Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

313
Progresywny VI a, 2012 akryl, płyta; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / 2012 / AKRYL PŁYTA 100X80 / 2012.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Jan KOBER (1890-?)

316
Kompozycja plastyczna III, 1965 olej, technika własna, deska; 44 x 62 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: J. Kober - 1965.;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz OSTROWSKI (1917-1999)

317
Kompozycja w owalu 235/403 tempera, wosk, papier; 68,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

322
Celona, 1984 serigrafia, papier; 32 x 25 cm;
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem); opisany l. d.: 8 /100 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

327
Drzewa na wietrze, 1958 olej, płyta; 26 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VII / PODSADECKI-958;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

TYMON NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

329
Widok Torunia, 1945 (obraz dwustronny) olej, płótno; 61 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Sławomir MICEK (ur. 1956)

334
Łapacz chmur brąz; wys. 42 cm, podstawa: 12 x 15 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

335
Milczenie jest złotem, 2021 porcelana, złoto naszkliwne; wys. 37 cm;
sygn. na podstawie: EDA.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Arkadiusz RUCHOMSKI (1978)

336
Dialog IX, z cyklu: „Okrycia”, 2008 olej, grafit, deska, enkaustyka; 132 x 76 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ARuchomski 2008;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Magdalena PIWKO-CHUDZIK (ur. 1963)

337
Siostry - Gobeliny graficzne, 2018 serigrafia, technika własna, papier Fabriano; 181 x 83 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Siostry gobeliny graficzne/ technika własna 2018 / Magdalena Piwko-Chu
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

338
Aura i kształt, 2021 olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / „Aura i kształt” / olej, płótno / 60 x 50 / 2021.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

339
Apolliński (Rilke), 2021 olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / „Apolliński” (Rilke) / olej, płótno, 60 x 50 / 2021.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Bartek BUCZEK (ur. 1987)

340
Jaskółczy niepokój, 2010 olej, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie malarskim: BARTEK BUCZEK 2010.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bartek JARMOLIŃSKI (ur. 1975)

343
Garden, 2019 akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: B. JARMOLIŃSKI;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Krysta DANIEL (ur. 1976)

344
WD 33, 2011 technika mieszana, płótno; 50 x 70 cm;
estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Natalia KOZARZEWSKA (ur. 1979)

345
Islandia, 2021 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ISLANDIA / 50X50 / AKRYL NA PŁÓTNIE / NATALIA KOZARZEWSKA.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

346
Latarnia w Nafplio, 2021 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: LATARNIA W NAFPLIO 2/2021 / ROK POWSTANIA 2021 / 50 X 50 CM, AKRYL NA PŁÓTNIE / NATALIA KOZARZEWSKA.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Agnieszka BRZEZIŃSKA (ur. 1975)

347
Jednomyślność, z cyklu: „Siostry”, 2021 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: A.Brzezińska;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

349
Bez tytułu, 2020 tusz, karton; 70,5 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. PISERA 2020.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Tomasz CHUDZIK (ur. 1963)

351
Pejzaż morski I, z cyklu: Obrazy wody, 2000 akwaforta, miękki werniks, sucha igła, mezzotinta, papier; 48 x 63,5 cm (odcisk płyty), 52 x 73 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Chudzik Toma
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Adam KOZIK (ur. 1972)

352
Ptaki, 2016 akryl, płótno; 80 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ADAM / KOZIK / 2016.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Yuliya STRATOVICH (ur. 1989)

353
Warszawa Centrum (Pink), 2020 akryl, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. i dat.: p. d.: S.Y. 2020 (podpis);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Krzysztof ŚWIĘTEK (ur. PESEL)

354
Bez tytułu, 1998 olej, płótno; 140 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Świętek '98.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Julia HALAN (ur. 1983)

355
Identyfikacja początku, 2021 technika własna, płatkowanie złotem, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: HALAN / 2021.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

356
Bez tytułu (76), 1990 akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz'90;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

357
Bez tytułu (28), 1992 akryl, płótno; 24 x 35 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz'92;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

359
Bez tytułu, 1989 długopis (tusz czarny), papier; 29 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan D. 89.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

360
sygn. p. d.: Jan D. / 19. V.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

361
Bez tytułu, 1986 długopis (tusz czarny), papier; 29 x 19 cm (w świetle oprawy);
opisany, dat. l. d.: Jan ... 1986 / ... (? - napis nieczytelny).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

364
Dynamica, 1998 litografia barwna, papier; 61 x 74 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Dynamica" / Litografia 5/13 / H Opałka 98 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

367
Kompozycja, 2015 akwarela, papier; 90 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. dat. p. d.: M. Świeszewski / 2015 (pisak).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

369
Noc - list, 1972 akwaforta, papier; 32,5 x 25 cm (odcisk płyty), 57 x 43,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Noc - list - akwaforta odbitka próbna Leszek Rózga
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

371
Fedra według J. Racine'a - Węzeł Tragedii, 1973 akwaforta, papier; 22 x 21,8 cm (odcisk płyty), 47 x 36,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: FEDRA WG J. RACINE'A-WĘZEŁ TRAGEDII 23/25 Waltoś 7
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Maria KORUSIEWICZ (ur. 1956)

372
Fragment I, 1986 sucha igła, akwaforta, akwatinta; papier; 37 x 28,2 cm (odcisk płyty) 39 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany u dołu: Fragment I-3/20-such
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

374
Kompozycja w szarościach gwasz, karton; 37 x 31 cm;
sygn. p. d.: tukan.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

375
Szkice rogatej postaci z tacą piórko, tusz, papier; 30 x 20,5 cm ( wymiar arkusza);
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Jan POLEWKA (ur. 1945)

376
Projekty scenograficzne do Teatru Groteska w Krakowie 1. Pilot i książę - technika mieszana, papier;
2. Pinokio - ołówek, akwarela, gwasz, papier
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jerzy Zygmunt PIWKO (1905-1982)

377
Stambuł akwatinta, papier; 12 x 15 cm (wymiar odbitki), 12,4 x 16 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.Z. Piwko (ołówkiem), napis l. d.: Aguatinta - St
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

378
Przestrzeń intymna 2, 2020 linoryt, relief, papier; 24 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany u dołu: 3/6 "Przestrzeń intymna" 2 X3/2 linoryt/relief szelag metal 20,5
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

379
Geometria bytu, 2019 linoryt, bibuła japońska, szelag metal; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu ołówkiem: "Geometria bytu" linoryt 35,5 x 25 / bibuła japońska 50 x 70 , sz
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

380
La de Route de San Romano sucha igła, papier; 56 x 74 cm (wymiar kompozycji) 72 x 89 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
opisana. p. d.: Dali (ołówkiem) oraz l. d.: 20/150 (ołówkiem);
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Salvadore DALI (1904-1989) - według

381
Iron Butterflies, 1947 serigrafia, papier; 76 x 56,5 cm;
opisana. p. d.: Dali (ołówkiem), l. d.: A.P (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jean MIOTTE (1926-2016)

382
Kompozycja litografia barwna, papier; 74 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Miotte (ołówkiem) opisana l. d.: 8/75 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

389
„Parsifal” - Plakat dla Opery Wrocławskiej do opery Richarda Wagnera, 2011 offset, papier ; 96 x 66 cm (w świetle oprawy);
w kompozycji: T.Sętowski (drukiem).
estymacja: 700 - 800 zł

Krzysztof MILLER (1962-2016)

393
Jugosłowianka technika kolodionowa; 29 x 23 cm;
kolodium, szkło; 23 x 29 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Krzysztof MILLER (1962-2016)

394
Kabul - Afganistan technika kolodionowa; 23 x 29 cm;
kolodium, szkło; 23 x 29 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Krzysztof WOJCIECHOWSKI (1947-2020)

395
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 26 x 17 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie naklejka autorska.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Andrzej BRZEZIŃSKI (1944-2008)

396
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 22 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: A. Brzeziński (ołówkiem) oraz informacja o autorze (ołówkiem
estymacja: 1 000 - 1 200 zł