1011
Miniatura - Profil damy w szalu tempera, kość(?) / papier (?); 8,5 x 6 cm (owal, w świetle oprawy);
opisany przy prawej krawędzi: K. Greve
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

1012
Motyw miejski z kościołem, 1939 akwarela, piórko, tusz, papier; 21 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B. Stawiński / 1939 (data ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1013
Mały kościółek, 1938 akwarela, piórko, tusz, papier; 22 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B. Stawiński / 1938 (data ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Karl MOHR (1902-?)

1015
Polowanie par force olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: K. Mohr.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)

1016
Nad brzegiem rzeki, 1945 olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F.M. RICHTER-REICH / 1945.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Mark SIEGBAND (ur. 1923)

1017
Simchat Tora olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Mark Siegband;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef PIOTROWSKI (1878-1944)

1018
Pola Ukrainy olej, tektura; 26 x 33 cm;
sygn. p. d.: Józef Piotrowski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Romolo PERGOLA (1890-1960)

1019
Riwiera Liguryjska olej, płótno; 40 x 80 cm;
sygn. l. d.: Pergola.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Aleksander DZWONKOWSKI (1885-1969)

1020
Wiosna, 1930 olej, tektura; 27,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Dzwonkowski 1930;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

1021
Zwózka siana olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

1022
Portret kobiety olej, płótno; 47 x 38 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1023
Portret oficera olej, płótno; 66 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. J… 1828 (słabo czytelna)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1024
Morze olej, płótno; 60 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: S. Just.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

1025
Martwa natura z filiżankami, 1915 olej, płótno dublowane; 79 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie) i dat.: 1915.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1026
Powrót z pola olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1027
Dziewczyna z kaczeńcami olej, tektura fakturowana; 37,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: KŻelechowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

1028
Zmierzch olej, tektura; 27 x 38 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Michał Wiktor CZEPITA (1884-1941)

1029
Kwiaty w oknie, 1927 olej, płótno; 60 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: M.W. Czepita. 1927.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

1031
Stare Miasto w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1032
Dorożka na Starym Mieście w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1033
Chrystus olej, płótno dublowane (wosk); 35 x 27 cm;
na odwrocie fragment nalepki z odręcznym napisem
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1034
Ślicznotka pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1036
Pejzaż górski olej, sklejka, 32,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1037
Kalwaria - pejzaż zabudowany olej, tektura; 30 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

1038
Portret kobiety, 1927 pastel, papier żeberkowy; 60,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: StHorowicz. / 1927.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Antoni DE BRADE (1887-1973)

1039
Naprawa sieci [Rybak z fajką] pastel, akwarela, gwasz, tektura; 49,5 x 38 cm;
sygn. p. d.: de Brade (sygnatura słabo czytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

1041
Widok na Wawel, 1938 olej, płótno; 42,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: M Bieszczanin 1938.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

1042
Pejzaż olej, ołówek, tektura; 36,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: ZB.P.;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław ZALESKI (XX w.)

1043
Krzemieniec akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnobrązowy;
30 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Zaleski / Krzemieniec (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1044
Pejzaż z Kalwarii, 1928 olej, tektura; 45 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Aneri 1928.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

1045
Pejzaż górski olej, tektura; 47 x 30,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1046
Chryzantemy akwarela, gwasz, karton; 47 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki ?, XIX w.

1047
Starzec olej, płótno; 58 x 46 cm.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX

1048
Para portretów 1. Portret mężczyzny 2. Portret kobiety
olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygnowane
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1050
Pejzaż nadbrzeżny olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

1052
Z Bukowiny flamaster, akwarela, papier; 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wasilewski;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Adam BATYCKI (1886-1970)

1053
Wiejska dziewczyna szyjąca akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ABatycki.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jadwiga SANOWSKA-GAJEK (1910-1989)

1054
Jarmark, 1955 olej, płótno; 46,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Sanowska Jadwiga / 1955.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

J. KRECZYŃSKA (XX w.)

1057
Martwa natura z kwiatami i owocami akwarela, gwasz, karton; 69,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JKreczyńska 1973 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII W.

1058
Ustanowienie sakramentu Eucharystii olej, płótno naklejone na deskę; 36,5 x 53 cm.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY (XX w.)

1059
Złotnik lwowski olej, płótno; 78 x 60 cm;
sygn. p. d.: Pod...... (?) - sygnatura nieczytelna
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

GEZA ROZMUS (1898-1989)

1060
Ostatkiem sił olej, płótno; 73,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: - Geza Rozmus -;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Émile LAPORTE (1858-1907)

201
Zwycięzca brąz patynowany; wys. 68,5 cm, szer. 31 cm;
Francja, ok. 1890
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

203
Matka Boska Immaculata brąz, odlew patynowany; wys. 56 cm, podstawa 12 x 11,5 cm.
Polska, 1929 ( odlew późniejszy)
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

AUTOR NIEZNANY

204
Kobieta z dzbanem brąz patynowany, czarny marmur; wys. 74,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

AUTOR NIEZNANY

206
Para aniołków wczesnobarokowych, dmących w trąby drewno (lipowe?); podkład gipsowy, polichromia;
Małopolska, 2 ćw. XVII w. (ok. 1650).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

AUTOR NIEZNANY

207
Figura mnicha drewno woskowane; wys. 76 cm.
Francja?; XVI w.?
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

208
Anioł barokowy drewno owocowe (grusza), polichromowane, na podkładzie kredowo-klejowym;
złocenia; wys. 84, 5 cm. Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł