Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Jacek SIENICKI (1928-2000)

301
Wnętrze pracowni, 1973 olej, płótno, 101 x 71 cm;
opis autorski na odwrocie: JACEK / SIENICKI / MARZEC 1973 / "WNĘTRZE / PRACOWNI".
estymacja: 45 000 - 53 000 zł

Andrzej DŁUŻNIEWSKI (1939-2012)

302
Uraz, 2011 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na blejtramie: A. Dłużniewski "Uraz" 2011
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

303
Bez tytułu, 1977 akryl, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
Praca zakupiona bezpośr
estymacja: 37 000 - 50 000 zł

(Kaczanowski Leszek Wit) WITOLD-K (ur. 1932)

304
GH-1982-84, 1982 akryl, płótno,
117 x 117 cm;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928 - 2016)

305
Figura osiowa, ok. 1958 olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

306
Para projektów we wspólnej oprawie, 1987 technika mieszana, ołówek, papier, tektura; 29 x 29 cm i 29 x 30 cm;
sygn. i dat. wraz z opisem na jednym z projektów l. d.: Skala 1/10 / Winiarski '87.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Andrzej Seweryn KOWALSKI (1930-2004)

307
Kompozycja olej, collage, płótno; 70,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: A.S. Kowalski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

308
Kompozycja olej, płótno; 158,5 x 129 cm;
na odwrocie 3 nalepki: 1. nalepka z wystawy retrospektywnej w Genewie, częściowo zniszczona 2. nalepka z odręcznymi napisami m.in
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Norman LETO (1980)

309
Rekalibrowanie poczucia kompozycji, 2012-2014 olej, płótno; 110 x 150 cm;
opis autorski na odwrocie: REKALIBROWANIE / POCZUCIA KOMPOZYCJI / NORMAN 2012-14;
estymacja: 12 000 - 19 000 zł

Wilhelm SASNAL (ur. 1972)

310
Bez tytułu , 2003 r. tusz, papier; 26 x 38 cm (w świetle passe-partout);
na odwrociu naklejka opisowa: Wilhelm Sasnal / Unittled (jet) / 2003 / ink on paper / 29.7 x 42 cm / 11 3/4
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931)

311
Bez tytułu, 2001 tusz, karton; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 2001. (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

312
Perseusz, 1988 brąz, marmur; wys. 36 cm (bez podstawy);
sygn. p. d.: MITORAJ (w odlewie);
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

313
Nietoperz brąz, 44 x 95 cm;
sygn. z tyłu na korpusie: BCHROMY.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

314
Kolarze, z cyklu: Dyscypliny Olimpijskie brąz, 30 x 30 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

315
Skończony- nieograniczony, z cyklu: Obrazy rzeźbione brąz, 45 x 53 cm;
sygn. z prawej strony na odwrocie: BCHROMY.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Grupa The Krasnals

316
Pianista - Pianist, Władysław Szpilman, Adrien Brody, z cyklu Jews, 2016 olej, płótno, 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jews / "Władysław Szpilman / Adrien BRODY / The Pianist" / The Krasnals ' 2016;
estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Grupa The Krasnals

317
Carmen / Theda Bara z cyklu: Jews, 2016 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: The KRASNALS / 2016;
estymacja: 7 000 - 11 000 zł

Magdalena STARSKA (ur. 1980)

318
Mniejsi od grzybni, 2018 olej, płótno; 100 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Mniejsi od grzybni / M. Starska 2018 / 80/100;
estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Grzegorz WNĘK (ur. 1974)

319
Maszyna 4, 2004 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. p. d.: Grzegorz Wnęk 2004
estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Joanna RATAJCZAK-KUROWICKA (ur. 1972)

320
Iskierki, z cyklu: Światłoform, 2019 technika własna, drut miedziany, rama drewniana, karton pokryty akrylem; 85 x 85 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Joanna Ratajczak / Iskierka, technika w
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

321
Kalejdoskop z dzieciństwa, 2020 collage (drewno, szkło, farba offsetowa, akryl, werniks), płyta pilśniowa; 99 x 99 5,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi u dołu: PRUSKI;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Urszula BROLL (ur. 1930)

322
Bez tytułu olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

323
XXIX, z cyklu: Ikonostas, 1968 technika własna, papier; 32 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Krystyn Zieliński (ołówkiem), dat. i opisany p. d.: 86-03-24 K-XXIX (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Władysław PODRAZIK (ur. 1953)

324
Epifania, 1994 olej, płótno; 40 x 30 cm;
opis autorski na odwrocie: WŁADYSŁAW PODRAZIK / "EPIFANIA " 1994 / 40 X 30 CM / OLEJ, PŁÓTNO.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

325
Kompozycja, 1989 olej, masa plastyczna, płótno; 130 x 155 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. SPRYCHA '89;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

326
Ceramiques, 1948 litografia barwna, papier; 26 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Picasso (podkreślone; niebieskim piórem);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

327
Pejzaż z Zakopanego olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: J. Tchórzewski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Felicja PACANOWSKA (1907 lub 1915 - 2002)

328
Miasteczko olej, płótno; 64,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: F. Pacanowska;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan SZANCENBACH (Kraków 1928 - Kraków 1998)

329
Kawony i butelka, 1989 olej, płótno; 59 x 67 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Tadeusz SPRUSIAK (1907 - 1985)

330
Martwa natura olej, płótno, 47,5 x 64 cm; nie sygn.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

331
Scena figuralna olej, płótno; 32,5 x 62 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie: H. MUSIAŁOWICZ;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Bronisław KRAWCZUK (1935-1995)

332
Boisko olej, pilśnia; 31 x 69 cm;
sygn. p.d.: B. KRAWCZUK
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

333
Ogród niepielony, 1992 olej, płótno,
73,5 x 91,5 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zbigniew KUPCZYŃSKI (ur. 1928)

334
Dolina milczących kukiełek, 1958 olej, płótno, 103 x 133 cm;
sygn. p. g.: Kupczyński / 58, l. g.: DOLINA MILCZĄCYCH KUKIEŁEK
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Benon LIBERSKI (1926-1983)

335
Nie patrzeć w niebo, 1972 olej, płyta pilśniowa; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: 72 / LB (inicjał wiązany);
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

336
Ręce, 1999 papier, kolaż, kredka, papier szary; 67 x 47 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "ręce" Szajna '99
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

337
Akt. Z cyklu: "Rysunków erotycznych", 2001 papier, ołówek; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Szajna
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zdzisław (CYAN) CYANKIEWICZ (1912 - 1981)

338
Ofiara, 1949 akwarela, gwasz, papier; 63 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cyan 49.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

339
Spowiedź, 1965 drzeworyt, papier; 51 x 36 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: [znak artysty] Rassalski 1965 (długopisem), opisany p. d.: Spowiedź (długopisem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

340
Kobiety, z cyklu: Wojna, 1968 drzeworyt, papier; 60,5 x 42 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: [znak artysty] Rassalski 1968 (ołówkiem), Cykl: Wojna - Kobiety 6/25 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Edward DWURNIK (1943 - 2018)

341
Niech żyje wojna!, ok. 1991 sucha igła, papier; 64 x 49,7 cm (odcisk płyty);
75 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933 Strzemieszyce - 2009 P

342
Kula (Sfera), 1972 litografia barwna, papier; 76 x 53,5 cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

343
Głowa 8, 1968 litografia barwna, papier; 79 x 53 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 68 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu; głowa 8 (ołówkiem); napis mó
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

344
Zestaw 2 grafik 1. Akt na tle nieba - litografia barwna, papier; 71,5 x 43,5 cm (wymiar odbitki), 78 x 53 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan IWANIUK (1943-1992)

345
Osaczenie,1985 olej, płótno, 73 x 50 cm;
sygn.: J. IWANIUK 85
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Leonard PĘDZIAŁEK (ur. 1949)

346
Funky 2, 2019 akryl, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie, z prawej u dołu: Leonard Pędziałek / LP (monogram wiązany) 2019 oraz tytuł na odwrocie, na płótnie z
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)

347
Kronika Czasu III, 2002 olej, mączka marmurowa, płótno; 95 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: AJPiwarski 2002
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

348
Muzyka organowa olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: RYSZARD PASIKOWSKI / olej. roz: 61 x 50 cm oraz monogram wiązany: RP.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł