Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

209
Głowa kobiety terakota patynowana; wys. 28 cm, szer. 28 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Antonio CANOVA (1757-1822) - według

210
Paulina Borghese jako Wenus alabaster; wys. 33 cm, dł. 57 cm, szer. 19 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

211
Bodhisattwa marmur biały, z zielonawymi żyłkami; wys. 92,5 cm;
Chiny, XVII w. (w tradycji okresu dynastii Tang).
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

212
Tors męski - Święty Sebastian? kamień (piaskowiec?), wtórnie pokryty warstwą farby olejnej; wys. 105 cm;
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1201
Akt brąz patynowany, granit; rzeźba 11,5 x 9,7 x 7,2 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1202
Akt brąz patynowany, granit; rzeźba 12,5 x 8,2 x 6,8 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

LUCA MADRASSI (1848-1919)

1203
Głowa Chrystusa w cierniowej koronie (trzonek pieczęci lakowej) brąz złocony; wys. 7,5 cm; średnica pola pieczętnego 1,8 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1204
Echo brąz złocony; wys. 6 cm
Austria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

PAUL DUBOIS (1829-1905)

1205
Amorek z kiścią winogron brąz złocony; wys. 9 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

1206
Kobieta z ptaszkiem brąz złocony; wys. 10,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

MAX HERMANN FRITZ (1875-1948)

1207
Ujeżdżanie rumaka brąz patynowany; wys. 10,5 cm, szer. 2,7 cm, głeb. 8,3 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

AUGUSTE RODIN (1840-1917) według

1208
Całująca się para brąz patynowany, czarny marmur; wys. ca 40 cm, szer. 25 cm;
Francja, odlew pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

CLODION (CLAUDE MICHEL) (1738-1814) według

1209
Odurzeni winem brąz, odlew patynowany, marmur biały i czarny; wys. 56,5 cm, szer. 31 cm;
Francja, oryginał 1780-1790, odlew XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

G. LEVY (1820-1899)

1210
Kobieta z dzbanem przy zdroju biskwit biały; wys. 47,5 cm, szer. 19 cm, głęb. 17 cm.
Francja, k. XIX w. (powtórzenie późniejsze)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

ARTYSTA NIEROZPOZNANY

1211
Popiersie kobiety - Diany biały marmur; wys. 45,5 cm, szer. 30,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

WŁADYSŁAW CZAPLIŃSKI (czynny w 1 poł. XX w.)

1212
Chopin terakota patynowana; wys. 50 cm, szer. 42 cm;
Polska, 1911
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

RZEŹBIARZ NIEOKREŚLONY

1213
Głowa mężczyzny gips patynowany; wys. 52 cm, szer. 24,2 cm;
Polska, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1216
Krycyfiks drewno dębowe, palisandrowe, lipowe polichromowane; srebro; szkiełka; wys. 58 cm;
Niemcy, Bawaria ?; k. XIX w. (lub wcześniej).
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Firma ÉMILE GALLÉ (1846-1904) - (czynna do 19

601
Wazon z motywem gałązek cynii szkło bezbarwne, warstwowe, powlekane, trawione,
barwnik proszkowy; wys. 25,3 cm; Francja, Nancy, po 1904.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

603
Pucharek z monogramem „AC” szkło bezbarwne, przeźroczyste, lazurowane czerwienią,
szlifowane, otrawiane; wys. 13,8 cm; Polska, XIX/XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

604
Lustro owalne w porcelanowej ramie z puttami i plastyczną dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lustro kryształowe, drewno (plecy i stojak);
Niemcy - Saksonia?, XIX w. (2 połowa XIX w.).
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue

605
Patera deserowa z damą z wachlarzem porcelana, farby naszkliwne, złocenia, montaż mosiężny;
wys.40 cm, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

606
Wazon - potpourri, z uchwytami - baranimi główkami porcelana, farby naszkliwne; złocenia; wys. 35 cm;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), model z ok.1780 - powtórzenie z 1 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

607
Waza z pokrywą, z dekoracją o symbolice wody porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. ok. 45 cm;
Wytwórnia nieustalona, swobodne naśladownictwo porcelany niemieckiej (miśnieńskiej), XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Johann J. Kaendler (1706-1775), wg modelu z o

608
Grupa krynolinowa: Zaloty (Liebesgruppe) porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Królewska Manufaktura w Miśni, poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Johann Joachim KAENDLER (1706-1775) - wg mode

609
Dama z dwoma mopsami (Dame vom Mopsorden) porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Królewska Manufaktura w Miśni, 2 poł. XIX w. (?)
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

VEB Porzellanfabrik, Unterweissbach

610
Grupa figuralna - muzykujący porcelana, farb naszkliwne, złocenia;
Niemcy, VEB Porzellanfabrik w Unterweissbach (Turyngia), lata ok. 1950-1970
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni

611
Talerzyk ażurowy z wzorem suszonych kwiatów (Strohblumenmuster) porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 3 cm, średn.22,8 cm;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, kon. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Manufaktura porcelany w Tournai (Belgia), zał

612
Zespół 6 talerzy z reliefem w typie Brandenstein i dekoracją kwiatową porcelana miękka, farby naszkliwne, złocenia;
Belgia, 3.ćw. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Porzellan-Manufaktur Friedrich Adolf Schumann

613
Para wazek dekoracyjnych z miniaturami z widokami miast i zamków w Turyngii porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin (Moabit), lata 1844-1852
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1602
Puzdro porcelanowe z miniaturą rodzajową Francja?, naśladownictwo Sévres, nieokreślona wytwórnia
- atelier malarskie (miniaturzysta M. Battréau), 2 poł. - kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Porzellanfabrik Gebrüder Metzler & Ortloff (

1603
Dziecko na źrebaku porcelana, farby wysokich temperatur; wys.14 cm;
Ilmenau, 2.-3. ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Staatliche Porzellanmanufaktur Meissen

1604
Wazon z zielonym chińskim smokiem porcelana, farby naszkliwne, wys. 34 cm;
Miśnia, Państwowa Manufaktura Porcelany, 1924-1934 (okres Pfeiffera).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1605
Zespół deserowy - sześć talerzyków i paterka z monogramem ZH lub HZ po koroną szlachecką porcelana, farby naszkliwne; Francja, Paryż, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

701
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie (136 sztuk) plater cechowany, stal nierdzewna cechowana (ROSTFREI / SOLINGEN);
Niemcy, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.

702
Patera plater cechowany; wys. 43,1 cm, szer. 46,5 cm, średn. talerza 38 cm
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

703
Taca z głową orła plater nie cechowany; wys. 17 cm, szer. 68 cm, głęb. 33 cm.
Europa Zachodnia, Hiszpania?, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

704
Serwis do kawy i herbaty srebro próby 950 cechowane; waga 2606 g.
Stany Zjednoczone Ameryki, 2 ćw. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

707
Pudełko z herbem Nałęcz srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; waga 278 g.;
Kraków, 1932-1939.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł

708
Para świeczników srebro próby 13; waga 647 g.
Niemcy?, Austria?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Teodor WERNER i Ska (spadkobierca Malcza, fir

709
Dzbanek do kawy z cukiernicą z herbem Leliwa srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; waga 1156 g.
Warszawa, 1878
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

BRACIA HEMPEL

712
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie (157 sztuk) srebro próby 3 cechowane, waga całkowita 8729 g.
Warszawa, 1922-1932
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Norblin i Ska

1701
Dzban do wina plater cechowany, szkło; wys. 29,8 cm, szer. 12,1 cm;
Warszawa, ok. 1900
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1702
Cukiernica skrzynkowa plater cechowany; wys. 9 cm, szer. 11,5 cm;
Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1703
Cukiernica owalna plater cechowany; wys. 12 cm, szer. 13,5 cm;
Warszawa, ok. 1915
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Norblin i Ska

1704
Kawiornica na podstawce plater cechowany, szkło; wys. 7 cm, średnica 7,5cm; talerzyk - średnica 12,5 cm
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Berndorfer Mallwarenfabrik - Arthur Krupp

1705
Cukiernica owalna biały metal (pakfong) cechowany; wys. 16 cm, szer. 16,5 cm;
Austria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1706
Zawieszka do wilkomu cechowego lub pucharu okolicznościowego, rokokowa srebro (bez próby); wys. 23,5 cm, szer. 11 cm; waga 107 g.
Polska?; 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł