Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

302
Postać, 1967 olej, płótno; 131 x 87 cm;
sygn. p.d.: J. Tchórzewski 67;
estymacja: 220 000 - 260 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

305
XXIII-89, 1989 technika własna (akryl), płyta; 61 x 61 cm;
na odwrocie nalepka autorska z informacją o obrazie: 1989 / XXIII-89 / 61 x 61 cm / … (nalepka pisana na maszynie z
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

307
Rytmy nadchodzącej wiosny, 2005 olej, płótno; 97 x 67 cm;
sygn. p. d.: J.Kraupe,
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Witold-K (ur. 1932)

308
Z cyklu: Samotność, 2020 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: WITOLD-K 20;
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

309
VII-1958, 1958 technika własna (olej, collage), płótno; 64 x 52 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 64 x 52 KRYSTYN / ZIELIŃSKI / VII - 1958.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

310
Z cyklu Termogramy. Gorące obrazy, 1998 technika własna, 61,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: z cyklu "Gorące obrazy" 1998/ J. Robakowski/ technika własna.
estymacja: 7 000 - 11 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

311
Z cyklu: Kąty energetyczne, 1975 - 1996 fotografia, technika własna, papier;
49,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1972)

314
Mróz, 1959 gwasz, papier; 49 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: JTchórzewski 59.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

315
Signum II, 1969 akryl, tusz, piórko, karton; 70 x 60 cm;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

317
Zapis, 1993 akwarela, papier; 54 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 93;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

318
Bez tytułu, 1992 akwarela, papier; 37 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 92 (długopisem);
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Józef HAŁAS (1927-2015)

319
Z cyklu: Notatki Hałasa, ok. 1980 tusz, pędzel, papier czerpany szary, autorski tekst (maszynowy), papier; 31 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
w tekście pisanym na maszynie data: 20 IX.80;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

321
Akt, 1996 piórko, tusz, ołówek, papier; 34 x 26,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 96 (ołówkiem);
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961)

324
Postać schylona VII, 1989 kredka, węgiel, ołówek, karton; 70 x 50 cm; sygn. i dat. śr. d.: A.Roszkowski 89;
opis autorski na odwrocie: ALEKSANDER ROSZKOWSKI / "POSTAĆ SCHYLONA" VII 1989
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

326
Kompozycja gwasz, papier; 44 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. u góry: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Zofia ARTYMOWSKA (ur. 1923)

328
Poliformy-Trzy momenty, 1986 kredka, collage, papier; 36 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: Poliformy, rysunek collage, 25, "Trzy momenty" / Zofia Artymowska
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

329
Autoportret, 2000 pastel, papier; 30 x 21 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

330
Łeba nad kanałem, 1968 akwarela, pastel, ołówek, papier; 29 x 38 cm;
sygn., dat. i opisana: l. d.: Jan Cybis 1968 r. / Łeba;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Sylwester AMBROZIAK (ur. 1971)

334
Laleczka, 2010 brąz patynowany; wys.37 cm;
sygn. na podstawie: A. 2010.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

335
Stworzenie Świata brąz, kryształ górski; średn. 46 cm, wys. 27 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

336
Anioł rzeźba wisząca, brąz, agat, kamień; wys.37 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

337
Anioł rzeźba wisząca, brąz, agat, kamień; wys. 40 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Andrzej SIEK (ur. 1973)

338
Leżący drewno polichromowane, metal, plastik; 55 x 154 cm.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927-2008)

339
Maska glinka czerwona; 48 x 30 x 13 cm;
na spodzie data: 1981
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan de WERYHA-WYSOCZAŃSKI (ur. 1950)

340
Epitafium drewno; 12 x 17 cm, 24 x 24 cm, 34 x 34 cm;
opis autorski ołówkiem: Nr. 9. (sic!) / Jan De Weryha / Wysoczański.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Andreas SCHILLER (ur. 1963)

344
Jabłka, 2000 akwarela, papier; 133 x 166 cm (całość kompozycji składającej się z 9 akwareli).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

347
Europa druk artystyczny, papier; 45 x 37 cm (wymiar kompozycji), 60,5 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Yerka (pisakiem), l. d. numer: 117/450 (pisakiem).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Tomasz WAGNER (XX / XXI w.)

348
Poligon, 1999 metal; 126 x 124 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Przemysław KWIEK (ur. 1945)

349
Maki i bzy olej, płótno, spawana krata; wymiar obrazu: 50 x 61 cm; wymiar całej kompozycji przestrzennej: 65 x 80 x 80 cm;
obraz sygn. p. d.: PKwiek;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

350
Bez tytułu nr 22, 2010 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2010
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Aleksander KOZERA (ur.1976)

351
Domy II, 2007 olej, akryl, tempera, płótno; 130 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDER KOZERA / "DOMY II" / 2007 / OLEJ, AKRYL, TEMPERA / 130 x 180 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

354
Kompozycja, 2020 akryl, deska; 200 x 200 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20 / ST.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

355
Postaci, 1955 olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 16 cm;
sygn. i dat. p. d.: 55 / Aberdam;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Gabriela STASZAK (ur. 1992)

357
Dom, 2018 olej, płótno; 110 x 136 cm;
sygn. na odwrocie, blejtramie: Gabriela Staszak.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marta SALA (ur. 1985)

358
Anna i Wojciech, 2010 olej, płótno; 130 x 160 cm;
opis autorski na odwrocie: MARTA SALA / 2010 R / ANNA I WOJCIECH oraz Marta Sala (nieczytelne) 2010 r. / "Anna i Wojciech" (M i T).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Janusz KACZMARSKI (1931-2009)

359
Wnętrze pomnikowe, 1982 olej, płótno; 114 x 60 cm;
opis autorski na odwrocie: JANUSZ KACZMARSKI / "WNĘTRZE / POMNIKOWE" / 114 X 60 / 1982 / ol. płótno; 8D (przekreślone)
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

360
Autoportret, 1964 olej, płótno; 90 x 65 cm;
opis autorski na odwrocie, na krośnie malarskim: ANNA GINALSKA "AUTOPORTRET"-1964; oraz informacje o wystawach: 1. WYSTAWA MŁODYCH TP
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Stanisław WÓJTOWICZ (1920-1991)

362
Poświęcam Tobie i przesyłam wraz z całusami moja Gołąbeczko, 1975 olej, sklejka, 64 x 81 cm
sygn. i dat. p. d.: ST WÓJTOWICZ 75;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

366
Kompozycja, 1989 olej, płótno; 145 x180 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Z. SPRYCHA '89;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zygmunt LIS (ur. 1931)

367
Spaloród, 1970 tempera, olej, płótno naklejone na sklejka; 140 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZLIS 70;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bohumil Samuel KECIR (1904-1987)

368
Kompozycja abstrakcyjna olej, tektura, 95 x 63 cm;
sygn. w kompozycji l. d.: Kecir;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Barbara PAŁKA-WINEK (ur. 1958)

369
Kompozycja technika własna, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d.: Pałka Winek.
estymacja: 4 800 - 6 000 zł

Władysław KUFKO (UR. 1955)

370
Dwie postacie, 2018 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
opisany na odwrocie: WLAD KUFKO / "DWIE POSTACIE" / 50 X 40 AKRYL. PL / 2018.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Krzysztof LUDWIN [KRIS] (ur. 1962)

371
Energetyczne miasta I, z cyklu: Nerwowy ekspresjonizm, 2016 akryl, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. l. d.: LUDWIN;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

373
Polska III, 2010 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / Polska III 2010 / o/p / 100 x 100 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

374
Homo ludens, 2020 olej, płótno; 100 x 150 cm;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie: Janusz Antoszczyk / Homo Ludens 2020 / o/p 100/150 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Tadeusz ŚWINIARSKI (ur. 1961)

375
Kompozycja abstrakcyjna, 2013 olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Świniarski / 2013;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Agnieszka KUREK (ur. 1984)

376
Blushing Palm, 2016 akryl, płótno; 99,5 x 99,5 cm;
na odwrocie opis autorski: A. Kurek / 08.2016 / Acrylic on Canvas / "Blushing Palm".
estymacja: 1 500 - 2 000 zł