825
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 40 cm, dł. całk. 57 cm,
dł. w pochwie 60 cm. Japonia, XVI/XVII w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

826
Miecz japoński oficerski wojsk lądowych SHIN-GUNTO, w pochwie stal niklowana, miedź, żelazo czernione, mosiądz, drewno,
skóra rekina, taśma bawełniana; dł. głowni 68 cm, Japonia, 1944
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

827
Wazon dekoracyjny porcelana, farby emaliowe, brąz złocony; wys. 66,3 cm;
Daleki Wschód, Japonia?; XIX/XX w. [okucie z brązu - Europa].
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

829
Lustro z konsolą drewno złocone, gipsatura, tafla lustrzana, marmur; wys. całk. 270,5 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

830
Kantyna podróżna drewno, inkrustacja (mosiężna żyłka i masa perłowa), brąz, szkło kryształowe;
Francja (?),3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Firma POLYPHON MUSIKWERKE LEIPZIG

831
Polifon płytowy + 28 płyt drewno sosnowe, mosiądz, stal, kalkomania, chromolitografia barwna/papier;
13,7 x 25,3 x 22,5 cm. Niemcy, Lipsk, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

William SIMCOCK, Anglia; 1830-1850

832
Zegar podłogowy fornir: mahoń; orzech barwiony na mahoń, tarcza metalowa, emaliowana z rzymskim cyferblatem
Anglia, William Simcock, Warrington; 1830-1850.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1801
Wisior z onyksem onyks w kształcie łezki, w stylizowanej oprawie z brylantem;
złoto pr.0.585, łańcuszek - złoto pr.0.750, masa całkowita 5.670 g.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1802
Brosza z emalią ażurowa kompozycja z motywami roślinnymi z elementami wypełnionymi turkusową emalią złotniczą,
złoto pr.0.585, masa całkowita 2.240 g
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1804
Pierścionek z diamentami 4 szt diamentów w starym szlifie brylantowym + 10 szt rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 7.200 g.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

1805
Sygnet damski z diamentami 9 szt rozet diamentowych o masie łącznej 0.35 ct (Si-Si2/K-M),
złoto pr.0.750, masa całkowita 8.050 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1806
Pierścionek z diamentami brylant o masie ok.0.30 ct (Si-P1/E-F) w otoczeniu 2 szt diamentów w szlifie bagieta,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 1.855 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1807
Pierścionek z kameą owalna kamea rzeźbiona na muszli w oprawie,
złoto pr.0.583, masa całkowita 6.130 g.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1808
Pierścionek z chryzolitem chryzolit o masie ok.1.90 ct z umieszczonym wewnątrz naturalnym rubinem o masie ok.0.04 ct,
złoto pr.0.583, masa całkowita 2.920 g.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1809
Ikona - Sen proroka Eliasza, w okładzie tempera na desce; rowki po niezachowanych 2 szpongach; okład z blachy mosiężnej, srebrzonej;
35 x 30 x 3,8 cm. Rosja, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1810
Ikona - Veraikon blacha cynkowa, mosiądzowana, malowana, wytłaczana; oleodruk?; deska, płótno; 31 x 26,5 x 2,7 cm.
Rosja, Sankt Petersburg, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1811
Para kinkietów elektrycznych, 2-ramiennych drewno złocone; snycerka; wys. 61 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Środkowa, Niemcy? 1 poł. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1813
Żardiniera z amorkami cyna srebrzona, wkład - mosiądz srebrzony; wys. 11,5 cm, dł. 38,5 cm, szer. 20 cm.
Niemcy?; k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1817
Lampa z postacią muszkietera (zelektryfikowana) kompozycja metali, patynowana, plinta marmurowa okuta ornamentem z brązu złoconego, szkło;
127,5 x 36 x 24 cm; Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

1818
Para lamp elektrycznych, przyściennych drewno polichromowane, złocone; z abażurami o nieregularnym kształcie;
wys. całkowita 114,5 cm (z abażurem); Europa Zachodnia, k. XIX w. / XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

901
Komoda klasycystyczna, intarsjowana sosna, mahoń, orzech, drewna owocowe, oliwka; marmur; brąz złocony; wys. 90,5 cm,
szer. 117 cm, głęb. 54 cm; Europa Zachodnia, pocz. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

903
Kabinet barokowy, zdobiony intarsjami drewno orzechowe (różne odmiany); drewno czernione; wys. 188 cm, szer. 84 cm, głęb. 62,5 cm.
Europa Zachodnia; po poł. XVIII w.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł

904
Serwantka fornir: orzech; 155 x 76 x 45 cm;
Europa Środkowa, Polska?, k. XIX w. / 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

905
Biurko - kantorek typu Ludwik Filip, z cylindryczną pokrywą konstrukcja sosnowa, orzech, czeczota, mahoń, zielone sukno;
wys. 149 cm, szer. 110 cm, głęb. 73,5 cm.
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

1901
Serwantka w typie biedermeier konstrukcja sosnowa, mahoń, szkło, lustro; wys. 159 cm, szer. 80 cm, głęb. 46 cm.
Europa Środkowa, k. XIX w. (lub później)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

1903
Pomocnik - szafka w stylu nawiązującym do mebli Ludwik Filip fornir: mahoń; 77 x 78 x 72 cm;
Europa środkowa, k. XIX / 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1904
Postument eklektyczny w formie kolumny drewno malowane na złoto; wys. 117 cm;
Europa środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1905
Stół z intarsjowanym blatem, w tradycji barokowej konstrukcja sosnowa, różne odmiany orzecha (czeczota), mahoń, drewna owocowe; intarsja; snycerka;
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł