604
Zespół naczyń aptecznych (laboratoryjnych) Niemcy, wytwórnia Rosenthala
- zakład w Marktredwitz, Miśnia, Berlin - Królewska
Manufaktura Porcelany (KPM), XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

605
Dzbanek ze stylizowaną dekoracją kwiatową Niemcy, Villeroy und Boch, zakład w Wallerfangen,
XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

606
Para górali Polska, Pacyków, lata 1922-1939
Cena wywoławcza. 8 000 zł

607
Ogrodniczka z girlandą kwiatową Niemcy, Sitzendorf, Porzellanmanufaktur
Alfred Voigt AG, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

608
Figurka psa Polska, Pacyków, wytwórnia fajansu Aleksandra
Rogali-Lewickiego, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

609
Koszyk ażurowy z dekoracją kwiatową Niemcy, wytwórnia nieokreślona - krąg pracowni
drezdeńskich; ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

610
Para wazonów dekoracyjnych Niemcy, Drezno, Helena Wolfsohn
(lub krąg imitatorów drezdeńskich?);
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 300 zł

611
Wazon z polnymi makami Niemcy, Bonn, Porzellan- und Steingutfabrik
Ludwig Wessel A.G., ok.1900-1910
Cena wywoławcza. 800 zł

612
Żardiniera z irysami Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska
(Włocławek?), 1 poł. XX w.?
Cena wywoławcza. 1 300 zł

613
Serwis obiadowy Louis XIV z dekoracją gałązkami kwiatowymi (na 12 osób)
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal und Co.,
lata ok. 1898-1906 (początek XX w.).
Cena wywoławcza. 18 000 zł

701
Koszyk plater, szkło; Warszawa, Fabryka Braci Henneberg
(zał. 1857, czynna do 1944), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

702
Bola do ponczu szkło kryształowe szlifowane,
metal niklowany sygnowany;
Niemcy, monogram firmy TH, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

703
Patera plater sygnowany, nr modelu 2936;
Warszawa, Norblin i Ska, 1 ćw. XX w. (po 1914)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

704
Taca plater sygnowany (nr modelu 2101);
Warszawa, Norblin und Co, k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 2 600 zł

705
Buliera z podgrzewaczem Sheffield, firma James Dixon und Sons,
k. XIX w. (po 1890) - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

706
Paterka art deco plater sygnowany (nr modelu 4079);
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józef Fraget, ok. 1934
Cena wywoławcza. 1 900 zł

707
Balsaminka wieżyczkowa dwukondygnacyjna srebro sygnowane; waga 268 g.
Ryga ?, k. XVIII - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

708
Balsaminka wieżyczkowa srebro próby 13; waga 189 g.
Niemcy ? , 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 900 zł

709
Para lichtarzyków srebro próby 84 sygnowane
(cecha złotnika nieczytelna);
Moskwa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

710
Lampa chanukowa srebro; waga 1091 g;
Europa Wschodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

711
Świecznik chanukowy srebro próby 84 sygnowane; waga 1784 g.
Warszawa, firma Pogorzelski, 1908-15
Cena wywoławcza. 28 000 zł

712
Solniczka srebro próby 12 sygnowane; waga 90 g.
Polska, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

713
Papierośnica pamiątkowa srebro próby 3 sygnowane; waga 190 g.
Wiedeń, 1 ćw. XX w. (przed 1922)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

714
Lichtarzyk srebro próby 13 sygnowane; waga 132 g.
Lwów, monogram złotnika MF, 1801
Cena wywoławcza. 1 700 zł

715
Cukiernica z paterką St Petersburg, Karl Adolf Seipel (czynny 1846-1876),
probierze Eduard Brandenburg (na paterze)
i Aleksandr Mitin (na cukiernicy), lata 50.-60. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

716
Lichtarz srebro próby 12 sygnowane; waga 148 g.
Warszawa, złotnik Szymon Stanecki, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

717
Sztućce do ryb w etui srebro (próba nieczytelna) z głową
Minerwy sygnowane; Paryż, monogram złotnika HB,
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

718
Para świeczników srebro próby 830 sygnowane; waga 728 g.
Sztokholm, CGH (Hallbergs Guld), 1955
Cena wywoławcza. 2 000 zł

719
Puderniczka srebro próby 3 cechowane;
waga 211 (z lusterkiem).
Warszawa, monogram złotnika KR, 1931-45
Cena wywoławcza. 1 800 zł

720
Para świeczników 4-świecowych srebro próby 835 sygnowane; waga 893 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Jakob Grimminger; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 4 300 zł

721
Paterka owalna srebro próby 3 z głową Diany; waga 541 g.
Wiedeń, Würbel & Czokally, ok. 1900;
firma kupiecka - Warszawa, Michał Mankielewicz
Cena wywoławcza. 3 500 zł

722
Dzbanuszek do kawy srebro; waga 321 g.
Augsburg, złotnik Jakob (Johann) Wilhelm
Kolb (czynny 1768-1782), 1781
Cena wywoławcza. 6 400 zł

723
Czajnik z pałąkiem srebro próby 800; 976 g.
Brema, Koch & Bergfeld (zał. 1859), k. XIX w.,
firma kupiecka Th.Dupré
Cena wywoławcza. 5 000 zł

724
Komplet sztućców na 12 osób oraz środka stołu (razem 98 sztuk) w kantynie
srebro próby 84; waga ok. 6000 g. .
Warszawa, firma T. Werner i Ska, 1905-1908
Cena wywoławcza. 27 000 zł

801
Pierścionek złoty złoto pr.ok.0.375,
srebro, masa łączna wyrobu 4.500 g
Cena wywoławcza. 7 000 zł

802
Sygnet złoty złoto pr.0,750,
masa łączna wyrobu 15.500 g
Cena wywoławcza. 7 500 zł

803
Pierścionek złoty złoto pr.0,585,
masa łączna wyrobu 3,460 g.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

804
Pierścionek złoty złoto pr.ok.0,500,
masa łączna wyrobu 10.850 g
Cena wywoławcza. 11 000 zł

805
Pierścionek złoto -srebrny w typie art.-deco złoto, srebro, wyrób posiada próbę rosyjską
1899-1908, radziecką po 1925 oraz polską po 1931 r.
Cena wywoławcza. 9 600 zł

806
Zegarek kieszonkowy, męski Szwajcaria, Saint Imier, firma Longines,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

807
Krucyfiks z kropielnicą onyks, mosiądz, folia złocona, kompozycja
metali brązowiona; Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

808
Lampa elektryczna cyna, szkło prasowane;
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

809
Medalionik z wizerunkiem - ikoną Matki Boskiej z Dzieciątkiem Lwów?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

810
Misa ozdobna z dzbanem Europa Zachodnia, Francja?, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

811
Moździerz z tłuczkiem Europa Środkowa, Niemcy?, ludwisarz „G S”; 1692
Cena wywoławcza. 5 300 zł

812
Zegar kominkowy Francja, Paryż, firma Honoré Pons, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

813
Ładownica austriacka Austro-Węgry, Wiedeń, monogramista „JS”,
lata 70. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

814
Ikona - Święta styczniowe w obrządku wschodnim tempera na desce z 2 szpongami; 52 x 43 x 2 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł