Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel. +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Jan BERDYSZAK (1934 - 2014)

301
Taki zbiór VIII, 2007-2008 praca składa się z 6 części; drewno, akryl;
1) 83,5 x 32 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie:1/6 (w kole) AKRYL / 2007-8 / JAN / BER / DYSZ / AK / 83,5 x 32
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

303
Siesta, 2010 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn.: l. d.: CHYL'20.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Norman LETO (ur. 1980)

306
Numerolog, 2008 olej, płótno; 150 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: NUMEROLOG / NORMAN L 2008;
estymacja: 11 000 - 19 000 zł

Michał REJNER (ur. 1995)

309
Bez tytułu, 2021 technika mieszana (akryl, kredka, węgiel), płótno; 110 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Rejner, na odwrocie, na krośnie malarskim data: 2021.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paweł KOZŁOWSKI (SWANSKI)

313
Bez tytułu, 2009 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.IX.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Grupa THE KRASNALS

314
"She was born to make Love and Sing / Whitney Houston / from the Good Fellas series", 2015 akryl, płótno; 50 x 60 cm;
sygn., dat. I opisany na odwrocie: "She was born / to make LOVE and Sing / Whitney Houston / The Krasnals / ‘2015 / Whielki Krasnal.
estymacja: 8 000 - 13 000 zł

Grzegorz WNĘK (ur. 1974)

316
Maszyna 4, 2004 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. p. d.: Grzegorz Wnęk 2004
estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Janusz KACZMARSKI (1931-2009)

318
Wnętrze z kulami, 1973 olej, płótno; 57 x 75 cm;
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Marek Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

320
Mandragora (W niebieskim nastroju), 1996 akryl, tektura; 22,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Zbysław Maciejewski - 1996;
estymacja: 10 500 - 12 500 zł

Lilla KULKA (ur. 1946)

325
Życie materii, z cyklu: To tylko kwadrat, 2018 płótno jutowe, nici lniane, włókna konopi; 130 x 130 cm;
opis autorski na odwrocie: Lilla Kulka 2018 AD / 130 x 130 cm.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Lilla KULKA (ur. 1946)

326
Blizny, z cyklu To tylko kwadrat, 2018 płótno lniane, lina sizalowa; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 2018 LILLA KULKA.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Lilla KULKA (ur. 1946)

327
Wspominanie 2 - z cyklu: Noc i dzień, 2006 malarstwo z materią ręcznie wykonaną, akryl na płótnie; 80 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: LILLA KULKA / Z CYKLU NOC I DZIEŃ 2006 r.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

328
Muzyka organowa olej, płótno; 116 x 81 cm;
sygn. p. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Eduard PETRASHESHYN (ur. 1994)

331
Justin 1, 2021 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Justin" / EDUARD PETRASHESHYN / 2021 r.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Adam KOZIK (ur. 1972)

333
Samochód przed domem, 2012 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d: ADAM / KOZIK.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

334
Draft II, 2020 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO'20;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy SOŁTAN (1913-2005)

335
Kompozycja, 1990 akryl, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: SOŁTAN;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

336
Kompozycja, 2021 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ‘21 / E. Stunżans.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Władysław MATLĘGA (ur. 1942)

337
Legiony Polskie, 2018 Akryl, płótno naklejone na płytę pilśniową; 50 x 70,5 cm;
Sygn. i dat. l. d.: 9.7.2018 r. / WŁADYSŁAW / MATLĘGA. oraz opisany u dołu: STRACEŃCÓW LOS - POLSKIE
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Christopher Marian ZACHAROW (ur. 1954)

338
Portret olej, płótno; 60 x 44,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Janina GARYCKA (1920-1997)

340
Kompozycja fantastyczny olej, płótno; 48 x 43 cm;
sygn. p. d.: JGarycka;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

341
W kwiatach - Jędrzechowice, 2015 olej, płótno; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Mazuś
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Małgorzata KARP-SOJA (ur. 1962)

342
Młodzieńcze wspomnienia, 2012 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Młodzieńcze wspomnienia / M. Karp-Soja / 2012.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Józef SZAJNA (ur. 1922)

349
kolaż, ołówek, kredka, papier zielony; 92 x 64 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: "Równowaga" Szajna 1982 (ołówkiem)
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Józef SZAJNA (ur. 1922)

351
Trąba, 1998 technika mieszana (akwarela, gwasz, kredka, ołówek), papier; 29 x 42 cm;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

352
Lęk, 1989 gwasz, papier; 64,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tchórzewski 89;
estymacja: 29 000 - 35 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

353
Pejzaż gwasz, karton; 25,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JCybis;
estymacja: 11 200 - 13 400 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011) - według

355
Deesis, strona południowa - św. Jan Chrzciciel, Archanioł Gabriel, św. Paweł, 2019 digigraphie, papier Hahnemule Photo Rag 308; 19,4 x 60 cm;
p. d. suchy tłok: Digigraphie / EPSON / Studio 306 / AUTORIZED LABORATORY;
estymacja: 2 300 - 3 200 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

358
Akty, 1995 węgiel, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 16 (monogram wiązany) 95 / M [w kole].
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

365
Piknik tempera, papier; 45 x 68 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: e.burke.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

DOMINIK TADEUSZ (1928 - 2014)

369
Pejzaż ołówek, papier; 23 x 33 cm (w świetle passe partout);
sygn. l. d.: Dominik
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

371
Awantura przy szachach, 1963 akwarela, ołówek, papier; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. STUDNICKI (długopisem);
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

372
Nad lekturą kredka, papier; 25 x 20 cm;
sygn. p. g.: J. Studnicki.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Krzysztof PRUSZKOWSKI (ur. 1943)

374
La Cathedrale de Rouen, 1999 fotografia barwna (odbitka żelatynowo-srebrowa), papier; 44 x 30 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: KPruszkowski 1999. (flamastrem) l. d.: LA CATHERDALE D
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

378
Struktury Ziemi 2, 2021 technika własna, monotypia, złoty i miedziany metalik, papier; 40 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: 1/2 "Struktur
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

501
Przedstawienie Mojżesza na wzór Michała Anioła patynowana miedź, repusowanie; 69 x 53 cm;
napis p. d.: SDali (faksymile);
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Bolesław CYBIS (1895 - 1957)

502
Bez tytułu, lata '50 ceramika szkliwiona; wys. 28 ; 17 x 18 cm;
studium twarzy; projekt, prototyp, unikatowy obiekt;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

507
Sowa brąz, kamień; 27 x 15 x 13 cm.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

514
Żniwiarka, 2021 ceramika szkliwiona, częściowo patynowana; 37 x 22 x 22 cm;
sygn. z tyłu: E.DA
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Artysta o monogramie SB

515
Talerz ceramiczny z motywem maski, 1986 ceramika, barwne szkliwa; śr. 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie SB (monogramem wiązanym) 86.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008)

518
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

519
Wazon Kozak - unikat z kolekcji Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor tycjan żółty, wykończenie kapowe; wys. 25 cm, śr. podstawy 10 cm, śr. górna 8,5 cm;
sygnatura ZH/GFU-017/2019; unikat; dołączony
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

520
Motyla noga - unikat z kolekcji Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor malachit, wykończenie kapowe; wys. 52 cm, śr. podstawy 22 cm, śr. górna 12 cm;
sygnatura ZH/GFU-095/2019; unikat; dołączony certy
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

521
Wazon, seria Trzy Kobiety - unikat z kolekcji Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor malachit, wykończenie wystrzygane; wys. 26 cm, śr. podstawy 10,5 cm, śr. maksymalna 13,5 cm;
sygnatura ZH/GFU-042/2019; unikat; d
estymacja: 5 500 - 6 500 zł