Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych

n.hadrych@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Nauka gry na flecie (La leçon de flute) biskwit porcelany twardej, wys. 22 cm;
Francja (Paryż?), kopia grupy figuralnej wykonanej dla Królewskiej Manufaktury w Sevres; ok. 1900
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.

Lustro toaletowe plater cechowany; wys. 62 cm, szer. 37 cm.
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bracia Buch (firma czynna 1809-1882)

Cukiernica plater cechowany; wys. 12,5 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 12,3 cm.
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

NORBLIN i Ska (wytwórnia czynna 1819-1939)

Cukiernica plater cechowany, masa perłowa; wys. 10 cm, szer. 20 cm, głęb. 13 cm.
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Lustro toaletowe typu psyche plater cechowany (NORBLIN […] / GALW: / WARSZAWA), wys. 45 cm, szer. 41 cm, głęb. 12,8 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Buliera srebro próby 12 cechowane, masa perłowa;
wys. 23,5 cm, waga 1210 g. Niemcy, 2. poł. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Gustav MEMMERT (czynny 1890-1930)

Kosz ażurowy srebro próby 800; wys. 8,6 cm, szer. 41 cm, szer. 34,8 cm; waga 742 g.
Berlin, ok. 1910
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Józef CHYLIŃSKI (czynny 1898-1939)

Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane; wys. 73 cm, szer. 37,2 cm; waga 1624 g.
Warszawa, 1922-1932
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Łyżka z herbem śląskiego rodu Hochberg srebro (punca złotnika nieczytelna, punca kontrybucyjna FW z okresu napoleońskiego);
dł. 20 cm; waga 68 g; Śląsk (Wrocław / Nysa?), 2 poł. XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Kubek z herbem Książąt Giedroyć srebro niecechowane częściowo złocone; wys. 8,5 cm, średnica 7,5 cm; waga 70 g.
Polska, lata 50. - 60. XIX w.
estymacja: 4 200 - 4 600 zł

Pudełko z herbem Pobóg srebro próby 3 cechowane, drewno; wys. 3,9 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 7,5 cm.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Waza z nakrywą srebro próby 1 cechowane, wys. 33,5, szer. 43 cm, głęb. 21,6 cm; waga 2377 g.
Paryż, 1809-1819.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Hutton & Sons

Dwa talerze plater cechowany (na jednym znak wykonawcy); średnica 29, 8 cm i 30,3 cm;
Anglia, Sheffield, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Eduard Friedmann

Patera neorokokowa srebro próby 3 cechowane; wys. 9 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm; waga 726 g.
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

Joseph Carl Klinkosch

Solniczka srebro próby 3 cechowane, szkło; wys. 4,5 cm, średnica 6,5 cm; waga 88 g (bez wkładki);
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Wasilij Pulyartky

Kubek srebro próby 84 cechowane,częściowo złocone;
wys. 8,2 cm, waga 69 g. Moskwa, 1908-17
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Pudełko z herbem Rawicz srebro próby 3 cechowane, moneta srebrna; wys. 1,4 cm, szer. 7,5 cm, głęb. 8,8 cm;
waga 128 g. Polska, 1932-1939
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Papierośnica z herbem Odrowąż srebro próby 2 cechowane (monogram MW); wys. 1 cm; szer. 8,5 cm, głęb. 11 cm; waga 141 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 001 700 - 1 900 zł

Kolczyki z rubinami 4 szt owalnych fasetowanych rubinów + 2 szt rubinów w szlifie kaboszon,
8 szt rozet diamentowych oraz 194 szt rautów diamentowych; masa całkowita 19.085 g.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

Pierścionek z diamentami 13 szt diamentów w szlifie przejściowym o masie łącznej ok. 0.87 ct (VS-Si/D-F),
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.325 g.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Bransoleta z szafirami 15 szt owalnych szafirów, 252 szt rautów diamentowych;
oprawa kamieni - srebro, ażurowany spód - złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.630 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Bransoleta w stylu art-deco 18 szt diamentów w starym szlifie europejskim, 60 szt brylantów,
6 szt bagiet diamentowych; złoto pr. 0.585, masa całkowita 15.420 g.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Kolczyki platynowe z rubinami w części centralnej każdego rubiny o łącznej masie 3.50 ct
w otoczeniu 24 szt brylantów; platyna pr. 0.950, masa całkowita 8.650 g.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Pierścionek z diamentami 6 szt rozet diamentowych oraz 48 szt. rozet diamentowych;
oprawa kamieni srebro pr.1, masa całkowita 8.630 g.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Tłok pieczętny gotycki, z herbem Jasieńczyk brąz; średnica pola 2,4 cm, głęb. 1 cm.
Polska, XV w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Tłok pieczętny do laku, Archiwum d. Królestwa Polskiego, z okresu I wojny mosiądz, drewno toczone, czernione; średnica pola 3,2 cm;
Polska, Warszawa, 1915-1918
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Firma jubilerska TRIFARI

Broszka z rangową koroną hrabiowską srebro złocone pr. Sterling, perły i wielobarwne kamienie syntetyczne;
wys. 3,2 cm, szer. 5,2 cm, głęb. 2 cm. U.S.A., lata 30. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 600 zł

Karta pergaminowa z kancjonału lub graduału pergamin, tusz czarny i czerwony; 81 x 56,3 cm;
Polska, XV w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ikona - Matka Boska - Nieoczekiwana radość („Nieczajannaja Radost”) tempera na desce z dwiema profilowanymi szpongami, złocenia;
57,5 x 42,5 x 4,5 cm. Rosja, XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ikony - Tryptyk „Deesis” - na 3 osobnych deskach tempera na desce, płótno, szpongi na sztorcach; wymiary ca 40,5 x 35 x 3,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

MANUFACTURE ROYALE ST. ETIENNE

Karabin skałkowy, francuski, z bagnetem, model 1777 [AN IX] stal, drewno orzechowe, mosiądz, skóra; dł. całk. 147 cm + bagnet 46 cm.
Francja, XVIII - XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Wytwórnia broni białej ALEKSANDER MANN

Szabla polska, wz. 21/22, w pochwie stal, stal niklowana, mosiądz niklowany, drewno, skóra, drut mosiężny; dł. głowni 79 cm;
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Jakub PASCHALIS JAKUBOWICZ (?-1816 lub 1817)

Lipków, manufaktura Paschalisa Jakubowicza, 1791-1794.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Para amfor empirowych marmur zielono-szary, brąz cyzelowany, złocony; wys. 67,5 cm, szer. ca 32 cm.
Europa Zachodnia lub Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Odlewnia żeliwa i brązu KUSA, Ural

Wazon secesyjny z figurą kobiety brąz, czarna patyna; wys. 30 cm, szer. 25 cm, głęb. 21,5 cm.
Rosja, Południowy Ural, Kusa (w pobliżu drugiej odlewni Kasli); pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Firma BAILLY & FILS; Firma VINCENTI & Cie

Zegar kominkowy z grupą figuralną brąz patynowany i złocony, marmur szaro-zielono-czarny, żyłkowany, gips;
Francja, Reims, Morbier, Paryż - Rue D’Anjou, 2 poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Para postumentów neostylowych fornirowane mahoniem, ozdobione intarsjowanymii wazami;
116,3 x 37,5 x 37,5 cm. Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Para świeczników z postacią kobiety, w typie Empire brąz patynowany, brąz złocony; wys. 85 cm, szer. 19 cm, głęb. 18 cm;
Europa Zachodnia?, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Żyrandol kulisty szkło przeźroczyste, dmuchane, bezbarwne, częściowo złocone, metal niklowany;
wys. całk. ca 105 cm; Włochy, Murano, 2. tercja XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Obrączka z hebanem hebanowa obrączka inkrustowana złotem oraz wysadzana 7 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.320 g.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Pierścionek z diamentami 2 szt. diamentów w starym szlifie europejskim oraz 8 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.810 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Pierścionek z oliwinem oliwin o kształcie bagiety oraz 10 szt. brylantów;
złoto pr.0.583, masa całkowita 5.025 g.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Kolczyki z szafirami 2 szt. okrągłych szafirów oraz 2 szt. diamentów + 28 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.860 g.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Firma JUNGHANS (czynna od 1861, logo od 1890)

Zegarek kieszonkowy z herbem hrabiów Ballestrem z Gliwic srebro pr. 900, mosiądz, szkło, emalia, stal; średnica 5 cm;
Niemcy, Schramberg, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Zegarek podróżny z budzikiem i pozytywką oraz wizerunkiem Chopina. mosiądz, szkło fazowane, stal; wys. 15,2 cm, z antabką 18 cm, szer. 7 cm, głęb. 5 cm.
Niemcy, 1892.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Miniaturowy dzbanek złoto, emalia barwna (cechy nieczytelne); wys. 1,9 cm; waga 2,49 g.
Rosja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Lusterko ścienne brąz złocony, grawerunek, tafla lustrzana; 29 x 25,8 x 1,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Ikona w okładzie - Przysięga Siergieja Radomirskiego tempera na desce z 2 szpongami na sztorcach; gips; mosiądz srebrzony;
29,3 x 24 x 3 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł