Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-?)

230
Koty i kociątka olej, tektura, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

231
Akt na skałach nadmorskich, 1922 olej, płótno, 62,5 x 83 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski/ 1922
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

232
Poeta z Muzą - prawa kwatera tryptyku Poeta i Ojczyzna, 1912
olej, tektura, 73 x 92 cm;
Cena wywoławcza. 210 000 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

233
Cyganie przed chatą olej, tektura, 47 x 60 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Antoni GRAMATYKA (1841-1922)

234
Scena rodzajowa z przedmieścia Krakowa olej, płótno naklejone na tekturę,
31 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

235
W karczmie, 1885 olej, płótno, 66 x 95,5 cm;
sygn. p. d.: Seweryn Bieszczad 1885
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Leon WINTEROWSKI (1886-1927)

236
Bitwa z bolszewikami, 1926 olej, płótno, 68 x 115 cm;
sygn.: Leonard Wintorowski/ Warszawa 1926
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

237
Pytanie o drogę, 1927 olej, tektura, 36 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1927
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

238
Wyjazd saniami, 1935 olej, płótno, 50,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski 1935
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Jerzyk KOSSAK (1886-1955)

239
Pojenie konia, 1935 olej, sklejka, 31,5 x 41 cm;
sygn. u dołu po środku: Jerzy Kossak / 1935
Cena wywoławcza. 11 000 zł

240
Przy saniach, 1929 olej, płótno, 50 x 81 cm;
sygn. p. d.: C. Wasilewski/ 1929.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

241
Na saniach, ok. 1958 olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

242
Spotkanie przy studni, ok. 1910 olej, płótno, 40,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

243
Kirasjer i dziewczyna, ok. 1940 olej, tektura, 52 x 43,5 cm;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

244
Róże, ok. 1930 olej, tektura, 36,5 x 52 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

245
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1930)

246
Maki w glinianym wazonie olej, płótno, 53 x 41;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 21 000 zł

247
Wiosna na ulicy Krupniczej, ok. 1930 olej, tektura, 62,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 20 000 zł

248
Lekcja tańców, ok. 1925 olej, płótno, 50 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: "Lekcja tańców" [sic!] / F. M.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

249
Morze - łódź na plaży w Orłowie olej, płyta, 72 x 107 cm;
sygn. p. d.: Mokwa
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

250
Łódź na brzegu morskim, 1896 olej, płótno naklejone na tekturę,
22,7 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 40 000 zł

251
Renia w świetle lampy, 1908 olej, tektura, 25,2 x 35 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 20 000 zł

252
Wachlarz należący do śpiewaczki Marceliny Sembrich-Kochańskiej olej, tusz, pióra drewniane, 26,5 x 48,5 cm
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

253
Przed lustrem olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Szymon GLÜCKLICH (1863-1943)

254
Młode wiedźmy olej, płótno, 120 x 143 cm;
sygn. l. d.: S. Glücklich
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 ćw. XIX w.

255
Portret kobiety - miniatura gwasz, kość słoniowa,
w owalu: 5,5 x 4,4 cm
Cena wywoławcza. 2 900 zł

256
Portret mężczyzny - miniatura gwasz, kość słoniowa, w owalu: 5,3 x 4,4 cm
(uszkodzona warstwa malarska).
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Ludomir SLENDZIŃSKI (1889-1980)

257
Listopad, 1975 olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. p. g: Ludomir / Slendziński/ 1975
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Malarz nieokreślony flamandzki,II poł XVIIIw.

258
Świętowanie żniw olej, płótno dublowane, 65 x 77 cm;
Cena wywoławcza. 6 200 zł

Malarz nieokreślony, poł. XIX w.

259
U kowala olej, blacha, 23 x 30 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony, (XIX/XX w.)

260
Nad stawem olej, tektura, 40 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 3 800 zł

August KRAUS (1852 - 1917)

261
Scena historyczna - epizod z wojny chłopskiej w Niemczech;
olej, płótno, 68,5 x 91 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony flamandzki, XVII/XVIII w.

262
Wjazd Mordechaja olej, deska, 41,5 x 54,5 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

263
Portret młodego mężczyzny ze strzelbą olej, płótno dublowane, 97,5 x 72 cm;
Cena wywoławcza. 14 500 zł

J. REIMANN (XIX w.)

264
Portret mężczyzny, 1831 olej, płótno, 58 x 40 cm;
sygn. z lewej: monogramem J.R.
[z gmerkiem kroczącego ptaka]
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

265
Zuzanna i starcy olej, płótno, 121 x 85,5 cm;
Cena wywoławcza. 31 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

266
Portret Wielkiego Księcia Konstantego olej, płótno, 60 x 46 cm;
Po konserwacji.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

267
Portret kobiety olej, płótno dublowane,
83,5 x 65,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

268
Polowanie na dzika olej, płótno dublowane,
76,5 x 109 cm;
Cena wywoławcza. 33 000 zł

401
Matka z dzieckiem gips, wys. 32,5 cm;
nieokreślony artysta polski, ok. 1950
Cena wywoławcza. 2 000 zł

402
Dwie figurki jeźdźców na koniach - zabawki dziecięce
Polska - Pokucie - ludowe wyroby huculskie, XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

403
Płaskorzeźba: Opłakiwanie brąz patynowany; 38 x 70,5 cm;
nieokreślony artysta polski?, ok. 1915
Cena wywoławcza. 1 300 zł

404
Krucyfiks kość słoniowa, drewno barwione,
nieokreślony artysta zachodnioeuropejski; 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

405
Leżący lew brąz patynowany, podstawa marmurowa (wtórna);
nieokreślony animalista francuski?, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

406
Talia - Muza Komedii kompozycja metali, ślady pozłoty,
podstawa marmurowa,
nieokreślony autor francuski?, kon. XIX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

407
Kondotier brąz odlewany, cyzelowany,
podstawa marmurowa (wtórna);
autor odlewu nieokreślony, 2. poł.XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Tadeusz BARĄCZ (1849-1905)

408
Siedzący Góral, odlew 2. poł. XX w. brąz na drewnianej podstawie,
sygn. z tyłu: T. Barącz.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

409
Dziewczynka z koszem kwiatów - Alegoria Lata cynkal; wys. 68 cm; sygn.: aug. Moreau
Odlew z 2. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł