Oferta

do: 04 kwietnia 2020

Zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

ANDRZEJ WRÓBLEWSKI (1927-1957)

301
Kwiaty w wazonie, 1948 olej, płótno; 77,5 x 70,5 cm; sygn. i dat. l. d.: A. Wróblewski 48;
na odwrocie napis w kółku: II.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

302
Wnętrze pracowni olej, płótno; 100 x 81 cm.
Obraz pochodzi z pracowni artysty przy ulicy Rycerskiej w Warszawie. Zakupiony razem z pracownią przez obecnego właściciela
estymacja: 30 000 - 37 000 zł

Andrzej KREUTZ-MAJEWSKI (1936-2001)

305
Z cyklu: Ptaki mechaniczne olej, płótno; 101 x 120 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Kreutz-Majewski.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI ( 1912-2007)

306
Bez tytułu, 2004 tempera, papier; 37 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
autentyczność potwierdzona przez córkę artysty: Potwierdzam autentyczność / Magdalena Markowska (długopisem)
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

307
Rozmowy duchów, 1974 olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / 74 r (ołówkiem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

308
Kompozycja pomarańczowa, 1990 akwarela, papier; 62 x 49 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, p. g.: Gierowski 90 (długopisem).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

309
Dyptyk czarno-biały, 1990 akryl, płyta pilśniowa; 46 x 81 cm;
na odwrocie autorska nalepka m.in. z tytułem: "DYPTYK czarno-biały" i datą: 1990.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1972)

310
Mróz, 1959 gwasz, papier; 49 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: JTchórzewski 59.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Michał REJNER (ur. 1995)

313
It Was Too Fast, 2020 pasy z samochodów powypadkowych; 160 x 180 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Michał REJNER (ur. 1995)

314
On The Meeting; 2019 drewno, rattan; 41 x 38 x 95 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Michał MISIAK (1973)

317
F-31, 2018 olej, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: MM [monogram] / MICHAŁ MISIAK 2018 / "F -31" / OLEJ.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

318
Żaluzja, 2019 olej, płótno; 120 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / "Żaluzja" / olej, płótno 120 x 90 / 2019.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Ewa ZAWADZKA (ur. 1950)

319
Materia ciszy, 2020 olej, płótno; 70 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: EWA ZAWADZKA / MATERIA CISZY-2017 / 2020 / 419.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marta KAWIORSKA (ur. 1983)

322
Fasada, 2012 olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: M. KAWIORSKA / FASADA " THE FASADE" / OLEJ NA PŁÓTNIE / 2011/2012.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

KAROLINA BRACŁAWIEC (UR. 1989)

323
My, 2014 akryl, płótno; 200 x 160 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Bracławiec 2014
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Paulina TUSK (ur. 1992)

325
Z cyklu: Nieuchwytne, 2018 olej, płótno; 90 x 180 cm;
sygn. p. d.: Paulina Tusk.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Paweł SKURSKI (ur. 1978)

326
Dym, 2009 olej (technika własna), płótno; 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Dym" / Paweł Skurski 09.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

327
Bez tytułu olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

328
Kwiaty cięte, 2014 olej, płótno; 120 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: KWIATY CIĘTE / Tobis 2014.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

329
W grupie, 2000 olej, płótno; 130 x 180 cm;
na odwrocie opis autorski: W GRUPIE / OL, / PŁ. / 130 x 180 / Tobis.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

333
Pejzaż z Lanckorony, 1995 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

334
Martwa natura z Cézannem, 2019 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Joniak 19,
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Adam MARCZUKIEWICZ (ur. 1958)

335
Martwa natura z arbuzem, 2000 olej, płótno; 62 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: MARCZUKIEWICZ 2000.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

MALARZE WARSZAWSKIEJ ASP, XX W.

336
Słoneczniki, ok. 1952 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: WANDA;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Alicja CZERNECKA-MIKRUT (ur. 1957)

337
Deszczowe światło, 2010 akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: A. CZERNECKA ;
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

339
W uścisku, 1974 gwasz, ołówek kopiowy, flamaster, papier; 22,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zb 18 X 1974, po środku, u dołu kwadratowy stempel: jkk.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

343
Trzech rysowników - Rafael, Breugel i .... Stasys, 2012 kolaż, ołówek, papier; 30 x 21 cm;
sygn. i opisany u dołu pracy: 3 … 2012 / 3 rysowników. Rafael, Breugel i .... Stasys (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

344
Głowa chłopca, 1941 węgiel, karton, 20, 5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1941 / S.Z;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

345
Helena en face (Przyborów), 1936 pastel, papier; 18, 8 x 26 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S.Z 36,
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

346
Akt dziewczyny z rozwianymi włosami tusz czarny, piórko, papier; 20,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
dat. w kompozycji: 1961 (długopis, tusz niebieski), sygn. p. d.: SZ (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Artur (Artór) TROJANOWSKI (ur. 1968)

349
Opalanie. Obojętność, 2007 akryl, płyta; 140 x 102,5 cm;
opis autorski na odwrocie: (ARTÓR) TROJANOWSKI OPALANIE. 2007 / ARTUR OBOJĘTNOŚĆ / DIALOG Z MISTRZAMI / (ANDRZEJ WRÓBLEWSKI-ROZST
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Grzegorz L. PIOTROWSKI (ur. 1976)

350
Syrena, 2011 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: PIOTROWSKI 11';
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Witold-K (ur. 1932)

351
GH-1986-83, 1986 akryl, płótno; 115 x 116 cm; sygn. i dat. p. d.: WITOLD-K 1986
na odwrocie, na płótnie napis: GH-1986-83
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

352
Trzy barwy, 2018 technika własna, płyta; 65 x 65 cm;
sygn. p. d.: IJ (monogram wiązany);
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Zygmunt CZYŻ (1940-2003)

355
Przed odejściem olej, płyta; 85 x 137 cm;
sygn. p. d.: Zygmunt Czyż;
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Maciej BIENIASZ (ur. 1938)

356
Słońce, 1966 olej, płótno; 73 x 83 cm;
na odwrocie opis autorski: MACIEJ BIENIASZ / "SŁOŃCE" / OL/ PL. / 1966 oraz liczne adnotacje i nalepki.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Łukasz MANTAY (ur. 1988)

357
Zgrzyt akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: Lukasz/Mantay.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Agnieszka ŁAKOMA (ur. 1980)

358
Fleur 11, 2019 olej, płótno; 80 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: Fleur 11 / Agnieszka / Łakoma 2019.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Wojciech LEDER (ur. 1960)

359
Małe kuszenie św. Antoniego III, 2014 lakier samochodowy, pigment, mika, płyta; 39 × 60,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Małe kuszenie św. Antoniego III / Wo. Leder / 2014.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Mariusz KRUK (ur. 1952)

360
Meandra, 2003 pastel, papier; 35 x 50 cm (w świetle oprawy);
Lit.: Kolekcja Pakoska. Sztuka polska, katalog wystawy, red. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 151, poz. 12
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

361
Coursegoules, Place de la Mairie, 2016 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: SV [w kwadracie];
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Krzysztof KIWERSKI (ur. 1948)

362
Pocztówka z Santa Monica, 2017 akryl, płótno naklejone na płytę; 80 x 110 cm;
na odwrocie opis autorski: KRZYSZTOF KIWERSKI / " POCZTÓWKA Z SANTA MONICA" / AKRYL 2017.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Urszula ŁOJKO-SMOGORZEWSKA (ur. 1985)

363
Tryptyk - Taniec, Powitanie, Sylweta oranta, z cyklu: Ikonostas, 2011 ceramika, szkliwo zbiegające; 27 x 19,5 x 4 cm (każdy);
każda z prac sygn. na odwrocie odpowiednio: 1. U Łojko / Taniec / z cyklu "Ikonostats"; 2. U Łojko / Po
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef HOŁARD (1957-2015)

364
Z cyklu: Według Umberto Eco, 2008 technika mieszana (ołówek, akryl, collage), papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisana u dołu: Józef Hołard 2008. / Według Umberto Eco (ołówki
estymacja: 800 - 1 000 zł

Józef HOŁARD (1957-2015)

365
Woda; z cyklu: Żywioły technika mieszana (ołówek, akryl, collage), papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu: J. Hołard, Woda (tuszem).
estymacja: 800 - 1 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

367
Pragnienie widoku, 1986 akryl, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

368
Ziemia, 2014 tempera jajowa, olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: ML (monogram wiązany);
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Stanisław Leon KUSKOWSKI (1941-1995)

369
Baranek księżycowy, 1991 olej, płótno; 61 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: ST. KUSKOWSKI / "BARANEK KSIĘŻYCOWY" / 1991.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł