Oferta

Zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak

p.skrzypczak@rempex.pl

tel.: + 48 669 222 259

Porzellanfabrik VICTORIA SCHMIDT & Co. Karlsb

Zestaw do ryb, z dekoracją rybami porcelana, druk barwny naszkliwny, błękit naszkliwny (z natrysku);
Austria (Czechy), lata 1891-1918
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Wazon - potiche z dekoracją roślinną i scenkami w stylu dalekowschodnim fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 34,5 cm,
Holandia, Delft(?), 2.-3. ćw. XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Wazon z dwoma pejzażami z wiatrakiem fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 32,5 cm;
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka Porcelany PIRKENHAMMER, Březova (zał.

Talerz z ludową dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne; średn. 24,5 cm;
dekoracja naszkliwna: Malarnia Kazimierza Lewickiego we Lwowie (zał. ok. 1902), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Duża patera IMARI porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne (dekoracja „mixte”), złocenia, średn. 61,7 cm;
Japonia, Arita?, XIX w. (okres Meiji ?, 1868-1912)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Półmisek owalny z dekoracją kobaltową w stylu dalekowschodnim fajans, druk kobaltem podszkliwnym, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
Anglia - wytwórnia nieustalona, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Talerz dekoracyjny z motywem rajskich ptaków porcelana (?), druk barwny, drobne skazy technologiczne - przesunięty raport;
wys. 5,4 cm, średn. 42 cm; Europa? - Anglia ? lub Chiny?, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Lavabo z pokrywą i muszlowa umywalka z dekoracją kwiatową fajans, szkliwo cynowe, farby muflowe (niskich temperatur);
Francja, pastisz dekoracji XVIII-wiecznej (w stylistyce fajansów strasburskich), XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Grupa figuralna: para na huśtawce porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, łańcuszek metalowy (sznur huśtawki),
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Grupa figuralna: siedząca w fotelach i rozmawiająca para porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 19 cm; Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Schierholz’sche Porzllanmanufaktur, Plaue

Żyrandol porcelanowy 6-ramienny, z puttami z atrybutami i podwieszonymi szyszkami kwiatowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; żyrandol zelektryfikowany; wys. całk. 90 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt

Amfora dekoracyjna z miniaturami na brzuścu, z kwiatową pokrywą i na podstawie porcelana, farby naszkliwne (dekoracja drukiem barwnym i odręczna - z użyciem przepróchy), złocenia;
Niemcy, XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

NORBLIN i Ska (wytwórnia czynna 1819-1939)

Samowar plater cechowany; wys. 39,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 26,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

MAISON ODIOT (firma czynna 1690), okres sukce

Komplet do kawy i herbaty składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy;
srebro częściowo złocone, cechowane, Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Legumiera srebro próby 1 (Minerwa); wys. 16 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 20,7; waga 964 g.
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Żardiniera srebro próby 900 częściowo złocone cechowane (próba, znak nieczytelny);
wys. 20,2 cm, szer. 38 cm, głęb. 18,5 cm; waga 929 g. Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MALDE (wytwórnia biżuterii i sreber czynna 18

Buliera z podgrzewaczem na stelażu srebro cechowane; wys. 36,2 (bez pałąka), waga 1796 g.
Hiszpania, Coruna, 2 ćw. XX w. (po 1934)
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Emil RADKE (czynny 1830 lub 1832-1868)

Para świeczników srebro próby 84 cechowane; wys. 23 cm;
waga 465 g. Warszawa 1854
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław GLIXELLI (czynny od l.50. XIX w.- 1

Zestaw 12 kubków srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; waga 1230 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

A. CESA S.C. (czynna 1935-1971), taca - Giova

Komplet do kawy i herbaty z tacą srebro cechowane próby 800; waga 3396 g.
Alessandria, lata 40.-50. XX w. (po 1944); taca - Brescia, lata 50.XX w. (po 1954)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wilhelm Luther (czynny 1843? -1876)

Kandelabr czteroramienny, pięcioświecowy srebro próby 84 cechowane; wys. 72,6 cm, szer. 30,8 cm;
waga 1874 g. Warszawa, 1874
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

SILBERWARENFABRIK THOMAS DUB (firma czynna 18

Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu, w kantynie srebro próby 3 cechowane, waga 3904 g (bez noży).
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Gustav MEMMERT (czynny 1890-1930)

Kosz ażurowy srebro próby 800; wys. 8,6 cm, szer. 41 cm, szer. 34,8 cm; waga 742 g.
Berlin, ok. 1910
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Para kandelabrów pięcioświecowych, czteroramiennych srebro cechowane, wys. 62 cm, szer. 24 cm, głęb. 24 cm; waga 2752 g.
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Para pater srebro próby 3 cechowane, wys. 32,6 cm,
średnica talerza 29 cm; waga 957 i 969 g. Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Żardiniera srebro repusowane próby 800 cechowane, wys. 16,4 cm, szer. 35,5 cm;
głęb. 23cm; waga 1536 g. Mediolan, lata 70. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie meblowej (219 sztuk) plater cechowany częściowo złocony, stal; Francja?, ok. 1900
Sztućce w kantynie w formie drewnianego, intarsjowanego stolika z 5 szufladami.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Norblin & Co

Para świeczników plater cechowany; wys. 30 cm, szer. 12,2 cm, głęb. 12,2 cm
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wurttembergische Metallwarenfabrik

Cukiernica dwuuszna plater cechowany; wys. 14 cm, szer. 16 cm; głęb. 10,5 cm
Geislingen, 1910-1918
estymacja: 900 - 1 200 zł

Bracia Henneberg

Komplet sztućców obiadowych na 6 osób z łyżką wazową w etui plater cechowany, stal cechowana
Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Roman Plewkiewicz

Patera plater cechowany; wys. 35,2 cm, średnica talerza 29,3 cm;
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Żardiniera plater niecechowany; wys. 9,3 cm, szer. 27 cm, głęb. 12 cm;
Austria?, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

J. Sopyło

Cukiernica-wazka plater cechowany (oryginalne srebrzenie), szkło; wys. 9,2 cm, szer. 18 cm, głęb. 14,3 cm;
Lwów, 2 ćw. XX w. (przed 1939)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Margit Tevan (1901-1978)

Puchar plater kuty cechowany; wys. 16 cm, średnica 10 cm;
Budapeszt, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Komplet sztućców na 12os. i środka stołu plater cechowany, stal nierdzewna cechowana;
Niemcy, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Patera mosiądz srebrzony (przetarcia srebra); wys. 10 cm, szer. 34 cm, głęb. 15,8 cm;
Warszawa, Br. Buch, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Cukiernica skrzynkowa srebro próby 3 cechowane; wys. 9,8 cm; waga 474 g.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Para świeczników srebro cechowane próby 12; wys. 31,5 cm; waga 760 g.
Niemcy?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Para świeczników srebro cechowane, dociążone; wys. 23,2 cm, szer. 8 cm, głęb. 8 cm;
Berlin, ok. 1840
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Para kubków srebro próby 12; wys. 12 cm, średnica 7,2 cm; waga 244 g.
Niemcy ?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Pudełko art deco srebro próby 3 częściowo złocone, cechowane; wys. 15 cm, szer. 8 cm, głęb. 7 cm; waga 127 g.
Wiedeń, 1922-1931
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Pudełko z herbem Jelita srebro próby 830 S cechowane częściowo złocone; wys. 1,8 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 5 cm; waga 63 g.
Norwegia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Italo Giori i Anna Giori (1957-71)

Pudełko na biżuterię srebro próby 800 częściowo złocone, cechowane; wys. 2,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 8,5 cm; waga 268 g.
Florencja, 1957-1968
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Hermann Behrnd - złotnik, Oskar Wege - firma

Tacka srebro prób 800 cechowane; wys. 1,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 23 cm; waga 455 g.
Drezno, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Johann Beck ?

Paterka srebro 835 cechowane; wys. 4 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 19,5 cm; waga 324 g.
Schwäbisch Gemünd, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Para kandelabrów trójświecowych srebro cechowane, dociążone; wys. 42 cm, szer. 37 cm, gleb. 12,5 cm;
Berlin, 1848-1854
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Kabaret do przypraw srebro próby 3 cechowane, szkło; wys. 34,5cm, szer. 19,8 cm, głęb. 10,5 cm; waga 390 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Storck & Sinsheimer

Naczynie na słodycze srebro cechowane (cechy fantazyjne), szkło; wys. 11, 3 cm, szer. 12,4 cm, głęb. 15,5 cm; waga 612 g.
Hanau, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł