Hrabia Stanisław Kazimierz KOSSAKOWSKI (1837-

1
Kolekcja 60 fotografii, 1894-1905 3 fotografie portretowe autora, 12 zdjęć z Warszawy, duży format - 7 fotografii,
34 zdjęcia - portrety i sceny pałacowe z Wojtkuszki-Litwa; 4 fotografie -varia
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

4
Portret kobiety z profilu, ok. 1925 pastel, papier brązowy; 59 x 49 cm (owal);
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

5
Widok na kościół Paulinów na Nowym Mieście w Warszawie olej, płótno; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

7
Widok na Wawel, 1940 olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: CZWARTEK / 21 LISTOPAD 1940 / KRAKÓW oraz dedykacja okolicznościowa;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

8
Mokradła, 1913 olej, płótno; 154,5 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 913
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

9
Pejzaż z rozlewiskiem olej, płótno; 80 x 143 cm;
sygn. p. d.: J.Guranowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

10
Modlitwa olej, płótno; 54 x 75 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

12
sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

13
Góral, ok. 1920 olej, tektura; 42 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Szczygliński (ryta w suchej farbie).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

15
Pędzące sanie, 1926 olej, płótno; 125,5 x 206 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Józefczyk / 26;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

17
Pejzaż podgórski olej, tektura; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Julia GIŻYCKA-BEREZOWSKA (1880-1976)

20
Martwa natura - Owoce, ok. 1937 olej, płótno; 54 x 113 cm;
sygn. p. d.: Giżycka Berezowska;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Aleksander BOBA (1899-1944)

21
Martwa natura, 1937 olej, tektura; 64 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Aleksander Boba/ 1937
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

22
Maki ogrodowe olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: aKarpiński;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

24
sygn. l. d.: Pankiewicz.
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

25
Potok zimą, 1909 olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

26
Strumień w górskim lesie, 1927 olej, tektura; 49 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: L. de LAVEAUX/ VII 1927;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

28
Zatoka Pucka, ok. 1930 olej, tektura; 34 x 48,5 cm;
na odwrocie opis autorski: STANISŁAW KAMOCKI / "Z. PUCKA"
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

29
Brzeg morza olej, tektura; 24 x 35 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

31
Akt, 1936 olej, płótno; 120 x 99 cm;
sygn. i dat. p. g. : G. Mendoly / 1936;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

32
Odpoczynek w cieniu drzewa olej, tektura; 46 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

34
Owoce olej, sklejka; 59,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), 1 poł. XX w.

35
Martwa natura olej, płótno; 98 x 77 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

36
Płaszczka olej, płótno; 53,7 x 73,7 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

37
Drzewo olej, tektura; 32,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: Kamocki (przetarte).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

39
Pejzaż z chatą olej, płótno dublowane; 48 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Malinowski (słabo czytelnie);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

40
napis l. d.: 18 AM (monogram wiązany) 88
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.

41
Portret młodego mężczyzny, 1673? olej, płótno dublowane; 96 x 80 cm;
opisany l. g.: napis słabo czytelny […] / JACOB … / 1673 oct. [?] 24.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Morten Thrane BRÜNNICH (1805-1861)

43
Portret młodej kobiety, 1853 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. po środku, pod uniesioną ręką portretowanej: M. Bru¨nnich / AP. 1853.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX

44
Pejzaż z klasycystycznymi ruinami i sztafażem, ok. 1820 olej, płótno dublowane na wosk; 94,5 x 125,5 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)

45
Portret oficera carskiego - Księcia Mihaiła Gorczakowa, 1860 olej, płótno dublowane; 98 x 78 cm;
sygn. i dat p. d.: Kaniewski 1860.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

46
Św. Anna Samotrzeć olej, płótno; 75,5 x 99 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski?, XIX w.

47
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane; 84,5 x 63,5 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, k.

49
W zagrodzie olej, płótno; 26,5 x 31 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

50
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 52 x 67,5 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Salomon ROMBOUTS (ok.1655-1702)

51
Scena rodzajowa nad rzeką olej, deska; 45 x 39 cm;
na odwrocie napis: C2385 oraz nalepka z odręcznym napisem: Rombouts XVII w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XVIII w.

53
Święty Jacek Odrowąż wskrzeszający kobietę olej, płótno dublowane; 73 x 51 cm;
obraz przed konserwacją
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan Van HUCHTENBURGH (1647-1733)

54
Pejzaż rzymski ze świątynią Westy, 1674 olej, płótno; 40 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. v. H*uchtenburgh / 1674;
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Henri JOURDAIN (1864-1931)

1001
Motyw miejski z rzeką i mostkiem akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49,5 x 64 cm (odcisk płyty),
50,5 x 64,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stanisław PRUSSAK, XX w.

1003
Ojciec z dzieckiem, 1932 kredka, karton naklejony na tekturę; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: StanPrussak / VIII / 32.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

1004
Szkice postaci - rysunek dwustronny, 1938 ołówek, papier; 34,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi 38;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

1005
Postać klęcząca na krześle - szkic piórko, tusz, papier; 26 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1007
Pasterka Radziwiłła w Nieświeżu piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier;
24,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

1008
Portret we wnętrzu - Portret żony olej, płótno dublowane; 98 x 75 cm;
sygn. l. g.: KZ oraz sygn. l. d.: K. Zieleniewski;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1009
Kobieta w chuście - Żona artysty (?) olej, sklejka; 78,5 x 58,5 cm;
sygn. p. d.: KZ;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

1010
Głowa dziewczyny kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
na odwrocie napis: Norblin de la Gourdain 1823 oraz poniżej cyfry (sic! ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

1011
Białe róże w wazonie olej, sklejka; 60,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Marian KLAKLIK (1895-1964)

1013
Tatry w zimie olej, tektura; 29 x 40 cm;
sygn. l. d.: Marian Klaklik (ołówkiem, zatarta).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł