Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Agnieszka KUREK (ur. 1984)

377
Falling 1, 2016 technika mieszana, płótno; 99,5 x 99,5 cm;
na odwrocie opis autorski: Agnieszka Kurek / Mixet Technique / 08.2016 / "Falling 1".
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Agnieszka ŁAKOMA (ur. 1980)

378
Fleur VI, 2018 olej, płótno; 80 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Fleur 6 / Agnieszka / Łakoma 2018 oraz stempel autorski.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI [KA DEE] (ur. 1953)

379
String quantum entanglement, 2020 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Dee'20;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojciech GÓRSKI (ur. 1958)

380
Przestrzeń 6, 2006 technika własna collage, płótno naklejone na płytę; 70 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: WOJTEK GÓRSKI / PRZESTRZEŃ 6 / TECHNIKA WŁASNA / 70 x 100 / 2006
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jerzy TOMALA (ur. 1951)

381
Świeżo malowane - LXXVIII, 2020 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i opisany na odwrocie.: Jerzy Tomala / "Świeżo malowane - LXXVII" / NOV. 2020.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Antoni HASKA (1920-2011)

382
Kompozycja olej, płótno; 72,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: A Haska.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

383
Lśnienie I, 2004 technika własna (w tym pastel), papier żeberkowy brązowy; 33,5 x 47 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Bielawka (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

384
Lśnienie II, 2004 technika własna (w tym pastel), papier żeberkowy brązowy; 33,5 x 47 5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Franciszek CZEKAJ (1923-1979)

385
Witraż olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie malarskim: CZEKAJ. FRANC.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931)

386
Pejzaż olej, płótno; 136 x 150 cm;
opis autorski na odwrocie: W. BUCZEK / „PEJZAŻ”.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Magdalena KIESZNIEWSKA (ur. 1992)

387
Siemianowice - Watoły, 2020 olej, płótno; 120 x 140 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis autorski: /SIEMIANOWICE ŚL: WATOŁY / 2020/ MK.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

388
Spotkajmy się, 2018 olej, płótno; 70 x 50 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis autorski: Spotkajmy się / 2018 / MK / SPOTKANIE.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

389
Okręt, 2020 olej, płyta; 75 x, 52,5 cm;
sygn. l. d.: Malicki. W.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

390
Bez tytułu, 2020 olej, płyta pilśniowa; 80 x 57 cm;
sygn. l. d.: Malicki.W.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)

391
Wieczorna chmura, 2011 olej, akryl, płótno; 100 x 120,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. WODNICKA 2011;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

392
Świętość życia, 1992 olej, płyta; 35,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: ZLACHUR;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

393
Rodzina olej, płyta; 44,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: ZLACHUR.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Roman SZCZERZYŃSKI (1908-1985)

394
Cementownia - Chełm, 1949 olej, płyta; 55 x 85 cm;
sygn. l. d.: Szczerzyński R;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław WAŁACH (1919-1983)

395
Portret cioci, 1956 olej, tektura; 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis autorski: PORTRET CIOCI / WAŁACH ST. / 1956. R.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Anna WIEJAK-KARPOWICZ (ur. 1951)

396
Postać w ciemnym wnętrzu, z cyklu: "W pracowni", 1984 olej, płótno; 39 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: aKARPOWICZ 84;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Michał KWAŚNY (1919-1997)

397
Pejzaż jesienny, 1975 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: MKwaśny 75 r.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Kazimierz KOPCZYŃSKI (1908-1992)

398
Na Skibówkach olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: K Kopczyński
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

401
Chłopiec nad książką, lata 50. olej, płyta; 54 x 64 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

402
Cytryny, lata 60. olej, tektura; 50,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: TKurek;
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

403
Przy stole, 1952 olej, płótno; 65 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: TKurek 952.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

407
Paralia Kokkino Nero, 2013-2014 olej, płótno; 50 x 61,5 cm
sygn. p. d.: CV [w kwadracie];
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Antoni ŁYŻWAŃSKI (1904-1972)

408
Motyw śródziemnomorski z postaciami, 1968 olej, tektura; 19 x 14,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ŁYŻWAŃSKI 1968;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

409
Wizja malarza, 1968 gwasz, papier; 50 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Spitzer 68.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Stan RESZKA [Janusz Andrzej RESZKA] (ur. 1952

411
Zaułek gwasz, ołówek, papier; 31 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

412
Piękna arabska dziewczyna olej, gwasz, papier; 53 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

413
Na targu olej, gwasz, papier; 47 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: STAN RESZKA.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Aleksandra SUPIŃSKA (ur. 1989)

414
Powiśle, 2019 sitodruk, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana wraz z nakładem u dołu: „Powiśle”, sitodruk, 7/7, Aleksandra Supińska 2019 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Anna MIERZEJEWSKA [XY] (ur. 1970)

415
Bez tytułu, 1995 akryl, karton; 100 x 70 cm.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

416
Przesądy akwaforta i akwatinta, papier; 24,6 x 19 cm (wymiar kompozycji), 35,5 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
opisana u dołu: 49/50 PRZESĄDY KACPER BOŻEK
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

417
Akt akwarela, gwasz, kredka, papier; 47,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. PŁÓCIENNIK (kredką).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

418
Akt, 1998 gwasz, papier, 35 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik 98
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

419
Akt gwasz, papier, 37 x 52,5 cm; sygn. p.d.: H. Płócienniik
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

420
Plac de la Concorde w Paryżu, 1955 litografia, papier; 45,5 x 59,5 cm (wymiar kompozycji), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

421
Z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 59,5 x 52 cm (wymiar arkusza), 49,5 x 38 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i dat. p. d.: Marek (faksymile) '75 (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

422
Veins of life, 2015 grafika komputerowa, technika mieszana, papier; 67,5 x 67,5 cm (wymiar kompozycji) 78 x 78 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

423
The Gathering, 2015 grafika komputerowa, technika mieszana, papier; 67,5 x 67,5 cm (wymiar kompozycji) 78 x 78 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu
estymacja: 3 400 - 3 900 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

424
Exultation, 2015 grafika komputerowa, technika mieszana, papier; 80 x 150 cm (wymiar kompozycji), 88 x 160 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Józef PAKULSKI (1900-1975)

425
sygn., dat. i opisana u dołu: 1/3 Litografia "Kompozycja żałobna"
estymacja: 800 - 1 000 zł

Andrzej PILICHOWSKI - RAGNO (ur. 1967)

426
Bez tytułu, 2002 fotografia barwna, wydruk na papierze archiwalnym; 30 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2002 (ołówkiem na passe-partout)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Seweryn BŁOCHOWICZ (1912-2006) - ?

427
Portret Jana Wysockiego fotografia barwna, papier fotograficzny naklejony na tekturę; 40 x 30 cm;
na odwrocie tektury dedykacja: Adasiowi Bręgielowi (? - nazwisko słabo czytelnie) /
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

428
Zestaw 10 fotogramów - Akty kobiece fotografie czarno-białe, brom, papier fotograficzny; 5 fotografii naklejonych na tekturę; ok. 30 x 24 cm (w pionie lub w poziomie); 3 fotografie ok. 30 x 40 cm
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Seweryn BŁOCHOWICZ (1912-2006)

429
Zestaw 10 fotogramów - Pejzaże fotografie czarno-białe, brom, papier fotograficzny; 7 fotografii ok. 30 x 40 cm (w pionie lub w poziomie) dwie (przedstawiająca postać na górskim szlaku) sygno
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

430
Zestaw 10 fotogramów - Moskwa fotografie czarno-białe, brom, papier fotograficzny, format zbliżony do: 28,5 x 39 cm;
9 fotografii z pieczątką artysty: SEWERYN BŁOCHOWICZ z datą 1974; każda
estymacja: 2 400 - 3 200 zł