Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1972)

303
Mróz, 1959 gwasz, papier; 49 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: JTchórzewski 59.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Jadwiga MAZIARSKA (1916-2003)

304
Bez tytułu piórko, tusz, papier; 15 x 17,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Teresa TYSZKIEWICZ-LEDÓCHOWSKA (1906-1992)

305
Bez tytułu, 1991 tusz, gwasz, papier; 69 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Tyszkiewicz / 5 kwiecień 91 (ołówkiem).
estymacja: 29 000 - 38 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

307
Bez tytułu, 1984 serigrafia, papier; 14 x 14 cm;
opisana p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

308
Bez tytułu, 1977 akryl, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
estymacja: 40 000 - 53 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

311
Poliformy - Trzy momenty, 1986 kredka, collage, papier; 36 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: Poliformy, rysunek collage, 25, "Trzy momenty" / Zofia Artymowska
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

313
Sanquinem ut bibam..., 1975 olej, deska; 34 x 44 cm;
sygn. i dat. u dołu: Zbigniew Makowski 1975.;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

314
Postaci, po 1990 tusz, pędzel, papier gazetowy zadrukowany ("Polityka" nr 48 z 1 XII 1990); 81 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: Eug. Markowski (długopisem).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

315
Kompozycja monotypia, papier; 40,5 x 27 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

316
Kompozycja geometryczna, 1962 akwarela, papier; 34 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marczyński 62 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 9 000 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

319
Puls I, 2006 akwarela, papier; 45 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 2006 (ołówkiem);
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

325
Portret - praca dwustronna, 1953 1. Kobieta w kapeluszu z woalką - olej, płótno; 61,5 x 47,5 cm; sygn. i dat. p. d.: L. Kunka. 53 r.;
2. Głowa Murzynki - olej, płótno; 62 x 47,5 cm; sygn. i da
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

327
Akt na tle morza, 1980 olej, płyta; 69,5 x 44,5 cm;
na odwrocie opis autorski: LUCJAN MIANOWSKI / "Akt na tle morza" / olej 1980 / 69 x 45 cm.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

329
Dama, 1977/78 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 64 x 48 cm (wymiar kompozycji) 74 x 54 cm (wymiar arkusza);
dat., opisany i sygn. u dołu: 1977 / 78. "Dama" 14/50 Konrad S
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

330
Kapliczki przydrożne flamaster brunatny, papier jasnobrązowy, 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor (czerwonym długopisem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

331
Widok z okna pensjonatu Firenze flamaster czarny, jasnobrązowy papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. p. d.: Widok z okna pensjonatu / Firenze / TKantor (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

332
Tajemniczy ogród miedzioryt, papier; 28 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany ołówkiem u dołu: 46/100 Tajemniczy Ogród Skórczewski.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

333
Bramy Babilonu, 1997 miedzioryt, papier; 24 x 30,5 cm;
sygn. opisany u dołu : 40/100 "Bramy Babilonu” Skórczewski, na płycie p. d.: 1997 / S.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

335
Podwójna gra litografia barwna, papier; 43 x 32,5 cm;
sygn. w kompozycji, p. g.: Lebenstein (ołówkiem), l. g.: 88/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

337
Martwa natura z żółtą draperią, 1996 olej, płótno; 73 x 65 cm;
sygn. i dat. p. g.: Joniak 96.;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

338
Błękitna suita, 2001 akwarela, kredka, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe, dat. l. d.: 2001.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

340
Para, 1987 olej, płótno; 89 x 116 cm; sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ 1987; na odwrocie napis: 1203/87 / 89 x 116;
Pochodzenie: z kolekcji prywatnej. Autentyczność obrazu
estymacja: 75 000 - 90 000 zł

Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)

341
Spanischer mauer, 1994 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. l. d.: AJPiwarski 1994;
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Marek RADKE (ur. 1952)

344
Tannenberg, 1990 akwarela, ołówek, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: m. radke 1990; opis. l. d.: Tannenberg 1410/3.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

345
Bez tytułu serigrafia, papier; 56 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely- (ołówkiem), nakład l. d.: 14/100 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

346
Abstrakcja czerwona, 1995 serigrafia, papier; 70 x 85 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 1995 (ołówkiem) oraz opisana l. d.: 36/60 (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

347
Bez tytułu gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

348
Struktury XXI, 2018 olej, płyta, 100 x100 cm;
opis autorski na odwrocie: MAREK PALUCH / "STRUKTURY XXI" / 2018.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

350
Teka: Xylon 63 Obwoluta z drukowanym napisem: Stanisław Fijałkowski, Polen Xylon 63, wewnątrz 14 grafik na 4 arkuszach (3 arkusze podwójne z dwiema kompozycjami, i 1 pojedyncz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław TROJAN (ur. 1932)

351
Chrystus Frasobliwy drewno; wys. 56 cm;
sygn. i dat. pod spodem: WŁ. TROJAN / 71 (ryta).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Aleksander ŚLIWA (ur. 1948)

352
Ona; z cyklu: Macierzyństwo brąz, kamień; wys. całk. 45 cm; wys. brązu: 12 cm;
sygn. z tyłu: ŚLIWA.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

353
W objęciach, lata 50.-60. XX w. drewno jesionowe; 30,5 x 7,5 x 11,5 cm;
sygn. na podstawie: H. BURZEC;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

354
Trzy Gracje brąz, marmur; wys. 31 cm;
na spodzie nalepka z autorskiej galerii artysty.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

355
Afgan brąz patynowany; wys. 33,5 cm;
sygn. na przedniej łapie od spodu.: BCHROMY.
estymacja: 4 400 - 6 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

356
Paw brąz patynowany; wys. 43,5 cm, szer. 30 cm;
sygn. od spodu z lewej strony.: BCHROMY.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

357
Motylek brąz patynowany, agat; wys. 13 cm, szer. 16 cm,
sygn. od spodu na brzuszku: BCHROMY.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

MIROSŁAW HOCHLINGER, KONSTANTY MACKIEWICZ

1301
Kompozycja I, 1983 olej, płótno; 61 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ / M HOCHLINGER;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

1302
Window blind, 2001 olej, płótno, 100 x 140 cm,
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

1303
Bez tytułu, 1999 olej, płyta pilśniowa; 120 x 150 cm; sygn. i dat. p. d.: Tobis 99;
na odwrocie, na oprawie nalepka z kolekcji oraz numer inwentaryzacyjny.
estymacja: 7 000 - 9 500 zł

Zdzisław STANEK (1925 - 1996)

1304
Włodzimierz Lenin technika własna; 80 x 100 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy artystycznej w Katowicach z odręcznie wypisanym nr 4077 oraz autorem pracy; na blejtramie napis: Z.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Zbigniew KOWALEWSKI (1914-2004)

1305
Robotnicy, lata 50. XX w. olej, płótno; 71 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Kowalewski;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

1306
Kompozycja olej, deska, 58 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: W.P.;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Włodzimierz TERECHOWICZ (ur. 1933)

1307
Martwa natura z cytrynami olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ TERECHOWICZ oraz inicjał wiązany.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1308
Bez tytułu (48), 2017 olej, akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz'17;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1309
Stara Panna w modrzewiach, 1999 olej, akryl, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. i dat. l. g.: ABAKO'99;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

1311
Kwiat, 2018 olej, akryl, patynowany złotem; 90 x 90 cm;
sygn. na odwrocie: OPAT ALES / "Kwiat".
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Janina Róża GIEDROYĆ-WAWRZYNOWICZ (1902-1995)

1312
Sejm linoryt, papier; 17,8 x 7,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na kamieniu p. d.:
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1314
Akt leżącej kobiety, 1970 ołówek, gwasz, papier; 8 x 12 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: SL [monogram wiązany] / LESZEK STAŃKO 1970 R. / KATOWICE.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł