Nr katalogowy: 611
Wazonik kulisty z ornamentem gałązki koralowca i różami
Niemcy, Keramische Werkstätte München-Herrsching
(zał. 1909), 2 ćw. XX w.
kulisty, z niską, obręczową krawędzią; wokół jasnego brzuśca lekko wypukły, stylizowany czarno- zielony ornament gałązki koralowca z wplecionymi kwiatami róż. Wnętrze i krawędź szkliwione w kolorze czarno - zielonym; kamionka, szkliwo skaleniowo-ołowiowe, ciemnozielono- czarna dekoracja nakładana ręcznie, wypalana ze szkliwem; wys. 11,5 cm, średnica 14,5 cm;
sygn. od spodu ( nie szkliwione) wypukłe: w owalu P, w podłużnym owalu: Herrsching, pod szkliwem odręcznie czarno - zielone T716/6, wycisk: 470/1;
Niemcy, Keramische Werkstätte München- Herrsching (zał. 1909), 2 ćw. XX w.