. Wu Products, lata 90. XX
estymacja: 700 - 1 000 zł

510
Krzesło tapicerowane czarny winyl, stal chromowana; szer. 47 cm, wys. 80 cm;
Niemcy, producent: Fröscher KG, lata 70. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

511
Fotel biurowy skóra(?), metal niklowany; szer. 58 cm, wys. 88,5 cm, gł. 45 cm;
Europa Zachodnia, lata 90. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

A. SCARPA i T. SCARPA - projekt

512
Komplet mebli: stół model 121 z 4 krzesłami model 778 drewno, siedziska i oparcia krzeseł malowane na czarno; 4 krzesła: szer. 47 cm, wys. 81 cm, głęb. 47 cm (każde); stół rozkładany: szer. 100-200 cm, wys. 73 cm,
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Selman SELMANAGIĆ (1905-1986) - projektant

514
Fotel model 53693, 1957 tkanina, drewno; szer. 60,5 cm, wys. 77 cm, gł. 61 cm;
Niemcy, producent: DWH - Deutsche Werkstätten Hellerau, 1957.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Philippe STARCK (ur. 1949) - projektant

517
Stolik kawowy Titos Apostos, 1985 metal; szer. 85 cm, wys. 71 cm;
Włochy, producent: Draide; projekt z 1985 r.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

518
Para krzeseł tapicerowanych tkanina żółta, drewno; szer. 41 cm, wys. 83 cm, gł. 42 cm, wys. siedziska 46 cm;
Polska, lata 60. XX w; po renowacji.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł