Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

301
Chcę odlecieć, 1997 kolaż, gwasz, ołówek, pastel olejna, papier; 23 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 1997 E.Rosenstein;
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

302
Podróż, 1997 technika mieszana ( olej, gwasz, tusz, plastikowa rybka), papier naklejony na sklejkę, ziarna słonecznika; 15 x 25 cm (wymiar całości kompozycji w świetle opraw
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

303
Bez tytułu, 1983 akwarela, tusz, długopis, papier; 32 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1983 E. Rosenstein (długopisem).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

305
Zatrute morze, 1964 gwasz, papier; 29 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: lenica (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

306
Bez tytułu, 1992 akwarela, papier; 37 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 92 (długopisem);
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

307
Przedmiot, 1960 litografia, papier; 47 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: Przedmiot / JTarasin 60 (ołówkiem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Marek CHLANDA (ur. 1954)

311
Bez tytułu ołówek, pastel, kredka, papier czerpany; 87 x 60 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

312
Z cyklu Kąty Energetyczne 1975 - 1996 technika własna, papier; 49 x 60 cm (w świetle passe-partout);
opis autorski na odwrocie: J. Robakowski / z cyklu: Kąty energetyczne 1975 - 1996 / egz. autorsk
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

313
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
estymacja: 25 000 - 40 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

315
Bez tytułu olej, płótno; 70 x 51 cm.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

317
Sercowe uniesienie olej, płótno; 40 x 40 cm;
opisany na oprawie autorskiej (?) l. d.: SERCOWE UNIESIENIE p. d.: WITOLD DAMASIEWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

318
Miasto w deszczu olej, płótno; 40 x 40 cm;
opisany na oprawie autorskiej (?) l. d.: MIASTO W DESZU p. d.: WITOLD DAMASIEWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

320
Pejzaż z anegdotą, 1967 olej, technika mieszana, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. KUNZ 67;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Henryk GOSTYŃSKI (ur. 1960)

321
Parkan, 1992 olej, emulsja, wosk, siatka metalowa na tekturze, praca oprawiona w dwie szyby; 115 x 85 cm;
dat. p. d.: 1992, sygn. na odwrocie p. d.: gost (flamastrem);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Henryk GOSTYŃSKI (ur. 1960)

322
Kłótnia - dwa portrety, 2016 akryl, kredka olejna, papier; 30 x 24 cm (wymiar każdej z prac);
każda praca sygn. i dat, p. d.: gost / "16 (ołówkiem) oraz opisana wzdłuż prawej krawędzi: Por
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)

324
Spuren des Menchen XI, 1992 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: AIPIWARSKI 1992.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)

325
Spanischer mauer, 1994 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. l. d.: AJPiwarski 1994
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Marek SOBCZYK (ur. 1955)

330
Kapitalizm naturalizm, 2007 tempera, płótno; 63 x 90 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: MAREK SOBCZYK '07 / KAPITALIZM / NATURALIZM (alfabet) 63x90 cm / temp. jajkowa.
estymacja: 28 000 - 34 000 zł

Paweł KOWALEWSKI (ur. 1958)

331
Dwaj mężczyźni urągają Bogu, 2008 serigrafia, pastel, papier, 65 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i num. u dołu: 2/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

333
Stragan olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. p. d.: T;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

334
Mała malarka - obraz wraz ze szkicem do obrazu - Szkic: węgiel, papier; 20 x 28 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: T;
- Obraz: olej, płótno; 56 x 69 cm.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

335
Biały rynek, 2018 olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: 2018 / Franciszek / Maśluszczak;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

336
Kaplica Boimów we Lwowie olej, technika własna, płyta; 49 x 41 cm;
sygn. l. d.: E. Wolski-Tukan.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

ZAKRZEWSKI WŁODZIMIERZ (1916 - 1992)

338
Cicha uliczka, 1963 olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

TYMON NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

339
Widok Torunia, 1945 (obraz dwustronny) olej, płótno; 61 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

340
Nicea, 1984 akwarela, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: e. waniek 84 Nice (długopisem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Felicja PACANOWSKA (1907 lub 1915 - 2002)

341
Pejzaż miejski tempera, papier; 39 x 51cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Pacanowska.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

OLSZEWSKI ZBIGNIEW (ur. 1955)

343
Pejzaż XXIII, 1987 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 87 OLSZEWSKI ZBIGNIEW;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

344
Csongrad, Ek koz, 2016 akryl, olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: SV [w kwadracie];
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

347
Kariatydy, 1979 olej, płótno, 100 x 85 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Joanna RUSINEK (ur. 1979)

349
Zamyślona olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: J R.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

PACH LUCYNA

350
Ucieczka technika mieszana; płótno; 146 x 194 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

SIUDMAK Wojtek (ur. 1942)

351
Para, 2001 rysunek, ołówek, papier; 48,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. SIUDMAK Pris 01.2001 Version II
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

352
Figura brąz patynowany i polerowany; 116 x 37 x 30 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

353
Figura brąz patynowany i polerowany; 115 x 47 x 31 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

SZYMCZYK DAWID

354
Fighters brąz, kamień; 40x40x40cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz ZIELIŃSKI (1923-2010)

356
Akt siedzący brąz; 37 x 36 x 22 cm;
sygn. z boku: K.Zieliński.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990) - koncepcja

357
Jan ZBOROWSKI - wykonanie Głowa aktorki Miry Rychlickiej
odlew głowy Miry Rychlickiej grającej w spektaklu "Kurka Wodna" Tadeusza Kantora
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

358
Głowa, 2020 brąz patynowany, złocony, kamienna podstawa, wys. całkowita: 26 cm;
sygn. na spodzie, na kamiennej podstawie: Piotr Bubak / 2020.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

359
Skacząca, 2020 brąz patynowany, kamienna podstawa, wys. całkowita 40 cm;
sygn. na spodzie, na kamiennej podstawie: Piotr / Bubak / 2020.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Paweł KOZŁOWSKI [SWANSKI] (ur. 1980)

360
Bez tytułu, 2009 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.IX.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jakub SŁOMKOWSKI (ur. 1982)

361
Blue, 2010 olej, płótno; 120 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JSłomkowski 2010 / x oraz napis: „ BLUE” J.S/2010/11/0002/0001
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Wojciech GÓRSKI (ur. 1958)

363
Z cyklu Androgyne, 1999 technika własna, 100 x 140 cm;
sygn. p. d.: GÓRSKI; na odwrocie napsiy autorskie: WOJTEK GÓRSKI / CYKL "ANDROGYNE" / 1999
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zbyszko OLEŚ-WOLLENBERG (ur. 1960)

364
Broken Life II, 2017 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
na odwrocie opis autorski: „BROKEN LIFE” / ZBYSZKO OLEŚ-WOLLENBERG / 2017.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Łukasz MANTAY (ur. 1988)

365
Zgrzyt akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: Lukasz/Mantay.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

367
Soul landscape, 2020 olej, akryl, węgiel, szelak, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: Andrzej / KASPRZAK, opisany i dat. p. g.: "Soul Landscape" / 2020;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

368
Zmierzch nad Pirenejami, 1973 olej, kolaż, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Krzyształowski 973;
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

370
Wnętrze pracowni, 1991 olej, płótno; 100 x 72 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M.BIELAWKA 1991.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł