Yarosłav KACHMAR (ur. 1955)

1320
Bez tytułu, 1995 mieszana technika graficzna, papier;
32,5 x 23,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

1321
Torreadorzy, 1961 litografia, papier, 35,7 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
data p. g.: 59 / 57. VIII; Wydawnictwo: Fernand Mourlot, Paryż 1961 r.; Edytor: Cercle d'Art Paryż 1961
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

1322
Para litografii: Stworzenie Ewy i Żona Lota 1. Stworzenie Ewy, 2. Żona Lota;
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Otto AXER (1906-1983)

1323
Koncert naturalny, 1973 tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 19 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Axer 73 oraz pieczątka: OA (inicjały wiązane).
estymacja: 700 - 1 000 zł

Stefan SŁAWIŃSKI (1948-2011)

1324
Usidlenie, 2005 pisak, ołówek, papier; 86 x 61 cm (wymiar arkusza naklejonego na piankę);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem l. d.: Usidlenie, p. d.: SŁAW 2005.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stefan SŁAWIŃSKI (1948-2011)

1325
Razem, 2010 pisak, ołówek, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza naklejonego na piankę);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem l. d.: Razem, p. d.: SŁAW 2010.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tomasz JAŚKIEWICZ (1932-1991)

401
Wiosna II, 1971 akryl, płyta pilśniowa; 62 x 72 cm;
na odwrocie napisy autorskie: "WIOSNĄ 71 II" / TECHN. HELIZARYN i AKRYL / PILŚŃ / ROZM. 72 x 62;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

402
Kostka do gry, 1974 akryl, płyta; 45 x 45 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na blejtramie: "KOSTKA DO GRY" 1974 / KRYSTYN ZIELIŃSKI.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

403
Chance in game 7 x 7, 1999 ołówek, akryl, płótno; 64,5 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: winiarski '99 (ołówkiem), l. d.: Chance in game 7 x 7 (ołówkiem)
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

404
Nokturn XXXXVIII, 1999 akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1999;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

405
Kwietniki, 2009 olej, płótno; 72 x 62 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

406
Kompozycja, 1977 akryl, płyta pilśniowa; 35 x 35 cm (wymiar całości kompozycji w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski oraz słabo czytelna pieczątk
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Stanisław BATRUCH (1935-2015)

407
Pierwszy lot, 1977 akryl, płótno; 120 x 75 cm (wymiar całkowity dwóch płócien stanowiących całość kompozycji);
sygn. p. d.: BATRUCH;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

408
Dyskusja gwasz, karton; 49 x 39 cm (w świetle ramy);
w górnej i prawej części kompozycji napisy z datami 1990-1991.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

409
Diavoletto, lata 80. XX w. olej, płótno; 61 x 46,5 cm;
sygn. p. g.: E. Markowski;
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

410
Sopot, 1989 olej, płótno; 95 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: SOPOT 1989 / E. DWURNIK;
estymacja: 34 000 - 38 000 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

411
Dom Beethovena, 1957 olej, tektura; 27,5 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: JK 57 r.;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Zdzisław MAJROWSKI - MEYRO (ur. 1952)

412
Czerwień jesieni, 2016 olej, płótno 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Meyro.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Magdalena KAPUŚCIŃSKABORKIEWICZ (ur. 1940)

413
Martwa natura z sitkiem [młynkiem], 1967- 1969 olej, technika własna na płótnie; 100 x 79 cm;
sygn. p. d.: M.K. [w owalu];
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

414
Widok z pracowni - Jesień, lata 90. XX w. olej, płótno; 90,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 2 800 - 34 000 zł

Hanna BAKUŁA (ur. 1950)

1401
Marchew, 2001 tusz, akwarela, karton; 29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BAKUŁA., poniżej dedykacja: Z POZDROwieniami / HB. sierpień 2001.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

1402
Martwa natura z dzbanem i głową akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 49 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JStud (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

1403
Różni panowie, l. 50 XX w. akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JS. (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Bożena JEDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1404
Jeden lipcowy dzień na Kanoniczej, 1987 gwasz, karton, 62,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. wraz z napisem autorskim u dołu
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1405
Powitanie jesieni, 1990 pastel, papier; 64,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ1990;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Janina ŁAKOMSKA-MUSZANKA (1920-1982)

1406
Kompozycja technika mieszana: ołówek, piórko, tusz, kredki, papier; 21,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu po środku: JMŁakomska;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Magdalena KAPUŚCIŃSKA-BORKIEWICZ (ur. 1940)

1407
Ania, 1967-1969 olej, technika własna na płótnie; 100 x 55 cm;
sygn. l. d.: M.K. [w owalu];
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Ludwik KRONIC (1935-1993)

1408
Mały biały domek olej, płótno; 60 x 74 cm;
na odwrocie napis: L. KRONIC.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Stanisław BATRUCH (1935-2015)

1409
Nad Sołą, 2008 akryl, płótno; 60 x 81 cm;
na odwrocie napis autorski: Stanisław Batruch / "NAD SOŁĄ" / 60 cm x 81 cm / acryl. 2008 r.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Magdalena SPASOWICZ (ur. 1927)

1410
Pejzaż wiejski, 1983 olej, płyta; 37 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Spasowicz / 83.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Szczepan SKORUPKA (1903-1997)

1411
Pejzaż wiślany, 1982 olej, płótno naklejone na płytę; 28,5 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sz. Skorupka 1982.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Janusz Andrzej RESZKA (ur. 1952)

1412
Akt olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAR / XVII;
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

KaDee - Krzysztof DUDZIŃSKI (ur. 1953)

1413
Kwiaty w wazonie, 2016 olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: KaDee 2016;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Dariusz FIET (ur. 1960)

1414
Miedziany horyzont, 2015 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d. FIET (w pionie) l. d. dat.: 2015.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

1415
Szukaj mnie w niebie olej, collage, płyta, 49 x 90 cm;
sygn. p .d.: Anna Lewińska, na odwrocie nalepka autorska.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1416
Bez tytułu (43), 1990 akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '90;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1417
Interwały postfizykalne XV, 2012 akryl, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO '12; nr p. d.: XV; na odwrocie opis autorski
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1418
Interwały postfizykalne XIII, 2012 akryl, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO '12; nr p. d.: XIII;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Ewa PODLEŚ (XX w.)

1419
Ptasiek, 2000 olej, płótno; 80 x 65 cm;
napis l. d.: Ptasiek 2000;
estymacja: 900 - 1 200 zł

L. Tadeusz SERAFIN (ur.1953)

1420
VII, 2012 technika własna, płótno; płyta; 100 x 100 x 5 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: LTS'12 / VII;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

501
Lalka - Pan w kraciastym płaszczu, lata 90. XX w. laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 31 cm;
z tyłu metka autorska: ALTHAMER (...) WARSZAWA.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

502
Lalka - Pan z różą w butonierce, lata 90. XX w. laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 27 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

503
Kobieta brąz niklowany, kamienna, czarna podstawa;
wys. całkowita: 56 cm;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

504
Przestrzeń IX, 1977 akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
estymacja: 10 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

505
Chrystus Ukrzyżowany drewno czernione, sprężyna, sznurek; 60 x 45 cm.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

1501
Ona brąz patynowany; wys. całkowita: 56,5 cm;
sygn. z tyłu MS (inicjał wiązany) oraz cyfra: 4 powyżej: M. SIERPIŃSKI W-WA.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

1502
Milion brąz; wys. 16,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Pierre CHENET XX/XXI w.

1503
Byk brąz, 28 x 42 x 15 cm;
sygn. na spodzie: P. CHENET (w prostokącie) oraz korona (w kole).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł