Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

304
Kompozycja technika własna (olej), arkusz papieru ściernego naklejony na płytę; 49,5 x 115,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: J. Kraupe.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

305
Kompozycja, 1976 akryl, relief, płyta pilśniowa; 22 x 22 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1976 / H. Stażewski oraz stempel wywozowy z numerem poniżej, ponadto liczne nalepki.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

306
Kwiat, 1998 olej, płótno; 60 x 52 cm;
sygn. p. d.: J. SIENICKI;
estymacja: 33 000 - 38 000 zł

Ryszard GRZYB (ur. 1956)

307
Modlitwa o dobry sen, 2016 akryl, płótno; 80 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

309
Biskup LEFEBRE - cykl 4 obrazów, 1999 olej, płótno; 81 x 38 cm (każdy);
opis autorski na odwrocie każdej z prac:
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

312
Akt, 1993 serigrafia, papier fakturowany; 45,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana: 23/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem, zakreślone).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

313
Radiogram - Portret II, 1973 litografia barwna, papier; 65 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d. Lebenstein 73 (ołówkiem), l. d.: 63/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

317
Kroki we mgle, 1971 litografia barwna, papier; 76,5 x 54 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu po środku: Epr. d'a "Kroki we mgle" Lucjan Mianowski 71;
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Marcin BOGUSŁAWSKI (ur. 1980)

319
Pejzaż, 2000 technika własna (olej, tempera), tektura naklejona na płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Bogusławski;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

320
Struktury XXIV, 2019 technika mieszana, płyta; 100 x 100 cm;
na odwrocie opis: MAREK PALUCH / "STRUKTURY XXIV" / 2019. / MIX MEDIUM /.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Julian STAŃCZAK (1928-2017)

321
Kompozycja serigrafia barwna, papier; 63 x 63 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i ed. u dołu: 84/175 / JStańczak (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

322
Rys. 7 c.d., 1973 flamaster, ołówek, papier; 29 cm x 21 cm;
estymacja: 4 000 - 6 500 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

323
Źródło, 2020 technika własna, papier; 28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Marian Bielawka 2020 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

324
Prześwity, 2020 technika własna, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M Bielawka 2020 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

326
Dedal i Ikar, 1965 brąz patynowany, wys. całkowita 73 cm; szer. 64 cm;
sygn. u dołu rzeźby: MKonieczny, poniżej numer odlewu: 2/8;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

327
Bażant brąz patynowany, kamień; 50 x 101 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

328
Bażant brąz patynowany, kamień; 54 x 103 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

329
W okowach, 1993 drewno, wys. 84 cm, podst.: śr 24 cm;
sygn. i dat.: J. Stępkowski 1993.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

331
Pejzaż z rzeką, 1909 olej, płótno; 36 x 44,5 cm;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961)

333
Postać schylona VII, 1989 kredka, węgiel, ołówek, karton; 70 x 50 cm; sygn. i dat. śr. d.: A.Roszkowski 89;
opis autorski na odwrocie: ALEKSANDER ROSZKOWSKI / "POSTAĆ SCHYLONA" VII 1989
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

336
Nie chce z nami tańczyć, 1953 akwarela, piórko, tusz, papier; 29 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Flisak 53;
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Józef PAKULSKI (1900-1975)

338
estymacja: 800 - 1 000 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

340
Bez tytułu, 2008 farba offsetowa, akryl, tempera, technika papierowa ryta, papier; 40 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 17 / XI / PRUSKI 08;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

341
Akt młodej dziewczyny, 1997 alugrafia, papier; 74 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i ed. l. d.: pruski 1998 / akt młodej dziewczyny / alugrafia 12/15; nakład 12/15.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

342
Kobieta linoryt, papier; 48 x 27,5 cm (wymiar kompozycji), 63,5 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu ołówkiem: lino., art prof DAWSKI (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

343
Akt męski, 1977 ołówek, papier, 41 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 20.4.77 / SZ (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 4 800 zł

Marek GRABOWSKI (ur. 1955)

347
Bez tytułu, 1993 pastel, papier; 38,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: M.Grabowski '93 (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

348
Autoportret, 1962 tusz lawowany, ołówek, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Panek / 62.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

349
Głowa Chrystusa pastel, tektura; 22,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Gerlach (słabo czytelnie).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

351
Czaszki - dyptyk, 2015 olej, płyta, każda praca o wymiarach: 34,5 x 30,5 cm (każda), wymiar całości: 78,5 x 38,5 cm (w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. l. d.: Malicki W. ad. 2015.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

352
Dłonie - dyptyk, 2016 olej, płyta, 34,5 x 42 cm (każda), wymiar całości: 46 x 95 cm (w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. l. d.: Malicki. W / 2016.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471 - sic!)

353
Sztuka butów w Wałbrzychu, 1969-2018 technika mieszana, fotografia, gniecenie, laserografia, rysunek, metal; 27 x 24,5 x 2,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: AD (monogram wiązany) 69/18;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XX / XXI w.

354
Ptakolud akryl, tektura, karton; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: LD 16 (monogram).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

355
Koncert, 2020 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: Antoszczyk 2020;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

356
Gracje, 2019 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / GRACJE 2019.09 / O/P 100/140 cm.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

357
Trzy krople, 1972 akwaforta, akwatinta, papier; 49 x 64 cm (wymiar kompozycji), 56 x 76,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: 1972 „Trzy krople” 30/50 Konrad Srze
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

358
Wilkołak, 2000 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 37 x 49 cm (wymiar kompozycji), 45 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 100 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

359
Bez tytułu akwatinta, akwaforta; 50 x 63,5 cm (wymiar kompozycji), 54 x 70 cm (wymiar arkusza);
grafika przed konserwacją.
estymacja: 900 - 1 100 zł

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

360
Bez tytułu [Moda Polska], 2013 giclee, papier; 58 x 36 cm (wymiar kompozycji), 60 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana na odwrocie: 2013 / 126/150 / Ołowska / Paulina / 2013, nakład: 12
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

361
Etiuda mur I, 2007/2009 fotografia czarno-biała (naświetlanie laserowe z kliszy), papier fotograficzny; 25 x 38 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie.: Tomasz Sobecki Fotografia cz.-b
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

362
Etiuda mur II, 2007/2009 fotografia czarno-biała (naświetlanie laserowe z kliszy), papier fotograficzny; 25 x 38 cm;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

363
Widok na Kolumnę Zygmunta, 1968 olej, płótno; 65,5 x 82 cm;
sygn. l. d.: Zakrzewski 1968.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

JAN SZANCENBACH (1928-1998)

364
Muszle i kawon, 1990 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

365
Plac z kolumną, 2016 olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d. : Joniak’16;
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

366
Jej rok urodzenia, 1993 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: JNarzyński / 93;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

367
Tu dzień jest piękny i piękna noc, 2004 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. śr. d.: 04 Jul. Narzyński;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

368
Jak fotografia wszystkich wiosen, 2010 olej, płótno; 81 x 116 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Juliusz Narzyński 010
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Pervin Ece YAKACIK (ur. 1991)

369
The Water Surface, 2020 olej, płótno; 80 x 120 cm
sygn. i dat. p. d.: PEYŁ 07.20;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł