Oferta

Wszystkie pozycje można obejrzeć w siedzibie Domu Aukcyjnego w Warszawie, przy ul. Karowej 31
od poniedziałku do piątku: 11.00 - 19.00

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
tel.: + 48 669 222 259

Monika Wiśniewska
e-mail: rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane, waga 141 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Cukiernica skrzynkowa srebro cechowane, waga 395 g.
Berlin, lata 20.-30. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Teodor WERNER - WERNER I SKA (spadkobierca K

Patera srebro próby 84 cechowane, waga 788 g.
Warszawa, 1876.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

John SCHOFIELD (czynny 1776- 1796)

Świecznik klasycystyczny srebro próby 930 odlewane i cyzelowane cechowane, waga 714 g.
Londyn, 1789/1790
estymacja: 4 300 - 5 200 zł

Para paterek z herbami srebro niecechowane próby ok. 800; wys. 14 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 3 cm; waga 203 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Naszyjnik z rubinami sznur fioletowo-różowych rubinów naturalnych z wisiorem w formie czerwono-różowego rubinu;
oprawa kamieni - srebro pr. 0.950, masa całkowita 15.770 g.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Broszka - kamea owalny portret kobiety z profilu wyrzeźbiony na muszli, dekoracja w formie filigranu,
złoto pr. 0.375, masa całkowita 9.120 g.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Naszyjnik z rubinami 58 szt. rautów diamentowych oraz 10 szt. rubinów fasetowanych;
oprawa kamieni srebro, złoto pr.0.750; Francja, 1900-1910.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Kolczyki z koralem 2 szt. okrągłych korali naturalnych, złoto pr.0.583, masa całkowita 3.530g.
Wyrób został wykonany w latach 1950 - 1960.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Pierścionek z granatem owalny granat fasetowany oraz 12 szt. pereł słodkowodnych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.950 g. Wyrób został wykonany w latach 20-tych XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Bransoleta złota 2 szt. granatów naturalnych, srebro złocone, element głowy i ogona - złoto pr. 0.750;
Francja, 1910-1920.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Pierścionek z szafirami 3 szt. fasetowanych szafirów naturalnych oraz 8 szt. rautów diamentowych;
oprawa kamieni srebro, złoto pr.0.750. Wyrób został wykonany w latach 1900-1910.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Kolczyki z kameą owalne portrety kobiet z profilu rzeźbione na muszli, dekoracja w formie filigranu,
złoto pr.375, masa całkowita 2.300 g.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Naparstek u nasady okrągły agat w szlifie kaboszon (pęknięty) z moletowaniem, złoto pr. 0.585.
Wyrób został wykonany na pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Broszka złota u nasady diament o masie ok. 0.035 ct (Si1/E-G), złoto pr.0.585, masa całkowita 3.110 g.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Bransoleta złota złoto pr. 0.750, masa całkowita 139.500 g.
Wyrób został wykonany w latach 20-tych XX w.
estymacja: 38 000 - 46 000 zł

Oprawa Dzieł Zebranych Voltaire’a z Superexlibrisem króla Stanisława Leszczyńskiego skóra, tłoczenia, złocenia; papier; 22,5 x 15 x 3,5 cm.
Francja, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Para świeczników brąz; wys. 15,5 cm.
Hiszpania? Maghreb?; XVII/XVIII w.?
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Moździerz z tłuczkiem brąz; wys. 12,5 cm, średnica 22,2 cm.
Europa Zach.?, XVII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Para lichtarzy mosiądz, odlew; wys. 19 cm, szer. 7 cm.
Europa Środkowa, Polska?; XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Podtalerz cyna, śr. 33,5 cm.
Niemcy?; XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Teofil STUDNICKI

Puzderko z nakrywką w stylu zakopiańskim drewno, z dekoracją snycerską, wys. 4,5, średnica 10,8 cm.
Polska, Zakopane; lata 20. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

WARSZTATY KRAKOWSKIE (czynne 1913-1926)

Pudełko na znaczki pocztowe drewno batikowane,: 2,7 x 16 x 5,3 cm.
Kraków, 1913-1926
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Para ramek zakopiańskich do fotografii drewno podrzeźbiane, częściowo barwione; wymiary: 24 x 19 cm i 23,5 x 19 cm.
Polska, Zakopane; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta polski - Monografista L.B. (XIX/XX w.

Harnaś płyta drewniana czerniona, z rytym przedstawieniem postaci; 36,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: wyk. LB.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jonas SCULTETUS (1603-1664), Johannes van den

Mapa Księstwa Wrocławskiego miedzioryt kolorowany, papier; 50,5 x 60 cm (arkusz).
Amsterdam, wyd. Gerard Valck i Petrus Schenk, po 1686
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Fridericus KUHN (? - 1675)

Mapa Księstwa Świdnickiego miedzioryt kolorowany, papier; 50,6 x 61 cm (arkusz).
Amsterdam, wyd. Joannes Blaeu (1596-16730, oficyna Gerard Valck I Petrus Schenk, ok. 1664 (?)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

Mapa Włoch i Morza Śródziemnego miedzioryt kolorowany, papier; 50,5 x 59 cm w świetle oprawy.
Norymberga, ok. 1720 (?)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Mapa Wielkiej Brytanii miedzioryt, papier; 50,5 x 58 cm w świetle oprawy.
Norymberga, 1712
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Mapa Północnej Holandii i wybrzeży Niemiec miedzioryt, papier; 50,5 x 59 cm w świetle oprawy.
Norymberga, ok. 1720
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Ikona - Jan Chrzciciel wśród świętych niewiast i mężów, w okładzie tempera na desce; blacha repusowana; 53 x 43 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Ikona miesięczna - Prazdniki - Październik tempera na desce; 35,5 x 31 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Chrystus Pantokrator [Wsiedierżitiel] tempera na desce, złocenia; 22,4 x 17,5 cm;
Rosja, Susałka, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Ikona „Droga Krzyżowa” srebro?, mosiądz, rama drewniana; 33 x 25 cm (wymiary całości);
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ikona Św. Flor i Laur tempera na desce z dwiema szpongami; 92 x 71 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Kaplerz z Matką Boską Częstochowską olej na blasze miedzianej, srebrzonej (?); 17,5 x 13,5 cm.
Polska, 3.-4. ćw. XVIII w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Para lichtarzy kościelnych mosiądz, odlew; wys. 41,5 cm, szer. 7 cm.
Europa Środkowa, Polska?; XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zegar kominkowy art déco, z parą ozdobnych słupków marmur brązowy, marblit czarny, marmur biały; zegar: 23 x 38 x 10 cm; slupki: 16,7 x 11,5 x 7,3 cm.
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Zegar kominkowy, pod kloszem brąz złocony, klosz - szkło; wys. 40 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Zegar kominkowy z parą kandelabrów (pod kloszami) brąz patynowany i złocony; marmur; zegar - wys. 65 cm; kandelabry - wys. 64,5 cm.
Francja, Alençon, ok. poł. XIX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Firma PATHE DIAMOND REPRODUCTEUR

Patefon na korbkę, z tubą drewno, mosiądz, inne metale; wys. 87 cm (z tubą): podstawa skrzynki 41,5 x 41,5 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma VICTOR - TALKING MACHINE CO

Patefon na korbkę, z tubą drewno, metal polichromowany; wys. z tubą 77 cm, podstawa skrzynki 39 x 35 cm.
U.S.A., Camden, New Jersey, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Słupek - postument w formie kolumienki marmur szary, żyłkowany; wys. 97 cm.
Europa Zachodnia, Włochy? XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tapiseria “Les amants surprise” wełna z niedużą domieszką jedwabiu; z gęstością 10 osnów na cm; 204 x 130 cm.
Francja, Beauvais lub Aubusson, ok. 1900.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Lampa stojąca, podłogowa, elektryczna drewno złocone; snycerka; wys. 189,5 cm; abażur tekstylny, współczesny.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Johann Caspar ELLINGHAUS - zegarmistrz

Zegar podłogowy drewno dębowe; cyna polerowana, farba olejna; mosiądz, stal; wys. 235 cm.
Niemcy, Schweim, XVIII/XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Taboret w stylu mebli secesyjnych drewno iglaste bejcowane na ciemno; 47 x 33 x 33 cm.
Podhale, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Kwietnik w stylu zakopiańskim sosna; 141,5 x 52,8 x 52 cm.
Podhale, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł