Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1
Egipskie impresje, ok. 1970 akwarela, papier;
58 x 58 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

2
Siedzący Żyd, przed 1939 ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

3
Motyw wiejski akwarela, papier naklejony na tekturę; 25 x 20 cm;
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

4
Dziewczyna z różami pastel, akwarela, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)

5
Pejzaż olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz poniżej ryty napis: … (nieczytelny) oraz data: 1902 (? – słabo czytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

6
Wieczorny pejzaż olej, tektura; 35,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany);
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

7
Kościół w Mikuszowicach, 1913 akwarela, karton; 89,5 x 129,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 960 jFałat Bystra 1913;
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

8
Zaporożec – studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. .u dołu: J CHELMOŃSKI
estymacja: 140 000 - 180 000 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

9
Jesienny motyw z Wiśnicza olej, płótno; 98 x 72 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

10
Riviera, 1928 olej, karton; 64 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Aneri;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Anna WEINGRUN-LIEBLICH (1904-?)

12
Pejzaż olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

13
Motyw z Paryża - Widok na północne skrzydło Luwru olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

14
Nad Sekwaną, 1934 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lubich 1934
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Arthur BOUVIER (1837-1921)

15
Pejzaż z Antwerpii olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: ABouvier.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

18
Portret Zosi akwarela, kredka, ołówek, papier; 30 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Wyspiański 189[2] - ostatnia cyfra przysłonięta ramą.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

20
Czerwona kokarda, 1944 pastel, papier; 67 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń 44.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

21
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (ok.1875-1946/1947)

22
Wyjazd do miasta olej, płótno dublowane; 68,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

24
Po polowaniu na łosia olej, płótno; 49 x 78 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Adolf BAUMGARTNER (1850-1924) [Constantin STO

25
Targ koński olej, płótno; 49,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: A. Baumgartner.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

27
Renia (żona artysty) czytająca w łóżku olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

29
Martwa natura z kwiatami, ok. 1900 olej, tektura;
44,5 x 63 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

31
Żółte róże, filiżanka i figurka olej, tektura; 34,5 x 99,5 cm;
sygn. l. d.: aKarpiński.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

33
Zestaw dziewięciu ilustracji do książki akwarela, gwasz, papier; około 33 x 24 cm (każda z prac);
każda praca sygn. przy lewej krawędzi u dołu: WW oraz opisana ołówkiem.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

34
Krowa, ok. 1840-48 (?) akwarela, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 42,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout);

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

35
Żółte róże i filiżanka olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: AKarpiński.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

36
Kwiaty w szklanym wazonie olej, sklejka; 63,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: G. Wichmann.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jankiel ADLER (1895-1949)

40
Postać, 1947 gwasz, papier brązowy; 63,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

41
Na plaży olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: R.S. (cyrylicą).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

43
Narciarze w Zwardoniu olej, tektura; 65 x 95 cm;
na odwrocie Półakt narciarki – szkic.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

45
Kwiaty i figurki olej, tektura; 48 x 31 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Celestyn CZYNCIEL (1858-?)

46
Vanitas, 1888 olej, płótno dublowane; 144 x 113 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: Celest. Czynciel / Kraków 1888
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

48
Portret chłopca, 1920 olej, tektura; 63 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aneri / 1920;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, Europa Środkowa, XVIII w

50
Portret młodzieńca, ok. 1740-1760 olej, płótno;
76 x 58 cm;
estymacja: 7 300 - 8 000 zł

51
Portret chłopca, ok. 1740-1760 olej, płótno;
76,5 x 58 cm;
estymacja: 7 300 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

52
Muza – Kaliope? olej, płótno; 46 x 39,5 cm;
na odwrocie napisy: No56
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII/XVIII w

53
Chrystus u Marii i Marty olej, płótno; 32,5 x 48 cm;
Obraz przed konserwacją
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

54
Św. Rodzina ze św. Janem Chrzcicielem olej, płótno dublowane; 110 x 86 cm;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.

55
Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem [Pejzaż z zagrodą nad rzeką], poł. lub 2 poł. XVII w. olej, deska parkietowana;
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

57
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 52 x 67,5 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

58
Śmierć Kleopatry olej, płótno;
97,5 x 81 cm (owal).
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871), Carl VER

1004
La Course au premier Tournant [Wyścig na pierwszym zakręcie], 1827 akwatinta barwna, papier; 30 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. po środku w kompozycji: C le Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)

1005
Chrystus cudami słynący heliograwiura, papier; 71 x 47,4 cm (wymiar całości);
opisana l. d.: FOTOGRAFOWAŁ ANTONI PAWLIKOWSKI. KRAKÓW SŁAWKOWSKA 21
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Monogramista JH, XX w., według Władysława SKO

1007
Portret górala piórko, tusz, papier; 41,5 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis u dołu: V.-1930. podług Wł. Skoczylasa-rysował JH. (monogram wiązany).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

1008
Dworek długopis, tusz czarny, papier; 6,5 x 10,5 cm;
sygn. l. d.: B.R-J.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Christo KUTEW (1868-1948)

1009
Autoportret ołówek, papier jasno-szary; 56,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
ślad po sygnaturze p. d.: … (zatarte);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

NOAKOWSKI, XX w.

1010
Pejzaż z polem pastel, papier; 20 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Noakowski / 1930;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

1011
Pejzaż z chatami olej, tektura; 24,5 x 25,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: SAWULAK / 33.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł