Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

303
Pejzaż mazowiecki, 2008 olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. p. d.: Dominik; na odwrociu na płótnie napis autorski: DOMINIK 2008 / PEJZAŻ MAZOWIECKI / OL. PŁ. 90 x 110.
estymacja: 48 000 - 60 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

313
Arshormegram - Klejnoty Bałtyku, 1969 tempera, olej, technika mieszana, płótno; 112 x 185 cm; sygn. i dat. p. d.: *SZWACZ* 1969* na odwrocie opis autorski: B. SZWACZ / KOMPOZYCJA: / "ARSHORMIZM / No XII (w prostokącie, skreślone) / wym. 112 x 185 / Techn. Temp. olej. / WARSZAWA (...) / *
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

314
Zła gwiazda olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15"; Obraz eksponowany na wystawie: Teresa Rudowicz, Galeria Starmac
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

315
Malarstwo materii, 1959 olej, płótno; 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Konstanty GORBATOWSKI (1914-1984)

317
Miasto V, 1984 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. p. d.: K.Gorbatowski, dat. l. d.: 1984;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Jerzy ZABŁOCKI (1927-1973)

318
Macho gwasz, ołówek, karton; 68 x 51 (w świetle passe-partout).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

319
Les Siens, 1969 pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
na odwrociu napis: BTR (dwa pozostałe wyrazy nieczytelne) / 3337 / 1516 / 4858
estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

320
Chłopcy na kocyku, 1990 olej, płótno; 45 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZbMaciejewski 6 II 1990;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

321
Mama Zorro i niegrzeczny chłopiec, 2013 olej, płótno; 30 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: SROKA 2013;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

324
Para, 1987 olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ 1987;
estymacja: 100 000 - 140 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

325
Na balkonie, 2002 olej, płótno; 140 x 180 cm;
na odwrociu na blejtramie napisy autorskie
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

326
Akt, 1979 olej, płótno; 107 x 136 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi po środku: AZ (monogram wiązany) 1979;
estymacja: 30 000 - 38 000 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

327
Sztubak, 1977 olej, płótno; 87 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: ant. Fałat 11 IV 77.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

328
Pożegnanie z bronią, z cyklu: „Graffiti”, 1986 olej, płyta; 101 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: SOBOCKI86;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

329
Kompozycja nr 2, lata 70./80. XX w. technika własna graficzna, papier; 41 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St. Borysowski (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

330
Akt, lata 70./80. XX w. technika własna graficzna, papier; 56 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: St. Borysowski (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

333
Kompozycja ołówek, papier; 43 x 28 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MARKUNAS 2004.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

334
Moje marzenie, 2010 olej, płótno; 60 x 40,5 cm (nieregularny kształt płótna);
na odwrocie wyszyte: DLA / MARTY LATOSIŃSKIEJ / WŁADYSŁAW JACKIEWICZ / 2010, na krośnie napis: MOJE M
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

335
Synthesis, E-4 technika mieszana; płyta; 41 x 37 cm;
sygn. l. d.: DAWSKI;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

336
Kompozycja I, 1993 technika mieszana; papier do faksu; 30 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZWACZ 1993.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

337
Kompozycja II, 1993 technika mieszana; papier do faksu; 30 x 39 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

338
Bez tytułu, 1984 serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stanisław ROLICZ (1913-1998)

341
Wrony drzeworyt, papier; 12,5 x 13,5 cm (zadruk);
sygn. i opisany p. d.: N.40 / 100 / SRolicz (ołówkiem); poniżej kompozycji napis (z klocka drzeworytniczego): ST. R
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

342
Ptak, 1958 drzeworyt, papier; 53 x 37 cm (wymiar odbitki), 61,5 x 42,5 cm (wymiar arkusza),
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 58, śr.: "Ptak" (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

343
XLIX Autostrada, 1986 linoryt, papier; 66 x 50,5 cm (wymiar arkusza), ok. 53 x 37 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisany pod kompozycją: XLIX Autostrada, 13/50, S.Fijałkowski 86 (o
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

344
Abstrakcja, 2012 serigrafia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany p. d.: S Fijałkowski (ołówkiem), l. d.: 4 Listopada 10 / 50 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

345
Krajowa Loteria Pieniężna, l. 70. XX w. tempera, ołówek, brystol; 81 x 55 (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 121.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

346
Wydawnictwo naukowe, l. 60-te XX w. tempera, ołówek, brystol;
65 x 45 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

347
Postacie, 1959 heliografia, papier fotograficzny; 39 x 29 cm (w świetle passe-partout);
opisany z tyłu: luty 1959 (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

349
Koniec i początek akwaforta, akwatinta, miękki werniks, papier; 55,5 x 41,5 cm (wymiar odbitki); 78,5 x 53 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK XIII/XXI (ołówkiem); ty
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Kazimierz OSTROWSKI (1917-1999)

351
Zielony muchomor tempera, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier zielony;
67 x 48 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

352
Obrońcy Westerplatte, 1967-1976 olej, płótno; 81,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eug.Waniek / 76;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jacek ŻUŁAWSKI (1907-1976)

1301
Portret Marii Englert olej, płótno; 100 x 76 cm;
na odwrocie, na płótnie naklejka wystawowa z galerii APENDIX Pawła Sosnowskiego z maszynowo wypisanym autorem oraz tytułem obrazu. W
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

ZBIGNIEW KOWALEWSKI (1914-2004)

1302
Opiekun, 1972 olej, płótno; 50,5 x 66,5 cm;
sygn. l. d.: Z.Kowalewski 72
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

JAN SZANCENBACH (1928-1998)

1303
Pejzaż norweski z okrętem, 1983 olej, płótno, 101 x 115 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1305
Portret Józefa Gielniaka X, 1963 drzeworyt, papier; 49 x 40 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

1306
Przenikanie I, 1968 akwaforta, papier; 49,5 x 31,5 cm (odcisk płyty); 61,8 x 41,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: LRózga imp / II / 68 (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

1307
Kwiaty, 1952 monotypia, bibuła naklejona na kartonie; 27 x 36 cm (wymiar odbitki), 31,5 x 40 cm (wymiar bibuły);
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1308
Wpis do indeksu w pracowni T. Kantora - ASP w Krakowie, 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano; 50,5 x 73,8 cm (wymiar odbitki), 59,8 x 79,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: AMitka 1968/2003
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1309
Studenci w pracowni T. Kantora z udziałem I. Mitoraja - ASP w Krakowie, 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano; 50,2 x 73,8 cm (wymiar odbitki), 59,8 x 79,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: AMitka 1968/2003
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

1310
Słoneczne odbicie, 1997 olej, płyta; 29 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: S Mazuś 97;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Józef MULARCZYK (1916-?)

1311
Młynówka, 1997 olej, płyta, 35 x 44 cm;
sygn. p. d.: J MULARCZYK;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1312
2 Kor 4, 18-1; 2019 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: ABAKO '19;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1313
Bez tytułu (84), 1993 akryl, płótno; 85 x 105 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz'93.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

ALICJA SŁABOŃ-URBANIAK

1314
Martwa natura, 1996 akwarela, papier; 38, 5 x 48 cm; sygn. i dat. p.d.: A. S. Urbaniak 96
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

KAZIMIERA MOSKAŁA (ur. 1932)

1315
Kraśnik Lubelski, 1980 technika własna; płyta; 22,5 x 17 cm;
sygn. l. d.: Kazimiera Moskała 80 r.;
estymacja: 900 - 1 200 zł

KAZIMIERA MOSKAŁA (ur. 1932)

1316
Katowice widok 2, 1975 technika własna, płyta; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: Kazimiera Moskała 75 r.;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Zdzisław KŁOSIŃSKI (1918-1982)

1317
Orka, 1975 olej, deska, 28,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: Z. KŁOSIŃSKI 75;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł