1
Zbiór 18 fotografii pochodzących z Archiwum Kossaków carte de visite, dwa portrety w oprawie
oraz jedna grupowa
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI

2
„Dzieła malarskie” Bydgoszcz 1925;
tekst: Stanisław Przybyszewski,
Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz.
Cena wywoławcza. 1 700 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Jan MATEJKO

3
„Album 15 obrazów” Nakładca Franciszek Bondy,
Wiedeń 1893
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI

4
„Marszałek Piłsudski w 13 karykaturach” wstęp Jana Lechonia; Paryż 1931 [wyd. I]
Cena wywoławcza. 4 900 zł
Cena sprzedaży 5 700 zł

5
„Księga Chwały Piechoty” [Nakład] Departament Piechoty M.[ministerstwa]
S.[praw] Wojsk.[owych]; Warszawa 1937-1939.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Helmut Andreas Paul GRIESHABER (1909-1981)

6
Kreuzweg, Meditationen von Stefan Kardinal Wyszynski folio, s. 92, w tym 14 dwustronicowych
barwnych rycin; twarda oprawa; 38 x 32 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Fryderyk Krzysztof DIETRICH (1779-1847)

7
Krakusy konne Pułk 2, 1831 akwaforta, akwatinta, papier;
16 x 12,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 800 zł

Utamaro KITAGAWA (1753-1806)

8
Postać grającej kobiety drzeworyt barwny, papier;
37,5 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
p. g.: stempel autorski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Utamaro KITAGAWA (1753-1806)

9
Dwie kobiety drzeworyt barwny, papier;
37,8 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
p. g.: stempel autorski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Artysta nieokreślony japoński, XIX w.

10
Sztuki walki drzeworyt barwny, papier;
35,5 x 23,5 cm (wymiar arkusza)
p. g.: stempel autorski
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Święty Stanisław - Wawel [Konfesja św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej] litografia (kredka), papier;
27,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: LWyczół oraz nr 12.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

12
Dworek litografia (kredka), papier;
21 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: LWyczółkowski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

13
Zestaw sześciu drzeworytów w skład oferowanego zestawu wchodzą:
-) „Legendy Krakowa” - 5 ilustr.; drzeworyt barwny
-) „Z kolędą” - drzeworyt
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jules SCHYL (1893-1977)

14
Pierrot litografia barwna, papier;
58,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem pod kompozycją: Schyl
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

15
Chłopczyk ze skrzypcami litografia, papier; 33 x 25 cm (wymiar kompozycji);
sygn. poniżej kompozycji p. d. ołówkiem: kanelba;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

16
Pejzaż ze skałami i lasem, 1860 ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

17
Samotne drzewo wśród polnych dróg, ok. 1908 ołówek, kredki, papier;
14,2 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

18
Konie przy wozie, 1884 piórko, tusz, papier; 8,2 x 11,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Horodenka (?) / 1884 / TRybkowski
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

19
Podróż wozem, 1876 ołówek, papier; 10,2 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany: JM,
nieczytelny opis i data 1876
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

20
Projekt ornatu - część górna kolumny węgiel, papier kalkowy, 68 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

21
Projekt ornatu - dolna część kolumny węgiel, papier kalkowy, 40 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Bruno SCHULZ (1892-1942)

22
Dwaj mężczyźni przy stole, 1933-1935 ołówek, papier; 17 x 26 cm.
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

23
Widok na Bazylikę Św. Marka w Wenecji, ok. 1907 ołówek, papier; 15,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Venezia 11 Styczeń 1907
(ostatnia cyfra nieczytelna);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

24
Stary Przemyśl, 1879 ołówek, papier; 12,5 x 18,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Stary Przemyśl / z r. 1879 TRybkowski
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

25
Przejażdżka dorożką, 1880 ołówek, papier; 16 x 19 cm (w świetle oprawy);
tuszem data: R. 1880
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

101
Z cyklu: „Stroje polskie” - plansza nr 17, 1939 szablon, tempera, papier; 50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

102
Z cyklu: „Stroje polskie” - plansza nr 39, 1939 szablon, tempera, papier;
50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Léon BAKST (1866-1924)

103
Tancerz - projekt kostiumu do baletu akwarela, papier; 25 x 15,4 cm;
sygn. p. d.: L. Bakst (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 2 600 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

104
Wojska niemieckie w ucieczce przed Francuzami - Epizod z pola bitwy I wojny światowej, 1916 akwarela, gwasz, papier;
28,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: L. Winterowski 916;
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Ludwik Antoni MACIĄG (1920-2007)

105
Przejażdżka konna, 1946 akwarela, papier; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LMaciąg / 1946
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Franciszek TUREK (1882-1947)

106
Barbakan krakowski, 1937 akwarela, papier; 34 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1937 Fr. Turek XI
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

107
Widok Warszawy od strony Pragi, ok. 1970 akwarela, papier; 20,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. PAWŁOWSKI / WARSZAWA
Cena wywoławcza. 900 zł

Johanes JONSON (1729-1784)

108
Pejzaż z pasterzem i krowami, ok. 1770 tusz, akwarela, papier; 15 x 17,5 cm;
sygn i dat. p. d.: Js. Jonson f: [ecit]
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

109
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)

110
Wiejska dziewczyna pastel, papier; 46 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Czechowicz
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

111
Portret młodej kobiety, ok. 1860 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: AG (monogramem wiązanym);
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

112
Zosia pastel, papier; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

113
Portret kobiety w jesiennym pejzażu pastel, akwarela, papier;
66 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 25 000 zł

114
Aneri na werandzie w Poroninie, 1910 akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 4 900 zł

115
Widok na róg ulicy Podzamcze i alei Straszewskiego w Krakowie, 1921 akwarela, papier; 28,5 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Martin STERNAGEL (1893-1943)

116
Akt klęczącej kobiety, 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
36 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sternagel 25
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

117
W ogrodzie w Lusławicach - Bronisława Malczewska, siostra artysty, ok. 1924 akwarela, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

118
Pejzaż pastel, tektura; 29,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

119
Maryśka pastel, papier; 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

120
Jagna pastel, papier; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław I. WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)

121
Portret kobiecy, 1920 pastel, papier brązowy; 65 x 49 cm;
sygn. dat. i opisany p. g.: Witkacy / 1920 / 27/X / (T.C).
Cena wywoławcza. 66 000 zł
Cena sprzedaży 80 000 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

122
Gdańsk olej, płótno; 51 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Dzierżencki;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Arnold GRABONE (1896-1982)

123
Pejzaż górski, 1950 olej, płótno; 50,5 x 60,1 cm;
sygn. i dat. l. d.: Arnold Grabone/ Juli 50
Cena wywoławcza. 3 500 zł