Francisco SUÁREZ

1
Disputationes Metaphysicae 2 tomy w jednej oprawie późnorenesansowej,
skóra na desce; tom I - stron 602,
tom II - stron 662 + index; Moguncja 1614
Cena wywoławcza. 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

2
Zestaw 3 litografii: Sportowiec
Przygotowanie do biegu
Dziewczynka z ptaszkiem przed kapliczką
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

3
Hutnik śląski, 1935 drzeworyt, papier; 28 x 21 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: P. Steller 1935 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

4
Józef Piłsudski w 13 planszach druk offsetowy, papier; 47 x 33 cm;
odbitki sygnowane na płycie l. d.: Czermański;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Johann ELIAS RIDINGER (1698-1767)

5
Jeleń miedzioryt, papier;
27 x 40,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

6
Scena po polowaniu miedzioryt, papier;
26,7 x 40,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

7
Teka „Kraków 1911” - zbiór 10 litografii 10 autolitografii barwnych (w komplecie było 12),
wyd. A. Prószyński, Kraków 1911.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Maksymilian FAJANS (1827-1890)

8
Kijów litografia, papier; 19,5 x 29 cm (wymiar kompozycji);
u dołu drukowany napis:
Cena wywoławcza. 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

9
Czarna Wieś, 1884 ołówek, tusz, piórko, papier;
14,7 x 11,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 700 zł

10
Pejzaż ze stogami piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
31 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

11
Dworek, 1899 piórko, tusz, papier;
8,8 x 13,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

12
Zabudowania klasztorne, ok. 1903 ołówek, papier;
19 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

13
Pochód wygnańców 1863 roku na Sybir ołówek, papier, 20,5 x 34,5 cm;
na odwrocie napis odręczny
Cena wywoławcza. 9 200 zł

Artysta nieokreślony-naśladowca A.Orłowskiego

14
Polski jeździec, 1810 tusz lawowany, papier;
41 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

101
Miłość w górach, z cyklu: Zaloty, ok. 1935 gwasz, tempera, papier;
73 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

102
Spragniony miłości, z cyklu: Zaloty, ok. 1935 gwasz, tempera, papier;
79 x 91,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

103
Wiejskie tańce, z cyklu: Zaloty, ok. 1935 gwasz, tempera, papier;
73,5 x 91,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

104
Powitanie o wschodzie słońca, z cyklu: Zaloty, ok. 1935 gwasz, tempera, papier;
90 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

105
Wieczór, z cyklu: Zaloty, ok. 1935 gwasz, tempera, papier;
98,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

106
Mężczyzna grający na fujarce gwasz, tempera, papier;
61,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

107
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 56 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

108
Kwiaty w wazonie gwasz, papier,
47,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

109
Trudny wybór akwarela, piórko, tusz, papier;
24 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: maja
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski?, XIX/XX w.

110
Pod wieczór akwarela, gwasz, papier;
31 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
ślady sygnatury u dołu z lewej (cyrylicą?)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

111
Portret Haneczki - córki artysty akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

112
Głowa mężczyzny, 1900 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Jul Fałat / 900
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

113
Wawel akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier;
20,3 x 29,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

114
Mimozy pastel, papier;
33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

115
Pejzaż akwarela, papier;
38 x 59 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Przedwiośnie w Bystrej, 1916 akwarela, tektura;
39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra / 1916
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Max HANEMANN (1882-1944)

117
Pejzaż górski olej, płótno, 66, 5 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: M. Haneman
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Arnold GRABONE (1892-1981)

118
Chata w górach olej, płótno; 50,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

119
Pejzaż podgórski, ok. 1925 olej, tektura; 23 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

120
Pejzaż podhalański olej, płótno; 97,5 x 125,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. JAROCKI
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

121
Widok na Bielany pod Krakowem, ok. 1920 olej, płyta; 36 x 42 cm;
sygn. p. d.: StKamocki.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

122
Pejzaż jesienny, 1907 olej, płótno; 75 x 108 cm;
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1907 rok / Kraków
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Stefan POPOWSKI (1870-1937)

123
Pejzaż olej, płótno; 96,5 x 191 cm;
sygn. l. d.: POPOWSKI
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

124
Pejzaż morski olej, płyta; 49,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

125
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

126
Przedwiośnie na Podhalu, ok. 1920 olej, tektura, 68 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

127
Pejzaż letni znad Dunajca, 1932 olej, płótno; 98 x 125,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wład Jarocki 1932
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Ludwik STASIAK (1858-1924)

128
Zabawy dziecięce, ok. 1910 olej, płótno; 121 x 76,5 cm;
sygn. l. d.: Ludwik Stasiak
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Stanisław HEYMANN (1843-1915)

129
Dzieci, 1875 olej, płótno; 33,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: Monachium / S. Heymann / 1875
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

130
Przed chatą w Bronowicach, ok. 1900 olej, płótno; 53,5 x 110 cm
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Mojżesz LEJBOWSKI (1876-1942 lub 1943)

131
Sztetl olej, sklejka; 32,5 x 23 cm;
sygn. p. d monogram: ML
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Józef CHARYTON (1912-1975)

132
Brama, 1965 olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1965/ J. Charyton
Cena wywoławcza. 2 500 zł

133
Widok z pracowni artysty w Akademii na Barbakan olej, płótno; 66,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 115 000 zł

134
Pejzaż z kozą olej, płótno; 66 x 50 cm;
Na odwrocie napis
Cena wywoławcza. 15 000 zł