Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

1014
Tatry - Ku dziurze, 1935 olej, tektura; 33 x 23 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Klimowski S. / 1935 / "Ku dziurze".
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

1015
Młoda góralka, 1921 olej, tektura; 35 x 28 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: W. Chorembalski / ZAKOPANE 1921.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1020
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, tektura; 39,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1021
Pejzaż leśny z rzeką akwarela, papier; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

1023
Macierzyństwo, 1930 olej, papier żeberkowy, jasno-brązowy; 60 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

1025
Pejzaż morski - Dubrownik olej, tektura; 36,5 x 45 cm;
Obraz posiada ekspertyzę dr Aleksandry Melbechowskiej-Luty z 1987 r.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

1026
Żaglówki olej, tektura; 20 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
z tyłu dedykacja: (nieczytelnie) / 22 . I . 1962.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1027
Odpoczynek olej, płótno; 46,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1028
Przy toaletce olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. g.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1029
Koszykarki olej, płótno; 65 x 110 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

W. MAKOWSKI, XX w.

1030
Sianokosy, przed 1939 olej, tektura; 50 x 39 cm;
sygn. p. d.: W. Makowski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Erno ERB (1890-1943)

1031
Bzy gwasz, tektura brązowy; 32,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

1032
Motyw architektoniczny, 1916 tusz, pędzel, papier; 39 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: NS (monogram wiązany) / 6. VIII / 916;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1033
Góral z fajką pastel, tektura; 51 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

1034
Polana w lesie olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. p. d.: T. ROMAN.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław RADZIEJOWSKI (1863-1950)

1035
Przedwiośnie olej, sklejka; 61 x 101 cm;
sygn. p. d.: St. Radziejowski;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1036
Młyn o zachodzie słońca, 1931 olej, płótno dublowane na wosk; 25,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI / 1931.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Michel ADLEN (1898-1980)

1038
Okolice Honfleur, 1929 olej, tektura; 26,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Adlen;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jan Jakub MARKIEL (1911-2008)

1039
Pejzaż z Lazurowego Wybrzeża olej, płyta; 45,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Markiel;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1040
Pani z kwiatami olej, płótno; 57 x 42 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1041
Kobieta siedząca w fotelu olej, płótno; 44,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

1043
Anioł, przed 1925 gwasz, olej, papier naklejony na tekturę; 37 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AG / RP 21(? monogram wiązany),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

1044
Pejzaż z drzewem olej, tektura; 23 x 30 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Romuald WYPYCHOWSKI (1901-1981)

1047
Pejzaż jesienny olej, płótno; 72, 5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: R. Wypychowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

1048
Głowa młodej kobiety, 1891 olej, deska, 27 x 18,5 cm (wymiar malowidła),
sygn. l. d.: Augustynowicz (wydrapana w malaturze)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

1049
Pejzaż zimowy z rzeką akwarela, papier naklejony na tekturę; 20,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Ove LARSEN (1889-1945)

1050
Portret mężczyzny z cygarem olej, płótno; 110,5 x 76 cm;
sygn. p. d.: Ove Larsen;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1051
Nokturn zimowy olej, płótno; 62 x 92 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, węgierski (?), k. XIX w.

1052
Domowe porządki olej, płótno; 60 x 50 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Natan SPIEGEL (1890-1942)

1054
Kościół akwarela na podrysowaniu ołówkiem, pastel, papier; 41 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Natan Spiegel.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1055
Umizgi arabskie olej, płórno. 38,7 x 49 cm;
sygn. l. d.: Szewczenko
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

1056
Rybacka chata olej, tektura; 18 x 23,5 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, HOLENDERSKI, XVII W.

1057
Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem olej, deska parkietowana;
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1058
Listopad, 1929 olej, tektura; 44,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 929-;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Piotr Ignacy MULARSKI (1865-1887) Ludwik PYRO

201
Powrót z ziemi terakota brązowiona, wys 80 cm, średn. podstawy 23 cm;
Polska, 1886-1895
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Autor nieustalony

202
Alegoria nauki terakota polichromowana; wys. 59 cm, szer. 23,3 cm, głęb. 20,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

203
Posąg Guanyin drewno polichromowane; wys. 79 cm, szer. ca 58 cm, głęb. ca 41 cm.
Chiny, okres dynastii Ming (1368-1644)
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

J. CHIURAZZI, 4 ćw. XIX w.

204
Popiersie Antinousa [Dionizosa] marmur; 55 x 40 x 30 cm; Włochy, XIX w.
sygn. z boku: Chiurazzi / Napoli;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

J. CHIURAZZI, 4 ćw. XIX w.

205
Popiersie kobiety marmur; 56 x 42 x 29 cm;
Włochy, XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

206
Popiersie kobiety marmur biały, wys. 71 cm, szer. 47 cm, głęb. 26 cm.
Polska, k. XIX w.
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

207
Zbieracz chrustu brąz; 37 x 27 x 17,5 cm;
sygn. na kamieniu, na którym stoi chłopiec;
Japonia, k. XIX / 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

208
Japonka trzymająca latarnię brąz; 34 x 12,5 x 12 cm;
sygn. na podstawie; Japonia, XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

209
Pada deszcz brąz patynowany; 51 x 16 x 15 cm;
sygn. z boku na podstawie: aug Moreau;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Sylvain NORGA (1892-1968)

210
Mężczyzna ciągnący linę brąz patynowany; marmur; wys. 58 cm, szer. 69 cm;
Belgia, 2 tercja XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1202
Aniołek w locie drewno polichromowane; wys. 39 cm, szer. 23,5 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

1203
Para uskrzydlonych główek anielskich drewno polichromowane, złocone; wys. 16 i 14,8 cm, szer. 14,3 i 16 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

1204
Para główek anielskich drewno polichromowane, złocenie; wys. ca 14 cm, szer. 12 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

ANTONIO PIAZZA (1875-1925)

1207
Ewa biały marmur karraryjski; wys. ca 35, szer. 39 cm;
Włochy, Carrara, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł