Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

 (urlop w dniach 23.03 - 30.03.2020)

Teresa TYSZKIEWICZ (1953-2020)

301
Szpilki i ludzie, 1986 szpilki, technika mieszana, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: Teresa TYSZKIEWICZ / 1986 / Epingles et peuple (ołówkiem).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

304
Bez tytułu serigrafia barwna, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JTarasin (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

305
Bez tytułu serigrafia czarno-biała, papier niebieski; 40 x 30 cm;
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

307
Signum II, 1969 akryl, tusz, piórko, karton; 70 x 60 cm;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

308
12.06.05, 2005 akryl, drewno; 48 x 48 x 4 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 12.06.05 / A.NOWACKI / 2005.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Wojciech SADLEY (ur. 1932)

309
Czerwony, 2000 collage, tektura, 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: SADLEY
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

310
Bez tytułu gwasz, papier; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

311
Róża czerwona, 1976 akryl, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l .d.: Dominik;
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

314
Kompozycja, 1959 monotypia, papier; 29 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

316
Wyrób obuwia, 1995 olej, płótno; 106 x 153 cm;
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

317
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

318
Les Siens, 1969 pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
na odwrociu napis: BTR (dwa pozostałe wyrazy nieczytelne) / 3337 / 1516 / 4858
estymacja: 15 000 - 25 000 zł

Wanda PAKLIKOWSKA - WINNICKA (1911 - 2001)

320
Obraz czerwień-czerń, 1957 olej, tempera, technika własna, karton (wym.: 108 x 75 cm) naklejony na płótno o wym. 122 x 90 cm;
sygn. l.d.: W. Paklikowska - Winnicka na odwrocie nalepka
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1999)

321
Dachy, 1965 akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

324
Najpierw musi pojawić się księżyc olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d. i l. g.: Stasys.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

325
Głowy, 1993 pastel, papier; 41,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stasys 93.
estymacja: 5 700 - 7 600 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

327
Ostrowik, 1999 akwarela, pastel, papier, 28,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JSienicki' 99 (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

329
Równowaga, 1982 kolaż, ołówek, kredka, papier zielony; 92 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Równowaga" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

330
Znicz, 1982 kolaż, kredka, gwasz, papier czarny; 91 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "znicz" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

331
Martwa natura z jabłkami olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

332
Pejzaż miejski z dorożką gwasz, tektura; 36 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. RUDZKA C;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

333
Itea II, 1983 olej, płótno; 85,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak 83.;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)

335
Postać O., 1985 olej, płótno; 65 x 65 cm;
sygn. l. d.: A. Konwerski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Łada TAJBER, XX w.

336
Kompozycja olej, płótno; 54 x 64 cm;
sygn. p. d.: Łada Tajber;
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Fritz MIKESCH (1939-2009)

339
Wall, 1967 akryl, płyta pilśniowa; 78,5 x 78,5 cm;
na odwrocie naklejka z sygnaturą: Fritz Mikesch oraz tytułem i opisem.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Fritz MIKESCH (1939-2009)

340
Kompozycja geometryczna akryl, płyta; 70,5 x 58,5 cm.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Celso SALGUEIRO, XX w.

341
Bez tytułu, 1992 akryl, tusz, papier; 36 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na odwrocie na załączonej kartce: C Salguerio '92.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Lienhard von MONKIEWITSCH (ur. 1941)

342
Bez tytułu, 1970 offset, papier; 55 x 73 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Gerald ACKERGER (ur. 1956)

343
Last Green; 1986/87 technika mieszana, papier; 55 x 77 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi obrazu: ACKERGER 86;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Peter PHILLIPS (ur. 1939)

344
Bez tytułu, 1970 serigrafia, papier; 53 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Peter Phillips 1970, nakład l. d.: 186/200.
estymacja: 700 - 1 000 zł

Grzegorz CHOJNACKI (ur. 1955)

345
Bez tytułu; 1992 technika mieszana, akryl, papier czerpany; 63 x 45 cm;
sygn. i dat. śr. d.: G. Chojnacki '92.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Thomas KOCHEISEN (ur. 1954) i Ulrike HULLMANN

346
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jiři BALCAR (1929-1968)

347
Spółka, 1968 akwaforta, papier; 52,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jiri Balcar 68 (ołówkiem); nakład. l. d.: 9/10 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

349
Akt, 1994 pastel, papier pomarańczowy; 69 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fogtt / A (wpisane w trójkąt, wpisany w koło) / 1994.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

350
Akt męski, 1977 ołówek, papier, 41 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 20.4.77 / SZ (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Wojciech PLEWIŃSKI (ur. 1928)

352
Wanna Pani, 1956/2008 fotografia czarno-biała, papier Hanhnemuhle,
28 x 28 cm (w świetle passe-partout); sygn. na passe-partout (ołówkiem): W Plewiński;
estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (ur. 1938)

354
Romb, z cyklu: Portret ziemi kieleckiej fotografia czarno-biała, brom, papier; 16,5 x 20,4 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska; odbitka autorska, nakład nieokreślony
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017) - projekty

358
Medal kolisty, ażurowy medal z dekoracją architektoniczną; av.: KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA / 60 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO / WARSZAWA 30.07.- 06.08 2004; r
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

359
Medal kolisty; av.: pośrodku postać w sutannie, w pozie oranta ze wzniesionymi ramionami, nad głową otwór - tworzący aureolę;
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

360
Statuetka pamiątkowa Jan Paweł II w Zakopanem; av.: 10 ROCZNICA POBYTU / JANA PAWŁA II W ZAKOPANEM; rv.: OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA / PZF W ZAKOPANEM / 3-10 VI 2007; brąz
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

361
Statuetka pamiątkowa av.: 200LECIE / INSUREKCJI / KOŚCIUSZ / KOWSKIEJ; rv.: KRAJOWA / WYSTAWA / FILATELIS / TYCZNA / KRAKÓW / 1994; brąz patynowany, 10,5 x 11,5 cm;
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

362
Statuetka pamiątkowa av.: w formie ażurowego półkola z postacią pośrodku, z napisem w otoku: „30 ROCZNICA PIERWSZEJ PIELGRZYMKI PAPIERZA JANA PAWŁA II W POLSCE”;
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

363
Statuetka pamiątkowa av.: ażurowy z postacią Jana Pawła II pośrodku w centrum oraz sklepieniem niebieskim nad głową; rv.: XXV ROCZNICA PONTYFIKATU OJCA ŚW. / JANA PAWŁA II / KRAKÓW
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

364
Statuetka pamiątkowa kolisty, ażurowy obiekt z postacią Jana Pawła II oraz architekturą Krakowa; av.: JAN PAWEŁ II PAPIEŻ / SYN NARODU POLSKIEGO;
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

365
przedmiot pamiątkowy z postacią Ojca Świętego av.: VII WIZYTA OJCA ŚWIĘTEGO W POLSCE / KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA, KRAKÓW VIII 2002; RV.; ZARZĄD MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGU W KRAKOWIE / DYREKCJA OKRĘGU POCZTY
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

366
Statuetka pamiątkowa w centrum gotyckiego portalu, w prześwicie postacie franciszkanów; RV.: 1237-2007 / 770-LAT PRZYBYCIA FRANCISZKANÓW DO KRAKOWA; brąz patynowany; 11 x 13 cm;
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

367
Medal medal z okazji: Bilateralnej Wystawy Filatelistycznej Polska-Rumunia, 1994; av.: POLSKA / RUMUNIA / BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA / BIELSKO-BIAŁA
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

368
Statuetka pamiątkowa Postać Jana Pawła II w półkolu, rv.: KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA / PAMIĘCI / PAPIEŻA / JANA PAWŁA II / KRAKÓW 18V 2005 / ZARZĄD MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGU PZF
estymacja: 1 100 - 1 500 zł