Jerzy KOSSAK (1886-1955)

236
Odpoczynek ułana, 1938 olej, tektura, 30 x 40 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1938
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wojciech KOSSAK (1956-1942)

237
Adjutant Napoleona, 1927 olej, tektura, 60 x 50 cm; sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1927
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

238
Szarża pod Kiernozią olej, płótno, 70,5 x 102 cm Na odwrocie nalepka ze zbiorów Tadeusza
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

239
Partyzanci, 1963 olej, płótno, 135,5 x 200 cm sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski/ 1963
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

240
Żołnierz francuski na koniu, ok. 1835 olej, płótno, 46 x 36,5 cm Na blejtramie naklejka z wystawy ZPAP w Krakowie Plac św. Ducha 1 Dom Artystów z roku 1925.
Cena wywoławcza. 190 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

241
Studium głowy żołnierza, 1915 olej, tektura, 50 x 44,5 cm; sygn. l. g.: F.Pautsch: 1915
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

242
Zaloty olej, tektura, 49 x 72 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

243
Hucuł na koniu olej, tektura, 65,5 x 91 cm; sygn. l. d.: FPautsch
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

244
Portret kobiety w fotelu olej, płótno, 93 x 74 cm; sygn. p .g.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław UKLEJA (1900 - 1978)

245
Portret kobiety olej, płótno, 111 x 80 cm; sygn. l. d.: W. Ukleja - 1928
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Malarz nieokreślony polski

246
Niebieskie oczy i czerwone korale olej, płótno, 52,5 x 42 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

247
Zachód słońca na brzegu morza, 1896 olej, płótno naklejone na tekturę, 31 x 45,7 cm; na odwrocie napis odręczny (autorski?)
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

248
Portret dziewczynki w czerwonej sukience olej, tektura, 54 x 45,5 cm; sygn. z prawej: A. Karpiński / 1952
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Władysław CZACHÓRSKI (1850-1911)

249
Dama w salonie olej, płótno, 34,5 x 49 cm; sygn. p. g.: Czachórski / 1897
Cena wywoławcza. 470 000 zł

Ernst RIECK (aktywny 1832-1858)

250
Morze o zachodzie słońca, ok. 1834 olej, płótno, 31,5 x 58 cm; sygn. p. d.: Ernst Rieck 1834(7?)
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Malarz nieokreślony, holenderski 2 poł.XVII w

251
Powrót z połowu olej, deska parkietowana, 40 x 58,5 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jelena KARŁOWNA WRANGEL (1835-1906)

252
Pejzaż olej, płótno dublowane, 120 x 85 cm; sygn. p. d.: Wrangel (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

253
Kwitnący krzew olej, tektura, 32,5 x 24 cm; sygn. p. d. I. Trusz
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

254
Noc w marcu, 1931 olej, tektura, 48 x 48 cm; sygn. l. d.: S. Żukowski
Cena wywoławcza. 47 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

255
Widok na Wawel olej, tektura, 25,5 x 47,5 cm; sygn. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

256
Pejzaż ze snopami olej, tektura, 47,5 x 61 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

257
Pinie - motyw włoski, 1938 olej, tektura, 37 x 47,5 cm; sygn. p. d.: Iw. Trusz - 1938
Cena wywoławcza. 58 000 zł

W. W. - malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

258
Akt męski - studium olej, płótno, 92 x 70 cm; sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Paweł DADLEZ (1904-1940)

259
Kobieta przy stole olej, płótno, 54 x 65 cm; sygn. p. d.: Dadlez
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

260
Tors męski - studium olej, papier naklejony na tekturę, 30 x 45,5 cm; p. g.: AK (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

261
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867 olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm; sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
Cena wywoławcza. 800 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w

262
Żołnierze grający w karty olej, płótno dublowane, 52 x 66 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł

François BÖHM (1801-1863)

263
Portret kobiety olej, płótno, 40,5 x 33 cm; sygn. p. d.: F/Böhm
Cena wywoławcza. 5 800 zł

François BÖHM (1801-1863)

264
Portret mężczyzny olej, płótno, 41 x 32,5 cm; sygn. l. d.: F/Böhm
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862 - 1923)

265
Przy lekturze „Kuriera Polskiego” - Portret Adolfa Tetmajera, ojca artysty, 1891 olej, płótno, 51 x 40,5 cm;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Jan STYKA (1858 - 1925)

266
Chrystus Zmartwychwstały olej, tektura, 41,6 x 32,5 cm; sygn. u dołu: A Mondin amicalement Jan Styka
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916) - ?

267
Portret hrabianki z mopsem olej, płótno dublowane, 80 x 160 cm (w świetle oprawy); l. g. napis: ADA
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Abraham WIVELL (1786-1849)

268
Dziewczynki czytające, 1831 olej, deska, 76,5 x 63 cm; sygn. l. d.: A. WIVELL / 1831?
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jan Nepomucen GŁOWACKI (1802-1847)

269
Portret mężczyzny, 1842 olej, płótno dublowane, obcięte na bokach, 24,5 x 20 cm; sygn. z prawej: N./ Głowacki 1842/ …(Geneva?)
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Juliusz SCHOPPE (1795-1868)

270
Portret młodej kobiety, 1842 olej, płótno, 28,5 x 23,5 cm; sygn. z lewej: J. Schoppe/ 1842
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Malarz nieokreslony, 1. poł XIX w.

271
Matka Boża Różańcowa ukazująca się św. Dominikowi; olej, blacha, 33,5 x 23 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony

272
Koronacja Matki Bożej olej, deska, 66 x 51 cm
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/ XIX w.

273
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na deskę, 49,5 x 39 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, pocz. XVIII w.

274
Kobieta z ptaszkiem olej, płótno, 50 x 38,5 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Fabian SARNECKI (1800-1894)

275
Mistyczne zaślubiny św. Katarzyny olej, deska, 30,5 x 24 cm; Na odwrocie nieukończony portret mężczyzny
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Malarz niemiecki, 4 ćw. XVIII

276
Palamedes demaskuje udawany obłęd Odyseusza; olej, deska parkietowana, 35 x 48 cm;
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski

277
Madonna z Dzieciątkiem, śś. Janem, Elżbietą i Zachariaszem; olej, płótno, 143 x 111,5 cm; II poł XVI w - pocz. XVII w.
Cena wywoławcza. 150 000 zł

278
Zespół miniatur: Portrety kobiet, gwasz, kość
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, szkoła bolońska,

279
Scena alegoryczna olej, płótno dublowane, 88 x 119 cm; 1 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 29 000 zł

401
Płaskorzeźba z przedstawieniem alegorycznym - Miłosierdzie? nieokreślona wytwórnia lub atelier z XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Aleksander ŻURAKOWSKI (1872 - 1978)

402
Józef Chełmoński gips, wys. 84 cm; Praca pochodzi ze spuścizny po artyście
Cena wywoławcza. 1 600 zł

403
Stanisław Wyspiański, 1969 gips, wys. 70 cm; sygn. A. Żurakowski / 1969;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Etienne LENHOIR (XX w.)

404
Popiersie dziewczyny biały marmur, wys. 41 cm; ok. 1900; od frontu sygn.: LENHOIR
Cena wywoławcza. 4 500 zł