Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Nowogródek fotografia czarno-biała, brom, papier; 10,7 x 16,5 cm;
sygn. suchym tłokiem p. d.: J. BUŁHAK
/ WARSZAWA (w prostokącie);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

2
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych LXXV, Warszawa 1936 Okazjonalny, ekskluzywny album z historią „Zachęty”,
z 64 planszami rotograwiurowymi
Cena wywoławcza. 300 zł

3
Sztuka zbiór 12 litografii różnych artystów (w tym Wojciecha
Weissa, Władysława Jarockiego) wydanych
w formie broszury; Kraków 1926
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław LENTZ (1861-1920)

4
Teka Sejm Ustawodawczy RP w portretach, Serja I 20 autolitografii (w tym 1 uzupełniona) Stanisława
Lentza; karta tytułowa oraz spis plansz - dodane;
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

5
Józef Piłsudski w 13 planszach teka zawierająca 11 rycin + 2 uzupełnione oraz kartę
tytułową, spis plansz (uzupełniony) i planszę z faksymile
recenzji teki
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Utagawa TOYOKUNI II (1777-1835)

6
Postać drzeworyt barwny, bibuła, 36 x 25 cm;
sygn. stemplem
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Ando HIROSHIGE (1797-1858)

7
Scena rodzajowa drzeworyt barwny, bibuła,
21,2 x 27,9 cm (wymiar arkusza);
sygn. stemplem
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Ando HIROSHIGE (1797-1858)

8
Port rzeczny drzeworyt barwny, bibuła,
21 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. stemplem
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

9
Krajobraz z Zadusznik w lipnowskiem, zagajnik, 1913 akwaforta, papier; 6,2 x 9 cm (odcisk płyty);
43,2 x 30,1 cm (arkusz);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

10
Żyd z kozą litografia barwna, papier;
48 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)

11
Świeczniki chrześcijaństwa, 1878 Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według
drzeworyt kolorowany, papier;
30 x 55 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 700 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

12
Koncert - z cyklu: „Chopin” akwaforta, papier;
22 x 18,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem l. d.: 'Lpreuve d'artiste
Cena wywoławcza. 800 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

13
Mazurek z cyklu: „Chopin” akwaforta, papier;
poniżej ryciny opisy ołówkiem: sygn. p. d.: Jahl
Cena wywoławcza. 800 zł

Władysław LAM (1893-1984)

14
Sanczo Pansa i osioł, 1925 drzeworyt, papier;
23,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: W. Lam
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 750 zł

Walery ELJASZ RADZIKOWSKI (1841-1905)

15
Odpoczynek górala, 1873 akwaforta, papier; 10,5 x 16 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie u dołu: W. Eljasz
oraz p. d.: 1873 / Tatry
Cena wywoławcza. 1 200 zł

16
Na przełęczy, 1884 akwaforta, papier; 16 x 10,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: WE 1884?
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan Beniamin STRACHOWSKI (1728-1789)

17
Maria Panna, 1766 miedzioryt, papier; 22 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie pod kompozycją:
Joannes Benjamin Strachowski sculpcit Fratis(...) 1766
Cena wywoławcza. 900 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

18
Spacer w dawnych czasach, 1947 piórko, tusz, papier; 34 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 19 A Uniechowski 47 / 13-VII;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

19
Uczta, ok. 1956 piórko, tusz, papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

20
W klasztornym zaciszu, ok. 1956 piórko, tusz, papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: majaberezowska
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Wiktor ZINN (1925-2007)

21
Motyw z przedmieścia węgiel, papier jasnobrązowy, żeberkowy;
34,8 x 53,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

22
Portret z pędzlem węgiel, papier; 38 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

23
Motyw orientalny, 1943 piórko, tusz, papier; 19,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZygmWierciak. / VI - 43
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

24
Portret kobiety węgiel, tektura; 60 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Henryk GRUNWALD (1904-1958)

25
Portret kobiety w kapeluszu, 1945 kredka, ołówek, papier;
41,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Grunwald / 1945
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

26
Drzewo ołówek, papier;
23 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 800 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

27
Łukasz Górka - szkic do obrazu "Unia Lubelska" ołówek, papier; 12 x 9 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi monogramem: JM,
opis: do Łukasza Górki
Cena wywoławcza. 18 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Scena we wnętrzu, przed 1939? akwarela, papier; 12,7 x 20,5 cm;
u dołu opis autorski: OKOBWFIMKOPONOWAKA
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

102
Przed wejściem do Katedry św. Jana w Warszawie akwarela, papier; 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. PAWŁOWSKI / WARSZAWA
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

103
Przed wejściem do Kościoła św. Krzyża w Warszawie akwarela, papier; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

104
Zima - przed kościołem św. Katarzyny w Krakowie akwarela, papier; 34,5 x 45 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: JRubczak
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

105
Szarża 3. Pułku Ułanów Obrony Kraju - szkic, ok. 1888 akwarela, papier;
21 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 800 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Tadeusz ZAYDEL (ok. 1906-?)

106
Portret marszałka Józefa Piłsudskiego, 1939 kredki, gwasz, papier; tektura; 60 x 42 cm;
sygn. p. d.: Tad Zaydel 1939
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

107
Portret dyrygenta Thomasa Beechama, 1953 tusz lawowany, gwasz, tektura;
92,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

108
Postać siedząca akwarela, papier; 38,8 x 26,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. wzdłuż krawędzi: Eibisch
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

109
Lata dwudzieste, lata trzydzieste kredka, pastel, akwarela, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Jurek Makarewicz
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

110
Portret Władysława Nowotarskiego, 1923 akwarela, na podrysowaniu, papier;
48,8 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Jan DĘBOWSKI, XIX/XX w.

111
Myśliwy na polowaniu, 1909 gwasz, papier; 25,5 x 55 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jan Dębowski / Wiedeń 1909
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Jan DĘBOWSKI, XIX/XX w.

112
Wilk samotnik, 1910 gwasz, papier; 27 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d: Jan Dębowski / Wiedeń 1910
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

113
Chata wiejska akwarela, papier; 44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Nartowski
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

114
Zwiad, 1927 gwasz, papier;
30 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Bruno TEPA (1865-1898)

115
Mężczyzna w stroju roboczym, 1890 akwarela, papier; 25 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Bruno Tepa 3/5 90 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

116
Przed cerkiewką akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

117
Góral z fajką pastel, papier; 50 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: St Górski
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Jadwiga CZARNECKA-LEWAKOWSKA (1890-1972)

118
Naprawianie sieci akwarela, papier; 32 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. (ołówkiem) p. d.: J. Czarnecka
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

119
Żołnierz na koniu, 1916 akwarela, gwasz, papier; 27 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Kossak / 1916
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Walentyna SYMONOWICZ-MIERZEJEWSKA (1911-1989)

120
Żółte róże w wazonie akwarela, papier; 70 x 49 cm;
sygn. p. d.: W. Symonowicz
Cena wywoławcza. 3 800 zł

121
Flirt akwarela, papier; 15 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 5 000 zł