Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1012
Góral z fajką pastel, karton; 48,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1013
Kwiaty w dzbanku olej, tektura fakturowana; 48 x 36 cm;
sygn. l. d.: M.... (słabo czytelnie).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1014
Listopad, 1929 olej, tektura; 44,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 929-;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1015
Akord ponury, l. 20. XX w. olej, tektura; 32,8 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Bohuszewicz, opisany i dat. l. d.: Venezia - 923;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)

1016
Widok na kościół jesienią olej, płótno naklejone na tekturę; 14,5 x 19 cm;
sygn. p. d.: LB.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

1017
Widok na Dolinę Pięciu Stawów olej, tektura; 39 x 61 cm;
sygn. l. d.: ST. BIECHOŃSKI.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

T. HABER, XX w.

1018
Przyjaciel akwarela, ołówek, papier; 41 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Haber. 37.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1019
Wiosenne pąki, 1898 olej, tektura; 12,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

1020
Młody góral olej, płótno; 32 x 24 cm;
sygn. p. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1022
Podwórko, 1936 olej, tektura; 17 x 24,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36. (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1023
Pejzaż z drzewami olej, płótno naklejone na tekturę; 16,8 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (słabo czytelna);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

1024
Wyjście z kościoła olej, tektura; 38 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

1025
Pejzaż jesienny, 1939 akwarela, papier; 41,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Antoni Chrzanowski / 939.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

1026
Pejzaż olej, tektura; 13,5 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: W. KRYCIŃSKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

1027
Pejzaż olej, tektura fakturowana; 21,5 x 30 cm;
na odwrocie napis: Włodzimierz Dmytryszyn ... (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

1028
Pejzaż z okolic Wisły, 1944 olej, płótno naklejone na tekturę; 43,5 x 63 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Chwierut / Wisła 1944.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Henri Louis LEVASSEUR (1853-1934)

201
U źródła biskwit; wys. 44 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 14 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Antonio PIAZZA (1875-1925)

202
Ewa biały marmur karraryjski; wys. ca 35, szer. 39 cm, głęb. 18 cm.
Włochy, Carrara, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Michel CLAUDE – CLODION (1738-1814) - według

203
Rodzina Fauna terakota; wys. 46 cm, szer. 29 cm, głęb. 29 cm.
Francja, XVIII w.? - XIX w.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI ( 1875-1964)

204
Popiersie Ignacego Daszyńskiego (1866-1936) gips woskowany; wymiary w świetle ramy: 27,5 x 22,2 cm.
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bronisław PELCZARSKI (1878-1951)

205
Popiersie dziewczynki gips woskowany; wys. 36 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 21,5 cm.
Polska, 1917 (?).
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

206
Niedźwiadek gips brązowiony; wys. 26 cm, szer. 12,2 cm, głęb. 12 cm.
Polska, Warszawa,1955
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA (?)

207
Dziadek do orzechów – karykatura Józefa Piłsudskiego drewno barwione; wys. 32,7 cm, szer. 15 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Josef LORENZL (1892-1950)

208
Dama z papierosem, rzeźba art déco brąz patynowany, czarny marblit, alabaster; wys. 27 cm, średnica podstawy 8,5 cm.
Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Hans MÜLLER (1879-1937)

210
Para popiersi - Temida i Diana brąz złocony; wymiary obu figurek zbliżone: wys. ca 24 cm;
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Harry ELSTRÖM (1906-1993)

211
Chrystus na krzyżu brąz, odlew z zieloną patyną, drewno czernione; wys. 65 cm;
Berlin, 1935
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1201
Spinario - chłopiec wyciągający cierń ze stopy alabaster (wapień krystaliczny?); wys. 34,5 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

1202
Krucyfiks brąz patynowany, drewno palisandrowe; wys. 30 cm;
Francja, Paryż, odlewnia Cheret; 2 tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

NOWOSIELSKI - odlewnia

1203
Krucyfiks brąz patynowany; wys. 35,5 cm, szer. 13,3 cm;
Polska, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

AUTOR NIEZNANY

1204
Popiersie młodego mężczyzny brąz patynowany; wys. 27,8 cm, szer. 11,5 cm;
Włochy? Francja?; k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

601
Papużka na konarze porcelana, farby naszkliwne; wys. 14,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, wyciski: T 77293, 114 i dwa półkola poziomo.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

603
Figura Napoleona Bonaparte porcelana, farby naszkliwne, złocenia,wys. 40,5 cm;
Niemcy – nieustalona wytwórnia, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

605
Amor z gołębiem pocztowym i sercem model Johanna Pollaka (1843-1917) z ok. 1880
– realizacja z XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Rosenthal AG, Selb – Bahnhof

606
Serwis obiadowy (model R) z perełkowaniem przy krawędziach i dekoracją kwiatową Niemcy, zakład filialny Bahnhof - Selb (Bawaria),
lata 20. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1601
Pucharek z pejzażem wiejskim szkło przeźroczyste, bezbarwne, farby emaliowe; wys. 14,8 cm;
Czechy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Grzegorz (Piotr?) Cwiłyk

1602
Wazonik huculski - butlik (na nalewkę?) Pokucie, Kosów ?, XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Rosenthal AG - Kunstabteilung Selb

1603
Lampka nocna z miniaturami na kulistym trzonie Niemcy, Selb, Kunstabteilung- Dział Sztuki, lata 30.XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.

701
Patera w formie wazy art déco plater częściowo złocony cechowany;
prawdopodobnie wg projektu Julii Keilowej (1902-1943)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

702
Komplet sztućców na 6 osób w etui plater cechowany, stal nierdzewna cechowana.
Niemcy, Phorzheim?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

703
Para lichtarzy srebro próby 84 cechowane; waga 442 g.
Warszawa, 1896-1908
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

704
Puchar z nakrywką srebro próby 13 częściowo złocone, cechowane; waga 1151 g.
Niemcy?, po poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

705
Łyżka staropolska z inicjałem H.F. i odmianą herbu Dorohostajski srebro, waga 67 g., dł. 19,5 cm;
Polska, II poł. XVII w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

707
Łyżka z herbem rodziny Hochberg srebro (punca złotnika nieczytelna, punca kontrybucyjna FW z okresu napoleońskiego); dł. 20 cm;
waga 68 g; Śląsk (Wrocław / Nysa?), 2 poł. XVII w.
estymacja: 14 000 - 19 000 zł

Edward Barnard & Sons (firma czynna 1808-1979

709
Komplet do kawy i herbaty firma sprzedająca - James Crichton & Co z Edynburga
srebro próby 925 cechowane, waga 1900 g. Londyn, 1883
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

710
Kielich mszalny srebro złocone próby ok. 900 cechowane; waga 537 g.
Belgia?, 2 tercja XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wolfers Freres (czynna 1850-1974)

711
Komplet do kawy i herbaty w manierze empirowej srebro próby 800 cechowane (znak wytwórni, próba); waga 2159 g.
Bruksela, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

712
Surtout de table z tacą lustrzaną i żardinierą srebro próby 84 cechowane; waga żardiniery 537 g.
Rosja, Moskwa, 1908-1917
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Bracia Buch (firma czynna 1809-1939)

1701
Patera plater cechowany, szkło; wys. 29,5 cm, średnica 24 cm;
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł