Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Andrzej PILICHOWSKI-RAGNO (ur. 1967)

363
Bez tytułu, 2012 fotografia cyfrowa, papier archiwalny; 45,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2012 (ołówkiem), numer nakładu l. d.: 1/10 (ołówk
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

364
Z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 59,5 x 52 cm (wymiar arkusza), 49,5 x 38 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i dat. p. d.: Marek (faksymile) '75 (ołówkiem), l. d. nakład:
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

365
Ucieczka Zuzanny; z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 67 x 52 cm (wymiar arkusza), 48,5 x 38 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i dat. p. d.: Marek (faksymile) '75 (ołówkiem), l. d. nakład: 73
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

366
Zuzanna i Starcy; z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 67,5 x 52 cm (wymiar arkusza), 48,5 x 38 cm wymiar kompozycji
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

368
Kompozycja litografia barwna, papier; 80 x 49,5 cm (wymiar odbitki), 115 x 71 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

369
10 X 2012, 2012 serigrafia, papier; 77 x 50 cm;
sygn. p. d. S. Fijałkowski (ołówkiem), tytuł l. d.: 10 X 2012 (ołówkiem), nakład śr. d.: 24/60 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

370
Bez tytułu, 1984 serigrafia, papier; 14 x 14 cm;
opisana p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

371
Bez tytułu - Tryptyk serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (każda z prac, ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

372
Bez tytułu litografia, papier; 73 x 51 cm;
sygn. u dołu: Litografia 4/10 H Opałka (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Leonard PĘDZIAŁEK (ur. 1949)

376
Helman's, 2007 litografia, inkografia, papier Fabriano; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Leonard Pędziałek LP (monogram wiązany, stempel); nr odbitki wraz z datą l. d.: 3/10 /2007;
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Clan GU-TANG

377
King Dog, 2019 akryl, spray, szablon, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: GU-TANG CLAN (pieczątka) / 2019 (pisak).
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Clan GU-TANG

378
V8, 2020 akryl, spray, szablon, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: GU-TANG CLAN (pieczątka) / 2020 (pisak).
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

379
" ?! ", 2003 akryl, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. i dat. l. g.: ABAKO ' 03;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

380
Matka, 2020 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / MATKA 2020 / O/P 60/50 CM.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

381
Macierzyństwo, 2020 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / MACIERZYŃSTWO 2020 / O/P 60/50CM.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Urszula ŁOJKO-SMOGORZEWSKA (ur. 1985)

382
Z cyklu: Izokefalie, 2017 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: U. Łojko-Smogorzewska 2017 / z cyklu "Izokefalie".
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

383
sygn., dat. i opisany na odwrocie: U. Łojko-Smogorzewska / 2017 / z cyklu "Izokefalie".
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Dominik WOŹNIAK (ur. 1983)

384
Wiosna, 2014 olej, płótno; 120 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: D. Woźniak / Łódź "Wiosna" 2014 / 6/V;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Igor PANCHUK (ur. 1981)

385
Wiosna, 2020 akryl, olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: IP (monogramem) 2020.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Joanna KARPOWICZ (ur. 1976)

386
Anubis i sprzedawczyni mimozy, 2020 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: JK [w prostokącie] / 2020;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

387
Istria - Rovinj, 2016 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Barbara ZIELIŃSKA-JANKOWSKA (ur. 1953)

388
Wzajemność 2, 2015 pastel, węgiel, ołówek, papier; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Baśka;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

389
estymacja: 800 - 1 200 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

390
Ogród ornamentalny IV, 2019, litografia, papier; 86 x 86 cm; Ogród ornamentalny IV, 2019
litografia, papier; 86 x 86 cm;
estymacja: 800 - 1 200 zł

Bartłomiej CHWILCZYŃSKI (ur. 1987)

391
Długi spacer IX, 2014 litografia barwna, papier; 75,5 x 54,5 cm (kompozycja);
99,5 x 68 cm (arkusz);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Friedensreich HUNDERTWASSER (1928 - 2000)

392
Aerobic church offset, płótno, 118 x 116 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Małgorzata JASTRZĘBSKA (ur. 1975)

393
555, 2017 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MJ / 555, na blejtramie
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Thomas KOCHEISEN (ur. 1954) i Ulrike HULLMANN

395
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fritz MIKESCH (1939-2009)

397
Wall, 1967 akryl, płyta pilśniowa; 78,5 x 78,5 cm;
na odwrocie naklejka z sygnaturą: Fritz Mikesch oraz tytułem i opisem.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

398
W przestrzeni kosmicznej, 2020 olej, kolaż, płyta pilśniowa; 68 x 91 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: WKozub;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Roman SOLSKI (ur. 1957)

501
Lena, 2018 brąz patynowany i oksydowany, postawa mahoniowa; 53,5 x 28 x 19,5 cm;
sygn. w odlewie: RS.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

504
Akt kobiety terrakota (?), ceramika barwiona; wys.: 62 cm
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

505
Erotyk rzeźba w drewnie, wys. 27,5 cm;
sygn. na spodzie: H. BURZEC.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Agnieszka HERNIK (ur. 1983)

506
Przemiany, 2014 glina ceramiczna z szamotem; 29 x 73 x 21 cm.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Sławomir MICEK (ur. 1956)

507
Projekt statuetki olimpijskiej brąz, wys. 46 cm, szer. 18 cm;
sygn. na boku rzeźby: SMICEK.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Waleria MATELSKA (ur. 1994)

508
Afrodyta Pandemos, 2018 marmur, szkło, płyta budowlana, drewno; 116 x 57,8 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 114,5, 115 / 56,6, 5+5 / Waleria Matelska / Afrodyta Pandemos / 116 x
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

509
Venus; z cyklu: Galaxis ceramika, kalka, złocenia; śr. 33,5 cm;
sygn. l. d. W.SIUDMAK;
estymacja: 900 - 1 200 zł

510
Lampa wisząca, elektryczna szkło przeźroczyste, barwione w masie na zielono i szafirowo; metal niklowany;
wys. 45,5 cm, klosz: 20 x 30 x 30 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

511
Postument w formie spiralnej kolumny drewno egzotyczne; 100 x 28,8 x 30 cm.
Europa Zachodnia, Włochy (?), lata 60. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

512
Stół w stylu boho [artystycznej bohemy] drewno; 74,2 x 172,4 x 99,4 cm, 2 wkłady 49,5 x 99,4 cm, powierzchnia blatu po zamontowaniu wkładów 272,5 x 99,4 cm.
Polska, XXI w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

513
Krzesło tapicerowane czarny winyl, stal chromowana; szer. 47 cm, wys. 80 cm;
Niemcy, producent: Fröscher KG, lata 70. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

514
Fotel biurowy skóra(?), metal niklowany; szer. 58 cm, wys. 88,5 cm, gł. 45 cm;
Europa Zachodnia, lata 90. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

A. SCARPA i T. SCARPA - projekt

515
Komplet mebli: stół model 121 z 4 krzesłami model 778 drewno, siedziska i oparcia krzeseł malowane na czarno; 4 krzesła: szer. 47 cm, wys. 81 cm, głęb. 47 cm (każde); stół rozkładany: szer. 100-200 cm, wys. 73 cm,
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

517
Stolik, lata 50. XX w. stolik kontraktowy?; metal, tworzywo sztuczne; szer. 76 cm, wys. 66 cm;
lata 50. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Philippe STARCK (ur. 1949) - projektant

518
Stolik kawowy Titos Apostos, 1985 metal; szer. 85 cm, wys. 71 cm;
Włochy, producent: Draide; projekt z 1985 r.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

519
Para krzeseł tapicerowanych tkanina żółta, drewno; szer. 41 cm, wys. 83 cm, gł. 42 cm, wys. siedziska 46 cm;
Polska, lata 60. XX w; po renowacji.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Andre VANDENBEUCK, XX w. - projektant

521
Fotel King skóra brązowa, metal; szer. 93 cm, wys. 92 cm, gł. 100 cm;
Szwajcaria, producent: Strassle, lata 70. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

522
Fotel metal, tkanina; szer. 58 cm, wys. 81 cm, głębokość 74 cm, wys. siedziska 41 cm;
Niemcy, lata 70. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł