1702
Naczynia do rytualnego obmywania rąk mosiądz srebrzony niecechowany;
Europa Zach., k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

1704
Cukiernica dwuuszna srebro próby 84 cechowane; waga 502 g.
Moskwa, 1896
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Lazarus Posen (firma czynna ok. 1870-1930)

1705
Dzban do wina srebro próby 800 cechowane; szkło; wys. 30 cm;
Frankfurt n/Menem, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1706
Dzban do wody srebro próby 3 cechowane; wys. 24 cm;
Praga, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

1710
Pudełko z emblematami myśliwskimi srebro próby 3 cechowane, częściowo złocone, drewno;
waga 472 g. Kraków, 1922-1932.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

1711
Tabakiera księcia Michała Pawłowicza srebro cechowane, niellowane, częściowo złocone;
waga 132 g. Moskwa, 1847.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

1712
Łyżeczka dekorowana emalią srebro próby 84 cechowane, emalia; dł.11 cm; waga 21 g.
Rosja, 1908-1926.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1713
Cukiernica dekorowana emalią srebro złocone próby 925 cechowane, emalia; waga 322 g.
ZSRR, 3 ćw. XX w. (po 1958)
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Barker Brothers (czynni 1871-1974)

1714
Dzban do wina srebro próby 925 cechowane, szkło; wys. 27,5 cm, średnica 12,5 cm;
Birmingham, 1905
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

1715
Dwie korony z figur świętych srebro niecechowane próby ok. 900; waga 215 g.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1716
Paterka-koszyczek z pałąkiem srebro próby 1 (833) cechowane; waga 477 g.
Portugalia, Porto, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Krupski i Matulewicz (czynni 1909-1944)

1717
Papierośnica srebro próby 2 cechowane; szer. 9,5 cm, głęb. 8,5 cm; waga 137 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1718
Koszyczek srebro z cechami fantazyjnymi; waga 331 g.
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Fabryk Wyrobów z Metali Szlachetnych WARMET (

1719
Cukiernica srebro próby 1 cechowane; waga 331 g.
Warszawa, lata 60./70. XX w. (po 1968)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Claude Doutre Roussel (czynny 1895-1911?)

1720
Dzbanek do kawy z cukiernicą dwuuszną srebro częściowo złocone cechowane;
waga 1202 g. Paryż, k. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

801
Broszka art déco Wyrób wykonany w Belgii, w latach 1910-1920.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

802
Pierścionek z perłą Wyrób wykonany w latach 1910-1920.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

803
Kolczyki z diamentami złoto pr. 0.583 (56), masa całkowita 2.410 g.
Wyrób wykonany w Wiedniu, w latach 1900-1910.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

804
Bransoleta z rubinem Wyrób został wykonany w okresie Rosji carskiej, w XIX w.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł

805
Broszka-wisior złoto pr. 0.580, srebro pr. 0.800, masa całkowita 13.250 g.
Wyrób został wykonany w Wiedniu, w XIX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

806
Pierścionek w typie art déco platyna, masa całkowita 5.190 g.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

807
Wisior z brylantami 7 szt brylantów o masie łącznej 1.40 ct;
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.550 g.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK

809
Nóż do papieru, z podstawką brąz cyzelowany, patynowany; dł. 19 cm; Polska, Warszawa,
odlew współczesny, z oryginalnego modelu Br. Łopieńskich z lat 20. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

MARCELI JAKUBOWSKI & MARCIN JARRA (1880-1900;

810
Kałamarz w stylu orientalnym mosiądz platerowany srebrem; 10 x 24 x 16 cm.
Kraków, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Stempel-und Schildefabrik ALBERT WALTHER (zał

811
Tłok pieczętny do laku stalagu 344 w Łambinowicach stal, drewno; średnica pola pieczętnego 3,5 cm;
Niemcy, Drezno, po 1943
estymacja: 4 300 - 4 700 zł

812
Tłok pieczęci lakowej gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego (1881-1942) mosiądz, drewno toczone;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

814
Para spinek do mankietów z koroną szlachecką kość rzeźbiona; średnica 2,7 cm, głęb. 1,2 cm.
Polska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Kajetan SUFFCZYŃS

815
Zawsze oni Poznań 1875. Nakł. J. K. Żupańskiego.
Paryż - Drukarnia E. Martinet.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

816
Album z fotografiami wnętrza willi Jerzego Kossaka, zwanej "Jerzówką" (61 szt.) fotografie z lat 1940 - 1945, oprawa z lat 50. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

817
Ikona - Prazdniki tempera na desce z dwiema szpongami dębowymi, tłoczony papier,
złocenia; 53,5 x 44 x 5 cm. Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

818
Para ikon z ikonostasu tempera na desce, para szpong z tyłu każdego obrazu; wys. ca 109 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

André VILLIEN (czynny 1905-1924)

819
Ekrytuar secesyjny cyna; drewno;
Francja, Paryż, po 1905
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

820
Para lichtarzy empirowych brąz złocony; wys. 25,8 cm, średnica stopy 12 cm.
Francja?; k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

821
Zestaw trzech waz kominkowych brąz patynowany;
Japonia, k. XIX w. (okres Meiji 1868-1912)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Odlewnia SUSSE FRÉRES

822
Chińskie naczynie rytualne Ding brąz, odlew złocony; wys. 15,5 cm, szer. 16 cm, głęb. 11,5 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

823
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 55 cm, dł. całk. 75,8 cm, dł. w pochwie 79 cm.
Japonia, okres Edo - XVII/XVIII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

824
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 40 cm, dł. całk. 57 cm, dł. w pochwie 60 cm.
Japonia, XVI/XVII w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

825
Miecz japoński oficerski wojsk lądowych SHIN-GUNTO, w pochwie stal niklowana, miedź, żelazo czernione, mosiądz, drewno,
skóra rekina, taśma bawełniana; dł. głowni 68 cm, Japonia, 1944
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

826
Szabla austriacka, paradna - wyższych urzędników państwowych stal, brąz złocony, mosiądz, kość, drewno; dł. głowni 78 cm;
Austro-Węgry, Galicja, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Manufaktura PETER KNECHT, SOLINGEN (czynny 17

827
Szabla francuska oficera szwoleżerów, wz. AN-XI, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 82 cm;
Solingen, 1800-1814
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

828
Szabla polska oficera Kawalerii Narodowej powołanej dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i Konstytucji 3 Maja 1791 stal, jaszczur; drewno; dł. głowni 83,3 cm;
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

831
Zegar w typie Boulle’a, z konsolą drewno, szylkret, mosiądz, brąz złocony; szkło, emalia, stal; zegar - wys. 76 cm;
Francja, XIX w.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

832
Para kandelabrów 6-świecowych, zelektryfikowanych, w stylu II Cesarstwa brąz patynowany i złocony; wys. ca 74,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

834
Lustro ścienne tafla lustrzana, fazowana, drewno, gipsatura, pozłota; wys. 119 cm, szer. 120 cm;
Europa Zachodnia, Austria?; XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

835
Para kinkietów brąz patynowany i złocony; wys. 81 cm;
Polska, Warszawa?; XX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

1801
Bransoleta złota złoto pr.0.585, masa całkowita 53.630 g.
Warszawa, lata 1920-30
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

1802
Kolczyki z brylantami 22 szt brylantów o masie łącznej 0.36 ct.
złoto pr. 0.750, masa całkowita 14.480 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

1803
Pierścionek z akwamarynem pojedynczy akwamaryn w ażurowanej oprawie o masie ok. 9.50 ct,
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.320 g.
estymacja: 3 600 - 4 500 zł