Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)

1
Alphonse-Marie Malibran, ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO [L’Armee du Duche de Varsovie], Paryż 1913. Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 x 8 cm, oprawa pełna skóra
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

2
Krakus ołówek, papier żeberkowy naklejony na tekturę;
62 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Józ. Mehoffer
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

3
Zestaw czterech portretów ze spuścizny po artyście Kazimierzu Podsadeckim 1. K. PODSADECKI " Autoportret" 2.Głowa mężczyzny"
3. A. WASILEWSKI "Karykatura Kazimierza Podsadeckiego"
4. J.M. SZANCER "Portret Podsadeckiego"
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

4
Zestaw trzech szkiców we wspólnej oprawie 1. Pojedynek
2. Józef Mehoffer na kanapie [wizerunek własny artysty?]
3. Podwójny szkic mężczyzny w płaszczu (Józef Mehoffer)
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1001
Księga jazdy polskiej, z 25 barwnymi ilustracjami Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski; Warszawa 1938;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

HALDANE MACFALL

1002
Historya malarstwa, 9 tomów, z 300 barwnymi tablicami [tytuł oryginału: A history of painting] Dzieło zbiorowe pod. red. TADEUSZA PINIEGO;
Lwów, [1912-1913].
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1003
Szkice trzech postaci kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
na odwrocie szkic postaci z drzewem
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1004
Pejzaż z dwoma drzewami i pasterzem z krową kredki jasnozielona, jasnobrązowa,
ciemnoniebieska, ołówek, papier; 23 x 30 cm;
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Amédée VARIN (1818-1883), Eugene VARIN (1831-

1005
Zaręczyny według: Anton DIEFFENBACH (1831-1914)
akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier;
53 x 79 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Marie Catherine PRESTEL (1747-1794)

1006
Scena wiejska mezzotinta, papier; 45 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: M. Cath. Prestel / 1787
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jean MOYREAU (1690-1762)

1007
Wypadek podczas polowania według Philipsa WOUWERMANNA (1619-1668)
akwaforta, papier; 37 x 46 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1008
Rywale, 1959 tusz, piórko, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: maja 59;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Władysław WALKIEWICZ (1833-1900)

1009
Tadeusz Kościuszko według: Tytus MALESZEWSKI (1827-1898)
chromolitografia, papier; 43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1010
Wawel - Burza, 1943 drzeworyt, bibuła; 24,4 x 34,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

101
Grzybobranie piórko, tusz, akwarela, papier, 29 x 22 cm;
sygn. p. d.: A.U.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Henryk LANGERMAN (1896-1944)

102
Macierzyństwo, 1926 tusz lawowany, akwarela, papier; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: HLangerman / 26
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Emmanuel KATZ [Mane-Katz] (1894-1962)

103
Letnisko [Drzewa we frontowym ogrodzie] gwasz, papier; 63 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. (ołówkiem): mane-katz
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

104
Las w słońcu akwarela, gwasz, tektura, 30 x 45 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927
estymacja: 8 500 - 11 500 zł
Cena oferowana 6 600 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

105
Chłop w kożuchu, 1909 akwarela, papier; 40,2 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Rybkowski 1909;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

106
Góral z fajką na tle Morskiego Oka pastel, tektura; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

107
Swaty gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
36 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA, l. d. opisany: "SWATY"
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

108
Kompozycja - Polska Walcząca technika mieszana (gwasz, olej na podrysowaniu ołówkiem),
płótno; 83 x 51,5 cm;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

109
Bitwa pod Raszynem, 1956? akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
51 x 60 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Karol Stobiecki;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

110
Wiosna - projekt mozaiki tempera, aplikacje, brystol;
171 x 103 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski
estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

111
Chochoł - projekt stroju scenicznego, ok. 1958 akwarela, tusz lawowany, ołówek, papier;
34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PP, l. d. ołówkiem data: 4 III (?) 58;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

112
Snopki akwarela, papier naklejony na tekturę;
24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. inicjałem wiązanym, ołówkiem: WW
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

113
Stara Warszawa, 1916 kredka litograficzna, akwarela, papier;
37 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: LWycz;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

114
Kąpiące się o zachodzie słońca olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz;
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Andrzej MALINOWSKI (1885-1932)

115
Pejzaż z Polesia olej, płótno; 76 x 125,5 cm;
sygn. l. d.: And. Malinowski
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
W zimowym słońcu olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885-1969)

117
Akt z czerwoną parasolką, 1918 olej, płótno; 68,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1918 Czedekowski B.;
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

118
Dziecko olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. po lewej stronie, wzdłuż krawędzi:
W Terlikowski (końcówką pędzla)
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

119
Odpoczywający mężczyzna olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: SEleszkiewicz
estymacja: 26 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

120
Jesień nadchodzi olej, płótno; 66 x 106,5 cm;
sygn. l. d.: WKORECKI
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981)

121
Widok na Zakopane z Gubałówki olej, płyta; 56 x 94 cm;
sygn. p. d.: R Reguła
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

122
Kraków zimą - widok na most, 1925 olej, tektura; 64,5 x 87,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: FPautsch 25
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Stanisław MALCHER (1900-1943)

123
Martwa natura z kwiatami i owocami, 1935 olej, sklejka; 111 x 165 cm;
sygn. i dat. l. d.: 935 Malcher Stanisław
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

124
Martwa natura z astrami olej, tektura; 77,5 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: IPieńkowski
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

125
Żółte róże w chińskim wazonie, 1925 olej, sklejka; 83 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: L Wyczół / 1925
estymacja: 140 000 - 180 000 zł
Cena sprzedaży 120 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

126
Bzy olej, płótno; 60,5 x 74,5 cm;
obraz pochodzi ze spuścizny po artyście
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

127
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, sklejka; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Karszniewicz
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

128
Wesele krakowskie, 1933 olej, płótno, 70 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1933;
estymacja: 25 000 - 32 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

129
Wiatrak, 1958 olej, karton; 44,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Bieszczanin / 1958 r.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

130
Przed kapliczką olej, płótno; 40 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

131
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

132
Napad wilków, 1939 olej, płótno naklejone na tekturę;
24 x 36 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/1947)

133
Wesoła sanna olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Cz Wasilewski
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

134
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno; 118 x 198 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / - Kutno 1939;
estymacja: 65 000 - 75 000 zł