Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak

p.skrzypczak@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Nikołaj Struliew (?)

6 kieliszków (tzw. szabasówki) srebro próby 84 częściowo złocone; wys. 8,5 cm, średnica 3 cm; waga 154 g.
Moskwa, 1908
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; wys. 7,7 cm, szer. 12 cm, głęb. 8,5 cm; waga 348 g,
Warszawa, 1932-1939
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; wys. 8,8 cm, szer.14 cm, głęb. 9,5 cm; waga 395 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stumpf &Sohn

Paterka srebro próby 800 cechowane; wys. 4,8 cm, szer. 25 cm, głęb. 16,3 cm; waga 170 g.
Gdańsk, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Lustro prostokątne srebro niecechowane, tafla lustrzana; wys. 52,5 cm, szer. 37 cm;
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Julius Lemor

Komplet sztućców obiadowych na 6 osób w etui srebro próby 800 cechowane, stal cechowana; waga całkowita 1406 g.
Wrocław, 1900-1909.
estymacja: 5 200 - 6 300 zł

Para lichtarzyków srebro próby 13 cechowane; wys. 9,5 cm, szer. 7 cm, głęb. 7 cm; waga 283 g.
Wiedeń, 1821
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Franz Schiffer

Para świeczników srebro próby 13 cechowane; wys. 25 cm, średnica 12 cm; waga 644 g.
Wiedeń, 1845
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

WYTWÓRNIA WARMET

Cukiernica srebro próby 3 cechowane; wys. 11 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 10,5 cm; waga 377 g.
Warszawa, lata 60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875, firma do 1

Półmisek do ryb srebro próby 84 cechowane; waga 1028 g.
wys. 3,6 cm, szer. 54,5 cm, głęb. 27,2 cm; Warszawa, 1852
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław WESTWALEWICZ (czynny 1821-1842)

Cukiernica srebro próby 12 cechowane; waga 567 g.
Kraków, lata 30. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Laska z kościaną rączką mahoń, kość; dł. 82 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX / pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Rycerski tłok pieczętny z herbem Jasieńczyk brąz; średnica 2,5 cm;
Polska, XV w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Sygnet z herbem Jastrzębiec złoto, płytka stalowa; waga: 10 g;
wym. płytki 0,7 x 1,1 cm; Polska, przed 1920
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Fratelli Peruzzi (firma czynna od 1860)

Puzderko podarunkowe króla Włoch srebro złocone próby 900 cechowane; emalia barwna;
wys. 1,5 cm, szer. 4cm, głęb. 4 cm; waga 36 g. Florencja, lata 20-30.XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Mszał rzymski MISSALE ROMANUM Ex decreto sacrosancti concilii tridentini (…),
Ratyzbona 1929; 34 x 25 x 9 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ikona - Chrystus Pantokrator w srebrnym okładzie tempera, deska, srebro pr. 84, plusz; 26,5 x 22 cm (wymiar całości).
Rosja, XIX w.
estymacja: 6 000 - 6 800 zł

Ikona - Zaśnięcie [Uspienije] Matki Bożej tempera, deska, złocenia; 35,5 x 31 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Kobierzec runo - wełna, osnowa lniana; 137 x 207 cm;
pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Król Zygmunt przyjmuje na Zamku Krakowskim Jana Tarnowskiego Hetmana W. Koronnego po zwycięstwie pod Obertynem matryca do odbitek graficznych z dodanymi opisami;
48 x 56 cm (w świetle oprawy);
Polska, koniec XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Pas dwustronny nawiązujący do XVIII w. pasów kontuszowych bawełna, nić metalowa; dł. 330 cm, z frędzlami 348 cm; szer. 30 cm;
Polska, XX w.;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Tkanina dekoracyjna do ekspozycji militariów tkanina haftowana (Broderia), z zieloną bordiurą, wełna; 399 x 204 cm;
Persja lub Kirgistan, poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Firma LEMERLE-CHARPENTIER & Cie

Zegar kominkowy z postacią kobiecą brąz patynowany, brąz złocony; wys. 38 cm, szer. 43 cm, głęb. 16,5 cm;
Francja, Paryż, firma Lemerle-Charpentier & Cie, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zegar empirowy brąz złocony, metal, metal emaliowany, grawerunek; wys. 38,5 cm; szer. 37 cm.
Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Victor PAILLARDA (1805-1886)

Zegar marmurowy z popiersiem Homera marmur czerwony, brąz złocony, szkło, metal, metal platerowany;
wys. 54 cm; szer. 32,5 cm, głęb. 12,5 cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Adolphe MOUGIN (1848-1928)

Zegar kominkowy z figurą czytającej kobiety Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.; firma zegarmistrzowska czynna przy
Rue de Turenne 75 (ok. 1870), potem Rue des Filles du Calvaire (ok. 1890).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Para świeczników z postacią kobiety, w typie Empire brąz patynowany, brąz złocony; wys. 85 cm, szer. 19 cm, głęb. 18 cm;
Europa Zachodnia?, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Świecznik siedmioświecowy - Menora mosiądz; wys. 53,5 cm; szer. 42,5 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Firma SOUGLAND

Piec, model 473 żeliwo, żelazo, ceramika, emalia brązowa; wys. 86 cm; szer. 46 cm; głęb. 45 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Para postumentów, neorokokowych drewno, fornir, okładzina marmurowa, nakładana dekoracja z brązu złoconego;
wys. 128 cm, szer. 32 cm, głęb. 32 cm. Polska ?, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

David RIVERS & SON (ok. 1735-1820)

Zegar podłogowy konstrukcja sosnowa; mahoń piramidowy, mosiądz, stal, szkło;
wys. 286 cm, szer. 54,5 cm, głęb. 27 cm. Anglia, Cornhill-London, XVIII / XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Laska ze srebrną rączką drewno, srebro pr. 800; dł. 89 cm;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Ilustrowane Dzieje Literatury Polskiej Henryk Biegeleisen, Wiedeń [1898]. Nakładca Franciszek Bondy,
komplet 5 tomów; 26 x 18 cm; oprawa wydawnicza sygnowana „KAROL SCHEIBE przedtem F.GOGL WIEDEŃ”.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Adam Mieczysław SKAŁKOWSKI (1877-1951)

Książę Józef Bytom G-Ś. 1913. 28 x 23 cm; oprawa wydawnicza ozdobna, projektu Jana Bukowskiego,
sygn. na tylnej okładzinie "J. B." oraz suchym tłokiem
estymacja: 900 - 1 200 zł

Plakieta dalekowschodnia mosiądz, filigran, koral, lapis-lazuli, szkło; 27 x 37,5 cm;
Daleki Wschód, XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Ikona - Chrystus Pantokrator tempera, deska; 31 x 26,5 cm;
Szkoła Mstiora; pocz. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

André VILLIEN (czynny 1904-1924)

Wazon cyna; wys. 54,5 cm;
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Żardiniera secesyjna cyna srebrzona, szkło; wys. 19,5 cm, dł. 58 cm, szer. 30 cm.
Niemcy, w typie wyrobów WMF, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Pozytywka wałkowa drewno, drewno barwione, mazerunek, szkło, stal, mosiądz, papier; wys. 14,7 cm, szer. 51 cm, głęb. 22,2 cm;
Szwajcaria, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Para świeczników brąz złocony, brąz patynowany; wys. 25,8 cm, średnica stopy 12 cm;
Polska (?), XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Para świeczników w typie barokowym drewno lipowe, polichromia prawdopodobnie wtórna, metal; wys. 47 cm;
Polska (?), XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Para kinkietów świecowych metal, mosiądz polerowany; wys. 52 cm;
Anglia, LINLEY & Co, Birmingham, k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Kaseta na przybory malarskie art déco - Regina ALEKSANDROWICZ bakelit; wys. 29,8 cm, szer. 21,7 cm, głęb. 18 cm;
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Gobelin podłogowy z wzorem kwiatowym wełna; 302 x 222 cm.
Francja, Aubusson, XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Gobelin podłogowy wełna; 176 x 116 cm.
Francja, Aubusson, XIX w,
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Para zydli w stylu eklektycznym bogato rzeźbionych i rytowanych;
wys. 90 cm, szer. 42 cm, głęb. 41 cm; Galicja, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Komoda w stylu barokowym dębowa, fornirowana orzechem, ozdobiona wstęgą ze śliwki, z dekoracyjnymi okuciami;
wys.75 cm, szer.112 cm, głęb.63 cm; Środkowa Europa (Niemcy?), XVIII/XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Komoda w stylu empirowym fornirowana, orzechem, w części czerniona, ozdobiona mosiężnymi, owalnymi okuciami;
wys. 99 cm, szer. 123,5 cm, głęb. 58 cm; Europa Zachodnia (Włochy?), XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł